Téma: Igazgyöngy

9/10
napraforgó 2014 máj. 30. - 09:35:11 9/10
(834/2414)
Mivel Engin hallgatózott, biztos kitalál valamit, hogy Gyöngy gyanakvását elaltassa. Nagy játékos a pasas.
9/10
napraforgó 2014 máj. 30. - 08:08:43 9/10
(833/2414)
Ez itt az Égei-tengeri régió térképe. Látszik, hogy az Afyoni tartomány elég messzire van a tengertõl.
malvinkicska 2014 máj. 30. - 08:06:11
(832/2414)
Ma is elég esemény dús volt a rész, mint mindig, Gyöngy kezd világosodni,hogy Engin szerelmes bele szinte hihetetlen számára, kérte Bahar segítségét. Gökhan igazán nagyot akar most fogni nem semmiért fenyegetik. Pinar elköltözött, biztosan boldogok lesznek.
9/10
napraforgó 2014 máj. 30. - 08:03:16 9/10
(831/2414)
Lehet, hogy náluk másként számítanak a távolságok. Afyon körzet, vagy tartomány (hol így írják, hol úgy) az Égei-tengeri régióhoz tartozik (törökül: Ege Bölgesi), amely egyike Törökország hét földrajzi régiójának, nyugaton az Égei-tenger határolja. Talán ott akarta áztatni a lábát Szafia nagyi.... Bár észak felé a Márvány-tenger kb. ugyanannyira van.
9/10
napraforgó 2014 máj. 30. - 07:48:41 9/10
(830/2414)
Pinárék csomagolnak, készülnek a költözésre. Seref megint találkára megy Dzsihánnal. (vajon meddig jutnak?)
Gyöngy egy romantikus napot szervez Mehmetnek kárpótlásul az elõzõ napi elmulasztott vacsoráért. Enginrõl is vitatkoznak, Mehmet igyekszik felnyitni Gyöngy szemét, hogy Engin szerelmes belé, csak az alkalomra vár.
Gökhán és a haverja infókat kap a drogmaffia vezérérõl. Bahar nagyon aggódik érte. Gökhán szeretné, ha a felesége visszaköltözne a villába, hogy biztonságban legyen. Késõbb a volt fõnöke segítségét kéri, hogy valakivel figyeltesse Bahart, ne legyen baja.
Engin megint mesterkedik valamiben, szervezi az expót, de titokban a párizsi üzletet is.
Belfu, Özge barátnõje megint valamire csábítgatja Özgét. A kislány egyelõre ellenáll, de Gülszün észreveszi az elbizonytalanodását. Aggódik a nevelt lánya miatt. Kikérdezi Belfut is, de nem tudni a kislány mit mondott neki.
Mehmet kíváncsi, hogy merre jár, kivel találkozik az anyja napközben. Gyöngy szerint támogatniuk kell, hiszen korábban úgy bezárkózott, jó, hogy megint nyit a világ felé.
Rukiye Gyöngy segítségét kéri, mert fél, hogy Orhán belerokkan a túlhajtott munkába. Gyöngy Mehmetnek is beszél errõl, aki a segítségét ígéri.
Mehmet Nihánnak is segít, a kórházba viszi kezelésre. Közben szeretné megint Kismehmetet elvinni magukhoz.
Gyöngy gyanakodva néz Enginre, aki rém barátságosan viselkedik. Közben meg az ajtó mögött hallgatózik, mikor Gyönyg Baharral osztja meg kétségeit telefonon.
9/10
napraforgó 2014 máj. 30. - 06:07:57 9/10
(829/2414)
Azért Gyöngy nem a tanyáról jött Isztambulba, hanem egy kisvárosból. Afyon egy körzet neve, A székhelye Afyonkarahisar, aminek 2000-ben 130 ezer fõs lakossága volt. A kapanyél sem lógott ki a szájából, mert mûvészeti fõiskolát végzett, divattervezést tanult. Az, hogy ennyire tehetséges, 2 éve talán még nem látszott, de lehet, hogy addig csak nem kapott megfelelõ lehetõséget, hogy megmutassa, mit tud.
