Téma: Igazgyöngy

malvinkicska 2014 jún. 02. - 09:25:39
(854/2414)
Azt hiszem holnap lesz az 58-ik török rész ha nem tévedek, Ildimix.
offtopic
ildimix 2014 jún. 02. - 09:06:51
(853/2414)
A mai rész hanyadik török résznek felel meg? Mikor adják le a török 61. részt? Az a rész is nagyon izgalmas lesz már nagyon várom.
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 08:58:36 9/10
(852/2414)
:D)))
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 08:32:22 9/10
(851/2414)
Ez a kettõs mérce - amit szabad és lehet egy férfinak, azt nyilván nem lehet egy nõnek.
Mehmet évekig együtt élt egy nõvel, aki nem volt a felesége, de ez nem számít. Az ebbõl a kapcsolatból származó gyereket is elfogadta, keblére ölelte a család. De az anyjának feddhetetlennek kell lennie, neki, még a kezét sem foghatja meg egy idegen férfi.
Sõt a húga/nõvére zabigyerekét is elfogadták, mihelyst egy férfi a kezét nyújtotta és így legalizálta a gyereket. Az apját se nagyon bélyegezték meg, mert kilépett a családból egy másik nõvel, akit nem vett nõül (na jó, itt nyilván arról is szó lehetett, hogy az Ahmetet játszó színész kilépett a sorozatból), na de egy nõ, egy ANYA, az nem tehet olyat, ami foltot vethetne rá.
Kíváncsi vagyok, hová jut ez a szál.

Szerintem a sorozat nagyon jól bemutatja a török társadalomban végbemenõ változásokat is.
Ahogy Seref beszél az "Apa taníttass engem is" programról... Ahogy a lányok könyörögnek az apjuknak, hogy ne nézze óket semmibe...
Meg a fiatalabb generáció életvitelét, kapcsolatait elfogadják, a szülõkéét meg nem. Egy szülõnek, fõleg az anyának feddhetetlennek kell lenni, a fiataloknak meg elnézik a könnyelmûségeket.
malvinkicska 2014 jún. 02. - 08:13:24
(850/2414)
Amit Mehmed csinál mond természetes az anyja és Gyöngy tesz, vagy mond azon õ kiakad, most is szinte repesve közölte Nihannal, nem hagyja el, mert szereti, szóval elég érdekes egy figura õ is. Talán õ mindkét nõre igényt tart jelenben úgy viselkedik. Az a szemét Engin jól beetette Gy-t mást szeret közben az több éve férjnél van és boldog.Az nem volt meglepõ, hogy Bahart elrabolták várható volt, Gökhan belenyúlt a tilos ügybe. A héten lesz izgalom bõven, úgy néz ki.
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 07:57:36 9/10
(849/2414)
Igen, érdekes, hogy Mehmet észreveszi, hogy Engint érdekli a felesége, de az meg sem fordul a fejében, hogy az exe, Nihán meg szálka lehet Gyöngy szemében.
Meglehet, õ ártatlannak véli azokat a mondatait, hogy "szeretlek téged", meg "fontos vagy nekem", és "nem akarlak újra elveszíteni", de nem érti, hogy a feleségének ezek a mondatok tõr a szívében.
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 07:52:52 9/10
(848/2414)
A kis Defne másnap reggel közli, hogy a nagyapával szeretne vacsorázni.
Serefet találkára hívja Dzsihán. Mehmet meghallja a beszélgetés végét és furcsán néz. Seref megint hazudik valamit. Mehmet ki akarja nyomozni, igazat mondott-e. Felhívja a megszerzett telefonszámot, rájön, az anyja hazudott neki.
Gökhánt zsarolják. Ha határidõig nem adja át a bizonyítékokat.... rosszul jár. Felhívja a szerkesztõjét, segítséget kér.
Engin beszámol Gyöngynek a szép estéjérõl. Talán meg is nõsül, olyan szerelmes...
