Redfield 2009 márc. 11. - 13:09:19
(55/115)
A logika amit te felvezettél még helytálló is lehet, de ha választani lehet, hogy mitõl megy inkább tönkre a világ: attól, hogy két ember szereti egymást, vagy attól, hogy vadidegenek ezért lenézik õket... hát szerintem nem az elõbbitõl. Milyen logikát akarsz ebbe? Komolyan nem értem az olyan embereket akik szerint az a helyes ha minél kevesebb dolgot tolerálunk. Nincs elég bajuk a saját életükkel, még másét is meg kell nehezíteni?
idõjós1010 2009 márc. 11. - 13:05:38
(54/115)
Nem tudom feltûnt-e , de a te érveid a téma kapcsán annyiban merültek ki, hogy: "mért ne" "joga van hozzá mindenkinek hogy a saját életét élje, és úgy ahogyan azt õ akarja"
A lázadó felfogás az megvan, de a logika az hiányzik.
Így viszont nem lehet vitázni.
Redfield 2009 márc. 11. - 12:41:06
(53/115)
Pontosan. :) Mit képzelnek? Az õ dolguk? Az õ életük? Kurva sokat képzel magáról a társadalom úgy összességében, és te is sokat gondolsz mögé, holott az egész csak így jött ki, hogy az ilyen dolgokat nézik ferde szemmel az emberek. és nem azt, ami meg manapság elfogadott. Konkrét tényeket meg statisztikai adatokat vársz? Példát arra, hogy máshol meg szabad? Nem, biztos nem örülnének neki sehol, de az, ha kikelnek ellene csak emberi korlátoltság, és rohadtul minegy, hogy mennyire általános, attól, hogy általános még nem lesz Igaz és szent. De tökmindegy, ezt a vitát különbözõ témákban már ezerszer lefolytattam, és aki nem képes megérteni más emberek dolgait, azzal így nem is lehet megértetni.
idõjós1010 2009 márc. 11. - 12:23:42
(52/115)
Te magad is beismerted, hogy vannak erkölcsi normák melyek nem engednének egy ilyen kapcsolatot. Innentõl kezdve már egyáltalán nem csak annyiról van szó, hogy nekem mi a véleményem, ez már társadalom szintû jelenség. És még csak nem is egyetlen társadalomban elfogadhatatlan, mindben az. Ha tévednék, akkor bizonyítsd be, és írj rá példát. Persze példát már nem tudsz írni, mert egyszerûen nincs ilyen, és maradnak itt a nagy lázadó szavaid, mint pl, hogy mindenki azt csinál amit akar, senkinek semmi köze hozzá, és mit képzelnek azok akik képesek ferde szemmel nézni egy efféle párocskára.
Redfield 2009 márc. 11. - 06:46:11 Előzmény idõjós1010
(51/115)
De látod ez a baj! Ez a felfogás!!! Amire te nem vágysz, az már automatikusan beteg. Nem mondom, hogy nincs ráció abban amit írkálsz, de hagyjuk már ezt az egészségtelen meg beteg dolgot. Egyértelmû, hogy ha látnál egy ilyet és ezzel szúrnák a te szemedet, akkor õk azonnal hagyják ott egymást, mert 1. téged ez zavar, 2. nincs jövõjük, és 3. biztos mindenki mást is zavar aki normális, mert szerinted undorító és beteges.

Hát... erre már nem tudok mit írni. Ez a tipikus ilyen vagyok, ez a jó, más másmilyen, az meg a rossz - hozzáállás, és EZ viszont tömegbetegség.
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 10. - 20:27:49
(50/115)
Redfield szerint(saját szavai), még olyan hely is van a világon biztosan, ahol állatokat tosznak.
"Biztos olyan hely is van még, ahol állatokat tosznak"
A filmben egyébként konkrétan megesett az a bizonyos aktus a 70éves nõ, és a 18 éves srác között. Egyesek ezt átültették a való életbe is, szerintük ez nem csak hogy létezõ jelenség lehet, de még elfogadott is. Ezek után nem tudom mi a problémád?

"ezek a kifejezések zsigeri ellenérzést feltételeznek nálad."
Ezt jól látod, nem vágyom egy meztelen 70 éves nõ érintésére, de ha neked gusztusod van rá, akkor csak tessék, de a beteg gondolataiddal légyszíves engem hagyj békén.
köszönöm
offtopic
perry 2009 márc. 10. - 20:17:51
(49/115)
Bocs, de soraidat és kifejezéseidet olvasva nekem úgy tûnik, hogy alapvetõ saját problémád van a helyzettel, 70 éves öreglány, kamatyolni,
ezek a kifejezések zsigeri ellenérzést feltételeznek nálad.
idõjós1010 2009 márc. 10. - 20:08:20
(48/115)
Látod éppen ez az. Nem tudsz példát írni olyan társadalomra melyben egy ilyen kapcsolat elfogadott lenne, és innentõl kezdve ne is mondja nekem senki hogy ebben a világban ez már nem olyan nagydolog.

