Téma: Hilal Saral

HZsuzsanna70 2017 dec. 03. - 22:44:58
(857/1897)
Szia :)

Múltkor megírtam neked a sorozat-bakancslistám ....és igen, a Poldark lemaradt :D
És van rajta egy norvég sorozat is, a Felmentõ ítélet :) Már csak az idõvel állok hadilábon :D

És hogy ne csak Caglarról/Yag bey-rõl rakjak fel képeket, jöjjön egy Nicolai Cleve Broch-ról :D
Michonne 2017 dec. 03. - 22:16:14
(856/1897)
És Mary, lemaradt a múltkor, hogy jó nevettem a Sadik bejes Ozanos ámokfutós kipörgõs vidin, és bevillant, hogy ha már a szakma is khmmm akkor Ozan Güvannak kell legyen egy kis humorérzéke saját magával szemben is:) legalábbis remélem.
Michonne 2017 dec. 03. - 22:09:16
(855/1897)
no eztet lementettem rossz idõkre:)
Michonne 2017 dec. 03. - 22:08:16
(854/1897)
ez pedig bocsikérés végett a nagyon hosszú offért Ablák!
és kivételesen nem fiúkról, hanem az együttesen ritkán mosolygó Fazilet nõkrõl:)
Michonne 2017 dec. 03. - 22:04:01
(853/1897)
OFF HEGYEK

Hi,

Örülök, hogy eltaláltam a képet, az egyik kedvencem, és valóban a mosolyában az ereje, illetve ahogy a szeme is nevet:)

Könyvek: én sem értem miért nem jött még itt ki itthon, bár ha a sorozatot sem vették meg akkor nem kéne rajta annyira csodálkoznom. A nyáron a junkien azt olvastam a 3. évadzáró kritika írójától, hogy õ belevágna és lefordítaná, sõt már el is kezdte, de akkor még bõven kiadó keresés elõtt állt, és nem tudom, hogy azóta lett e valami elmozdulás e téren. Gondolom nem olyan egyszerû ez. Mindenesetre én is vevõ lennék a könyvekre. Persze ott van eredeti nyelven és az angolomat nekem sem ártana csiszolni, sõõõõõt……de ott van a millió de...
No és a sorozat: nyáron már írtam róla, hogy a nagy gép takarításban csak az mentette meg a kukától, hogy Aidan a szívem csücske (sok más mellett…hehe), de bevallom ennek ellenére sem számítottam rá, hogy beránt, mert jócskán más irányba moziztam már egy ideje, no de Ross Poldark és a sorit átható naturalista ábrázolásmód megtette a hatását:) Aidan úgy ahogy van lenyûgözõ pasi, férfias össz. kisugárzás, de mégis kisfiús, huncut mosoly és tekintet, ahh rettentõ jól lavírozik a kettõ között, mi meg csak sóhajtozunk.
No de visszatérve a sorira, a színész gárda is nagyon hiteles, bár ez egy BBC-s produkciótól alap. Azt nem tudom mennyire más a filmes Ross és Demelza, illetve a többi szereplõ a könyvhöz képest, de ahogy te is írtad könnyû volt velük azonosulni és az olykor fájdalmas döntéseikkel is. Ross Poldarkot én is nemes lelkû, de mégis tökéletlen hõsként aposztrofáltam korábban, és ehhez a tökéletlenséghez a 3. évad végére Demelza is becsatlakozott. Hú az a jelenet amikor az utolsó részben Demelza hazaér….. ahh vagy 20x megnéztem….Annyira jól át tudták adni a színészek a karakterek belsõ vívódását, hogy csak pilláztam. Szuper páros.
Elisabeth (aki tulajdonképpen Demcsák Zsuzsa és Dobó Kata szerelemgyereke…haha) az idegeimen táncolt néha, viszont õt is sokszor meg lehetett érteni, neki más útja volt, mint a nincstelen Demelzának és bizonyos tekintetben nehezebb is. Demelza jóval szabadabb életet élhetett. Lehetett és volt választása.
Aztán ott volt még Elisabeth férje, nem tudom – lehet velem van a baj – de én még azt a tehetetlen Francist is szerettem. Szerencsétlent végig kísérte Ross Poldark árnyéka a házasságában.
George Warlegganon nagyon sokat nevettem Jack Farthing vmi fantasztikusan tökélyre fejlesztette a harmadik évad végére a karaktert, a béka fóbiája meg…. az az arc az ágyban amikor a kuruttyolásra kel EPIC Ja és persze az egészben az volt a legviccesebb, hogy ezt is Ross számlájára írta…haha
Az öreglányt is imádtam, fõleg ahogy folyamatosan oltogatta Georget XD
Ossiet nem hiába hagytam a végérre XDXDXD IGEN IGEN IGEN! Mr. Collins (Istenem ha csak rágondolok sírok a röhögéstõl) és ahogy írod Mankos enyhén turbósított változatban…haha basszus igazi hányinger:)) szegény Christian Brassingtonnak jó pár kilót fel kellett szednie miatta:
http://digitalspyuk.cdnds.net/17/31/768x1295/gallery-1501591876-christian-brassington.jpg
a nõi lábujjszopogatós képtõl mindenki retináját megkímélném, szóval maradjunk csak ruhában…haha:
https://www-tc.pbs.org/wgbh/masterpiece/wp-content/uploads/2017/09/poldark-s3-feature-wentworth-1920x1080-1024x576.jpg XD

