Téma: Hilal Saral

HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 17:59:38
(797/1897)
És a mai hashtaghez : múltkor írta egy isztambuli lány a fordításokhoz, hogy nagyon sok olyan kifejezés van, amit nem lehet egy az egyben lefordítani angolra, ha õt meg kérik egy-egy jelenet fordításához, õ se fordít szóról szóra, inkább körül írja azt.
Ilyen az ölümsüz ask kifejezés is, ami nem teljesen halhatatlan szerelem, vagyis nem tragédiát hordoz magában, hanem inkább olyan szerelem, ami életed végéig tart...és ebbe az is beletartozik, hogy egymásra találnak, és boldogan élnek míg meg nem halnak....
És õ írt arról is, hogy a mostani tartalomban Yagiz szerelme ölümsüz ask, míg Sínan szerelmét "romlandó. elmúló szerelemnek jellemezték.

Azért kíváncsi lennék mennyi félrefordítés lehet egy-egy angol-török fordításnál, és onnan továbbgyûrûzve gey-egy angol-magyar fordításnál. Például most a kozmetikai projektnél sem mindegy, hogy Yagiz beszáll 3 millióval és innen õ állja Sinan fizetését is a saját pénzébõl, vagy hogy most hazin dobta a projektet, kifizeti kettejük nevében a 3 milliós veszteséget, de innentõl õvé a projekt, õ fogja fizetni a további kiadásokat és Sinan fizetését, de a nyreség és a dicsõslg is az övé.
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 17:44:32
(796/1897)
De az a padun ülõs SinHazos kép is olyan furi....vagyis Sinan nem tûnik rajta boldog szerelmesnek :)
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 17:41:28
(795/1897)
Vigyázz a szemedre, épp most gyógyultál meg :) Szerintem egyébként sem lesz, az a bizinyos elsõ csók másnak van fent tartva :D :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 17:23:36
(794/1897)
Ja, és a kérdésedre a válasz: igen nézni fogom....az egyik laptopon megy majd az élõ adás, ha valami édekes lesz odanézek :) a másik laptopon neg ha épp engem nem érdeklõ részek lesznek, facebook-ozok és téged foglak bombázni kérdésekkel és észrevételekkel :)

Úgyhogy ne lepõdj meg ja kismillió privi üzeneted lesz :D :D Miért nem találta fel a port.hu még a csevegõ funkciót? :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 17:02:51
(793/1897)
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 16:41:02
(792/1897)
Pár napos eltûnésem oka az egyfolytában aludni tudnék-ki sem tudom nyitni a szemem-hagyjon békén mindeni állaoz mellet a Siyah Beyaz Ask volt :) Vagyis kis túlzással, ha épp nem aludtam, akkor azt néztem :D
Szóval...felemásak az érzéseim...
- a zenéje nagyon tetszik (Yagizos kosaras-izzadságcseppes videó :D) amiatt, meg a Faziletes angol csoportban tapasztalt nagy lelkendezés miatt kezdtem el nézni
- a maffiás történettel sincs bajom....ha tudom hogy egy maffiózórl szól a történet akkor elfogadom, sõt még élvezem is, de ha egy normálisabb emberbõl teljesen logikátlanul egy maffiózót csinálnak (pl OK Daghan), az nem szokott bejönni
-a szerelmi szál érdekes...azt teljesen elfogadom, hogy Ferhat beleszeret a lányba, de az nekem furcsa, hogy a lány hogy szeret majd bele....azért mégiscsak van egy múltja a srácnak, maffiatag, fejbe akarta lõni a lányt, azzal fenyegette, hogy megöleti a testvérét...egy ilyen emberbe hogy szerethet bele? Most egyenlõre ezt csak úgy tudom elképzelni, mint ahogy annak idején Fatmagül beszélt Kerimrõl: neki 2 Kerim van: egy aki ott volt a megerõszakolásánál, és valamiért nem segített, és van a másik, aki az estet után mindenben támogatta õt.
Azt sem tudom hogy nõként mi lenne jobb egy családban: mindent tudni a férfiak viselt dolgairól, vagy úgy tenni, mintha semmi nem történne, és élni a gondtalan életet.