A szerelemnek szerves része a nemi élet is, a szexualitás fontos, és kifejezõ része egy párkapcsolatnak, egy olyan párkapcsolatnak amit a szerelem tart össze. Márpedig, egy 70 éves öreglánynál már nem beszélhetünk szexrõl, egy 18 éves kamasznál viszont igencsak fontos, és kívánatos dolog az.
Továbbá:
Igaz, kezdünk már egyre inkább elhatárolódni(talán nem ez a legjobb szó ide) a gyermekvállalástól is, de azért mégiscsak az volna a normális, (és ezt senki sem vitathatja), ha az ember családot alapít, gyermeket vállal, ami ugye egy 70 éves idõs nõnél már fizikai képtelenség is volna, legalábbis természetes úton. Még mindig megtehetik hogy örökbe fogadnak egy gyermeket, de milyen anyjuk tudna lenne egy idõs öregasszony(?), mikor már ilyen korban kb ugyan annyi ápolásra szorul mint egy pár éves gyerek. Arról nem is beszélve, hogy szegény lurkó mire betölti a 16-ot az anyukája már rég nem lesz az élõk sorában.
És akkor még arról sem beszéltünk, hogy egy 18,19 éves gyerek normális esetben még bõven élné életét,iskolába járna, bulizna, szórakozna, aktívan kivenné a részét az élet örömeibõl amíg még fiatal, és nem azzal kéne tönkretennie az életét hogy egy idõs asszonyt ápol otthon, és azon aggódik hogy az minél tovább éljen.
Redfield 2009 márc. 10. - 19:26:51
(47/115)
Miért? Az átlag hülye és unalmas. Biztos olyan hely is van még, ahol állatokat tosznak, ez pedig amirõl mi beszélünk szerelem. Amit nyílván a törvény nem ismer el, de az ember lehetne kevésbé idióta. Pedig errõl van szó, ha tetszik, ha nem. Te lehet, hogy nem köpnéd le az ilyet, meg fosztanád meg minden jogától mint bárkit, aki szerinted nem normális, vagy nem viselkedik normálisan, de a társadalom tömeg, és az mindig szélsõséges. Ott az elfogadás, a megértés, a tolerancia egyenlõ a dolog szeretetével és a másik véglet pedig a gyûlölet ami lényegében minden különösebb ok nélkül (na jó, vannak az embereknek világjobbító elképzeléseik, de ez amolyan együk meg a kannibálokat szitu) kibontakozik. Csak arra próbálok rávilágítani, hogy egy ilyen kapcsolat nem lehet egészséges? Miért nem? Egy ilyen kapcsolat elítélendõ? Miért az? És ide lehet mondani bármit az ég világon, de semmi mást nem bizonyít vele az ember, csak azt, hogy õ képtelen megérteni ezt.
idõjós1010 2009 márc. 10. - 19:16:10
(46/115)
Szorítkozzunk a 70 éves öreglány, és a 18 éves kamasz esetére. Ne menj el másfelé. !
Azt írod vannak erkölcsi normák melyek ezt a kapcsolatot nem engednék. Ebben egyetértünk. Azt is írod, vannak országok ahol olyan erkölcsi normák vannak, melyekbe már beleférne egy ilyen kapcsolat. Ezzel már nem értek egyet, továbbá szentül hiszem hogy példát nem is tudnál rá felhozni, (nem is véletlenül). Az pedig hogy melyik ember milyen szemmel nézne egy ilyen kapcsolatot, már nincs általános értelembe véve, pedig itt az átlagról beszélünk szerintem, legalábbis én arról szeretnék.
Redfield 2009 márc. 10. - 16:29:30
(45/115)
Megtaláltuk a probléma okát. Az utolsó sorod. :) Szerintem lehetséges, és én meg például pont azt a tisztességesen, emberesen társadalomba nevelést rosszallom amit a legtöbb szülõ ilyen-olyan módon a gyerekére kényszerít, holott legbelül õ maga is gyûlöli az egészet.
idõjós1010 2009 márc. 10. - 16:13:21
(44/115)
"Szerintem az sokmindentõl függ, többek közt nyitottságtól és bölcsességtõl is, hogy ki mennyire botránkozna meg egy ilyenen."

