ondok 2009 jún. 07. - 20:44:50
(14/54)
nekem az tetszett ,hogy az utólagos elemzõk megállapították ,hogy a kis bõrdarabka volt a lényeg ,"amiatt nem lett hóhér",és az adta meg az identitásásnak kapaszkodóját.:)
waterdrag 2009 jún. 07. - 20:34:57
(13/54)
én moziban láttam a filmet és elérte nálam a kívánt hatást.fõleg azért érdekes mert igaz törtétentet dolgoz fel,nem csak egy "hátakárezismegtörténhetettvolna" sztori...
offtopic
pozsizsuzsi 2009 jún. 07. - 19:42:52
(12/54)
Aszta, mekkora nagytakarítás volt itt!!!
offtopic
Rika 2009 jún. 07. - 19:26:22
(11/54)
Már vége van a kampánycsendnek:)
Nem baj, máskor is töröltek már hozzászólást, csak sosem logikusan. Egy másik fórumon én kértem tisztogatást. A csúnya szavak egy részét moderálták is kicserélték pl.a hülyét butára, ja meg az ÉN hozzászólásaimat törölték.
-.-
bluebird 2009 jún. 07. - 12:57:46
(10/54)
Gyönyörû, elgondolkoztató film volt. Örülök hogy bemutatta a TV, még ha éjszaka is és most álmos vagyok. Lehet, hogy ez az oka, de nem értem, hogy az 520 hozzászólóból miért csak egykezemenmegtudomszámolnihány hozzászólás szól a filmrõl. Szerintem aki poltizálni akar (és valóban, miért is ne tenné?!) menjen belpolitikai fórumos oldalakra (pl Origo), s hagyja meg ezt a fórumot azoknak, akik filmekrõl szeretnének eszmét cserélni, jó elemzéseket olvasni az itt "alkotó" fórumtársaktól.
Stanc 2009 jún. 07. - 01:22:10
(9/54)
A film nézhetõ, a történet kifejezetten csodálatos.
Az más kérdés, hogy ha már egy nemzet végigélt egy ekkora kataklizmát, miért teszi ugyan ezt - szinte azonnal - egy másikkal?!
Az áldozatot innentõl semmi sem menti fel.
Palesztina vajon a palesztinoké?
offtopic
ribizliszörp 2009 jún. 07. - 00:40:25
(8/54)
Jamaica az afrikaiaké :)
offtopic
Zsuzsi5 2009 jún. 06. - 23:14:10 Előzmény wladyslawsky
(7/54)
Zsuzsinak igaza van. Szerintem magyar az az ember, aki magyarnak vallja magát, ismeri a történelmünket, irodalmunkat, zenénket és itt akar élni.Olyan magyar szerintem sincs, aki az õsei között csak és kizárólag õsmagyarokat tudna felmutatni. Hiszen a szerelem vak!! Kit érdekel,hogy kinek milyen gyökerei vannak, ha egyszer elkapott a "nagy érzés"! Az évszázadok alatt rengeteg vegyes házasság köttetett. Kár, hogy a mai embereket nem nagyon érdekli,hogy honnan is jöttek, kik az õseik. Ha kicsit jobban visszanéznének, másképp látnák saját helyzetüket. Na , de jöjjön a film! Még én sem láttam.
wladyslawsky 2009 jún. 06. - 22:02:12
(6/54)
pozsizsuzsi, senki nem beszélt génekrõl rajtad kívül.
Szerinted megkérdõjelezi bárki is a Corvin-közben harcoló (amúgy zsidó) Renner Péter (õ egyébként a "Magyarország a magyaroké" szlogent használó párt alelnökének parancsnoka volt '56-ban, aki a legnagyobb tisztelettel van iránta-csak úgy mondom...), Bem tábornok és a többi lengyel tiszt és katona,a Petrovics Alexander néven született Petõfi vagy akár Dugovics Titusz hazafiságát?
Nem kell nemlétezõ érvek ellen vitatkozni.