A maffia észleli, hogy Gökhán nem teljesítette a követelésüket, ezért elrabolják Bahart. Majd arra kényszerítik, hogy hívja fel a férjét, vagy megölik.
Mehmet autóval követi az anyját, hová megy. Gyöngy ellenkezik, ez nem szép, inkánbb nyíltan kérdezzen rá. Meglátják, hogy Seref egy parkba ment, ott találkozott Dzsihánnal. Mikor megfogják egymás kezét és elindulnak valamerre, Mehmet szeme nagyra tágul és bõsz arckifejezést ölt. Úgy tûnik ez olyan felháborító, hogy rögtön közbe kell lépnie....
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 07:34:38 9/10
(847/2414)
Nihán már az elsõ kezelésen meg tudja mozdítani a lábfejét. Mehmet nagyon örül, de Nihán nem szeretné, ha csak sajnálatból törõdne vele. Mehmet megnyugtatja, szereti és nem akarja újra elveszíteni.
Gökhán megpróbálja elköltöztetni a feleségét, egyelõre valami kiruccanást szervez, bizonytalan idõre...
Engin hosszasan tûnõdik a kihallgatott telefonbeszélgetés után. Majd felhívja egy nõismerõsét és meghívja vacsorára. Arra kéri a nõt, menjen elé a munkahelyére, mert az õ kocsija elromlott.
Gyöngy Baharral ebédel, megosztja vele Mehmet aggodalmait Engin szerelmét illetõen. Bahar kineveti, Engin csak minden lében kotnyeles alak, nem kedveli a fajtáját, de szerinte nem szerelmes Gyöngybe.
Az irodában Engin épp bevallja Gyöngynek, hogy szerelmes, Gyöngy idegesen figyel, amikor a titkárnõ bejelenti a barátnõ érkezését. Engin kedvesen, szerelmesen csókolgatja, Gyöngy megnyugszik. A rá váró Mehmetnek is elmondja, Engin másba szerelmes.
Gülszün vásárolni viszi Özgét. állítólag egy új fiú érdeklõdik iránta... Gülszün biztatja, túl kell lépnie a múlton.
Seref virágot kap Dzsihántól, Mehmet megjegyzést tesz rá. Seref megint valami fal dumát nyom, egy jótékonysági szervezetrõl, akiktõl kapta.
Családi vacsorát tartanak, a nagyapa játszani akar a kobzon. Az egész család énekel. Igazi vidám búcsúvacsora.
Pinárék elköltöznek. Mehmet fél, hogy ezentúl kevesebbet látja a húgát és családját. Onur és Pinár együtt ünnepelnek a lakásukban.
Nihán késõ este felhívja Mehmetet, másnap az orvos nem ér rá a kezelést megtartani. Mehmet a támogatásáról és a szeretetérõl biztosítja a nõt. A fürdõbõl kijövet Gyöngy meghallja az utolsó mondatot és közli Mehmettel, hogy ez az egész neki nagyon fáj. Mehmet nem igazán érti, azt mondja õ élete szerelme és hát vele él. Azt remélte, hogy a felesége Nihánnal barátok lehetnek. De Gyöngy szomorúságát látva belátja, hogy tévedett és ígéri, hogy erre tekintettel lesz a jövõben.
9/10
napraforgó 2014 jún. 02. - 06:03:47 9/10
(846/2414)
Én bárkit sajnálnék, akire Engin kiveti a hálóját. Úgy látom, hogy Áyszen is rendes nõ, õ is naív, jóhiszemû. Engin bebeszélte neki, hogy meglepetést készít Gyöngynek, ezért ne beszéljen vele a párizsi üzletrõl. A nõ meg hisz neki és lelkesen segít a meglepetés szervezésében...
9/10
Érsekvári 2014 jún. 01. - 23:23:00 9/10 Előzmény gabus53
(845/2414)
Még nem láttam az ajánlott Kurt Seyit ve Sura - új Kivánc sorozatot.
