Téma: Hilal Saral

mankosy 2020 márc. 23. - 20:17:31 Előzmény hanguktaekwondoo
(1537/1897)
домашнее задание aka homework ....am nem tudom ki vagy de trollkodhatnál továbbra is máshol, láttam nem ma kedzted, deha ennyire unatkouzol pl online tanulhatnál oroszul vagy angolul....
mankosy 2020 márc. 23. - 18:54:36 Előzmény Timea Hakmen
(1536/1897)
Hali

Mikor YT-on Bella ciao-ra keresek (minden feldolgozás érdekel :D....anno Aurorát rongyosra hallgattam, de akkor nem mente, tovább), szóval mindig felhozza a La casa del paplet, de még nem mélyedtenm bele..de hogy mostt felhoztad, röviden miféle sorozat?

aki vmilyen formában oktat,meg ilyenek, minden elismerésem, én a saját gyerkőc home learningje is elég, pedig nem vészes, mert szorgalmas etc...de valahogy a gyerekekért annyira nem rajongok :D :D...fú boltban ordító/hisztizó/rohangáló kölkök már egyenesen kikészítenek, pedig nekem is vannem kevés ilyen emlékem a sajátjaim kapcsán...na most jöhetnek a kioktató kommentek :D :D

am ez a home office tök jó, ma munka közben főztem is, plusz kinderrel angoloztunk
hanguktaekwondoo 2020 márc. 23. - 18:06:47 Előzmény Timea Hakmen
(1535/1897)
Melyik arabot? mahattat szikkat el hadíd? A libanoni a legszebb, de a líbiai a legkarakteresebb
Récinew 2020 márc. 23. - 17:15:13
(1534/1897)
Egyébként, arra gondoltam, hogy újra nézem Fatmagült. Egy kicsit Engint a másik oldalról kell figyelnem. Sancar kikészít :-)

Mindenkinek jó túlélést a továbbiakban is. Kamionos férjeknek nagyon gyors, biztonságos hazatérést, oktató, tanuló egyéneknek meg eredményes izét :-)

Egyébként megtaláltam az öregtészta azaz az igazi kovász receptjét. De almát is lehet vizzel picit megbuggyantani az is valami élesztő féle cuccot tud fakasztani. De itt azért nem tartunk szerencsére.

Puszi mindenkinek.
Récinew 2020 márc. 23. - 17:09:53
(1533/1897)
Na meg a csúnya vírusok.
Récinew 2020 márc. 23. - 17:09:11
(1532/1897)
Egyébként, hogy kicsit receptezzünk. Most aktuális.
Récinew 2020 márc. 23. - 17:08:09
(1531/1897)
Sziasztok!

Hurrá jó sokan jelenkeztetek. Örülök, hogy mindenki megvan. Hanga abla WANTED. Ugye minden rendben veletek???

Time, a kép most csak neked... szóval Yahya is helyes :-) ;-)

Timea Hakmen 2020 márc. 23. - 09:34:43
(1530/1897)
Merhaba Barlang!

Az otthon ücsörgés a halálom, úgyhogy még a feldolgozós szakaszban vagyok, de próbálok pozitív maradni és legtöbbet kihozni belőle. Álltólag Newton is akkor érte el a legnagyobb felfedezéseit, amikor bezárták az egyetemet a pestis miatt, úgyhogy hayde ablák. XD

Szintén oktatok :') - én sem iskolában, és többnyire egyénileg / kiscsoportokat, nagyokat, felnőtteket, így annyira nem vészes. Meg tanulok is, (arabul, ne kérdezzétek miért XDD), az viszont még live-ban is egy tragédia, nem hogy online.
Egyébként óratartásra skype helyett ajánlom a zoom.us-t.

Török dizik közül egyelőre még mindig csak az SK-t követem figyelemmel. És még mindig bírom Sancart, de Nare helyében már megfojtottam volna, elviselhetetlenül indiszkrét, parancsolgató és kíváncsi. Az új kedvencem meg Yahya (aki mozdulataiban felntűnően utánozni kezdte Sancit), lehet, hogy lecserélem Necdetre. XD

Ögretmen: Michonne, te nézed? Engem a történet nagyon érdekelne, (többen a La casa de papelhez hasonlították, amit nagyon ajánlok mindenkinek, ha nem láttátok) viszont Ceren Moray nálam tiltólistás, de talán adok neki egy esélyt.

