6/10
Dul 2010 dec. 07. - 15:58:53 6/10
(713/973)
A címét nem tudom, de itt egy link:
http://www.youtube.com/watch?v=1dawXut6At4
Pank 2010 dec. 07. - 08:01:29
(712/973)
sziasztok!

mi annak a dalnak a címe és elõadója mikor harry és hermione táncolnak???

elõre köszi a választ
6/10
Dul 2010 dec. 06. - 22:21:44 6/10
(711/973)
Nem tom mások akik olvasták a könyvet hogy vannak vele, de nekem tökre nem jött át a feeling. Meg azt hangoztatták, h most mennyire könyvhûek lesznek, közbe a fél sztorit átírták/kihagyták. Amit Rubert Grint mûvel, az szánalmas. A másik két fõszereplõ viszont kifejezetten jó. Voldemortot meg a fülével, simán kiröhögöm. Charlie Weasleyt továbbra is kihagyják a sztoriból, míg szegény kis Dobbynak is elképesztõen szar hangot adtak! Jason Isaacs viszont fantasztikusan játssza a szerepét!
Mindent összevetve elég nagy csalódás volt ez a film.
6/10
9/10
Ezekiel 2010 dec. 05. - 00:52:43 9/10
(710/973)
Nagyon jóra sikeredett. A sötét hangulat végig ott bujkál benne. 9/10
10/10
Szívkirálylányka 2010 dec. 04. - 18:26:47 10/10
(709/973)
Nagyon tetszett.Félelmetes és izgalmas volt.Várom a folytatását. :)
emj195 2010 dec. 04. - 18:03:18 Előzmény delamico
(708/973)
A csodálatos EMMA WATSON --> http://bit.ly/h7hM6K
6/10
delamico 2010 dec. 03. - 21:53:10 6/10 Előzmény Garfimacs
(707/973)
Hát igen... nem tudom, ki írta a forgatókönyvet, de a könyv legirrelevánsabb és leglangyosabb párbeszédfoszlányait adta szegény színészek szájába. Az már más kérdés, hogy õk meg nem tudták kihozni belõle, amit lehetett. Akció majd a második részben lesz, nem ez nem Bruce Willis, hanem - eredetileg - gyerekeknek szóló fantasy(?) történet. A Voxos pacák is ezt írta, hogy elveszi az akció "fílingjét", hogy latin rovarnévnek tûnõ varázsigéket kántálnak. Hát bocs már, EZ elsõsorban varázsigás, manós, óriásos, boszorkányos, iskolás jóvsrossz csöpögés, az már dévidbácsi sara, hogy lassan bruce lee lesz a halálfalókból.
10/10
zsebzsb 2010 dec. 03. - 17:49:03 10/10
(706/973)
Gondolom te se olvastad a könyvet:D:D.
Nincs igazam???:D
Garfimacs 2010 dec. 03. - 17:12:21
(705/973)
Az, hogy alig van benne kép ( akció... OK... OK.. nem Vim Diesel filmet vártam, de valamit... akármit... ) beszélõ fejek mondanak igen komolyan egetverõ baromságokat... ( Lásd " barátok közt " )
6/10
delamico 2010 dec. 03. - 16:01:19 6/10
(704/973)
rádiójáték? mi benne mégis a rádiójáték?
10/10
Africaan:) 2010 dec. 03. - 13:28:50 10/10
(703/973)
nem akarok vitatkozni. és tudom hogy ez olyan portál ahol vitatkozni lehet, megvitatni a filmet.

de ez egy olyan ipar, ahol az elsõdleges cél, hogy a nézõknek tetszen. mert ha tetszik, akkor több a pénz. és szerintem itt a minimum, hogy egy jó nagy köszönömöt mondjuk, amiért ilyen jóra megcsinálták. és hidjétek el, hogy nemegyszerû munka. és ne jöjjön senki azzal, hogy igen, de csak a pénz miatt. Mert mi másért is? megkell élni valamibõl. persze, hogy olyan filmet csinálnak, hogy minél több legyen a bevétel.
tényleg nem akarok vitatkozni. és ez az ÉN véleményem.
