offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 13:04:05
(1268/2248)
Már megbocsáss, de maga az alapfeltételezés volt pongyola, erre nem is érdemes mit írni. Mihez képest, hol, kormány, összetételére nézve, mirõl beszélünk? :D
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 13:02:42
(1267/2248)
"Persze, kormányzati épületekre, meg négyesmetróra, amik az életbe nem fognak elkészülni jut pénz. A képviselõk juttatásainak, költségtérítéseinek, fizetéseinek emelésére szintén van pénz. Persze nem kétlem hogy kevesebbõl gazdálkodik a magyar állam mint amennyibõl sok másik ország, de ezt is a rengeteg privatizáció, és a nulla befektetés, valamint a politikusok sokszoros túlfizetésének számlájára írhatjuk."

Az önkormányzati rendszer térségivé alakítását rég meg kellett volna tenni, írtam. Négyes metróra hitelt vettek fel, mindamellett, hogy valóban kéne, lásd Bp-i közlekedésszervezés. :(
A politikusaink nincsenek túlfizetve. A kutya a párttámogatási rendszerben van elásva.
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 12:59:43
(1266/2248)
,ûködik. = mûködik.
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 12:59:13
(1265/2248)
"Azokban az országokban az állam, nem a külföldinek ad adókedvezményt, hogy infrastruktúrát építsen, és munkahelyeket teremtsen, hanem saját zsebbõl megy minden. Így az ország saját termékeit szórja szét hazájában, és nem a külföldit terjeszti, valamint még õ keres piacokat országán kívül is, ezért van nekik iparuk, ami nekünk már nincs, és gazadásuk, ami nálunk szintén már halódik. "

Hát ebben nagyon tévedsz. Konkrétan tudok róla, hogy ez az adókedvezmény csábítás céllal pntosan ugyanígy ,ûködik.
idõjós1010 2009 aug. 03. - 12:53:05
(1264/2248)
Ez így van.
Persze pár nagyokos idefent majd biztosan talál majd pár még szegényebb népû, és még gazdagabb kormányú országot, és akkor ezzel minden meg is van magyarázva.
idõjós1010 2009 aug. 03. - 12:51:00 Előzmény meszag
(1263/2248)
Ezt rögtön gondoltam, hogy kapok majd egy olyan választ, hogy jaj, de hát õk milyen magasra jutottak, mi meg kis magyarok mit akarunk, mire magyarkodunk. Csakhogy ez a politika hibája volt, (és és van), nem a miénk.
Valamikor még õk is onnan indultak ahonnan mi, valamikor még mi is építettük az országot, csak azóta történt egy pár dolog. És nem csak a politikában.

"sokkal becsületesebben adóznak, és nem csak trüsszögnek minden ellen,"

Igen, csak tudod náluk soha nem voltak még ennyire kemény megszorítások, amikor volt is, akkor is sokkal magasabb életszínvonalon álltak az emberek. Magasabb fizetések, és hozzá arányosan mért árak mellett nem terheli meg a népet annyira egy pár megszorító csomag, mint azokat, akik már eddig is nehezen tudtak megélni.
Azokban az országokban az állam, nem a külföldinek ad adókedvezményt, hogy infrastruktúrát építsen, és munkahelyeket teremtsen, hanem saját zsebbõl megy minden. Így az ország saját termékeit szórja szét hazájában, és nem a külföldit terjeszti, valamint még õ keres piacokat országán kívül is, ezért van nekik iparuk, ami nekünk már nincs, és gazadásuk, ami nálunk szintén már halódik.