Én is nagyon várom a következõ évadot, pletykákat én olvastam még a nyáron, hogy az lesz az utolsó, de utána nem jártam komolyabban, egyébként így utólag nem is bánom, hogy ennyit halogattam, mert utálom az évad szüneteket, és így legalább egyben lenyomtam a 3-at.

Az Outlanderhez még pár szót, igen, valószínû levezetésnek pont jó lesz, de a Poldark helyét tuti nem fogja elfoglalni abban azért biztos vagyok:) és a pasi szereplõ sem fog senkit leszorítani sztem, amúgy is inkább mint karakter cukker Jamie, külsõre nekem pl. már túl sok volt, meg nagy, meg izmos Sam Heughan..micsoda problémáim vannak ugye?!:))) no szóval, hogy kinyögjem végre Aidan Turner, jóval finomabb, cizelláltabb emberke, igazi finom falat.
A „Breaking bad féle kémia” megnevezésen nagyot nevettem, mekkora duma!:D

R. A-t én csak az Észak Dél-ben láttam, abban tetszett nagyon (kinek nem?...hehe) de aztán nem követtem õt nyomon.
Matthias Schoenaertst nem ismerem, de arcra elég érdekes, szeretem a tökéletlenséget, képekrõl elég szuggesztív, kivi vagyok milyen vásznon.

Hóemberrel én is csak a trailerig jutottam, sztem meg is várom a hun subot, a lehúzó kritikákat olvastam, de mostanában mindent lehúznak, ez a divat:)) torrentevalon már fent egyébként, de az openes angol sub fake, bár biztos van fent valahol máshol is értékelhetõ sub hozzá.
A skandi sori vonal (persze nem az egész ) elég skandis..... azaz sötét, kell hozzá idegrendszer meg hangulat, a nyomozós dolgaik elég jók, néhány amcsi remake is született belõlük.

Török Sopranos:
Halit, mint Tony? Nem is tudom. Meyrembõl mondjuk kinéznék egy Carmelát, már ha annak szánják persze.
De különben miben lenne ez másabb, mint az átlag török maffia témára alapuló sorozatok? Szerintem sok újat nem fog adni a témában nekik, persze õk tudják.
A Weedsen és a forgatókönyveden szakadtam XD már csak egy bevállalós török Nancyt kell találnunk hozzá…haha

Búcsúzóul pedig vissza az alap témánkhoz;)
https://www.youtube.com/watch?v=mA9bFtOO7c0

Majd írsz milyen volt az Out.
Michonne 2017 dec. 03. - 02:10:26
(852/1897)
Mary,
Gondoltam megnevettetlek benneteket ezzel a gyöngyszemmel, de te megelõztél:)))

Oltári jó szitu..haha
Michonne 2017 dec. 03. - 02:08:35
(851/1897)
Mankos köszi a hosszabb kifejtést, válaszolni is fogok még ma.
A képet vedd puncsolásnak. hihi

Ja! és lányok részemrõl is bocsi az offokért:)
Michonne 2017 dec. 03. - 02:05:52
(850/1897)
Jó hajnalt Ablák!

Megint késõi bekukk, de nemrég fejeztem be a CI -3-at és nem tudom magamban tartani a gondolataimat.