10/10
offtopic
johnny91 2010 dec. 03. - 12:44:46 10/10
(702/973)
Ha valaki ebben a filmben abba köt bele, hogy Hermione sárvérû sebe nem elég koszos és bõrpíres, az szerintem egyszerûen nem normális
Garfimacs 2010 dec. 03. - 04:11:44 Előzmény delamico
(701/973)
Vontatott, unalmas rádiójáték....kapartam magam, hogy el ne aludjak....
6/10
offtopic
delamico 2010 dec. 02. - 20:09:15 6/10
(700/973)
Naná, hogy kétszer megy el, hogy dögölne meg...
6/10
delamico 2010 dec. 02. - 20:08:44 6/10
(699/973)
A hápéhét is egy érdekes darabja a David Yates által adaptált epizódoknak. Azt olvastam a Voxban, hogy jóóó nagy hülyesíg vót két részbe szedni a filmet, mert alig bírták kitölteni a 2,5 órát, lassú és vonatott volt a cselekmény. Nos nagyon szeretném látni, hogy paszírozza bele a Vox vagy bárki egyszer 2,5 órába a Halál ereklyéi történetét, ami legalább tripla annyi cselekményt vezet, mint bármely korábbi Harry Potter epizód. Való igaz, hogy voltak lassabb szakaszok a filmben és kissé kiegyenlítetlenek maradtak az agyonvagdalt akciójelenetek mellett, melyek alatt kizárólag a könyvnek köszönhetõen volt valami halvány babalila fogalmam arról, mi is történik éppen. Ennek ellenére szükség volt rájuk, akár tetszik, akár nem, ugyanis a történet elsõ része pontosan arról szól, hogy várják a dumbledore ex machinát - ami ismert okokból sehogy sem akar eljönni -, mert Harry még nem igen találta meg a Kiválasztott szerepkört és érthetõ módon elképzelése sincs arról, hogy mit kellene tennie. Talán pont ezért, nekem a filmmel kisebb gondom is nagyobb, mint hogy lassú jelenetek voltak benne. Ha nem számítjuk a szinkronszínészeknek és a fordításnak köszönhetõen átélt horrort(mindenkinek FELHÍVOM a szíves FIGYELMÉT arra, hogy ha jót akar, FELIRATTAL nézze azt a szerencsétlen FILMET), akkor elsõ helyre a teljesen felesleges karakterek nevetséges és torz felvonultatása kerül. Látjuk Durslyékat hozzávetõleg 30 másodpercig, mert csak emlékeztetni illik az embert, hogy honnan is indult ez a szemüveges törpe. Hogy hová ért, az természetesen következetesen kihagyható - nem, nem lett volna még 15 másodperc arra, hogy azt az ominózus kézfogást belesúvasszák.
0-2 mondat terjedelmû szereppel Ollivander, Grindelwald, Gregorovitch, Narcissa Malfoy, Fenrir Greyback, Pius Thicknesse (aki Voldemort mágiaügyi minisztere), Muriel néni, Elphias Dodge, Charity Burbage, Fleur és Bill jelent meg. Hogy Tonks (a maga szintén 1 mondatos megnyilvánulásával) miért nem tudta mindazt elmesélni Dumbledore-ról, mint az eddig említésre sem méltatott Muriel néni, örök rejtély marad, ahogy az is, hogy vajon kinek fájt volna megadni Helen McCrorynak azt a legkevésbé sem irreleváns jelenetet a könyvbõl, ahol holtra vált pofival szugerálja Lucius Malfoynak, hogy bizony jobban jár mindenki, ha odaadja azt a pálcát Voldemortnak, ha már õ lesz az, aki SPOILER megmenti Harryt a következõ rész végén.
A realisztikus ábrázolás is egészen érdekes szinuszfüggvényt rajzolt, Harrynek, Ronnak és Hermionénak nõtt a haja, ahogy azt kell, ha az ember fél évig nomád életmódot folytat, a Hermione karjába vésett SÁRVÉRÛ felirat azonban már inkább hagyagolta az anatómiát (gondolok itt: bõrpír, csöpögõ vér, kosz, kevesebb 'most jött a dafont.com-ról' formatervezés).
