Téma: Hírek

drProktor 2012 dec. 02. - 19:13:28
(118/138)
Én akkor lettem volní meglepõdve, ha közvetítik.
Ahogy akkor is nagyon meg lennék lepõdve,
ha a NagyVezír fölszólalna az ügyben holnap a Parlamentben.

Amirõl aMinagyVezírünk nem ejt szót, az nincs!
perry 2012 dec. 02. - 16:26:46
(117/138)
Igazad van, furcsa elképzelni amit nem közvetítek az nincs is mentalitást.
szonya1 2012 dec. 02. - 16:21:54
(116/138)
Még csak a közszolgálati rádió sem... Szégyenletes.
olahmiki1959 2012 dec. 02. - 15:40:36
(115/138)
A legnagyobb gyalázatnak, és a média végtelen gyávaságának tartom, hogy sem a közszolgálati M1, M2, Duna tv, Hír tv, Echo tv, és persze - az ATV kivételével - egyetlen kereskedelmi televízió sem közvetítette a nácizmus elleni, parlament elõtti tömeggyûlést, a beszédeket, a mûsort, az összetartozásnak ezt az egyértelmû megnyilvánulását.
Ez a média szégyene.
olahmiki1959 2012 dec. 02. - 13:58:42 Előzmény drProktor
(114/138)
Egy ország - Palesztina - elvételét megmagyarázni nem lehet, maximum magyarázkodni lehet vele kapcsolatban.

A "giccs" és az "irodalmi" kifejezések mellé, harmadiknak, ajánlom tanulmányozás céljából az "önirónia" kifejezést is, amelynek én a birtokában vagyok, - ami csak a legnagyobbak sajátja, - mások talán szerényebben vannak ellátva eme nemes tulajdonsággal.:)))DD
(Nem mondhatod, hogy nem raktam ki a megfelelõ jeleket...):)))DD
_goldie_ 2012 dec. 02. - 00:05:10
(113/138)
2013. január 1-jétõl változnak a BKV viteldíjai
..pár ezer forintot azért lehet spórolni
http://richpoi.com/cikkek/hazai/igy-uszhatod-meg-olcsobban-a-dragulo-bkv-jegyet-es-berletet.html
drProktor 2012 dec. 01. - 23:28:49
(112/138)
Miért lenne magyarázkodás?
Ez legfeljebbegy megjegyzés, ami nagyon plauzibilis.
Egy ici-pici érvet mondj, mért kellene nekem magyarázkodnom!
Pláne a cionizmus elképzeléseit illetõen.
Pláne pont te neked!

Ne szívd föl magad, idejében szólok!
Az elõzõhöz perdig próbáld föléfogni, hogy mi a GICCS,
hát ha megsejted, mi az, hogy "irodalmi"
olahmiki1959 2012 dec. 01. - 22:53:29
(111/138)
"Pont ezért alakult a cionizmus, úgy tekintették, a bibliai hazájuk a senki földje,
amit tiszta szerencsének(elrendeltetésnek tartottak)"

Magyarázkodás, de még annak is elég gyengécske, és vitatható...

Akkor ezentúl bármelyik nép, nemzetség, etnikum rámutathat az eredeti hazájára a térképen, - mindegy, hogy a történelem viharai esetleg ezer kilométerekre sodorták õsei szülõföldjétõl, - és azt a senki földjének kikiáltva, akár területi igényt is tarthat rá.
Ahogy azt Móricka elképzeli...
olahmiki1959 2012 dec. 01. - 22:45:17
(110/138)
"GICCS!!"

