v_zsuzsi 2014 máj. 11. - 12:13:36
(164/244)
http://www.ausztriaimunkak.hu/hirek/eurovizios-dalfesztival-2014-conchita-wurst-kallay-saunders-andras-osztrak-rivalisa

Mikor lett belõle Conchita Wurst?
2011-ben, szintén egy zenei mûsorban már ezen a néven futott, 2012-ben az Eurovíziós Dalfesztivál ausztriai elõválogatóján második lett.
Miért Conchita?
Egy kubai barátnõje adta neki a nevet.
És miért Wurst?
Az osztrák szleng miatt, ist mir Wurst jelentése, nekem tökmindegy. Maga az énekes nyilatkozta, hogy azért választotta, mert szerinte édesmindegy, hogy valaki honnét jön és hogyan néz ki.
Kage 2014 máj. 11. - 12:10:21
(163/244)
Azt hiszem most néztem utoljára az eurovíziót..
Azt már megszoktuk, hogy erõsen át van itatva politikával (haver és szomszédos országok egymásra szavazgatnak), azt, hogy legtöbbször a gagyi és a szánalmasan xar között elhelyezkedõ számok aratják a legnagyobb sikereket, de az, hogy egy szakállas, nõvé sminkelt transzexuális selejt nyerjen meg egy ilyen versenyt, azt hiszem, hogy a non plusz ultra. Értem én, hogy európa liberális, el kell fogadni a másságot, rendben, de hogy miért kell ezt kirakatba tenni, fõleg egy olyan mûsorban amit emberek százmilliói néznek azt már tényleg nem értem. Egy dolog az elfogadás és még egy dolog a hipe-olás. Vajon mit mondott az az anyuka a gyerekének aki ezt látta a tévében? Anya, ki ez a néni? Vagy ez bácsi? Amikor ausztria elindította ezt az egyént azt gondoltam nem normálisak, hogy egy ilyen valaki képviseli a hazájukat. Most hogy nyertek úgy tûnik igazuk volt. Ez ugyanakkor rendkívül szomorú és egyben európa szégyene. Magicvoice kolléga záró mondatával tökéletesen egyetértek. Ez a fajta gondolkodásmód, a túlzott elfogadás, a jóléti társadalmakban aggasztó mértékû gyermekvállalási hajlandóság, a klasszikus családmodell drámai átalakulása (apa-apa, anya-anya, vagy a kettõ egyben?) a társadalom elöregedése, a bevándolás, olyan problémákat vet fel hosszú távon, amit nem fogunk tudni kezelni, lehet, hogy már most is késõ…
mapk 2014 máj. 11. - 11:56:23
(162/244)
Ja? Én elõreugrottam, azt hittem akkor, hogy az 5. trombitaszó után vagyunk már. :)
Towner 2014 máj. 11. - 11:46:42
(161/244)
Andrással kapcsolatban felvetett eszmefutattásodból akkor mennyire következik, hogy a mindig bõkezû Lengyel barátaink most egy pontocskát sem adtak…
Towner 2014 máj. 11. - 11:41:47
(160/244)
Most kivételesen egyediségük miatt az uccsó franciák is tetszettek teljesen egyetértek egy kritikus ezen soreival:
A fogadóirodák és néhány zenei újságíró is az élmezõnybe várta a francia Twin Twin nevû formációt, akik egészen különös, az amerikai LMFAO-t idézõ pörgõs, poénos popszámmal készültek. Nyoma sincs benne a legtöbb versenydalra jellemzõ erõlködésnek, nem vették magukat túl komolyan, viszont a szám, amit hoztak, modern volt és jól szórakoztunk rajta. Mégis az utolsó helyen végeztek 2 árva ponttal.
abisztriczky 2014 máj. 11. - 10:52:00
(159/244)
Én nem tartom magam rasszistának, meg a másságot sem ítélem el. De ha nõi ruhában van, meg nõi frizurája van, és vállalja a másságát meg stb., akkorlegalább a szakállát borotválta volna le! Az egyik ország bemondója (már nem tudom melyik), amikor az osztrákoknak mondta a pontját, irónikusan felmutatott egy borotvát, na azt megmosolyogtam!
gerhajdu 2014 máj. 11. - 10:50:16
(158/244)
Sikerült kiderítenem hogy a spanyol Ruth elõtte már elég sokat énekelt, na meg az x-faktorban se volt rossz.
Csak amikor elõször néztem meg (és most is) azért elképesztõ volt. A mezõny viszonlag színvonalas, jó volt csak nagyon unalmas.
Ehhez képest Ruth Lorenzonál nem lehetett máshova nézni, a körítés egyáltalán nem vitte el a hátán.
Már az 1. elõdöntõben annyira túlspilázták a fényeffekteket, hogy érdekesebb volt, mint az éneklés - szóval nem volt jó, csak András.
Na jó nem akarom tovább dicsérni Ruthot. Ezért érdekesebb lett volna néhány hasonló és kiemelkedõ éneklés mellé, mert így toronymagasan kítûnt:))) Õ a kedvenc.
offtopic
zottyo534 2014 máj. 11. - 10:23:38
(157/244)
Az a würstchen, itt nagyobb dolgokról van szó. De az egészben az a szomorú, hogy ennyi tehetséggel csak buzulással viszi valamire az ember.
robicsek2 2014 máj. 11. - 09:33:06
(156/244)
Egy dolgot azért meg jegyeznék, nem akarom lekicsinyelni András szerepét a sikerben, de azt tegyük hozzá, hogy, szerintem azért is szavaztak ránk most önzetlenebbül az országok, mert András hogy is mondjam inkább külhoni magyar, mármint kül honban született. És perfektül beszél angolul. Na meg nincs is túlzottan Magyar feje :) De ez mellékes.(Csak gondoltam megjegyzem) (Nem vagyok raszista meg semmi ilyen, nem azt akarom kihozni a dolgokból, de azért is kaptunk több pontot, mert a Magyarokkal szembeni elõítéletek kevésbé érvényesültek egy olyan résztvevõn, aki akármelyik ország résztvevõjeként elmenne. Mert valljuk be, voltak eddig is jó dalaink, amiket úgy lepontoztak mint a sicc. Bár a sikerhez az is hozzá járult, hogy a mostani résztvevõk többsége elég csapnivaló volt. Ezen kívüliül el kell ismerni, hogy a Magyar eladás igen energikusra sikeredett, fõleg a jó ritmusnak, és nem mellesleg az összes szereplõnek köszönhetõen. (Mert ugye nem csak András, de a többiek is jók voltak.)