Legjobban azonban csak az érzelmeket hiányoltam. Harryt a pálcája eltörése, Hermionét Ron távozása, mindhármukat pedig Xeno Lovegood árulása hagyta abszolút hidegen. A legszembetûnõbb pedig talán az emeleten visítozó Hermione és az alagsorban egyik lábáról a másikra álló Ron kettõssége volt. Ezért tetszett nekem a táncos jelenet. Egyike azon kevés jeleneteknek, ahol azt az egészen földöntúli benyomást kaptam, hogy EMBEREKET látok. (A másik a film legeleje, a "három jó barát" készülõdése.)
Ami a színészeket és teljesítményüket illeti, Emma Watson tehetségét jó volt látni felnõni Hermionéval, Rupert Grint ugyanolyan pompás, mint 13 évesen, Daniel Radcliffe pedig jobban tette volna, ha mondjuk ügyvédnek megy. Se Tom Felton, se Jason Isaacs nem fektetett túl sok energiát ebbe a részbe, Bill Weasly meg... nos... a protekció hátulütõje ugyebár. Ralph Fiennes valóban jó színész, de hogy Voldemortot már a Tûz Serlege óta nem tudja megfogni, az is biztos.
Hogy ne csak "fikázzam" szegény Harryt, megjegyzendõ, hogy a Három testvér történetének animációs bemutatása nagyon szép volt és a Harry/Hermione fanszörvisz ellenére a "Boldog Karácsonyt!"-jelenet is igazán emlékezetes.
6/10
delamico 2010 dec. 02. - 20:08:04 6/10
(698/973)
A hápéhét is egy érdekes darabja a David Yates által adaptált epizódoknak. Azt olvastam a Voxban, hogy jóóó nagy hülyesíg vót két részbe szedni a filmet, mert alig bírták kitölteni a 2,5 órát, lassú és vonatott volt a cselekmény. Nos nagyon szeretném látni, hogy paszírozza bele a Vox vagy bárki egyszer 2,5 órába a Halál ereklyéi történetét, ami legalább tripla annyi cselekményt vezet, mint bármely korábbi Harry Potter epizód. Való igaz, hogy voltak lassabb szakaszok a filmben és kissé kiegyenlítetlenek maradtak az agyonvagdalt akciójelenetek mellett, melyek alatt kizárólag a könyvnek köszönhetõen volt valami halvány babalila fogalmam arról, mi is történik éppen. Ennek ellenére szükség volt rájuk, akár tetszik, akár nem, ugyanis a történet elsõ része pontosan arról szól, hogy várják a dumbledore ex machinát - ami ismert okokból sehogy sem akar eljönni -, mert Harry még nem igen találta meg a Kiválasztott szerepkört és érthetõ módon elképzelése sincs arról, hogy mit kellene tennie. Talán pont ezért, nekem a filmmel kisebb gondom is nagyobb, mint hogy lassú jelenetek voltak benne. Ha nem számítjuk a szinkronszínészeknek és a fordításnak köszönhetõen átélt horrort(mindenkinek FELHÍVOM a szíves FIGYELMÉT arra, hogy ha jót akar, FELIRATTAL nézze azt a szerencsétlen FILMET), akkor elsõ helyre a teljesen felesleges karakterek nevetséges és torz felvonultatása kerül. Látjuk Durslyékat hozzávetõleg 30 másodpercig, mert csak emlékeztetni illik az embert, hogy honnan is indult ez a szemüveges törpe. Hogy hová ért, az természetesen következetesen kihagyható - nem, nem lett volna még 15 másodperc arra, hogy azt az ominózus kézfogást belesúvasszák.
0-2 mondat terjedelmû szereppel Ollivander, Grindelwald, Gregorovitch, Narcissa Malfoy, Fenrir Greyback, Pius Thicknesse (aki Voldemort mágiaügyi minisztere), Muriel néni, Elphias Dodge, Charity Burbage, Fleur és Bill jelent meg. Hogy Tonks (a maga szintén 1 mondatos megnyilvánulásával) miért nem tudta mindazt elmesélni Dumbledore-ról, mint az eddig említésre sem méltatott Muriel néni, örök rejtély marad, ahogy az is, hogy vajon kinek fájt volna megadni Helen McCrorynak azt a legkevésbé sem irreleváns jelenetet a könyvbõl, ahol holtra vált pofival szugerálja Lucius Malfoynak, hogy bizony jobban jár mindenki, ha odaadja azt a pálcát Voldemortnak, ha már õ lesz az, aki SPOILER megmenti Harryt a következõ rész végén.