Afyon egyébként ópiumot jelent, és a körzetben államilag ellenõrzött ópium termesztést folytatnak. A város körül sok a gyógyvíz forrás - egyszer Seref említette is, hogy megint el kellene menniük az afyoni gyógyfürdõkhöz.
Az afyon szó megjelenik a mi nyelvünkban is, Zrínyi Miklós, a költõ 1661-ben írta a Az török áfium ellen való orvosság c. röpiratát, amely a törökök Magyarországról való kiûzetésének kérdésével foglalkozott.
Nagyon könnyû az áfium szóban felfedezni afyon nevét.

De abban igazad van, hogy ezek a sorozatok, szappanoperák szeretnek túlozni, valóban nehéz elhinni, hogy gyöngy tehetsége az egyetlen, ami megmentheti a céget, annál is inkább, mert nagyon sok részterülete van a Sadoglu cég mûködésének, így a márvány-üzletet és a szálloda-ipart név szerint is említették a textilgyártáson kívül. Nehezen hiszem, hogy mindegyik válságban lenne.
9/10
Érsekvári 2014 máj. 29. - 23:15:31 9/10
(828/2414)
Engin hazug disznó keveri a lapokat rendesen . Gyöngy már kérdõre vonta a kitörölt üzenet miatt , erre kimagyarázta ezt is . A póker ábrázatától hülyét lehet kapni.
Bitang ruhája volt Gülsünnek .
Mehmet jó lenne ha klónoztatná magát ,mert kevés belõle egy .
Itt még milyen sovány Kivanc. A tiltott szerelemben mennyivel húsosabb . Egy szerepért hol meghízik (Ezelbe Ramiz unokáját )játszotta. Most van egy új sorozata orosz katonatisztet alakít , ebben megint nagyon sovány lett. Megtud változni mindig ,csak a szép kék szeme változatlan.
Pinar-Onur kettõsnél most felhõtlen a boldogság.
Bahar- Gökhan miatt aggódik , mi sül ki a végén a drogmaffia kapcsán.
zandra 2014 máj. 29. - 23:01:56
(827/2414)
Azért érdekes, hogy Gyöngy kb 2 éve jött fel a tanyáról, és már is akkora divattervezõ hogy CSAK Õ segíthet a nagy-nagy Sadoglu cégen. Meg az is érdekes, hogy ebben a sorozatban szinte soha nem dolgozik senki Baharan és Onuron kívül :D
malvinkicska 2014 máj. 29. - 11:34:07
(826/2414)
Mankos szerintem M -t nem ismeri a volt feleség, GYöngy is azt hitte rokon, annak kellett volna gondolkodni már akkor, hoppá, hogy is van ez, a nõ elhalasztotta a beszélgetést Gy-vel ott volt a gyerek, elõtte nem akarta, utána már másképp történtek a dolgok. Gyöngy hiszékenységének gondolom , még ára lesz, most már érik befele a dolog.
malvinkicska 2014 máj. 29. - 10:29:10
(825/2414)
Gyöngy most teszi vagy tényleg ennyire butus naiv, nem lát át Engin mesterkedésein, a viselkedésébõl ítélve bármire képes kicsi tartotta, hogy megölje a volt nejét, egyszerûen félelmetes, jó vége nem lesz az biztos. Mehmet már jól gondolta kitörölte az SMS-t de Gy is elgondolkodott rajta, de olyan jó a beszélõje mindent ki tud magyarázni. Pinárék költöznek a papa megbeszélte a gyerekkel. Gökham biztos darázs fészekben nyúlt most a maffiával kapcsolatban, igaz kell egy kis izgalom bele, Bahar nagyon félti. Mehmet is sokat tesz Nihán gyógyulásáért, egyik Engin A másik Nihan megszállottja.
