offtopic
meszag 2009 aug. 11. - 17:43:42 Előzmény CsengoZoli
(1348/2248)
Te nagyon rá vagy kattanva Ondokra.... Egyéb iránt vegyél szemüveget Mókuska! :))
offtopic
meszag 2009 aug. 11. - 17:42:12 Előzmény xzibit2009
(1347/2248)
Te meg elõbb olvass utána, mielõtt butaságokat írsz.
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 11. - 15:33:24 Előzmény CsengoZoli
(1346/2248)
Egyoldalú szemléletmód, mert már sokadszorra bizonyosodik be, hogy fidesz-oldalról próbálod értékelni a mondataimat, s olyanokat látsz bele, ami nem igaz. Mert nem igaz, hogy egy 100 milliós "csalást" akarnék felmenti, bár gondolom, itt inkább a mentegetõzés szót lenne helyesebb használnod, ha már bõszen beszélsz a fogalomzavarról, mert érzésem szerint ez sem más; mindamellett, hogy még így sem igaz. A disznóság az disznóság, pártállástól függetlenül, nem tudom, már hányadszorra írom le. Egybként pedig nyugodtan demszkyzhetsz, ez nincs megtiltva, de a személye ellen már nem szavazhatsz, mert õ már beadja a kulcsot. De ilyenkor is inkább azon kellene elgondolkodni, hogy mért lehet egy ilyen ember 20 évig fõpolgármester. Logikádból kiindulva ezek szerint még ennyire erõs ellenfelet sem voltak képesek vele szemben kiállítani, ami már nem az õ kritikája...
Az meg, hogy ki ügynök, és ki nem, ismét csak más kérdés. Errõl is csak akkor lenne érdemes beszélni, ha nyilvános lenne az ügynöklista. Addig csak szivárognak az infók. Vagy mérlegeljünk megint, hogy itt több van, itt viszont kevesebb, s akkor ez utóbbi a jobb? Vagy van valamilyen hiteles, nyilvános adat arról, hogy a mai politikai szereplõk közül kik voltak ügynökök? De persze hiánytalan listáról lenne szó, nemcsak kiszivárgott infókról. Hogy tudniillik mindenkirõl lehessen akkor tudni, aki valaha az volt. Ez lenne a korrekt.
Veled is az a baj, hogy csak kekec stílusban vagy hajlandó "beszélgetni", amikor visszakérdezel olyanra, hogy mi az, hogy Tarlós így, meg mi az, hogy Tarlós úgy. Nem ám hogy azt mondod, hogy "szerintem nem, mert..." vagy hogy " szerintem igen, mert...", hanem csak értetlenkedsz, meg visszakérdezel, meg nem értesz semmit. Mondjuk én sem értem, hogy pl. Orbánnak mért nem kötött már útilaput a talpára a fidesz, de ha õszinte vagyok, akkor nagyon is értem. Egy diktátort nehéz ám elmozdítani a sorozatos bukások után! Akinek aztán van akkora szerencséje, hogy ismét õ lehet a miniszterelnök, pedig már régen a múlt halovány emlékének kellene lennie. Így kerül aztán az ország cseberbõl vederbe.
CsengoZoli 2009 aug. 11. - 14:43:41
(1345/2248)
Mi az,hogy Tarlósnak van mit a tejbe aprítania?
Nemértem!
Szerintem valami fogalomzavar van nálad. Hogy jön ez ide?
Orbán elbukta a választást,de anno,mint miniszterelnök nem bukott, pláne nem ekkorát,mint Gyurcsány,hogy már ciklus közben utilaput kötött a lábára a frakció.
Ez tény! Ezen nincs mit vitatkozni.
Igen Pokorni visszaszivárgott,de anélkül,hogy védeni akarnám (mert pl nekem nem szimpi) õ legalább lemondott!, pedig csak az apja volt besúgó,nem pedig õ, mint pl Medgyessy, illetve ha besúgókat keresel,azokból az MSZP-ben 50szer annyit fogsz találni még mindig,szóval ha te az erkölcsösségre mész,akkor rossz irányba tartasz a magyarországi baloldal felé :)
Mi az,hogy egyoldalú szemléletmód,ahogy azt írom,te elmész a cslás mellett és felmented õket?
Miért egyoldalú?
Hányszor írjam még le,hogy ez nem párt kérdés,pont te csinálsz belõle azt,mikor felmented õket.
Demszkyzni meg még hagy Demszkyzzek, õ az állatorvosi ló esetel,jó példa a hozzánemértésre, az ostobaságra és még sokmindenre az elmúlt 20 évbõl!
CsengoZoli 2009 aug. 11. - 14:33:33
(1344/2248)
Pl miben fejlõdött a város?
Ez kezd érdekelni :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 11. - 13:12:19
(1343/2248)
Nincs itt semmi ácsi, inkább leülni kéne és elgondolkodni! Megint azzal jössz, hogy én ragaszkodok valami százszor elbukott politikushoz, vagy mi a fene. Ez (is) óriási baj a szemléletedben: ha valaki azt merészeli mondani, hogy a fityisznek vagy éppen Tarlósnak is lenne mit a tejbe aprítania, akkor én már egy 100szor elbukott politikushoz ragaszkodom. Mert, persze, Orbán nem ám elbukott politkus, ráadásul kétszer is akkorát bukott, mint az ólajtó! (Habár 2006-ban õ mondta, hogy jobb is, ha nem õk nyerik a választásokat, vajoh miért?) Olyan emberek fognak visszaszivárogni, akik könnyes és picsogó búcsú közepette vonultak vissza a politikától, mert az apuka besúgó volt, de aztán egy, másfél év kuss után persze mégis csak vissza kellett jönni, mert hát valamibõl meg kell élni. Nem megélhetési poltikus a Pokorni, kissé sem, áh, dehogy! Ugyanez az ember mondta 3 éve, hogy drogot árulnak az iskolák folyosóin és hasonló ökörségek. Ha neked ilyen meberek változást jelentenek, akkor lelked rajta. Én inkább ámításnak és egy nagy blöffnek mondanám. De ez, persze, csak képlékeny, mert hát nem tudjuk, hogy mi lesz, ugyebár. Az meg szintén nem kissé logikai bakugrás, hogy szerinted én úgy állok ki a 100 milliós "csalás" mellett, hogy azt mondom, biztos rosszabb lesz. Ez már megint az egyoldalú szemléletmódod, sajnos.
Ezt a demszkyzést meg már régen be lehetne fejezni, mert már évek óta lehet tudni, hogy 2010-ben már nem jelölteti magát. Úgyhogy nem Tarlós lesz az egyetlen választási lehetõség. Mert hát ugye, nem az a fontos, hogy KI hozza a döntést, hanem az, hogy MILYEN az a döntés...
xzibit2009 2009 aug. 11. - 11:23:35
(1342/2248)
Sajnos hiába jön(ne) 2010-tõl a FIDESZ, aZ MSZP már elqrt mindent, szétlopkodott mindent, elprivatizált minden, stb, stb.