Mindenesetre gratulálok.

A Szakállas "nõ" röl meg annyit, hogy bár a dala nem volt rossz, nem éreztem helyén valónak a nagy üdv rivalgást, voltak nála jobbak is. Most az hogy hormon tablettákat szedett, amitõl a hangja vékonyabb lett, meg talán kasztrálták is, (Mindenesetre, mikor nem énekelt szembe tûnõbb volt a férfias hang mivoltja. És ha van valami amit utálok, az az a Szejpitös kényeskedõ nyomokban férfias hang. A hideg futkos a hátamon tõle. Mindegy egyértelmû hogy a legtöbb ország azért szavazott ennyire lelkesen rá , mert ha nem tennék, még felmerülne a kétely , hogy nem is toleránsak. Amúgy meglepett hogy tõlünk is elég sok szavazatot kaptak. "Minket elégé anti elfogadó képességû országnak tartanak, ami valamilyen szinten igaz is. De valjuk be , a többség ugyanezen a véleményen van, csak õk beálltak azoknak a sorába akik álarcot tartva maguk elé, eljátsszák hogy mennyire toleránsak. Én örülök, hogy nálunk még megmaradt hogy a házasság csak férfi és nõ között jöhet létre. Legalább ezt az egyet, ne akarják már bemocskolni. (Így is már a csapból is õk folynak. (Szó szerint, ez tegnap este is bebizonyosodott.