Ami zavar a sorozatban, az pont az, ami miatt te sem nézed: a két fõszereplõ :D
Bocsi a barlanglakóktól ha valakinek férje-szeretõje-legjobb barátja: de Ibrahim Celikkol nagyon nem jön be- se pasiként, se színészként...a színészet még addíg viszonylag rendben lenne, amíg nem szólal meg...de hát sajnos ez nem néma film.

Arról szóltak anno a pletykák, hogy ezt a szerepet majd Engin Akyürek fogja eljátszani....nekem õ a nagy kedvencem, szívem csücske, de valahogy nem tudom õt elképzelni ebben a szerepben...vagyis pontosítok, a nagy akciós-verekedõs-menekülõs jelenetekben. Lehet Kerimes szereplése a hibás, mert ott olyan esetlen mozgása volt :)
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 16:04:46
(791/1897)
Hogy nézted végig Caglar videóját? Úgy ahogy elindul, vagy közben változtattad a nézõpontot? Mert a lányok-asszonyok most épp a banántól illetve annak helyzetétõl ájuldoznak :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 15:58:51
(790/1897)
A végén még meg lesz a nagy kiábrándulás? :D

Van egy pár szemüveges képe instán meg máshol, nem tudom kamuból van-e rajta vagy tényleg szemüveges (egyébként Alpról is ban jó pár szemüveges kép fent a neten :D )
Úgyhogy jó kérdés, hogy vajon a képeken a szeme színe attól függ-e milyen színû ruhákban van, vagy csak kontaktlencse függõ :)

http://mytalemyworld.tumblr.com/tagged/fazilet-han%C4%B1m-ve-k%C4%B1zlar%C4%B1

És igen, Deniz ezért kap, fõleg az elmúlt heti instán bejelölt-nem jelölöm vissza-miért nem jelölöd vissza-szüneteltetem a közösségi médiás cirkusz miatt, és ezzel párhuzamosan több olyan video került fel, ahol a többi színész remekül szórakozik egymással (lasd pikachu song a la caglar, vagy a Caglar és Afra szerelmi életére vonatkozó kérdés)Deinz meg is kapta a DramaQuennn címet---mindkét tábortól, mert Alp-pal sincsenek fenz videók :D
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 15:26:23
(789/1897)
Az Alpos képhez: azért valljuk be, a bátyónak jobban áll ez a stílus :D

https://twitter.com/twitter/statuses/932000077136257024

(Sajnos videót nem enged csatolni :D )
HZsuzsanna70 2017 nov. 25. - 14:58:37
(788/1897)
Ez a kép az új vlog bejegyzésébõl van, itt még Caglar, nem Yagiz :) Szegény Deniz megint kap emiatt a video miatt :D

Láttad egyébként a videót? Tudja provokálni a lányokat-asszonyokat :D
hanga549 2017 nov. 24. - 23:06:16
(787/1897)
Tényleg hasonlít, de szerintem az enyém is. :)) És szerintem az enyém picit jobban (tudom, magam felé hajlik a kezem). :))) Majd Tímea ablánk eldönti, hogy szerinte ki hajaz rá jobban.

Mankos, sosem értettem, hogy a férfiak miért kapnak hideglelést a török soriktól (pláne úgy, hogy egyet sem láttak belõle). Ez egyébként jellemzõ az én férfi ismerõseimre is. Néha Facebookon szoktam "téríteni", és rendre a pasiktól érkeznek rá gunyoros kommentek. Pedig például egy Icerdét egész nyugodtan bevállalhatnának. Az én férjem hasonlóan érzelmes, mint én, picit talán még nálam is jobban. Együtt szoktak a könnyeink folyni. :) Talán erre sokan azt mondják, hogy ez mennyire nem férfias, én viszont nagyon szeretem ezt benne.