A realisztikus ábrázolás is egészen érdekes szinuszfüggvényt rajzolt, Harrynek, Ronnak és Hermionénak nõtt a haja, ahogy azt kell, ha az ember fél évig nomád életmódot folytat, a Hermione karjába vésett SÁRVÉRÛ felirat azonban már inkább hagyagolta az anatómiát (gondolok itt: bõrpír, csöpögõ vér, kosz, kevesebb 'most jött a dafont.com-ról' formatervezés).
Legjobban azonban csak az érzelmeket hiányoltam. Harryt a pálcája eltörése, Hermionét Ron távozása, mindhármukat pedig Xeno Lovegood árulása hagyta abszolút hidegen. A legszembetûnõbb pedig talán az emeleten visítozó Hermione és az alagsorban egyik lábáról a másikra álló Ron kettõssége volt. Ezért tetszett nekem a táncos jelenet. Egyike azon kevés jeleneteknek, ahol azt az egészen földöntúli benyomást kaptam, hogy EMBEREKET látok. (A másik a film legeleje, a "három jó barát" készülõdése.)
Ami a színészeket és teljesítményüket illeti, Emma Watson tehetségét jó volt látni felnõni Hermionéval, Rupert Grint ugyanolyan pompás, mint 13 évesen, Daniel Radcliffe pedig jobban tette volna, ha mondjuk ügyvédnek megy. Se Tom Felton, se Jason Isaacs nem fektetett túl sok energiát ebbe a részbe, Bill Weasly meg... nos... a protekció hátulütõje ugyebár. Ralph Fiennes valóban jó színész, de hogy Voldemortot már a Tûz Serlege óta nem tudja megfogni, az is biztos.
Hogy ne csak "fikázzam" szegény Harryt, megjegyzendõ, hogy a Három testvér történetének animációs bemutatása nagyon szép volt és a Harry/Hermione fanszörvisz ellenére a "Boldog Karácsonyt!"-jelenet is igazán emlékezetes.
9/10
beo71 2010 dec. 02. - 18:37:52 9/10
(697/973)
A moziélmény majdnem tökéletes.
A sorozat két legutóbbi félre sikerült része miatt tartottam kicsit a HP 7-tõl,de az impozáns kezdés és érdekes hangulat miatt a közepe felé majdnem leülõ sztori(lehetett érezni most kell kitölteni a játékidõt és a kivágott jelenetek közé kerülendõ opusok is benn maradtak)most legalább végig érdekes volt.Felkészítik a nézõt a végsõ összecsapásra és ha nem éreztem volna pofátlannak az utolsó rész megfelezését:járna a tízes.9/10.
10/10
Thereddevil 2010 dec. 02. - 11:22:46 10/10 Előzmény Vagabundusz
(696/973)
Lehet, hogy igazad van az Avatarral kapcsolatban. Én is azt szoktam mondani, hogy megérte azért a néhány perces jelenetért is a 3D :) . Természetesen nekem is HP mindenek felett :) . Én a hatost is imádom, csak látom benne, azt, hogy nagyon hiányos :( , de ettõl függetlenül nagyon élvezem :) . Talán majd akkor tudjuk igazán jól megítélni, ha már mind a nyolcat láttuk. Akkor derül ki pontosan, hogy az elõzmények- következmények hogyan vannak felépítve
8/10
Anditos 2010 dec. 02. - 09:13:34 8/10 Előzmény peti2006
(695/973)
Szerintem meg pont Rupert Grint az, akiben a legtöbb színészi tehetség van a gyerekek közül, de sem Emma sem Daniel nem "lóg ki" a nagy színészek mellett. Rupert Grint-et láttam a Sofõrlecke c. drámában, nagyon tetszett, és közben eszembe sem jutott Ron karaktere.
10/10
Tigrisfog 2010 dec. 02. - 08:08:08 10/10
(694/973)
Ó és kifelejtettem, ami legelõször megfogalmazódott bennem, amíg néztem a filmet:
Nekem hiányzik McGalagony.
( Nem történt vele semmi, ami indokolná a jelenlétét, nem úgy értem, hogy kifelejtették, csak úgy szimplán, ... hiányzik az a karakter, az egyik legjobban eltalált a könyv alapján, Maggie Smith remek. )