"mûködõ tõkénk nincs."
Persze, kormányzati épületekre, meg négyesmetróra, amik az életbe nem fognak elkészülni jut pénz. A képviselõk juttatásainak, költségtérítéseinek, fizetéseinek emelésére szintén van pénz. Persze nem kétlem hogy kevesebbõl gazdálkodik a magyar állam mint amennyibõl sok másik ország, de ezt is a rengeteg privatizáció, és a nulla befektetés, valamint a politikusok sokszoros túlfizetésének számlájára írhatjuk.
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 12:41:00
(1262/2248)
1970-ben beszéltünk a kommunizmusról.
offtopic
idõjós1010 2009 aug. 03. - 12:13:46 Előzmény kgyuri0
(1261/2248)
Ez is pont ugyanolyan gyönyörû, és szépen kidolgozott gondolatmeneted volt mint a többi. De ez legalább végre tömör. mentes minden fölös rizsától. Bár megintcsak kikerülted a lényeget.
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 07:18:10
(1260/2248)
NA, ha ez egyszer végre megtörténik, akkor majd lehet büszkének lenni
offtopic
meszag 2009 aug. 03. - 07:06:19 Előzmény idõjós1010
(1259/2248)
Na azért ez már megint valótlan, és demagóg. Az amerikai esetében teljes marhaság, olyan jóformán már nincs is. A felsorolt nemzetektõl ti az életszínvonalat irigylitek csupán ostoba módon. Csakhogy õk nem onnan indultak mint mi, sokkal becsületesebben adóznak, és nem csak trüsszögnek minden ellen, tehát van mire büszkének lenniük. Egyéb iránt is ugyan oda potyogsz vissza, értsd már meg, hogy mûködõ tõkénk nincs. Így indul, A privatizációt Antalléknak muszáj volt elkezdeni, mert akkor is az államcsõd fenyegetett. Azt vitatható, hogy nem ilyen ostobán, kézen-közön kellett volna, de ebben minden párt a maga kormányzása idején vétett. Ami a privatizált vagyonból magyar kézen maradt, az sem mûködik jobban. :(
A privatizáció tisztességtelen, és ostoba módja mellett van itt más, hasonló nagyságrendû probléma, amihez kellett volna a pártok összefogása, na ezt követelheted rajtuk, de megint csak a parlment összességén (párt finanszírozás, államigazgatás, önkormányzatok átalakítása) és ebben is lemásolhatnánk végre az általad nem ilyen vonatkozásban felsorolt nemzeteket.
kgyuri0 2009 aug. 03. - 03:16:25 Előzmény idõjós1010
(1258/2248)
Én abban a hitben vagyok, hogy a logikus gondolkodás nem esik nehezemre, de a kötnyezetemben(azországban) úgy tûnik, egyre inkább hiánycikk, ezért tényleg, jobb,ha elbújok.
idõjós1010 2009 aug. 02. - 09:13:26
(1257/2248)
Egyébként meg szerintem inkább próbáljál meg amellett kiállni hogy mért jó az ha egyre kevesebb dolog marad állami kézen. Hiszen te az MSZP-n keresztül ezt képviseled. De ha neked tényleg csak annyi marad meg az egészbõl, hogy "hú de nagy magyarnak képzelik itt magukat egyesek" , de a logikus gondolkodás már nehezedre esik, akkor inkább bújjál el.
idõjós1010 2009 aug. 02. - 09:07:54
(1256/2248)
Látod ez a baj. Te azt látod meg az egészbõl, hogy ez most mekkora magyarkodás. De ez nem magyarkodás!! Azért fontos hogy tisztában legyen, valamint hogy büszke legyen mindenki arra hogy magyar, mert akkor azt is megérti, mi az hogy építjük az országot, és mi az hogy eladjuk azt. Te még egy Országba születtél, de ha ez így megy tovább az én fiam pl már csak egy gyarmatba fog. Megszûnik létezni még az a fogalom is, hogy állami tulajdon.

Abban pedig ne higgy, hogy ezen a világon mindenki, minden ország úgy gondolkodik mint te/ti, hogy itt mindenki egyenlõ, és nem fontos a saját nemzetisége az embernek. Nézd meg pl az amerikaiakat, vagy a Franciákat, a Németeket, és még biztosan sorolhatnám, mind-mind széles mellkassal jár, és kihúzza magát, büszke a hazájára, büszke, és büszkén hirdeti hogy õ Német, vagy Francia, vagy Amerikai. A németek, vagy az Amerikaiak pl szóba sem állnak veled olyan szinten mint honfitársukkal. Amerikában is készséggel segítik a turistát, vagy idegen letelepedõt, és kedvesek, nyájasak, de mindig megvan az a bizonyos egy lépés távolság. Ezt olyanok mondták akik ott telepedtek le. És nem egy ember mondja. Soha nem fogják magukat veled egyenlõnek tekinteni, és nem azért mert õk egyénileg különbnek érik magukat, hanem azért mert õk másik országba születtek.

