mulao 2011 jún. 04. - 00:08:57
(310/610)
Nekem mind a tíz Oscarra jelölt film tetszett, az én számból talán nevetséges ezt hallani, de kivéve a nyertes filmet. :) Én ennek adtam volna a díjat, mert ez volt az etalon számomra. Igaziból ahhoz, hogy mestermû legyen hiányolok valamit belõle, bár lehet, hogy csak a bemutató miatt érzem ezt. Mert úgy láttam, hogy elõtte az elõzeteset megnéztem és valahogy misztikusabbnak tûnt az elõzetes alapján, persze az elõzetesek nem mindig adják vissza a film valódi hangulatát. De mindegy, nagyon jó film (mostanában az ilyen drámák kötnek le). Natalie pedig nem hazudtolja meg magát, hihetetlen munkája lehetett már csak a balettes jelenetekben is. Nem tudom mennyi igaz belõle, de valami olyasmit olvastam, hogy egy évig tanult balettozni. Errõl annyit tudok mondani, hogy pl Hámori Gabinak volt a Kaméleonban egy jelenete, amiben táncol és valami 8 hétig gyakorolt rá, de úgy, hogy végül 8 kilót fogyott és vékonyabb lett a tanáránál! Akkor Natalie-nek mennyi munkája lehetett ebben? De akin nagyot néztem az Mila Kunis volt, eddig is sejtettem, hogy tud valamit, de amit itt nyújt azon azért néztem egyet. Bár az összes színész nagyon kitesz magáért. Külön kiemelném Nina anyját, remekül hozza a gyermekét elengedni nem tudó anya szerepét.
Prüntyütyû 2011 jún. 03. - 20:34:32 Előzmény pepeninho
(309/610)
Még jó, h SPOILERbe írtad, mert jobb az ilyesmit elõre nem is tudni:)

10/10
7/10
hAAVER 2011 jún. 03. - 10:50:21 7/10
(308/610)
Jó alapötlet,jó színészek,jó jelmez,jó rendezés...de vahogy mégsem jött át...egyszerre túl sok és túl kevés....
egyelõre 10/7....lehet mégegyszer meg kellene néznem...
frenchbullie 2011 jún. 02. - 08:57:44
(307/610)
Üdv! Bízzunk A.W.-ben:-) Köszi, hogy ajánlottál egy olyan filmet, amit még nem láttam:-)
8/10
DuduBaba 2011 jún. 01. - 23:21:55 8/10
(306/610)
Ez tényleg egy valódi dráma volt, és tetszett, bár a valóság és a képzelgések összekeverése kicsit erõs nekem. Azért kapásból van 4-5 film, amelyiknek hamarabb adtam volna Oscart. 8/10.
10/10
offtopic
Watchmen 2011 jún. 01. - 18:50:27 10/10 Előzmény frenchbullie
(305/610)
Ajánlom még a Köntörfalak címû filmet, Dyga Zsombor elkészítette az utóbbi évek legjobb magyar filmjét :DD
10/10
offtopic
Watchmen 2011 jún. 01. - 18:48:24 10/10
(304/610)
frencbullie

Teljesen igazad van. Nem kell temetni teljesen a magyar filmes szakmát, azonban nagyon sok a szemét.

Amiket említettél a Friss levegõ, Pál Adrienn mind-mind kiváló filmek. Azonban engem az bosszant, hogy adott évben legyártanak 30 filmet mondjuk és abból vagy 25 semmire sem jó. Mennek el a súlyos milliók és aki meg tényleg tehetséges az nem kap lehetõséget.
8/10
tyrichie 2011 jún. 01. - 17:48:44 8/10
(303/610)
Natalie Portman zseniális volt, megérdemelte az Oscart.
9/10
kukaclány 2011 jún. 01. - 12:28:41 9/10
(302/610)
Nekem tetszett a film, bár tényleg sablonos volt a vége.
***SPOILER***
Ha belegondolok, nem is lehetett volna más befejezése, mert mi lett volna ha így zárják le: eltáncolja amit el kell, kicsit megõrül és utána hazamegy az anyjával a babaszobába, majd éli tovább az életét skizofrén Ninaként, azért ez sem valami katartikus...
frenchbullie 2011 jún. 01. - 07:25:34
(301/610)
Üdv! Off Lehet vitatkozni azon, hogy milyen a "Fekete hattyú"... Én sem vagyok feltétlen híve, de semmiképp nem szemétre való. Mint ahogy a mostani magyar filmek sem!! Kocsis Ágnes nemrég nyert díjat Cannes-ban a "Pál Adrienn"-nel. Elõtte elkészítette a "Friss levegõ"-t. Lukács Andor fõszereplésével létezik egy zseniális magyar film, a "Príma primavéra", amelyet szintén díjaztak a Magyar Filmszemlén. Az "Üvegtigris"-filmek sem rosszabbak, mint pl. az "Amerikai pite" vígjátékok. SÕT! És lehetne folytatni a felsorolást... Lehet sztárolni az amerikás filmeket, de legyünk már büszkék a MAGYAR rendezõkre, színészekre is, akik jó MAGYAR filmeket csinálnak!!!
7/10
Atis88 2011 máj. 31. - 18:54:29 7/10 Előzmény babity
(300/610)
Így van mondanod sem kell. Mert elvégre Magyarországon vagyunk és az angol szinkron sem nyújt többet mint a Magyar.
10/10
Watchmen 2011 máj. 31. - 09:10:48 10/10 Előzmény white.eu
(299/610)
Sokan nem így látjuk white.eu! De ez legyen a mi problémánk! Szerintem más az ami szemétre való... mondjuk a sok mostani magyar film.
7/10
Naphinel 2011 máj. 30. - 16:17:21 7/10
(298/610)
Hm... Nina átalakulása nem volt nagy szám, a tánca a végén egyáltalán nem nyûgözött le. Pár spec. effekt (hattyútoll, eltört láb, vörös kontaktlencse) nem tudta velem elhitetni, hogy õ lenne a fekete hattyú. :( Ehhez Natalie-nak is bele kellett volna adnia (mondjuk a mimikájával, fellépésével, stb.), de én még a legvégén is a szende Ninát láttam benne, nem a gonosz ikertesót. Szerintem a másik csaj jobb hattyú lett volna. Attól, hogy bántja magát, meg próbál lázadni, még nem lesz belõle jó rossz karakter.
A Leon a profiban pl. simán eljátszotta a bosszúszomjas Matildát, szóval effektek helyett itt is inkább Natalie-t kellett volna hagyni kibontakozni. :(