Ezt sem vitatom, csakhogy itt általános értelembe vett erkölcsi normákról volt szó, nem egyéni véleményekrõl.
"Köztudott, hogy általánosságban mi az elfogadott."
"Vannak országok ahol a törvénykezés, az erkölcsileg elfogadott dolgok máshogy állnak,"

"az pedig általános, hogy a szerintük jó nevelés, és az, hogy szerintük milyen útat kéne járnia valójában teljesen hazavágja a kölyköt."

Szerintem maradjunk annyiban, hogy egy jó szülõ azzal nem fogja hazavágni a saját gyerekét, ha másfelé tereli, mint amerre a gyerek saját magától menne. Egy szülõ azért szülõ, hogy helyes utat mutasson, és még egy kamasznak is, pláne egy kamasznak muszáj picit helyrerakni az agyát néha. Én nem hiszem hogy azzal tenné valaki tönkre a saját fiát, hogy nem engedi egy Öregasszonnyal kamatyolni. Már a gondolat is nevetséges, merthogy ilyen nincs, nem volt, és nem is lesz soha. Ez csak egy film.
Redfield 2009 márc. 10. - 15:54:27
(43/115)
Szerintem az sokmindentõl függ, többek közt nyitottságtól és bölcsességtõl is, hogy ki mennyire botránkozna meg egy ilyenen. Az természetes, hogy a szülõk féltik a gyerekeiket, az pedig általános, hogy a szerintük jó nevelés, és az, hogy szerintük milyen útat kéne járnia valójában teljesen hazavágja a kölyköt. Fiam, megtiltom, hogy szerelmes legyél abba az asszonyba! Sõt, nem is. Fiam, te nem vagy szerelmes abba az asszonyba. Ezt én jobban tudom nálad, és onnan tudom, hogy én nem lennék. :)
idõjós1010 2009 márc. 10. - 15:16:27 Előzmény perry
(42/115)
"ha egy 50-60 éves férfi 20- 25 éves lánnyal él, vagy szexuálisan együtt vannak."

Ezzel még talán nekem sem lenne, különösebb gondom (talán), viszont jelen esetben 70 éves nõrõl van szó, és 18, 19 éves srácról. Sztem van különbség a fenti példád, és a filmbéli eset között.
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 10. - 15:12:12 Előzmény Ezüstliliom
(41/115)
Én ezt nem hiszem, de ez már az én bajom.
idõjós1010 2009 márc. 10. - 15:09:51
(40/115)
"Vannak országok ahol a törvénykezés, az erkölcsileg elfogadott dolgok máshogy állnak"

Ezt nem vitatom, viszont jelen esetünkben szerintem nem találnál országot ahol ezen ne botránykoznának meg az emberek.
Redfield 2009 márc. 10. - 14:17:34 Előzmény idõjós1010
(39/115)
Köztudott, hogy általánosságban mi az elfogadott. De ez nem jelenti azt, hogy ez a helyes is, vagy ez az etalon. Vannak országok ahol a törvénykezés, az erkölcsileg elfogadott dolgok máshogy állnak, és az egyetlen okunk arra, hogy furcsán nézünk rájuk az, hogy úgy viselkedünk, mintha egyértelmûen a sajátunk lenne a normális és minden más a beteg. (bár ez valószínûleg mindenhol így van, csak hogy lásd)
perry 2009 márc. 10. - 12:39:07 Előzmény Ezüstliliom
(38/115)
Férfi létemre azt mondom , hogy azzal a társadalmi konvencióval semmi baja sincs(:)) a "társadalomnak" ha egy 50-60 éves férfi 20- 25 éves lánnyal él, vagy szexuálisan együtt vannak.
Ezzel nem akarom megkérdõjelezni idõjós álláspontját, csak ilyen furák a társadalmi elvárások. Ilyenkor is azt mondják a lány, nõ a számító és a pasi vagyonára hajt.
Szóval a társadalmi anya kép szerintem itt ott már lepattogzott és mit mondjak hamis is.
Magam is azt vallom , hogy max. az ilyen típusú szerelmeket éppen mi vagy a "társadalom" képes tönkre tenni az elõítéleteikkel és sztereotípiáikkal, még pedig rendesen.
10/10
curump 2009 márc. 10. - 11:46:35 10/10
(37/115)
Még mindig nincs senki, aki felvette volna? :-((
offtopic
Ezüstliliom 2009 márc. 08. - 22:50:50 Előzmény idõjós1010
(36/115)
Mint írtam, ezzel csak Neked van bajod. Én tartom az álláspontomat, nincs mit átgondolnom.