Jó karantént, jó egészséget mindenkinek. Görüsürüz!
hanguktaekwondoo 2020 márc. 21. - 18:43:53 Előzmény Michonne
(1529/1897)
Michonne 2020 márc. 21. - 18:17:25
(1528/1897)
Drága Ablák,


Az én receptjeimtől megkímélek mindenkit, elég baja van most a Földnek …
Munka terén nálunk is „homo fisz” szerencsére a múlt héttől, de az első két nap horror volt (a főnökség veszélyeztetett korú …ööö technikailag is….), aztán péntekre felállt azért egy bizonyos rend, valahogy elevickélünk, de nem lesz könnyű.
A munkán kívül az idősebb családtagokkal is futottunk pár kört az elmúlt hetekben mire kialakítottuk a rendszert, ergo semmire nem volt időm, sorozatok YOK. Remélem, a kövi hetekben lesz esély rájuk, illetve ahogy Mary is említette a könyvekre is.
Rám is férne, hogy oldja egy kicsit a szorongást, ugyanis jelen pillanatban a rikácsolás is jobb opció, mint még egy világvége cikk a kórságról.
Változik a világ ugye? Pár hete még finnyáskodtam most meg..:D
Fertőzés movie nonááááá!
Hipochonder nem vagyok, de az önparáztatást felsőfokon művelem, ergo Vuhan óta sokkolom magam a kínai – és most már az európai - kórházas korona videókkal a tuben….váhhhh ideje váltanom.

Turkish dizi:
Ögretmen-t nézi valaki? : https://www.youtube.com/watch?v=zglApgkeAv8
Japán remake, pszichológiai thriller.
Ütős a müzik is: https://www.youtube.com/watch?v=lmHFgHL-NGE

Mankos,
A Vanity fair-el egy ideje már szemezek, én szerettem a filmet is, valszeg ezért is kell nógatnom magam a sorival kapcs, mert inkább ahhoz ragaszkodom, de most igazán meghoztad a kedvem hozzá;)

Hádibájbáj lányok, vigyázzon mindenki magára és a környezetére, az egészségügyisekért külön szorítás!
A gyerekeseknek pedig kitartást, kívánom, hogy hasítson a KRÉTA;)
Récinew 2020 márc. 21. - 14:27:28
(1527/1897)
Sziasztok!

Jó, hogy beköszöntetek.

Mivel elég vicces lány vagyok a kenyersütést és receptcserét kicsit viccből mondtam. Bár ugye apokalipszis helyzetben nincs élesztő sem és liszt sem ilyenkor az abraka dabra a leghatásosabb.
De mindenesetre Zsuzsa köszi a receptet. Pusza érte.

Vírus tüneteket én is túl sűrűn tapasztalok magamon mert nagy hipohonder vagyok én is. Virusos filmekkel nem paráztatnám magam még jobban. :-)

Momentán az SK-t is jegeltem, világvége hangulatban nem tudok ráhangolódni a patakokban és orrokról és állakról ömlő könnyekre. Egyébként egy viszonylag könnyen sírós fajta vagyok de esküszöm így még nem sikerült sírnom. Bámulatos produkció. :-))))

Cukurova meg inkább bevadult a 60 rész óhhh mammamíjjja. Nem semmi az a sori. Imádom.

Na most ennyi, megyünk tanulni is mert fasza ez a digitális oktatás hétvégén is lehet.

Mary, a rajzoktatást próbáld meg home office-ban csinálni. :-)

Güle güle.
maryriddle 2020 márc. 20. - 23:29:49
(1526/1897)
Sziasztok,
A tékozló léány is visszatért.

Jó nektek hogy nem letettek tanárok. Nem úgy mint én. :DD Bár alapvetően már nem dolgozom iskolában, viszont egy rajzszakköröm(!) - rajztanár voltam - amit amúgy imádok csinálni, úgyhogy még mi sem tudjuk hogy s mint lesz. A másik munkámat szerencsére tudom hómból csinálni. Az uram viszont gyakorló tanár... hihihihi...

Úgyhogy egyelőre szokjuk az új rendszert, de utána terveim közt szerepel elolvasni a világ összes könyvét amit valaha el akartam olvasni, megnézni a világ összes filmjét és sorozatát amit valaha meg akartam nézni... de remélem erre azért nem kerül sor.

A sorikkal most felzárkózóban vagyok, legalábbis a SK-val. Cukurova évadnyitón is túl vagyok. Majd hamarosan nyilatkozom, biztos lesz időm rá majd a barlangkaranténban.

