Téma: Igazgyöngy

zyro 2014 máj. 26. - 15:43:03
(794/2414)
jaj, ezt vártam már nagyon, hogy Engin felesége beszéljen Gyönggyel, no de majd mikor kerül rá sor, biztos sokat kell várni rá, na és még ha beszélnek is majd Gyöngy elhiszi-e amit mond?-de most a ház ügy fontosabbnak látszik a jelenetekben....de remélem majd csak sor kerül rá, hogy beszéljenek, de addig még sokat kell idegeskedni!
malvinkicska 2014 máj. 26. - 15:22:16
(793/2414)
Pinar nevet is adott a gyereknek pedig a nemét nem tudja, azt mondta úgy érzi, Onur nem tud semmit vajon kibékülnek , Nilüfer már elment. Az öreg Fikri elég lazán áll a lakás kérdéshez, máskor kisebb dolgokon felháborodott, sokat változott, jó irányba. Gyöngy azért meglepõdött, mikor az Engin felesége közölte õ nem rokon annál több.
9/10
napraforgó 2014 máj. 26. - 07:45:32 9/10
(792/2414)
Berk megpóbál orvosi felmentést szerezni a katonaság elõl. Begipszelteti a lábát, mintha eltörte volna.
Pinár gõzerõvel készül a kiállítására.
Gülszün beszél Özge barátnõjének anyjával, ne tilsa el a lányát a kislánytól, hisz mindez az õ gyerekével is megtörténhetett volna.
Nihán hazaérkezett, Mehmet visszaviszi hozzá a kisfiát. A mûtét jól sikerül, az orvosok bizakodóak.
Mehmet Fikrinek tudomására jut, hogy a cég ellen végrehajtási eljárást kezdeményeztek, mert nem fizették ki a jelzálogjog elsõ törlesztését. Megpróbál intézkedni, elmegy a végrehajtóhoz. Gökhánon keresztül a sajtó segítségét is szeretné elérni. Gökhán megígéri, hogy segít a Sadoglu cég hírnevének helyreállításában.
Rukiye aggódik, bizalmatlan a férjével szemben, mert Orhán titkolózik elõtte. Orhán titokban másodállást vállal egy étteremben mosogatóként.
Gyöngyöt reggel megkeresi Eda, beszélni szeretne vele. De feltûnik az utcán Engin, és így a volt feleség elmenekül.
Nagyapa bejelenti, hogy eladják a villát. Nem engedheti, hogy elárverezzék. Seref sopánkodik. A nõk megvitatják, hogy nem lesz elég pénzük egy nagyobb házra, ahol elférnének, de jószerével még egy kisebbre sem. Mehmet beszélni próbál a nagyapával, majd szerez pénzt a jelzálogra.
malvinkicska 2014 máj. 25. - 13:39:04
(791/2414)
A másik olyannal történik aki férfival hál és nemzõ képes, elfelejtette bevenni a fogamzásgátlót vagy esemény tabletta is van, szóval most már nagy a választék, hogy ne szülessen meg akit nem akarnak. Pinár okulhatott volna, egyszer már megjárt, mint írtátok is.
10/10
feketeagi 2014 máj. 25. - 11:37:09 10/10
(790/2414)
Tudjátok erre én csak egyetlen dolgot tudok mondani, felnõtt tanult értelmes nõk, fõleg Pinár aki már egyszer megjárta, a szexnek bizony következménye is lehet és védekezni kéne, akkor nem lettek volna ilyen slamasztikában.
9/10
napraforgó 2014 máj. 24. - 13:03:36 9/10
(789/2414)
Hát én ezeket nem is mondtam. Sõt. Azt mondtam, hogy senkit nem lehet arra kényszeríteni, hogy szüljön, ha nem akar.
De azért talán meg kell gondolni a dolgokat. Fõleg a férjes asszonyoknak... Meg azoknak, akik anyagilag képesek fölnevelni egy gyereket.
És nyilván nem a gyereklányokról beszéltem. Nem vagyok a híve az abortusznak, de még kevésbé annak, hogy rakásra szüljünk és aztán meg örökbe adjuk a csecsemõket...
Én nagyon nem bírom azokat az amerikai filmeket, ahol gazdag családok rákényszerítik a kiskorú lányaikat, hogy örökbe adják a csecsemõiket. Mert ott, ahol nem gond anyagilag a gyerek felnevelése, én bizony nem engedném meg, hogy csak úgy megváljanak tõle.