Az egyik legjobb rész volt az eddigiek közül, beleértve az elsõ évadot is. A színészeknek pedig külön köszönet, mert parádés volt mindenki egytõl egyig.
Két síkon (Duru-Deniz és Bilge-Can) is ugyanaz hangzik el: miért jöttél vissza? miért vagy itt, ha kiborít ez az egész és „én” is?
(tulajdonképpen, ha nem is teljesen ebben a formában, de az Özge –Sadik páros is nagyon hasonló húrokat pengetett)
Konkrét válaszokat persze egyik fél részérõl sem kaptunk még.
Az elsõ évad végére szinte az összes álarc és maszk lehullott, a szerelmes férfi megismerte párja valódi arcát, a buzgó diák pedig a mestere igazi énjét. Mindezek után érdekes látni, hogy ez a két, nem akármilyen értékrenddel rendelkezõ, érzõ szívû karakter mégis az olyan önzõ és gátlástalan emberek játékszerévé válik, mint Duru és Can, és teszik most már mindezt saját döntésbõl, nem holmi alattomos manipuláció eredményeképpen. Olyan mintha szimbolikusan odatartanák az arcuk másik felét is.
Mi látunk? Bosszút, valódi szerelmet, vagy csak ragaszkodást az illúziókhoz? „Megéri” nekik ez a fajta mondhatni cinkosság? És ami a legfontosabb: mi marad belõlük a végére? Mennyire fogja megérinteni és esetlegesen formálni a mocsok, ami körülveszi õket? Tényleg nyerhetnek a rosszak?
A sorozat egyik erõssége szerintem ezeknek a belsõ emberi folyamatoknak a rettentõ jó levezetése és bemutatása. Élvezettel és csodálattal várom a továbbiakat.

Említettem írásom elején a színészi játékot, nálam ebben a részben Sereney volt a befutó.
Duru ezer arcát valami fantasztikusan keltette életre. A mára szinte teljesen leamortizálódott lány valaha volt emberi mivoltát is képes volt megvillantani egy pillanat erejéig szavak nélkül annak - az egyébként érzelmek széles palettáját felvonultató – rövid jelentnek a végén, amikor arra kéri Denizt, hogy menjen el. Lehet hogy én képzelek bele túl sokat, de ott a „menj, menekülj, neked még van esélyed, viszont én már teljesen elvesztem” üzenet jött le Duru kétségbeesett tekintetébõl. Abban a pillantásban nem érzékeltem a szinte mindenkor jelenlévõ egoját csak a másik ember érdekének a saját maga elé helyezését, amit valljuk be nem sokszor láttunk tõle.
Hasonló érzés kerített hatalmába Duru kapcsán a vége felé is egyébként, amikor mennek az autóhoz Cannal, Deniz pedig kint áll. Elveszettséget láttam Durun, és nem azért, mert Deniz kvázi földbe döngölte mindenki elõtt, hanem azért, mert neki Cannal „kell” hazamennie, és itt nem is feltétlen a láthatóan még élõ érzelmeket emelném ki Deniz irányába, hanem azt a végleg tudatosult felismerést a lány részérõl, hogy óriási különbség van a két férfi között és nyilván Deniz javára.
Szerintem már õ is tudja, hogy élete legrosszabb döntését hozta meg azzal, hogy elárulta korábbi szerelmét.
Persze ezek csak pillanatnyi benyomások részemrõl és még az is lehet, hogy mindezeket csak bele képzelem Duruba.

Mary, írtad, hogy az olasz csaj funkcióját még nem érted. Valóban zavaros a szerepe egyelõre, ha eltekintünk persze a „Deniznek csajt kell találni” forgatókönyv húzástól.
Én úgy látom, hogy Deniz és Bilge is göröngyös útra tévedt, ami Duru és Can sátánokkal van kikövezve, ezért kellenek az ellensúlyok a sztoriban, nevezetesen a jók és a tiszták, akik visszahúzzák az útvesztõkben eltévedt báránykáinkat, ez a személy Deniznek az olasz csaj, Bilgének pedig az imádott testvére.

Sadik szultán pofonját nem akarom túlpörgetni, persze kellemesebb lett volna egy erõteljes YETER is részérõl, de Özge igen-igen érzékeny pontját találta be, ezért jótékonyan túlugrok rajta és bocsánatos bûnként tekintek eme megmozdulására a továbbiakban:) Cant persze a negyedéért felkoncolnám…. XD
Konklúzió: lassan már mi is megvakulunk és lebénulunk a szerelemtõl csajok …:))

Ha néhol érthetetlen vagyok elnézést, de nagyon rászoktam erre a hajnali eszmefuttatásokra..haha
HZsuzsanna70 2017 dec. 02. - 22:36:51
(849/1897)
Úgy gondolom, ahogy elkészült ez a kép, Caglar átváltott röhögõs üzemmódba...kár hogy arról nem készült kép, vagyis nem került még ki a nyilvánosságnak :)