Fertőzés nálam is újranézve :-D félelmetes...
Ha fokozni akarod a hipochondriát Mankos: https://filmvilag.blog.hu/2020/03/16/virusfilmek_karanten_idejere

Mindenki vigyázzon magára gecmis olsun mindannyiónknak

Biybiy
HZsuzsanna70 2020 márc. 20. - 23:11:55 Előzmény Récinew
(1525/1897)
Ja, és tegnap este eszembe jutottak a jó kis forgatókönyveid :D :D Az Afili fináléjáben feltűnt Yagoz egykori jobbkeze, latexnadrágos Simge ... ezúttal latexnadrág nélül riporterként :D :D :D Így múlik el a világ dicsősége :D Yagiz cége csődbe ment Sinan miatt, szegény Simge meg kénytelen volt újságírónak állni :D
mankosy 2020 márc. 20. - 21:44:49 Előzmény Récinew
(1524/1897)
Kenyérsütés megy.. egy időben viszoynlag sűrűn sütöttem kenyeret, kalácsot, de csak olyan hüyke kockaformát csinál a gép , aztán inkább dagasztársa használtam pizza v kenyérlángos tésztához...most viszont beindult az ipar, a sütöben sütöm a kenyeret, valahogy előtte eszembe se jutott kombinálni a kettőt
Home office nálunk elvileg jövő héten indul, izgi lesz ... kiváncsi vagyok hogy kicsi online órái (monjuk eddig egy tanár csinált) az immár munkanélküli nagyfiam online "játékórái" ( tavaly nem vették fel, idén meg ki tudja mi lesz) és az én munkám hogy fogja az amúgy se hasíító netet elbírni..sztem sehogy :D
Még jó hogy a párom nem online home office ban vezet buszt ..haha
Mindezek mellett naponta minimun egyszer bepráztatom magam, természetsen figyelem a "tüneteket" is....alapjáraton eléggé hipochonder vagyok .... tényleg el kell kezdeni valami sorit, ami elvonja a figyelmemet, mert karantén helyett zárt osztályra fogok kerülni ..

Fertőzés címú film is újranézve of course :D

HZsuzsanna70 2020 márc. 20. - 21:00:57 Előzmény Récinew
(1523/1897)
Rég beszéltünk :D Túlélési receptem nincs, várjuk kamionos férjet haza, de ő még valahol Európában, de időm mint a tenger mióta nem nagyon nézek török sorit :D így a home school idején rájöttem ara is hogy nem véletlenül nem lettem tanár, pedig a kicsi még csak elsős :D Viszont egy gyors kenyérreceptem van :D :D :D https://delcsisut.blog.hu/2011/02/04/a_tokeletes_kenyer_dolce_vitatol?fbclid=IwAR3lMJJGuy1eoMJ74WKNHFOdCjSMEt0_sMvALIc9onP7s-Hf1UVEVXZMMQM
Récinew 2020 márc. 20. - 18:52:14 Előzmény mankosy
(1522/1897)
Hát ez haláli. :-)

Igazat megvallva most még annyira sincs energiám sorikat nézni mint amikor normálisan ment az élet. A digitális otthon tanulás totális halálos kombináció egy káoszos, túlszervezett és az összeomlás szélén álló hóm ofisszal. Nem felrázva csak keverve :-)))))

Mindig tamárnéni akartam lenni gyerekkoromban. De kréta sincs itthon már meg köpeny sincs csak a matekot nem értő gyerek. Aki persze folyton durcás és kedvetlen mert nem találkozhat a kis barinőivel.

Meg nyilván a háztartás, az állandó főzés a bevásárlások logisztikája, a jajj még ebből sincs még vagy 20 darab és az uristenpontnemgondoltam erre meg arra. Totál élvezet.

Úgy esünk be az ágyba este a férjemmel mint, akik hat műszakot lenyomtak a bányában.

De akkor kihirdetem a barlang karantént... szóval mindenki jöjjön meséljen, osszon meg túlélési receptet vagy a kovász készítésének technikáját. Szóval gyertek névsorolvasás.

Puszi
mankosy 2020 márc. 19. - 21:00:06
(1521/1897)
Hali!

A helyzet sajnos fokozódik, nagyon vigyázzatok magatokra!!...nézzetek minél több filmet és sorozatot .....home office-ban úgysem lát a fönök és hülyee kollégÁk sincsenek :D
( ne meg a digitális oktatást is ki kell pihenni )

andra tutto bene

Bye
Récinew 2020 márc. 15. - 15:48:44
(1520/1897)
Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes napot. Vigyázzatok magatokra mondás most nem csak elcsépelt frázis hanem valós kívánalom. Szóval vigyázzunk magunkra és egymásra is.

Nem nagyon tudok mostanában írogatni bocs sok a feladat de egy kellemes tavaszi dalt küldök nektek.
https://youtu.be/bmjR0IXpmk0

Güle- güle
mankosy 2020 márc. 04. - 12:17:24
(1519/1897)
Sziasztok!

....csak röviden, fejet fájva és álmosan ...