A FIDESZ se tud csodát tenni!

Meg lehet nézni pl, hogy a 100 leggazdagabb magyar között hány MSZP+SZDSZ-es van és hogy mennyire nincs ott egy FIDESZ-es sem!

Itt a különbség 1, jele a 2 párt között!
ondok 2009 aug. 11. - 10:22:12
(1341/2248)
A jós az Te vagy ,annak is sarlatán,amitén írtam azt tényekkel támasztottam alá.Pl kérdezz meg egy 3.kerületit,hogy milyen remek polgármester volt Tarlós,hogy semmit az ég világon nem csinált,meg kell nézni pl a Római partot,hogy hogy néz ki.Fordított esetben Tarlós állandóan sírna hogy lám Demszki hogy lezüllesztette,mert pofázni azt tud ,de semmi mást nem.Demszki alatt pedig igenis fejlõdött a város ,csak az nem veszi észre ,aki nem akarja ,mert pl egy elfogult fidesznyik mint Te vagy.
xzibit2009 2009 aug. 11. - 09:03:36
(1340/2248)
Miért tart ott az ország, ahol?? Ez nagyon egyszerû!

Mire fel kapnak 10-100 milliós végkielégítéseket, holott pl a BKV meg az ilyenek is csõdben vannak!! Akik valamit elqrnak, azoknak nem jár semmi!!

Másik meg, hogy mire fel kapnak 10-50 milliós HAVI fizetéseket a politikusok??? NEM ÉRDEMLIK MEG!!!