Az Orosz iker párról meg annyit , hogy jók voltak, egy kicsit olyan ABBA-s stílust is észre lehetett szerintem venni. És azért mert Oroszországból jöttek , még nem kéne õket automatikusan lehurrogni, (Ugye ez a sok toleráns ember, hirtelen mennyire anti toleránssá válik.)(Mert mig Konszu izé tehet arról hogy olyan lett ami, addig a két Orosz hölgy nem lehet felelõsnek nyilvánítani az Országa miatt.)Ha nagyon polgár pukkasztók akartak volna lenni Oroszul adták volna elõ a dalukat. ( És még akkor se nyithatta volna kis senki a száját.)

(Oroszország tetteirõl meg éppen lehetne vitatkozni, de ennek a versenynek nem errõl kéne szólnia.)

Ja és az Ukrán elõadó is nagyon jó volt!

Még egyszer Gratulálok a Magyar csapatnak !
nikato 2014 máj. 11. - 09:32:03
(155/244)
Nekem minden dal ugyanolyannak tûnt. Nem tetszett egy se. A Kállayról annyit, hogy bemondják, hogy Magyarország, és megjelenik egy negro a színpadon, félig külföldi névvel?! A szakállas az meg döntse már el, hogy nõ akar-e lenni, vagy férfi, mert k**va gusztustalan és hányinger!
Meklód fia 2014 máj. 11. - 08:52:42
(154/244)
hát ez hihetetlen..... Ha a csávó nem transzvesztita, akkor még a döntõbe sem jutott volna ezzel a selejt számmal. De természetesen a melegeket sikerült maga mellé állítani, és már a mûsor elõtt nagy volt a népszerûsége a köreikben.

Ha Kállay más ország színeiben indul, akkor biztos a gyõzelme. Úgy vélem, ha most nem tudtunk nyerni, akkor többé nem lesz esélyünk rá, most minden adott volt a gyõzelmünkhez.
magicvoice 2014 máj. 11. - 07:47:52
(153/244)
Megnéztem a tegnapi döntõt, bár a végére majdnem elaludtam rajta. Szerintem, 26 ennyire különbözõ színvonalú és stílusú számot végighallgatni inkább mazohizmus, mint élvezet. Még úgy is, hogy a dán rendezés és körítés jobban tetszett, mint a tavalyi. A dalok közül nálam leginkább azok jöttek be, amik valamiért megérintettek, ilyen volt az azeri és a szlovén szám. A vidámak közül a bugyuta fehérorosz dal, a népiesek közül pedig a montenegrói tetszett. Engem is meglep, hogy szinte csak szlávokat említettem, mivel Bácskához közel nõttem fel, bármennyire is nem tudatosodott bennem, mégis a lelkembe ivódhatott a "szerb nyenyere", ahogy annak idején hívtuk. Egyébként becsülendõ, hogy még a popzenében is mennyire ragaszkodnak a zenei hagyományaikhoz.
Az elsõ ötbõl szerintem Kállay-Saunders száma volt a legjobb, de azt is értem, hogy erre a produkcióra miért nem kaptunk pontot pl. a lengyelektõl. Az örményen nem tudom, mit ettek, szerintem se a szám, se az elõadás nem volt kimagasló. A svéd lány száma egy jól megcsinált iparosmunka volt, de kb. ennyi. A holland country Európában tájidegen stílus, de ha már, akkor legalább egy Hans Theessink kaliberû hang adta volna elõ az egyébként a maga mûfajában nem rossz számot. Az osztrák transzvesztita leginkább egy James Bond fõcímdalra hajazó, hatásvadász száma és az elõadás is jó volt, de az elõadó sokakhoz hasonlóan nekem se lopta be magát a szívembe. Nem vitatom, a transzvesztita dívák hozzátartoznak a szórakoztatóiparhoz, bizonyos közegben élmény lehet a produkciójuk, de nem egy ország képviseletében, egy Eurovíziós Dalfesztivál döntõjében, 180 millió nézõ elõtt kellene népszerûsíteni vele a másságot. Szerintem, enélkül is van éppen elég bajunk, és nem kell hozzá nagy jóstehetség vagy fantázia, hogy elõre lássuk, mi lesz annak a vége, ha ez a fajta gondolkodásmód mneghatározó lesz Európában.
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 11. - 07:46:09
(152/244)
A Szecsõdy Károlyoson besírtam, van benne valami. xD
Egyébként gratula Andrásnak, szép volt.
olahmiki1959 2014 máj. 11. - 05:05:58
(151/244)
Hát, végül is bejött a "papírforma".
Sajnos...
Önmagában az osztrák "Conchita" gyõzelmével még nem lenne semmi gond - mondanám, de azért ez nem lenne teljesen igaz.
A dala elég színvonalas, a hangja kifejezetten jó, az elõadásával sincs semmi baj.
Egy dologgal van.
Azzal viszont nagyon.
Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy a gyõzelmét a külsejének, és az identitásának, a felvállalt, sõt, az erõszakosan az arcunkba tolt identitásának köszönhette, nem pedig a dalának önmagában.
És ilyenkor óhatatlanul felébred az emberben a gyanú, hogy tulajdonképpen akkor szinte bármit elénekelhetett volna, bármilyen rossz, dallamtalan, gyenge színvonalú dalt, akkor is magas pontokat adtak volna neki.
MERT SZINTE EGYIK ORSZÁG SZAVAZÓTÁBORA SEM MERTE MEGCSINÁLNI, HOGY NE ADJON NEKI MAGAS PONTOKAT, NEHOGY A RASSZIZMUS, A KIREKESZTÉS, AZ ELÕÍTÉLET GYANÚJÁBA KEVEREDJEN!
Ez a jelenség pedig mélyen el kell, hogy gondolkodtasson bennünket! Különösen a jövõre nézve...