Nem az a szégyen ha büszke vagy a hazádra, az a szégyen ha nem vagy az.
offtopic
kgyuri0 2009 aug. 02. - 08:48:28
(1255/2248)
Az, hogy "Magyarok vagyunk", az érdektelen közhely.
Nem program, nem elmélet, nem ideológia. Egy nudli, amit a világ magasról lesz*r. Márpedig épeszû ember és épeszû nép sem sz*ratja le magát a világgal, mert akár a tojás esik a kõre, akár a kõ a tojásra... szóval, elhiheted a világ erõsebb, okosabb, mint a magyarok.
Erre mihamar rá fognak jönni a Jobbik támogatói is, aztán lesz kapsz.
idõjós1010 2009 aug. 02. - 08:41:31
(1254/2248)
Na most amit az a legnagyobb baj, hogy amit Gyurcsány, valamint az MSZP csinált eddig, bár nem csak õ, a Fidesz is ugyanez, de aban a legkevésbé sem volt logika, vagy értékelhetõ munka, csak és kizárólag érdek. Az emberek szeme kinyílt, az MSZP egészen máig lehúzott zsinórban 7 évet az ország élén, így közvetlenül most rajtuk van leverve minden, mögülük állnak ki a szimpatizánsok. A Fidesz egyenlõre marad a régi lábakon, mivel õ eddig ellenzékben volt már egy jó ideje, hát most õket nem okolja senki semmiért. (az most mellékses hogy jogosan-vagy jogtalanul, az a lényeg hogy egyenlõre a szavazatok alapján ez így van)
És akkor jön a Jobbik. Egyes MSZP szimpatizánsoknak kinyílt a szeme, így átpártoltak, mások számára viszont csak most nyert értelmet az, hogy elmenjenek szavazni. Amit a Jobbik kínál programként, azzal nagyon sok ember szimpatizált, még a párt feltûnése elõtt. és itt most nem ezekrõl a lázadó, tényleg fasiszta, rasszista beütésû fiatal csordáról beszélek. Õk vannak, voltak eddig is, de most erõsebben hallatják a hangjukat mert feltûnt egy párt ami hajlandó végre az asztalra csapni a cigánybûnözés kérdésében, és elkezdte hirdetni azt, amit már nagyon rég elfeledtek a politikusok is, hogy Magyarok vagyunk, és nekünk az országot kéne építeni, mégpedig saját zsebbõl, és saját zsebre, és nem a külföldi zsebébõl, az õ zsebére, és az õ kezével. mert így nem épül az ország, csak látszatmegoldások születnek, mellesleg ingyen, de mind-e közben egyre kevesebb dolog lesz az országban magyar kézen, és egyre inkább a külföldi kezén. A külföldinek teremtünk piacot, õ fog tudni megélni, mi nem. Az államnak a sok privatizáció után, és annak következtében hogy nem az állam épít magyar bevásárlóközpontokat, hanem a külföldi befektetõ húzza fel azokat sorra saját magának, a magyar állam egyre kevsesebb bevételhez jut. A magyar lakosság meg pont ezért szenved a megszorításoktól. Az állam a kiesett bevételhiányát igyekszik pótolni.

A kormány azzal hogy a multikat adókedvezménnyel az országba csábítja, csak a dolgok könnyebbik , és csak a látszólagos megoldást nyújtó végét fogja meg.
kgyuri0 2009 aug. 02. - 02:55:14
(1253/2248)
Na, jó!

A jobboldal elõretörésén nem a Fidesz, s pláne nem a Jobbik jó szereplését értem, hanem a világ helyzetét.

A kapitalizmus egy nagy sz*r, amióta megvan, azóta kritizálják, de eddig még jobbat senki sem tudott kitalálni.
Az eddigi szerintem legszimpatikusabb, legintelligensebb kritikusa Marx és Engels (kapaszkodj, akár Lenint is hozzávehetitek, de ebben nem vagyok biztos, annyira nem ismerem).
A marxizmus alapján a kapitalizmus ”meghaladására egy csaknem százéves világtörténelmi kisérlet történt, eredménytelenül, inkább helyesebb úgy mondani: negatív eredménnyel.
Viszont a baloldali kisérlet nem szenvedett vereséget, egy nála hatékonyabb jobb, igazságosabb, ésszerûbb, újabb jobboldali ötlet következtében, hanem „elaggott”, „végelgyengült”
Az eddig eleinte virulens, majd elcsenevészedõ, de azért vegetáló baloldali ideológiáról nem derült ki, hogy téves, vagy nem megvalósítható, pusztán annak a „kommunista” változatáról, amelyet megpróbáltak a gyakorlatba átültetni.
Én nem vagyok meggyõzõdve,hogy nem lehetett volna ésszerûbben jobban próbálkozni, s hogy ilyen próbálkozás nem lehetséges Szerintem mások sem lehetnek errõl meggyõzõdve.
Tehát a jobboldal nem volt fölkészülve a világra szóló „gyõzelemre” a jobboldal intellektuálisan az egész világon lenullázódott, nálunk is, semmi okosat vagy értelmeset nem tudnak mondani, legfeljebb elavult „reakciós” süketeléseket, kommunista- és ballibellenes szólamokat.
Más részt a társadalom amely eddig évtizedekig baloldal felé volt kitérítve, hasonlóan egy fizikából ismert ingához, tehetetlenségénél fogva a másik irányba akar kilendülni, azaz jobb felé.
Igenám, de nincs hozzá munició, elmélet, ideológia.