Réci: nem igazán kezdtem el az Engines sorit (sőt még az Atiye-t se néztem meg), mentségemre szóljon, hogy mostanában olyan fáradt vagyok hétközben, alig nézek valamit...jó kis kifogás :D :D

Michonne: leszedtem az ajánlott filmeket, már csak idő kérdése
viszont megnéztem a Vanity fair sorozatot, nagyon tetszett..jó Tom Bateman már a Beecham House óta erősen a "hímek, akik tetszenek nekem" kategóriába sorolandó aka nagyon bejön a pasi, főleg a hangja, az valami eszméletlen, jó magas, meg arányos olyan szép sudár legényke :D (Cold Pursiuban is láttam,az egy baromi jó kis gyilkolászós film :D.... meg néztem hogy a nem túl erős Da Vinci démonaiban ő volt Giuliano Medici, erre speckó nem emlékszem, és még annak sorinak is hátravan a 3. évada nálam...(ez a Vanity Fair feldolgozás jobban tetszett , mint a 2004-es film pedig abban is volt egy J.Purefoy meg egy J.R.M.) ...le is nyomtam ez egész sorozatot az egyik vasárnap ...nagyon tetszettbenne a részek végén az is, hogy korban oda nem illő zenék voltak .........következő hétvégi maratonomon a Sanditont fogom megnézni

Bird box is pipa, annyira nem volt szar, mint mondták, de azért jócskán voltak benne hülyeségek....kicsit olyan zs, főlega vége nálam egyszer nézhető talán ..szerintem S Bier többi filmjéhez képest ez gyenge volt, nem is igazán tudtam hova tenni, hogy miért csinált ilyen filmet vagy , amiket eddig láttam, azok klasszisokkal jobbak voltak...főszereplő választást sem vettem hogy miért pont SB nem igazán maradtak meg bennem a filmjei...kivétel a Lake House

régóta halogattam a Life itself-et kár volt, jó kis film, meg még a Trance (https://www.imdb.com/title/tt1924429/ )

kicsit lassan haladóva, de nézzük párommal az Új pápát jóóóóó...ugyanúgy hozza Az Ifjú pápa szinvolnalát (képi és zenei világa, a vágások, a szereplők, szövegek minden )... P. Genovese egyedi stílusát imádom btw a Berlusconiról szóló filmjét (Silvio és többiek) is ajánlom (amit MO-on mutattak be az tulképp két filmből lett összerakva a Loro és Loro 2-ből )..van hunsubja a feliratok-on.. ba..ott jó filmeket csinál az ipse


remélem mindkinek van otthon elég liszt-cukor-tészta kombó, ha jön a jajmindkaranténbakerülünkvírus/zombiapokalipszis/atomcsapás/eljegesedés/űrvihar/armageddon/megaárvíz/szupervihar ..lehet válogatni... de úgyis megment minket G.B. vagy Brúsz Villisz vagy még akik ilyet szoktak csinálni....übergáz ez az egész, gondolom a sok hülye meg is zabálja, amit otthon felhalmozott és nem kidobja majd


na pá
Timea Hakmen 2020 febr. 25. - 17:25:31 Előzmény Récinew
(1518/1897)
Bocsi, csak most értem rá írni.
Felirat nélkül néztem, nem értettem pontosan, de azt hiszem azért vérezték össze a lepedőt, mert korábban megvádolták Zümrütöt, hogy régen cédáskodott már valakivel. Így akarták helyreállítani a becsületét. Meg hogy azt higgye a család, hogy elhálták a nászt, miközben nem. Hozzáteszem, ha el is hálják, akkor se lett volna folt, mert Serhat katonának vonulása előtt összvérezték ők már a lepedőt, de akkor még Zümrüt természetes vérével;) szóval nem szüzike úgy tudom.

Én tényleg szószerint úgy értelmezem, hogy Nare és Akin nevét egy mondatban említették, hogy egy mondatban említették olyan kontextusban. :D tehát már az, hogy Nare kiejtette a száján, hogy Akin megerőszakolta Sancarnak elég, hogy bosszút álljon, miközben nem is hisz. Metoo lvl99 XD amúgy jogos, ez alapján tényleg ki kéne nyírnia Gedizt, aki szintén egy mondatban említette magát Naréval. Azt azért nem gondolnám, hogy Sancar azt hiszi, hogy Akin a szeretője volt, bár ki tudja... Sancarról beszélünk. XD

"Az meg cuki módon megkérdezte, hogy honnan tudja Gediz és biztos régebb óta ismeri Narét. :-)" Aman Allahim! Ilyen is volt??? Beteg XD csak nem öli meg azért. Szerintem a szíve mélyén még érez valamit Gediz iránt, és ennek az a legfőbb bizonyítéka, hogy eddig volt olyan kedves ,hogy nem ölte meg. :') XD Hát én nem tudom mi lenne, ha Sancar lenne az első török férfi -élményem. De bevallom régóta megvan bennem ez a kettősség, hogy képes vagyok kedvelni az ilyen heves, csapkodó, öntörvényű, konzervatív karaktereket, amennyiben látok bennük valami pluszt. Ez persze nem jelenti azt, hogy az életben is támogatnám az ilyesmit.