Hangulatilag okés volt a film, és unalmasnak sem mondanám, de nagyon hiányzott Nina átalakulása.

10/7 - a zene, a jó Nina (õt remekül játszotta, sztem), és a történetvezetés miatt.
white.eu 2011 máj. 29. - 20:38:01
(297/610)
egyszer nézhetõs. még sokat is mondtam. 50 vagy 60 percig nem történik semmi. szemétre való az egész film.
9/10
babity 2011 máj. 29. - 11:00:32 9/10
(296/610)
Aki eddig azért nem nézte meg a filmet, mert csak feliratosan jött ki, azoknak mondom, hogy a torrent oldalakon már fent van magyarul is. Persze mondanom sem kell, hogy melyikkel ajánlott megnézni! ;)
candy_floss 2011 máj. 27. - 12:46:03
(295/610)
joofilm, látványos a maga módján és nataliep. is nagyot alakít benne:)
10/10
Watchmen 2011 máj. 25. - 17:48:40 10/10 Előzmény VKP
(294/610)
Kedves VKP!

Teljesen egyetértek 129,696 ember nem tévedhet egyszerre. Egyébként igazat írtál arról is, hogy az embernek jó sok filmet kell megnéznie ahhoz, hogy el tudja dönteni könnyen, ez most jó volt avagy nem.

Az én hátam mögött is van már jó pár alkotás (1000 fölött), így tökéletesen igazat adok neked.
VKP 2011 máj. 24. - 02:08:47
(293/610)
Kedves filmnézõk.
Itt (is) vita alakult ki arról, hogy a film jó-e vagy nem.
Hát persze izlések és pofonok, pro és kontra, stb.
De meg kell jegyeznem, hogy elég sok filmet láttam már,
így minden kérkedés nélkül írhatom, van némi összehasonlítási
alapom, hogy mi minõsül jó, közepes vagy gyenge filmnek.
Cöccögõk mindig voltak, vannak és lesznek...
Na õk aki olyan rohadtul értenek hozzá, hogy kifújnák
az egész filmes szakma orrát innen a kishazánkból...
Na hagyjuk ezt...Állítom, hogy egy videókamerát nem tudnának beüzemelni...
De nézzük a tényeket: az imdb-n bõ 129 ezer voks után 8.4 csillagot kapott,
88. a top 250-ben! Hát ezek tények, amivel elég nehéz vitatkozni...butaság is...
Persze, a film viszonylag friss, és ilyenkor még jobb az osztályzás.
Ez mondjuk késõbb lemehet legfeljebb 7.5-re. Bocsi, ami 7 felett van,
az azért "többszörnézõs" nagyon jó filmnek minõsül. Aki ezzel vitatkozik,
na az tényleg egy laikus, kókler... Amúgy ha nem nézzük, a tényeket, számokat,
akkor is a napnál világosabb, hogy a film maga hatalmas, a Natalie Portman,
pedig teljesen megérdemelten nyerte a díjakat!!!
Így a filmet Mindenkinek ajánlom, aki értékeli a komoly, szofisztikált filmeket!
10/10
Watchmen 2011 máj. 19. - 21:24:54 10/10 Előzmény babity
(292/610)
Én se értettem (ahogy te se babity) miért kell ilyen indokokkal egy filmet leszólni. Tény, hogy mindenkinek nem tetszhet. De akkor értelmes indokokkal is el lehet mondani, nem olyannal ami egyáltalán nem igaz. A gigantikus bevétel, a díjesõ világszerte és sok egyéb más, inkább a filmet és minket igazol. Ennyi.
9/10
offtopic
babity 2011 máj. 14. - 11:44:20 9/10 Előzmény Watchmen
(291/610)
Köszi, neked is! Várom már nagyon a hasonló filmélményeket, Aronofsky remélem belehúz kicsit a filmgyártásba! :)

oliverpeoples: a te hozzászólásodon egyenesen fel vagyok háborodva! persze tudom, hogy nem tetszhet mindenkinek egy film, ezzel nincs is gond. viszont abszolút nem értem mi volt a problémád natalie alakításával. minimális túlzás nélkül ki lehet jelenteni, hogy az év alakítását láthattuk tõle..nagyon kíváncsi lennék én is, hogy milyen színésznõt láttál volna szívesebben helyette!! írhatsz privát üzenetet is, ha nem akarsz offtopicozni, mert tényleg érdekel, hogy mi volt a gondod..)