Ha ezek a pénzek az államkincstárban lennének, nem lenne ekkora sz*rban az ország.
S ez csak 1 ok. De olyan szembetûnõ, hogy elég nagy baj, hogy nem mindenki látja ezt!
CsengoZoli 2009 aug. 11. - 09:01:57
(1339/2248)
Szerintem menj a Bp-Tv-re jósnak, azt a színvonalat képviseled!
ondok 2009 aug. 11. - 00:27:48
(1338/2248)
Már megint össze vissza hablatyolsz.Igenis lehet tudni ,hogy a valószínûsíthetõen elkövetkezõ fidesznyik uralom sokkal rosszabb lesz mint ajelenlegiek.hiszen kaptunk már belõle kostolót jócskán.itt van pl a pöffeteg Tarlós ,hát biza az mint 3. kerületi polgármester leszerepelt szart se csinált ,még annyit sem mint a maga posztján Demszky,csak apofája nagy .Ti meg bekajáljátok.A változás önmagában semmi garanciát nem jelent ,hogy jobb lesz,még akkor sem ha nem ilyen sunyi bagázs lenne a változás másik alternatívája.,akiket jól kiismertünk.Legfeljebb azok akik még hátulgombolósok voltak ill. a Fidesz klikk haszonélvezõi azok hisznek benne ,hogy számukra jobb lesz ,de az országnak ugyanúgy rosszabb lesz mint amikor Néró átvette a hatalmat az ókori Rómában.Napersze a seggnyalók dicsõítõ eposzokat írtak hozzá .
CsengoZoli 2009 aug. 11. - 00:15:58
(1337/2248)
Na ácsi,itt én vagyok a vak, vezérét követõ fideszes nem te!
Ne cseréljünk már megint szerepet! :P
Ne te ragaszkodj a 100szor elbukott politikusodhoz,mert akkor mi lesz velem?! :)
Kb 100szor leírtam már,hogy nem várok csodát,de még mindig ezzel jössz,ezzel jöttök.
Úgylátszik ti nem tudtok elszakadni a politikától.
Elkezdünk vitatkozni a 100milliós csalásokon,megirom,hogy ezt pártállástól függetlenül el kell ítélni és erre te,aki nem ragaszkodsz vezéredhez,nem vagy elvakult stb(ami én vagyok) mégis kiállsz a csalók mellett,mondván a másik biztos majd rosszabb lesz.
Persze ahogy írod neked tények kellenek,azok nincsenek,de most mégis beéred jóslásokkal,amiket te magad találsz ki :)(Tarlós majd ilyen meg olyan lesz)
Ám legyen.
Igen én azt mondom, azért jöjjön Tarlós,mert Demszkytõl már csak jobb jöhet.
Várom az okos jóslásokat,hogy majd meglátom :) ,de én tényleg a változás híve vagyok.
Ez a fajta felfogás,hogy majd meglátom,meg majd a másik sem lesz jobb egyrészt nem vezet sehová,másrészt nem lehet vele vitatkozni,ugyanis nem érv,hisz egyikünk sem tudja mi lesz majd ha...
Javaslom ezek után az anyagyilkost úgy itéld meg,hogy nem is olyan rossz õ,hisz van aki az apját is megölte :) Végülis...
El kéne már odáig jutni,hogy egy döntést nem az alapján ítélünk meg,hogy ki hozta,hanem ,hogy milyen.
Ez egy hosszú út,de nem reménytelen,hidd el!
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 10. - 21:19:05 Előzmény CsengoZoli
(1336/2248)
Ez már-már a Monty Python szkeccseinek magasságába emelkedõ elmélkedés lenne egy laikus szemében! :)

Megint ilyen gumi érvekkel jössz, hogy honnan tudnám, honnan tudnám. Te honnan tudod, hogy Tarlós jobb? Mert Demszky már annyira szar, hogy attól csak jobb jöhet? Rendben, akkor én Terry Black-et is választhatom, mert anno olvastam a programját, ami eléggé jó kis program, olyan pontokkal pl. hogy csökkentjük a munkanélküliséget, növeljük a béreket stb. Demszkyék disznóságait felváltják Tarlós fele olyan disznóságai!
Én meg ehhez a szemlélethez gratulálok, igazi fontolva halasó mentalitás! Nem ám önbecsapás, áh, dehogy! :)
Vagy fájna kimondani, hogy te mondjuk Tarlóstól igenis megváltást vársz, és sokkal jobb lehetõségeket? Bízni én is tudok, s jobban szeretem a bizonyítékot, mint az ígéretet. De még egyszer mondom: ha ne adj' Isten mégis csak kiderül, hogy nincs is ruha a császáron, s olyanokkal jönnek majd, hogy ez meg az azért nem lehetséges, mert itt 20 évig csak mindent elqrtak, akkor engedtessék meg nekem, hogy némi kétséggel fogadjam majd ezeket a lózungokat.
De hát persze ilyen nem lesz, ez nem az az ország, ugyan már, dehogy!
2010-tõl itt jóléti rendszerváltás és alapvetõ szemléletváltás lesz, ha beledöglünk is! :)
CsengoZoli 2009 aug. 10. - 19:30:36
(1335/2248)
Nagyon nagy lázadó vagy,hogy egy fórumon ki is mondod a véleményed,ejha..
Ezaztán... :)
Tudnám honnan veszed,hogy Tarlós rosszabb lenne...
Lehet,hogy így van,de amíg nem volt polgármester talán adjunk neki annyi esélyt,hogy csak fele annyira lenne szar,mint Demszky!
Az még talán reális célkitûzés :)
Mi fog változni az országban,ha mindenhez úgy állunk hozzá,hogy na de a másik sem lesz jobb?
Elkúrás után te ép az elkúrót legitimizálod azzal,hogy következmények nélkül hagyod...
Gratula,igazi lázadó vagy :)
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 10. - 19:27:06
(1334/2248)
Akkor Tarlósra én meg azt mondom, hogy kapitális hülye, aki nem látja, hogy 20 éve mi megy az országban, vagy akár bármilyen politikában. Vagy ez már hungaricum, hogy 4 évente mindig bízunk, de persze minden marad a régiben? Mert az odáig rendben van, hogy Demszky már gombócbol is sok, de ha Tarlós ne adj' Isten hazudik, akkor arra az a mentség, hogy de bezzeg a Demszky is szar volt, sõt, szarabb? Ez sem más, mint egy helyben való toporgás, a behülyített "nemzedék" ópiuma. Hogy na majd most jobb lesz!
Szerintem szintén naiv, aki azon az alapon védi az ellenzék politikusait, bármit is csináljanak, hogy a mostaniak mindent elqrtak. S ezzel legitimáljuk.
Ez a demokráciával való visszaélés. Cseberbõl vederbe - s ha ez a véleményem, ki is mondom!
CsengoZoli 2009 aug. 10. - 19:19:23
(1333/2248)
"Na persze, lehet azzal reagálni, hogy bezzeg a fidesz... "
Hol írtam ilyet?
Ép az ellenkezõjét állítom,ez nem fidesz vagy mszp kérdés!