Vagy adja örökbe, de fizessen rohadt sok tartásdíjat!
malvinkicska 2014 máj. 24. - 10:55:30
(788/2414)
Nem akarok okoskodni, de a régiek azt mondták, ha gyermektelen volt a pár, hogy úgy látta Isten nem voltatok alkalmasok, hogy Isten megáldjon benneteket gyermekkel. Azt is tudjuk két véglet van egy nõ mindent, elkövet, hogy legyen, vagy ne gyereke, szóval mindenkinek más a véleménye, evvel kapcsolatban. Azt hiszem azzal sem írok újat, sokan sokat fizetnek azért, hogy gyerekük legyen pl lombik program, mások akiknek megadatik elvetetik, szóval fura ez az élet.
10/10
feketeagi 2014 máj. 24. - 09:33:50 10/10
(787/2414)
Az abortusz témában, azért nálunk is sokkal keményebb szabályok voltak még nem is olyan rég, a mi anyáink idejében külön bizottság volt, na aki férjnél volt az anyagi helyzete is megfelelõ annak bizony nem engedélyezték. Törököknél mire eléggé férfi beállítottságúak eltudom hinni, hogy van ilyen törvény. Csak ha eszünkbe jut, hogy a lány gyerekek iskoláztatásában is 10 éve még milyen elmaradottan gondolkodtak akkor ez egyáltalán nem meglepõ.

A Nihán dolog engem zavar, csak ha belegondoltok, hogy a Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben, oké Gyöngy is csenden viseli, de azért rosszul esik neki, hát nekem is rosszul esne. Nem beszélve arról, hogy nagyon jó tudjuk és Gyöngy is tudja, hogy Nihán még nagyon is szerelmes.

Valaki írta, hogy színészek és eljátsszák a szerepüket, régi cikkeket lehetett olvasni, hogy Songül és Kivanc között volt valami, Kivanc nagyon akarta a színésznõt a nagypapát játszó színész nyilatkozta is, hogy próbáltak a fejével beszélni, hogy Songül férjnél volt és ezt tartsa tiszteletbe, de hiába, az utolsó évadban állítólag már volt valami köztük, de ekkor már Songül beadta a válást, állítólag bántalmazta a férje. . Songül válóperében a férj egyik váló oka Kivanc volt.
Színész játszásról még annyi hogy Engimet játszó színész szerintem zseniális.
9/10
napraforgó 2014 máj. 24. - 07:54:58 9/10
(786/2414)
Nem osztom az aburtuszos dologban a véleményed. Persze az igaz, hogy alapvetõen egy nõ tudja eldönteni, hogy alkalmas-e egy gyerek megszülésére, és fõleg a felnevelésére.
DE - a gyereket ketten csinálták. Ezért a férfit sem lehet teljesen kizárni a felelõsség körébõl.
Egy házasságban, de egy szimpla párkapcsolatban is egy abortuszról ketten kell döntsenek.
Lehet, hogy a férfi örömmel várná a gyereket, hogy mindent megtenne érte. Én nem helyeslem, ha egy nõ titokban elveteti a gyerekét (mint itt Bahar. Gökhán meg is sértõdött érte, és joggal. Õ elvette volna már akkor Bahart, meg örömmel vállalta volna a gyereket), mégcsak nem is szól róla.
Persze nyilván nem kényszerítenék szülésre egy nõt sem, ha nem érzi, hogy akarja, vagy, hogy képes rá. A kényszer sohasem vezet jóra. Mint ahogy az sem, ha egy férfit akarata ellenére apává tesznek...
Szóval ez, hogy ketten jelenjenek meg az abortusznál jó arra, hogy átgondolják, ki mit akar és valahogy közös nevezõre jussanak.

Mondjuk itt Pinárt nem nagyon értem. Az elsõ gyerekét gondolkodás nélkül megszülte, leányanyaként, úgy, hogy sem a családja, sem az apa nem tudott semmirõl. Most, amikor mindenki mellette állna, nem akarja ugyanezt vállalni. Holott a második gyerek végleg rendbehozhatná a házasságukat. Onur szereti Pinárt, a baba megszilárdíthatná a kapcsolatukat. De Pinár csak dilizik...
Ugyanakkor ez a teljes bizonytalanság Onurt megint a szerencsejátékokhoz kergeti.....
És én nem vagyok biztos benne, hogy Pinár extrém dilijei nem játszanak ebben szerepet...