Láttam tõle a Kelebegin Rüyasi filmjét ez sem régi . Drámai nagyon szép film . Kivanc teljesen más karaktert alakít ez már komoly színészi teljesítmény . Vagy Ti írtátok vagy olvastam ezért a szerepéért most márciusban díjat is kapott . Érdemes megnézni , emlékezetes film . Sajnos ilyeneket nem vetítenek a mozikban , pedig Cannesban is török film nyert nagydíjat - vitte el a pálmát .
Kelebegin Rüyasi : magyar fordításban : A pillangó álma
9/10
Érsekvári 2014 jún. 01. - 19:47:53 9/10
(844/2414)
Lecsendesedett az oldal , sajnos a hétvégén nincs sorozat . Lehet ez valakinek jó ,de van akinek hiányzik , én így vagyok vele , nézhetném a török részeket (egy-kettõbe belenéztem ), de semmi értelme így.
A pénteki részt most néztem meg . Milyen romantikus randi ötlettel lepte meg párját Gyöngy , nagyon helyesek itt. Mehmet érzi a Gyöngyre leselkedõ veszélyt ( Engint). Tökéletesen látja elõre mi lesz...és kéri ne menjen Párizsba . Enginhez az a szõke göndör hajú csaj Ajszel passzolna . Az is üzletasszony , ugynéz ki szingli , miért nem arra gerjed a pasas. Túl egyszerû volna , kell a feszûltség az izgalom hosszú távon .
10/10
feketeagi 2014 máj. 31. - 20:20:05 10/10
(843/2414)
Gyöngy tanulmányaival kapcsolatban a fordításra nem figyelnek oda, az érettségije meg van, hisz tanított is az iskolába, de fõiskolát nem tudta elvégezni a szülei és a testvére halála miatt, a nagymama beteg lett és talán emiatt nekem így rémlik. Engim egyszer rákérdezett, mert könyveket talált a fiókba, hogy Gyöngy ekkor árulta neki, hogy a fõiskolára tanul.....
A családi vállalkozásba csak a textil üzlethez kell Gyöngy különben bezárják, ez nem az egész családi vállalkozás.

Fordításba már voltak bakik, Nilüfert is elõbb tanítóként mutatták be a nagyapának aztán meg ügyvéd lett:)))
10/10
feketeagi 2014 máj. 31. - 20:06:12 10/10
(842/2414)
Tény, hogy tehetség nagyon sokat számít a színészi pályán is, de szerintem a tehetség kevés, nem szabad csak ezzel a tudattal megelégedni, a tanulás soha nem árt, sõt szerintem ezen a pályán is sokat lehet tanulni és kell is.
Véleményem szerint jelenleg Bergüzar Korel a legjobb török színésznõ, Seherezádéban is nagyon jó volt, de a mostani sorozatában a Karaday klasszisokkal jobban játszik, rengeteget fejlõdött , tanult azóta.. Neki volt egy nyilatkozata, hogy el akar végezni egy angol színészi kurzust, tehát még õ is tanulni akar, pedig neki már egyetemi végzettsége van.
Songül Oden is 10 éve már majdnem, hogy forgatta ezt a filmet, a pályája elején volt, szerintem nagyon jó színésznõ, én megnéztem törökül is a filmet, bocs nem megnéztem csak átpörgettem Mehmet és Gümüs közös jeleneteit néztem, na ezekbe ahogy beszél és elcsuklik a hangja, tele van érzelemmel, ha kell keserûséggel, õ tulajdonképpen színpadi színészként kezdte, szerintem nagyon tehetséges amellett, hogy tanult is. Feltételezem õ is sokat fejlõdhetett az elmúl évek alatt nagyon sok díjat elismerést kapott, cikkeztek a gázsijáról is, hát nem aprópénz, ha nem lenne jó biztos nem fizetnének neki ilyen sokat .
malvinkicska 2014 máj. 31. - 10:26:06
(841/2414)
Szerintem kár vitatkozni Songül Öden egy tehetséges színésznõ jó a hangja is a szinkront nem találták el, az egy dolog nem régen is kitüntetést kapott, nem csak sorozatokban játszik. Az a karakter amit írtak számára jól alakítja, gondolom aki nézi úgy látja.