Egyébként is olyan kettõs ez a kép: elõször is ott van az elegáns, szemüveges, üzletemberes Yagiz/Caglar...akinek mellesleg karkötõi vannak, meg nyaklánc, na meg egy-két tetkó a testén...
és hát igen..... szegény ing azóta a kukában végezte, Hazan tea-leöntõs akciója után :D
maryriddle 2017 dec. 02. - 21:46:50
(848/1897)
Réci a szemcsis képen nekem inkább perverz pszichiáter :-))) de nem rossz! :-)

Nyugi Özge többünknek kedvence. De ne aggódj, amúgy sem rekesztünk ki senkit ;-)

https://www.instagram.com/p/BcNkNU3FlT4/ haha
HZsuzsanna70 2017 dec. 02. - 17:37:45
(847/1897)
Csak itt tudom küldeni :)

off: Hahó IT szakemberek :! Miért nem lehet privát üziben képet csatolni? :D :D
HZsuzsanna70 2017 dec. 02. - 13:05:53
(846/1897)
És látod melyik ing van rajta? :D
Michonne 2017 dec. 02. - 01:30:14
(845/1897)
Bajban vagyok kicsit az ajánlással, mert idõhiány miatt az utóbbi idõben eléggé nyugdíjas üzemmódba kapcsoltam én is, azaz az újakról kevés fogalmam van, inkább csak a junkien olvasom az ajánlót, és kevésbe kezdek bele. Persze maradt pár alap sorim, de azokat te is ismered, sõt nézed vagy nézted õket, illetve a régiek közül is hasonlókat láttunk ahogy én eddig kivettem.
A Reignel messzire nem jutottam, 1. évad után kaszáltam, nem kötött le, túl habos-babos, tinis-csajos volt. Az Outlander már más, de ennek ellenére vele is csak az elsõ évadig jutottam, bár még teljesen nem vetettem el. Könyvsorozat alapján készült, romcsi-kaland-dráma kategória, helyenként instant töri leckével az akkori skót helyzetrõl. A sorit a Starz jegyzi, azaz a homlokcsókokat elfelejteni, full szexre felkészülni..hehe A történet pörgõs, izgalmas, az idõutazás az elsõ évadban nem zavaró, ha jól emlékszem a csaj össz.vissz egyszer utazik az elsõ rész végén. A sori kivitelezése elég igényes, fõszereplõ néni igen belevaló, nem cicababa, szóval viszonylag nyávogás mentes övezet van:) A két fõszereplõ között - hasonlóan a Poldarkhoz – rettentõ jó a kontakt, de hívhatjuk kémijjjáááának is, és mivel ez alapvetõen romcsi cucc, így nyilván sokat nyom a latba, hogy õk mennyire mûködnek jól, hiszen minden más csak körítés valljuk be. A táj, a környezet güzel és a zene is brutál jó (én szeretek ezekben elveszni), és a mellékszereplõ gárda is vicces, jól illeszkednek a fõszereplõkhöz. Ha az elsõ rész nem jön be annyira, érdemes azért a másodikat még bevállalni, ugyanis a csaj az elsõ végén „repül” át a múltba és találkozik elõször a káromkodó skótokkal, azaz onnan indul be igazán a sztori, és ami elég lényeges még szerintem, hogy ha van rá lehetõséged mindenképp eredeti nyelven nézd. Az akcentus és az akkori nyelvhasználat egyértelmûen dob a szereplõkön és az atmoszférán, és ezt a szinkron biztos vagyok benne, hogy teljesen kinyírja. A nagyon brit Poldarkhoz nehezen hasonlítom, hiszen ebben azért érzõdik erõsen az amcsi íz.
(Istenem így vissza olvasva, már nem is tudom, hogy téged akarlak meggyõzni, hogy megéri belekukkantani, vagy inkább magamat, hogy folytassam…haha)