"Te már kényszeredetten egyenlõségjelet raksz a korrupció, bûnözés, nemzegyalázás, egyéb baromságok stb. és a kormány között"

Megint nem tudom honnan veszed,ilyet sem írtam!

"Tarlós is sajnos csak dumál."
Lehet,de nem kéne kipróbálni esetleg mást,mint Demszkyt?
Az az érv mellette,hogy más se lesz jobb?
A 100milliós végkielégitések mellett meg az az érv,hogy más is ilyen lesz?
Érdekes felfogás, sokat haladunk majd elõre,ha mindenki így gondolkodik...
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 10. - 19:15:45 Előzmény CsengoZoli
(1332/2248)
Hát igen, joggal merül fel a kérdés, hogy ki is kötött ilyen szerzõdéseket. Ebbõl nehezen tudja magát kimosni Demszky-City önkormányzata. Ha van valami, amit tényleg elqrtak ebben az országban, akkor az Butapest.
Csak a probléma az, hogy a vér nem válik vízzé, és a kutyából sem lesz szalonna: Tarlós is sajnos csak dumál.
Vakok között félszemû a király.
offtopic
Moldávia bánata 2009 aug. 10. - 19:13:34 Előzmény CsengoZoli
(1331/2248)
Na persze, lehet azzal reagálni, hogy bezzeg a fidesz... Én pl. szinte naponta azt látom az Echo Tv-n, hogy bezzeg a kormány így, a kormány úgy. Jövõ ilyenkor meg bezzeg az ellenzék így, meg az ellenzék úgy.
Naiv vagy, ha ezt nem látod be. Orbán majdnem naponta elmondja, hogy mekkora felelõsségre vonások lesznek majd itt jövõ áprilistól! Kíváncsian várom a nagy leleplezéseket, de nem mintha most nem lennének.
Te már kényszeredetten egyenlõségjelet raksz a korrupció, bûnözés, nemzegyalázás, egyéb baromságok stb. és a kormány között. Ez biztosan így van, de ha mondjuk 3 év múlva nem lesz így, akkor azt mondom, hogy gazad volt. Addig csak mosolyogtató minden próbálkozás. Mint ahogy az is az lesz, ha majd a vérbõ fideszesek mutogatnak majd vissza mindenért.
Egyszerû ez, mint az 1X1.
CsengoZoli 2009 aug. 09. - 10:31:01
(1330/2248)
Így van!
A legnagyobb baj,hogy alattunk lerohad a busz, a BKV meg jogszerûen, milliárdokat tesz félre végkielégítésekre.
Nevetséges... Ezt hívják lopásnak!
offtopic
meszag 2009 aug. 09. - 09:29:32 Előzmény CsengoZoli
(1329/2248)
Tudod a legnagyobb baj, hogy ezek a végkielégítések jogszerûek. Csak pofátlanok. Ugyanis kollektív szerzõdés, vagy munkaszerzõdés van mögötte.