Marym, ez volt az egyik film, amit visszaolvasgatáskor megjegyeztem magamnak, úgyhogy jó is, hogy eszembe juttattad, már töltöm is le. Réci, köszi a linket (azt hiszem te osztottad meg, ugye? Úgy megörültem neki, hogy meg sem néztem rendesen, kitõl származik). :) A hétvégén sort kerítek rá. És volt még egy film, amit emlegettetek és dicsértetek, majd visszakeresem a pontos címét.

Ask ve Ceza nekem bejövõs. Érdekes a hangulata, Murat fiút meg alapból szeretem. A sztori is jó szerintem.

Jaa, majdnem elfelejtettem. Facebookon egy csapat tervbe vette a Cukur fordítását. Egy zárt csoportban lesz megtalálható a sorozat, a neve Gödör - Cukur magyar felirattal (valami ilyesmi). Csatlakozzatok, ha esetleg nézni akarjátok.

Jó éjszakát, szép álmokat Nektek! :)
Nálam éjszakai kocsonyafõzés zajlik. (Megkezdõdött a szezon.) :) Minimum 24 tányér szokott lenni a kiindulási alap, mivel vannak rá állandó bejelentkezõk (férjem kollégái sógorom), na meg az Anyukáméknak is kijár egy tízes (mármint tányér). Nekünk sokszor alig marad - pedig imádjuk. Felvetettem a zuramnak (pécsinek), hogy talán be kellene szereznünk egy akkora fazekat, mint a Baján kiállított bogrács.

Na leléptem. :)
maryriddle 2017 nov. 24. - 19:14:18
(786/1897)
Én az enyimmel eddig csak a Mustangot meg Neslihan Atagül Araf filmjét sikerült megnézetnem, de sorozatokra azt mondta hogy ASLAAA. Neslihant amúgy nagyon stírölte :-)) lehet a Kara Sevdát bevállalná ha felkérném, de arra várhat :-))

Ask ve Cezát nem nézem és nem is terveztem. Egyébként jó?
Murattal sajna megromlott a kapcsolatom, de az új filmje az Ayla érdekel.

Mankos, lesz Deliha 2 :-)
https://www.youtube.com/watch?v=e1UOEpPNW7A
maryriddle 2017 nov. 24. - 18:30:23
(785/1897)
Ez pedig a Sadikos kép.
Játszhatnának hárman testvéreket, illene. :-)

Igen láttam én is Hanga abla. Ugye ugye. A SI-ben direkt csúfítottak rajta, hogy a "szépfiú" még szebbnek tûnjön...
maryriddle 2017 nov. 24. - 18:27:11
(784/1897)
A kép meg lemaradt.
maryriddle 2017 nov. 24. - 18:26:43
(783/1897)
Na, azt hiszem én nyertem a Tímea ura hasonmás keresõ versenyt. Tabii, exurad sokkal jobb, de szerintem félelmetes a hasonlóság.
Ha újraházasodásra készülsz, esetleg nézd meg az Intikamot, ;-) bár nem tudom ott milyen jellegû szerepe volt.
hanga549 2017 nov. 24. - 18:23:39
(782/1897)
Jééé, ez is õ. :O

(Nekiálltam nézegetni a fotóit). ;* :))
hanga549 2017 nov. 24. - 18:19:55
(781/1897)
Ahha! Akkor hozom a régi formámat és megint félreértettem valamit. :)))) Az megvan, hogy Bilge a mostanija.
Aztamindenségit, krézi Vural de mocskosul jól néz ki ezen a képen! Az Inciben az általa alakított karaktert nagyon érdekesnek és kettõsnek látom, ezzel fogott meg mindjárt az elején. Nekem egyszer tetszik, egyszer nem. De mindenképpen figyelemfelkeltõ figura, és én az ilyeneket szeretem nézni.
hanga549 2017 nov. 24. - 18:07:54
(780/1897)
Köszi, Zsuzsanna! :) Ezt az oldalt én is láttam, de nem tudtam, hogy pár nap után mindenki számára elérhetõvé teszik. Sõt, a Firefox böngészõm a régebbi részeket sem tölti be, ezért nem vettem észre a turpisságot. :) Viszont megnéztem most Chrome-mal, és IGEN!!!! Megvan! :)) Tesekkür ederim!
Na lányok, akkor Incire fel! :) Higgyétek el, hogy nem fogjátok megbánni. (Emlékeztek, Icerdénél is mennyit koptattam a számat, aztán hogy rákattant szinte mindenki. Még szerelmek is szövõdgettek, ugye.... Miáuuuu!!!) ;))