Holokausztos filmbõl meg már tényleg túlzóan sok van. Ami leginkább azért gáz, mert rosszabbnál rosszabbak. A Jób lázadásán kívül (az zseniális) én még nem láttam olyat, ami sziruposkodás nélkül hitelesen mutatta be a magyar/közép európai zsidóság tragédiáját (ami, szögezzük le, a történelem EGYIK tragédiája volt, a sajnálatosan sok közül.Se több se kevesebb.A rangsolrolást ízléstelennek tartom, bármilyen irányba)
pozsizsuzsi 2009 jún. 06. - 21:16:40
(5/54)
Az Amerika az amerikaiké az már élbõl viccnek is rossz.
Németország a németeké, ez is meglehetõsen bántó mindazoknak, akik bár nem áriák, de hazájuknak tekintik Németországot.
Magyarország mindenkié, aki szeretne itthon otthon lenni. Sõt, sokan nem szeretnének itthon otthon lenni, de mégis, az összes szál ide fûzi õket. Ha összecsinálja magát bárki, akkor sem fog találni olyant , hogy genetikailag magyar. A hazaszeretet nem a gének szintjén dõl el.
offtopic
Emmeline 2009 jún. 06. - 21:04:45
(4/54)
Kicsit már kezd az idegeimre menni ez a sok film a zsidók háborús szenvedéseirõl, de azért megnézem, addig nem mondok véleményt.:)
offtopic
Perry, elárulnád, mi a problémád azzal, hogy "Magyarország a magyaroké"? Vagy Neked talán más a véleményed?
Sértek én azzal meg bárkit, ha azt mondom, hogy Amerika az amerikaiaké? Vagy Németország a németeké? Ugye, nem?
perry 2009 jún. 06. - 17:25:47 Előzmény Virág István
(3/54)
Talán azért mert illik nálunk is a Sorstalanságot
rossz filmnek mondani és Kertész Imrét érdemtelennek tartani a Nobel- dij odaítélésére.
Vagy azért mert történelmünknek ezen szeletével
a társadalom szemérmesen nem is akar,akart szembesülni.
Persze lehet itt Holokausztot tagadni, mintha tényleg nem is történt volna meg, vagy csak minimális vesztességû emberáldozatról volna szó.
Ugyan akkor bátor szívvel mondhatják égõ lelkû magyarok " Magyarország a magyaroké " , és már ki is zárhatunk fajokat vallásokat, rasszokat.
Vagy eleve azon emberek okfejtését ízlelgetni akik életterük félelmeirõl beszélnek, a zsidók mindent elvesznek tõlünk alapon.
De nem kell messze menni csak a Passió topicik
és már "bizonyosak" lehetünk, hogy Isten jogosan mérte a szenvedést rájuk, ergo a II. Világháború ezen része is jogos momentum.
A film pedig nem több és nem kevesebb mint az egyén tragédiája, az amikor közhelyesen elmondhatjuk "rosszkor voltam a rossz helyen".
Mit jelent az mikor gyermekként hány életet kell megélnünk?
Arra nem tudom a választ , hogy ezek az "életek" pionyir , Hitlerjugend mit adtak vagy vettek el a fõszereplõ életébõl, de bátran behelyettesíthetjük az életét Ugandával, a közel kelet szörnyûségeivel és minden mással ami a fanatizmus hatása az emberre.
Igen , jó mozi, hagy szembesülnünk a korral a tragédiák lehetõségével és azzal amit ismeretnek nevezünk.
Felébreszti belsõ ítélõképességünket és elgondolkodtat arról, hogy bár a történelem ismételheti önmagát mi egyszerû emberek lehetünk hõsök, áldozatok és nem igazán választhatunk a történelem "viharában".
10/10
Luckycc 2009 jún. 06. - 10:55:21 10/10
(2/54)
Nagyon jó! Nézzétek meg! Végre valami a mi kelet-európai történelmünkbõl!
Virág István 2009 jún. 06. - 10:27:25
(1/54)
Láttam, jó film, nem is értem, miért nem véleményezi az állandó tagság. Nekem arról szól a film, hogy nem a származásom határozza meg a sorsom, azt én választom. Ennyi.