Inkább csak finom érzékeltetése annak, hogy valaki, - ha akar, - bármikor könnyedén tud akár irodalmi színvonalon is írni...
drProktor 2012 dec. 01. - 22:20:03 Előzmény olahmiki1959
(109/138)
A Wi8kipedia szerint:

"Palesztina 1516-tól az Oszmán birodalom része volt.
Az I. világháború és 1947-között angol gyarmat volt.
Ekkor indult meg a cionista mozgalom hatására a zsidók szervezett betelepülése (alija).
1947-ben zsidók tulajdonában 1850 km2 volt, Palesztina területének 7,04%-a.
Közbirtok, vagy a "korona birtoka", amit a mandátumterület kormánya kezelt(az angolok),
a teljes terület 70%-a volt, fõleg a Negev-sivatag.
A többi volt arabok, keresztények vagy bárki más kezén"

Ebbõl úgy tûnik, hogy kvéssé rendezerttek voltak a viszonyok.
A bibliai filiszteusokról nevezték el Palesztinát,
a modern korig oda telepedett arab törzsek és csoportok magukat a területrõl nevezték el
palesztinoknak, semmi kultúrális, etnikai közük a filiszteusokhoz.
Pont ezért alakult a cionizmus, úgy tekintették, a bibliai hazájuk a senki földje,
amit tiszta szerencsének(elrendeltetésnek tartottak)
drProktor 2012 dec. 01. - 22:00:59 Előzmény olahmiki1959
(108/138)
GICCS!!
drProktor 2012 dec. 01. - 21:54:38 Előzmény danton--b
(107/138)
Arról nem is beszélve, hogy a palesztin tenoristák élõ pajzsként használnak
polgári személyeket(palesztin nõket és gyerekeket, betegeket).
Aztán jönnek a szaros magyar kis újnácik
és rinyálnak teli szájjal a palesztin áldozatokért
olahmiki1959 2012 dec. 01. - 20:40:43
(106/138)
Az idióta hírek kategóriájából:

"Sültszalonna-illatú borotvakrémmel rukkolt ki egy amerikai élelmiszergyártó cég.

- Semmi sem erõteljesebb illatú a sült szalonnánál. A szalonna a bajnokok illata. A reggeli a nap legfontosabb étkezése, a szalonna pedig a reggeli legjobb része. Miért ne árasszunk magunkból ilyen illatot? - idézte az újdonság feltalálóját, Justin Escht a brit Metro újság.
A szerelmi találkák illatos megalapozásának is ajánlja a szalonnás borotvakrémet, amely 15 dollárba - 3 ezer forintba - kerül."

Szegény, szegény amerikai feltaláló...
Nem tudom, meddig agyalhatott, amíg kitalálta ezt a hatalmas, korszakalkotó ötletet, - sültszalonna-illatú borotvakrém, - de az biztos, hogy nálunk semmire sem menne ezzel az ötlettel, mert ha valaki csak felszáll a 7-es buszra valamelyik hétfõ reggel, ott a munkába induló melósok között szédelegve, olyan "sültszalonna, fokhagymás kolbász, házipálinka, olcsó cigaretta" illatorgiában részesülhet teljesen ingyen, hogy bármelyik, ebbõl anyagi hasznot húzni akaró feltaláló nyugodtan éhen halhatna.
_goldie_ 2012 nov. 30. - 19:54:58 Előzmény olahmiki1959
(105/138)
olahmiki1959 2012 nov. 30. - 18:50:22
(104/138)
Azt hiszem, Csupafül és barátai, vagy Csupafül kalandjai.
_goldie_ 2012 nov. 30. - 18:47:04
(103/138)
és mi a címe? bábfilm azt látom
olahmiki1959 2012 nov. 30. - 17:24:20
(102/138)
"csupa fül vagyok :)"