Szóval az abortusz nem csak annak a kérdése, hogy a nõ dönt a saját teste felett. Bizony ez sokkal több annál! Mert ugyanakkor dönt egy másik élet felett is, amely NEM az õ élete, és dönt egy esetleg lehetséges család élete felett is. Szóval nagy, sokkal-sokkal nagyobb a felelõség! És ezt bizony nem szabad elbagatellizálni.

És ezt nyilván nem lehet kisajátítani, sem az anya, sem az apa, sem az állam, sem a vallás részérõl.
malvinkicska 2014 máj. 23. - 09:37:57
(785/2414)
Cameron007 ne gondold, hogy annyi évesek vagyunk amennyi nem vagyunk tisztába a szerelem és a barátság fogalmával tévedsz, mert igenis és ez elõtt romantikusabbak voltak a legények, mint most, nem akarok vulgáris lenni, de egy szórakozóhelyen úgy kéri fel a lányt táncolni gyere rázni. A többi dolgot nem részletezem, nem látom értelmét, meggyõzõdésem aki egyszer úgy szerette a másikat csak megdobogtatják még egymás szívét, hiszen hús vér emberek, fiatalok, és rendjén is van. A másik ezek színészek elhitetik velünk, hogy rajonganak egymásért ezért nézzük.
Cameron007 2014 máj. 23. - 09:16:01
(784/2414)
Ritka, de megesik, hogy valakik a szerelem elmúltával is barátok tudnak maradni, vagy olyan is létezik, hogy férfi és nõ csak barátok, mindenféle izzás nélkül, de ennek ellenére boldog az egyik, ha beszélhet a másikkal.

Komolyan, néha mintha a 85 éves nagyanyámat hallgatnám, mikor olvaslak titeket: "mit képzelsz kislányom, hogy nevetgélhetsz ezzel a férfival, mikor férjnél vagy, azt akarod, hogy k...nak nézzenek?"