Kállay Saunders Andrásnak szívbõl gratulálok, - azt hiszem, ezt mindnyájunk nevében megtehetem, - ugyanis ebben a mezõnyben, ilyen földrajzi, szomszédsági, identitásérzékeny, és taktikai környezetben ez az 5. hely különösen értékes.
Az elõttünk végzettekrõl csak annyit, hogy az osztrák dal jó volt, szépen is lett elõadva, - arról, hogy az összes szám közül ez volt a legjobb, azért nem vagyok meggyõzõdve, - az örmény dal nem ért egy hajítófát sem, zeneileg, dallamilag abszolút felejthetõ, a hollandok száma talán az egyszerûségével fogta meg a szavazókat, - másra nem tudok gondolni, - a svéd nóta (meg az énekesnõ) pedig nagyon kellemes volt, mind hangzásában, mind látványában.
Nekem a dánok száma volt az egyik kedvencem, - nagyon ritmusos, dallamos, énekelhetõ, kellemes színpadképpel bíró produkció volt, - mondanom sem kell, a legutolsó helyek egyikén végzett.
Ennyit arról, hogy ez a verseny mennyiben szól a dalokról, és mennyiben valami egészen másról...

Jövõre talán Szecsõdi Károlyt kéne kiküldenünk a versenyre, lehet, hogy õvele komoly esélyünk lenne akár a végsõ gyõzelemre is...:DDD
offtopic
robicsek2 2014 máj. 11. - 01:01:18
(150/244)
Na de õk nem azért akarják ki irtani.
robicsek2 2014 máj. 11. - 00:57:17
(149/244)
El akartam még sütni egy poént így alvás elõtt, de félek már "szakállas " :))) Jó éjt mindenkinek :)
nanorobot 2014 máj. 11. - 00:50:23
(148/244)
Az a mese része!
mapk 2014 máj. 11. - 00:47:21
(147/244)
Hol késik a négy lovas?
vondermonarchi 2014 máj. 11. - 00:47:12
(146/244)
Na igen, jövõ nem lehet, mert szerencsére nincs utód max klón :)
dr.66 2014 máj. 11. - 00:46:30
(145/244)
Nem,ez már a jelen!