Cameron007 2014 máj. 31. - 07:09:08
(840/2414)
Ez valóban érdekes, mert a sorozat elején tényleg azt hangoztatta Gyöngy, hogy tanulni szeretne, mert nem volt rá lehetõsége, de M Fikri, hogyhogy nem taníttatta? Pedig szerintem már eleve Gyöngyöt szánta Mehmet feleségének..

Lehet, hogy nem fogadták el a segítségét ebben sem, mint amikor Gyöngy elõször visszaköltözött a falujába, és hiába küldözgetett pénzt nekik a nagyapa, nem költöttek el belõle semennyit.

Emír, most hogy megemlítetted, kár, hogy nem õt hagyták meg Gyöngy barátjának, õt kedveltem.
9/10
napraforgó 2014 máj. 31. - 05:49:13 9/10
(839/2414)
Hát ez érdekes. Én az érettségi letételérõl semmit nem hallottam, de amikor Gyöngy Afyonban keresett állást, akkor volt szó arról, hogy valami mûvészeti fõiskolára járt, igaz nem Isztambulban, csak valami vidéki városban, kevésbé neves fõiskolán.
Az az Emír nevû divattervezõ a Sadoglu textilnél sem fogadta volna el fõnökeként, ha még csak érettségije sem lett volna.
mehmet Fikri sokakat patronált, Kadert is õ taníttatta, aki orvos lett, Gyönygöt is, tuti nem hagyta egy elemivel tengõdni.
zandra 2014 máj. 30. - 23:34:58
(838/2414)
Azért a török és a mexikói színészek között ég és föld a különbség, bár (pont) a fõszereplõt játszó színésznõ nem nagy kunszt, bár erre rátesz egy lapáttal az amatõr szinkronja is.
zandra 2014 máj. 30. - 23:21:51
(837/2414)
Jó, nem szó szerint értettem. De nem is a kapanyél vagy a származása a lényeg, hanem nem valami észlény szegény amúgy sem. Mûvészeti fõiskolát végzett? Nem hiszem, jó pár résszel ezelõtt mondta Mehmetnek, hogy le akarja tenni az érettségit, szóval... Arról volt szó még az elején, hogy egyetemre akarT menni, de nem volt rá lehetõsége. Tehát gyakorlatilag az otthoni varrogatáson kívül semmi képzettsége nincs, és seperec alatt õ lett Törökország legnagyobb divatguruja; érdekes.
9/10
gabus53 2014 máj. 30. - 10:29:39 9/10
(836/2414)
Ez az új sorozata a "Kurt Seyit ve Sura". Ez egy valós tényeken alapuló nagyon szép izgalmas, kalandokkal teli szerelmi történet a XX. század elejérõl, egy török katonatiszt és egy arisztokrata családból származó orosz lányról szól. A sorozat elsõ felét eredeti oroszországi helyszíneken forgatták.
A StarTv-n adják minden kedden este. Törökül nem tudok, de ha jól értelmezem a fordításokat 15 részes lesz.
Kivanc játéka teljesen magával ragadó. A StarTv linkjén az összes rész fennt van: http://www.startv.com.tr/dizi/kurt-seyit-ve-sura/bolumler/sayfa/1. Jövõ héten kedden már a 12. részt adják.
És hát márciusban már valami díjat is kapott érte.
Kellemes nézelõdést mindenkinek.
malvinkicska 2014 máj. 30. - 10:02:56
(835/2414)
Napraforgo ezek a török színészek szerintem sokan teljesen másképp alakítanak, mint a Mexikóiak, figyelem a szemüket arc mimikájukat az sokat mondó egy embernél fõleg náluk, azt látom hogy ez az Engin abban a szerepben amit kapott szinte lubickol, attól eltekintve nekünk nem nagyon tetszik ez a karakter. Biztosan kitervelt már valamit, akkor nem is õ lenne.