Az pedig, hogy mi lesz késõbb, esetleg beigazolódik, hogy visszatér Nihan Mehmethez, nem kellene már most elítélni, mikor még nem tett semmi rosszat, csak törõdik egy barátjával, gyerekének az anyjával.
malvinkicska 2014 máj. 23. - 08:05:07
(783/2414)
Napraforgo hidd el nem láttam a sorozatot megnéztem elég hosszú egy török rész, azt megnéztem hogy vágják meg, elég jól csinálják egyszer említettem általában mindig értelmesen kezdõdik a következõ rész, meg a zene amit néha kihagynak. A mai részben sétáltak lufit vett Engin milyen féltékeny lett Mehmed, de õ mennyire epedezik Nihan miatt az a másiknak legyen természetes az is igaz gyermekének az anyja. Szóval néha elég furcsán viselkednek mind ketten. Azt hiszem te is láttad, hogy mennyire boldog volt, beszélgetés közben Mehmed nagyon jól hozza a formáját egyik percrõl, a másikra változik, az arca kedély állapota ha N-rõl van szó. A facebookon is annyit lehet olvasni nagyon sok minden várható de nem írja le senki ez szabály, szerintem nyelv nem tudása a fõ akadály mivel a párbeszédek nagyon fontosak, ezét annyi órát gép elõtt ülni butaság lenne, ami még hátra van.
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:50:18 9/10
(782/2414)
Ja, és elfelejtettem, hogy Berket be akarják hívni a hadseregbe 2 évre. Berk orvosi igazolást akar szerezni, hogy alkalmatlan, habár a nyagyapa lelkesen gratulált neki, milyen nagyszerû dolog a hazát védeni...
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:46:31 9/10
(781/2414)
De igazad lehet a 6 évvel, mert Pinárnak már akkor a barátnõje volt, mielõtt elment Amerikába, ahol jó 5 évet eltöltött!
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:45:08 9/10
(780/2414)
Engin jókedvûen érkezik, sétálni hívja Gyöngyöt. Egy szép tengerparti helyre viszi a nõt. Gyöngy megköszöni a férfinak a barátságát, hogy mindig segített neki talpraállni.
Gülszün iskolába viszi Özgét, aki fél az iskolatársak reakcióitól.
Mehmet egy idõs urat fogad Baharral, üzleti ügyben. Egy nagy pláza felépítésérõl beszélnek, a Sadoglu márványból építenék. De pénzt egyhamar nem látnának ebbõl az üzletbõl sem. Bahar és Mehmet nem tudják, mi lehet Onurral, aki nem jelent meg.
Úgy gondolják, ha eladják a textilgyárat, pénzhez jutnak.
Orhan és Rukiye elmennek gyerekbútort vásárolni. Orhán akadékoskodik, a bútorok túl drágák nekik.
Mehmet felkeresi Onurt, aki a kanapén aluszkált.
Özge letörten ér haza a suliból, mindenki õt hibáztatja, másik suliba akar járni.
Mehmet már várja Gyöngyéket, amikor visszaérnek a sétáról. Mehmet nekiesik a nõnek, miért nem vele sétálgat, ha ennyi a szabadideje, vagy a család más tagjaival töltené az idõt?
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:27:00 9/10
(779/2414)
A nagyapa hazaérkezik. Este Seref visszahívja Ahmetet, mit akar tõle. A másnapi reggelinél megtudjuk, Ahmet válni akar. A nagyapa felháborodik, nem akarja, hogy Ahmet nevét kimondják a házban! (hát ez furi, mert azelõtt úgy tûnt eléggé a fia mellé állt, amikor az elhagyta Serefet....
A reggelinél tájékozódik a családi ügyek iránt. Bahar bejelenti, hogy gyermeket vár, ehhez nagy örömmel gratulál.Pinár is elmondja, hogy õ is gyereket vár, de ennek ellenére el akar válni a férjétól. A nagyapa ezen felháborodik. Seref késõbb elmondja neki a Nilüfer-ügyet.
Nilüfer elbúcsúzik Gökhántól azzal, hogy Izmirbe megy a kívánsága szerint. (jajj miért nem hiszek neki?)
Nihán nemsoká hazajön, Mehmet és Gyöngy arról beszél, ezentúl kevesebbet látják Kismehmetet.
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 07:07:31 9/10
(778/2414)
Most is Nihán teljesen természetesen beszél a telefonban Gyönggyel, aki szintén ugyanilyen természetességgel kér türelmet, felébreszti Mehmetet, hogy beszélhessenek.
Szerintem innentõl akár már rendezõdhetne is hármójuk viszonya, ami leginkább Kismehmet köré épül.
9/10
napraforgó 2014 máj. 23. - 06:36:35 9/10
(777/2414)
Lányok, szerintem Ti ezt inkább azért mondjátok, mert már láttátok az eredetiben, hogy mi lesz még.
Szerintem Mehmet õszintén szereti a feleségét, de akárhogy is, vele sokkal kevesebb idõt töltött el, mint Nihánnal. Valaki írta, és valószínûleg igaza is van, hogy Mehmet kb. 6 éve volt együtt Nihánnal, még ha a család nem is engedte, hogy elvegye, vagy akár csak eljegyezze. Gyönggyel talán második éve él együtt, nehezen indult a kapcsolatuk, de még friss a szerelem.
Nihánnal meg - mint hallhattuk - a legjobb barátok is voltak, ez Gyönggyel sajnos nem mondható el. Mindig voltak titkaik egymás elõtt és szinte semmit sem beszélnek meg.
Szerintem Mehmet most már inkább csak úgy tekint Nihánra, mint egy régi, elmúlt szerelemre, egy régi barátra, ugyanakkor a fia anyjára. Ezt nem hagyhatja figyelmen kívül.
Ez az izzó parázs talán túlzás. Persze sok múlik Gyöngyön is, mert ha állandóan eltaszítja magától a férjét, hát istenem, az elõbb -utóbb talál vígasztalót....
malvinkicska 2014 máj. 22. - 21:29:34
(776/2414)
Mankos igazad van túl sokat aggódik M Nihan miatt, alig várja , hogy csörrenjen meg a telefonja, olyan nevetve szinte sugárzik a boldogságtól, ha vele beszél mikor látja úgy néz rá, mint egy kinyílt rózsára tehát van ott még szikra , és az hamar lángra lobban. Egy férfi vagy nõ nézése sokat elárul.
malvinkicska 2014 máj. 22. - 10:56:39
(775/2414)
Fent a 86-os rész.