The white princess, Victoria, The crown: ezekrõl én is csak olvastam.
A Knightfallba mindenképp bele fogok nézni. A Vikingekkel naprakész vagyok. A Death comes to Pemberley listán van egy ideje, még kerülgetjük egymást:)
A hobbitokra Aidan T és Richard A. együttes jelenléte sem tudott eddig rávenni:D legfeljebb majd te leteszteled nekem. Aidant a brit Being Humanban láttam egyébként elõször, na az az én világom! annak ellenére, hogy a sorozat egy vámpírról, vérfarkasról és szellemrõl szól XD…..Aidan a macsó vámpír (:D) de másik kettõ figura is óriása mellette, az angol humor meg gyilkos, mint tudjuk, szóval aki értékeli annak melegen ajánlom.
A Birdsongot láttam, de nem igazán emlékszem már rá, mély nyomot nem hagyott bennem.
A veszedelmes viszony nekem nagyon tetszett, és nem csak Mads Mikkelsen miatt, a fiatal srác aki az õrült dán királyt játssza elképesztõ jó, és Alicia is nagyon szimpi benne, szeretem õt.
Nikolajok közül meg egyértelmûen a Lie Kaas viszi a prímet, hatalmas arc, mind filmen, mind az életben, és bár Coster – Waldau is fejlõdött az évek során, de meg sem közelíti és nem is fogja Kaast.
maryriddle 2017 dec. 01. - 23:43:17
(844/1897)
Nem lepõdnék meg. Egyszer már vállon harapta...
Hát nem tudom, attól függ mire vagy érzékeny. "HOT"-nak szánt jelenetek vannak, de úgy konkrét basmakot nem mutattak, fõleg nem zongorán vagy pincében.
Szerintem annyira nem vészes amúgy meg ott a tekerõgomb. Nagyon jó a 2. évad is, nézzed. ;-)

A Yagiz vs. Fazilet jeleneteket amúgy imádom. Kedvencem az elsõ évadból a kertben amikor Yagiz nem is azon akadt ki a legjobban hogy mivel vádolja Fazilet hanem azon hogy le merte tegezni :-)))
HZsuzsanna70 2017 dec. 01. - 22:58:31
(843/1897)
Egyetértek veled...egyébként meg ezt a Yagiz-Hazin vonalat ugyanolyan jól felépítették, mint a Yagiz-Hazan vonalat...vagy akár a Fazilet-Yagiz kapcsolatot... szerintem Faziletnek nem is az a bizonyos este, és a 100 dollár a baja, inkább az, hogy Yagizt nem tudja manipulálni...ergo veszélyes, ha a lányai közelében van :)
És ha Sirma ilyen jól fel tud építeni karaktereket-párosokat....miért nem teszi ezt meg a mostani szerelmes párunknál?
HZsuzsanna70 2017 dec. 01. - 22:33:25
(842/1897)
Én bírnám, ha Hazim a bemutatón robbantan...már úgyis botrány van, az hogy csak a hoteles estétõl van botsány vagy hozzájön még az adoptálás is már szinte mindegy...vagyis annyira nem, mert legalább egy kicsit elterelné a közönség figyelmét Yagizról ás Hazanról.
De nincsenek illuzióim, Sirma különös kegyetlenséggel bánik a legjobban felépített karakterével, úgyhogy szegéyn Yagiznak egyenként csepegteti a mérget, mint Yasemin és Ece Hazin bey-nek :)

Azt meg tudom majd érteni, ha Yagiz nem kötné hirtelen össze a szálakat Kerime furcsa viselkedése-Hazan hazugsága-Hazim kijelentése között...van éppen elég más baja mostanás...de Yag bey okos srác, lehet egyszer csak elkezd agyalni ezen a dolgon :)
HZsuzsanna70 2017 dec. 01. - 22:12:53
(841/1897)
Ezt a képet nehéz überelni...valahogy gondoltam, hogy megakad rajta a szemed :D :D

Egyébként mit szólsz Hazin és Yagiz harcához? :D Hazin tényleg kikotyogta a titkát? :)
maryriddle 2017 dec. 01. - 20:43:17
(840/1897)
Ci 4 fragi, Oha oha ohaaaa.
( Artikuláltabb véleményt most nem tudok formálni....:-)

https://www.youtube.com/watch?v=Nnz_V1r2NOA
HZsuzsanna70 2017 dec. 01. - 18:18:38
(839/1897)
Az egyik angol YagHaz-os csoportban osztották meg ezt a lenygel (de magyarra automatikus fordítható) Youtube csatornát - ide teljes részeket nem tesznek fel, inkaább Yagizos, YagHazos jeleneteket :)

Már felrakták a mai kiadott 2 perces részt is :)

https://www.youtube.com/watch?v=bk6c7eYojww
Michonne 2017 dec. 01. - 00:46:24
(838/1897)
uhh nagyon késõ van.....tehát még egyszer helyesen: Nikolaj Lie Kaas