Azt nem tudom képesek vagytok-e megérteni,hogy én nem azért gondolkodom így, mert elfogult vagyok Gyurcsány irányában, hanem azért vagyok elfogult, mert így gondolkodom. Sterintm óriási különbség.
idõjós1010 2009 aug. 01. - 11:04:13
(1252/2248)
"Miután a jobboldal elõretörésével a tisztességes, tárgyszerû, "fair" vita lehetõsége megszûnt, ezért te is ismételgeted a magadét, meg én is ismételgetem."

A mi eszmecserénket nem tudom mennyiben befolyásolta az hogy a jobboldal elõretört, bár szerintem semennyire, részemrõl biztosan nem. Részemrõl megvan a saját véleményem, és én azt képviselem, méghozzá logikusan. Téged viszont kétségtelenül elvakít a Gyurcsány Ferenc, és az MSZP iránt érzett hihetetlenül erõs szimpátiád.

"Arra lehet számítani hogy külsõ szemlélõ eldönti melyikünknek van igaza,"
Még olyan külsõ szemlélõ nem volt aki osztozott volna a te Öszödi beszédes elméletedben, szóval ezen a téren bukásra állsz.

Orbán Viktort pedig nekem hiába szapulod, nem fog mélyen érinteni a dolog. Sõt, még egyet is értek veled abban, hogy Gyurcsánynak több gógyija van, és a vitáikból is inkább Gyurcsány jött ki gyõztesen.

Ami viszont a jobboldal elõretörését illeti, a Jobbik megindult, de a Fidesz nem lett erõsebb. A Fidesz már hosszú évek óta stagnál, csak mostmár mások az arányok. Az MSZP népszerûsége erõsen csökkent, szavazóik egy jórésze pedig átment a Jobbikhoz.
kgyuri0 2009 aug. 01. - 09:46:31 Előzmény idõjós1010
(1251/2248)
Mivel általánosságban nem valószínû, hogy mindkettõnknek egyszerre igaza lenne, ezért egyikünknek van igaza minden kérdésben.
Miután a jobboldal elõretörésével a tisztességes, tárgyszerû, "fair" vita lehetõsége megszûnt, ezért te is ismételgeted a magadét, meg én is ismételgetem.
Arra lehet számítani hogy külsõ szemlélõ eldönti melyikünknek van igaza, ebben két dologra lehet építeni, lehet a külsõ szemlélõt hergelni, indulatait, legpocsékabb ösztöneit mozgósítani, lehet a józan eszére, logikájára hivatkozni.
Hasonló eset zöldben, mint Orbán esete Gyurcsánnyal: OV pontosan tudja, világosan érzi, hogy az utóbbi években GyF megalázóan elsöprõ intellektuális fölényben volt felette, ezért örökké tartó kisebbségi érzés és gyûlölet keletkezik benne, mivel soha életében nem fogja belülrõl úgytudni, hogy kiegyensúlyozta ezt a gyurcsányi fölényt, ezért örök nyugtalanság az osztályrésze.
S itt nem segítenek a talpát nyaló aseggnyalók!
offtopic
meszag 2009 júl. 31. - 20:13:19
(1250/2248)
Még ha mérnök lenne, mind a hatmillió... és igen, jól elrontották a szakközépiskolai, és szakmunkás képzést. :(
tiborz007 2009 júl. 31. - 19:56:49 Előzmény meszag
(1249/2248)
A lényeget tekintve jól gondolod, egyetértünk.
Hatmillió mérnök országa. Nem biztos, hogy ez a megoldás.
Van egy barátom, a gyereke esztergályos végzettségû, persze gyorstalpalón és természetesen nem is ért hozzá. 22 éves még nem dolgozik, mert megpróbálja elvégezni a középiskolát. Tudjuk, hogy nem fog menni, még 20 év alatt sem.De mi barátok kedvesek vagyunk, bíztatjuk:értelmes a gyerek, csak lusta. És a szülei elhiszik amit mondunk.
A szülõk elfogultak!
Iróniával: egyetértek, ha nem az én családomról van szó.
Van olyan szülõ, aki azt mondja a gyerekének:ne diplomázz le?