Marycim, a sima agyramenésig rábeszélõs módszerem általában bejön. Így kezdte el nézni csemetém is Icerdét. Az itthoni uram meg szimplán megbízik a jó ízlésemben. Megtapasztalta már, hogy amire én azt mondom, hogy jó, az bizony JÓ! (Akkor is, ha nem). :)) Így nézte már végig Kuzeyt, Kurt Seyitet (megfigyeltem, hogy közben méregeti Kivót, a nagy riválist :))) Icerdét, Fatmagült, most pedig Cesur van porondon. :)

(Nagyon nyögvenyelõsen megy Fazilet. Még mindig az 5. részt gyûröm.) :((

Abláim, Ask ve Cezát nézi rajtam kívül még valaki?

Drága Réci, örülök, hogy javulgat a szemed. :) Vigyázz rá azért még!
maryriddle 2017 nov. 24. - 18:06:59
(779/1897)
Ezt kicsit értelmetlen lett így. Na szóval, Burak Deniznek volt egy közös sorozata Hande Ercellel, az Ask laftan anlamaz címû opusz. Ezért boronálják õket össze a fanok. A lány egyébként tényleg mindig úgy bámult rá mint Allahra.... szerintem akart valamit, de Buraknak nem kellett.
Tímea megyek veled az Epizódhoz! :-))
maryriddle 2017 nov. 24. - 17:58:00
(778/1897)
Hanga abla! A Siyah Incis leányzó nem Burak Denizem exbarátnõje, maximum szeretett volna, hehe. Meg persze a fanok boronálták õket állandóan össze és csinálták az összeesküvéseket az asszony ellen, aki egyébként Bilge a Fi-bõl, és már évek óta együtt vannak látszólag igen nagy ask-ban. Szép leány ez a Hande, de szerintem nem Burakom esete (én már csak tudom :-)). A másik sorit egyébként miatta nem tudtam nézni annyira borzasztó volt az alakítása, de a Siyah Inciben nem tûnt olyan rossznak amennyit láttam belõle. Ugye?

Én is felismertem Vasilit :-) Crazy Vural (Berk Hakman) képeit nem tudom nézted-e, de ilyen szõrrel. A Siyah inciben nekem nagyon nem jön be külsõre, de így sokkal jobb szerintem.

Hát a Fazilet akkor lehet, hogy nem a te sorid lesz. Ha Sinan még nem fogott meg, akkor szerintem a késõbbiekben sem fog. De Yagiz lehet hogy be fog neked jönni. a 7. részig még bírd ki ;-) Én legalábbis ott szerettem meg.

Réci jobbulást a szemednek. De mérgesen nézel Yagiz beyre azon a képen, csak nem Mariára féltékenykedsz?

Tímea te aztán tudsz illúziótrombolni, megcsalta az asszonyt. :-))
Szomorúan hallom hogy te is válni készülsz tõled aztán végképp nem vártam ezt :-((( Hát én csak egy kis félrelépést javasoltam. Mi folyik itt, elátkozták a barlangot?! És a PVE-vel mi lesz??

Megkockáztatok egy PVE felfüggesztést de SMK-nak és (ex)uradnak egyébként van egy közös hasonmása. Instán láttam hogy szultánunkhoz hasonlították, ha megtalálom a képet csatolom, pedig szerintem tisztára Pudingunk. Engin Hepirelinek hívják és Beren Intikamjában szerepelt.