Csupafül egy nagyon aranyos bábfilm figura volt a hatvanas években, ha jól emlékszem.
_goldie_ 2012 nov. 30. - 12:11:23
(101/138)
már volt nem is egy..nézd és olvasd..
nov 6 és nov 9 http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=5351
_goldie_ 2012 nov. 30. - 12:01:09
(100/138)
csupa fül vagyok :)
egy kérdést tettem fel..véleményeket vártam..te kérdéssel válaszoltál..
szted az válasz volt? aha..! :D
..mondtam olyat h szõlõ csak nálunk terem? hátpersze..az is a Hortobágyon! :D

kikerestem az amcsi tájról a linket..és bólogatás helyett gúnyolódtál rajtam..
egyszerûbb megoldás ha a másikat csacska macskának nézed mintsem kifejtenéd a véleményedet vmirõl? :)
jobban mûködik a kommunikáció..ha visszakérdezés helyett leírod a gondolataidat :))
..jajj te..muszáj már nekünk is vitatkoznunk? :D
olahmiki1959 2012 nov. 30. - 06:04:32
(99/138)
"nem tudsz olyan elemet mondani a a reformoknak mondott romboló újításaik közül, ami ne lenne demagóg és hátsó szándékú. Említhetném a regisztrációtól kezdve az egykulcsos adóig, az állam által ellenõrzött szegényektõl elzárt oktatástól a választási szoftvert megbízhatóan üzemeltetõ cég hirtelen államosításáig stb stb.

"Az elõzetes regisztráció" egy teljesen elfogadható, logikus, nagyszerû lépés, amellyel két legyet üthetünk egy csapásra, egyrészt a magabiztos, az országért és a saját sorsáért érdemben tenni akaró választópolgárok öntudatra ébresztésének nemes feladatát is a vállainkra vehetjük, másrészt a mostanában identitásában is egyre inkább elbizonytalanodó Európának is kiutat mutathatunk, egyúttal azt is bebizonyítván, hogy a magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez.:))D
"A 16 százalékos, egykulcsos adó" bevezetésekor, kormányunk ezzel a kétségtelenül erõs, de nevelõ célzatú intézkedéssel akart rámutatni az elõzõ kormányok gazdasági szakembereinek sokat hangoztatott, de tarthatatlan álláspontjára, mely szerint "engedjük a gazdag vállalkozókat még gazdagabbá válni, mert akkor õk majd felemelik, magukkal húzzák felfelé az alsóbb, szegényebb néprétegeket is."
Errõl már akkor is tudta mindenki, hogy mekkora ostobaság, azonban nagyon sokan mégis elhitték, tehát nagyon helyes, hogy bevezetésre került az egykulcsos adó, hiszen így mindenki láthatja, és a saját bõrén is megtapasztalhatja ennek az intézkedésnek, és gazdasági elvnek a mûködésképtelenségét.:))D
"Az állam által ellenõrzött szegényektõl elzárt oktatás" - kifejezés, miután nincs benne elválasztó vesszõ, tehát többféleképpen is értelmezhetõ, - jelentheti azt, hogy:

1. az állam által ellenõrzött szegények elõl elzárják az oktatást egy nagy páncélszekrénybe, és a kulcsot látványosan bedobják a Dunába, - de jelentheti azt is, hogy:

2. a szegényektõl elzárt oktatást az állam maga ellenõrzi, tehát ezt a nehéz, de nemes feladatot nem bízza másra, hanem saját maga végzi el, ezzel is felelõsséget mutatva a nevelés fontossága iránt.

"A választási szoftvert megbízhatóan üzemeltetõ cég hirtelen államosítása" pedig azt jelenti, hogy minõségi elõrelépés született az ügyben, hiszen, ha eddig a cég megbízhatóan üzemeltette a választási szoftvert, akkor állami keretek között még sokkal megbízhatóbban fogja üzemeltetni, és így természetesen fel sem vetõdhet a gyanú arra vonatkozólag, hogy a választások környékén netalán valami meg nem engedhetõ, vagy kifogásolható dolog történhetne.
Ezzel a lépéssel tehát kormányunk ismét bebizonyította, hogy amellett, hogy mindig figyelembe veszi a szakértõk véleményét, ugyanakkor folyamatosan figyeli a közvélemény alakulását is, és meghallja az egyszerû emberek szavát, hogy ezeket a tapasztalatokat beépítve az intézkedéseibe, mindent megtehessen hazánk és népünk felemelkedéséért.:))

Azt hiszem, ehhez nem szükséges kommentár... :)))DD