9/10
napraforgó 2014 máj. 29. - 09:48:59 9/10
(824/2414)
Nem hiszem, hogy Gyöngy tudná Engin feleségének a telefonszámát. Szerintem azt még a kislánya sem tudja, mert akkor talán már fölhívta volna az anyját titokban. Kíváncsi vagyok, Eda mit akar neki mondani.

Azért az érdekes, hogy a kislányon nem látszik semmi, hogy az apja terrorizálná, zsarolná, stb. Bár valamennyire próbálja magát visszafogni, amikor a gyerekkel bánik, de azért ez a bezárlak a szobádba, hogy megjavulj dolog elég aggasztó.
9/10
napraforgó 2014 máj. 29. - 08:17:29 9/10
(823/2414)
Nézd, a férfi vele eddig elég rendes volt. Kisegítette, amikor a nõ elindította az új üzletét és nem volt tõkéje. Jó tanácsokkal segítette, amikor az üzleti életben az kellett. Meghallgatta, amikor a nõ a magánéletérõl panaszkodott. A vállát nyújtotta, hogy azon sírja ki magát (más kérdés, hogy nem egészen önzetlenül...). Aztán a családjáért az életét kockáztatta. Az a lövés, ami eltalálta, azért nem volt megjátszott!
A nõ nem látta, hogy miket mesterkedett a háttérben, csak a jó barátot, a jó apát, a hõst, meg a jó üzletembert látta.
Na majd nemsoká meglátja a másik oldalát is, gondolom.

És még ebben az sms ügyben is - ami azt illeti, a szolgáltatók sincsenek mindig a topon. Tehát még akár valami hiba is történhetet, hogy nem érkezett meg. Gyöngyben is még csak a gyanú merült fel, bizonyossága nincs. És amilyen naív, hagyja magát meggyõzni.
9/10
napraforgó 2014 máj. 29. - 07:48:14 9/10
(822/2414)
Mehmet reggel Nihánhoz megy, elviszi a kedvenc helyükre reggelizni. Közben megpróbálja rábeszélni az elkeseredett nõt, hogy jó esélyei vannak - 40 % - hogy újra járjon. Eléri, hogy Nihán folytassa a kezeléseket.
Seref megkeresi Dzsihánt, újra barátkozni akar vele.
Gülszün fölkeresi a munkahelyén Gyöngyöt, a cég nehézségeirõl beszél. Gyöngy tájékoztatja, hogy az expo után visszamegy a Sadoglu textikhez, ebbe Engin is beleegyezett (nem volt könnyû menet). Gülszün ennek nagyon örül.
Gyöngy ebédelni megy Gülszünnel, de a telefonját az irodában felejti. A Mehmettõl épp beérkezõ üzenetet így Engin meglátja és kitörli. Majd a visszaérkezõ nõt elviszi egy vidéki barátja gyárába "autentikus" ruhát nézegetni. Közben megint hazudozik a párizsi üzletrõl. Így Gyöngy nem megy el a Mehmet által szervezett vacsorára, emiatt összekapnak. Mehmet megmutatja, hogy õ valóban elküldteaz üzenetet, visszajelzést is kért. Azt gondolja, hogy Engin kitörölte az üzenetét a telefonjából.
Gyöngy másnap megtudja, hogy Engin járt az irodájában, amig nem volt ott és a telefonját ottfelejtette. Felelõsségre is vonja a férfit, de az persze tagadja.
Pinár és Onur együtt vacsoráznak és közlik Defnével a kistestvér érkezését is. Nagyon boldognak tûnnek.
Gökhánt felelõsségre vonja a tulaj (v.a fõszerkesztõ??), hogy a családot akarta tisztára mosni a cikkével. Arra utasítja, hogy innentõl a természet szépségeirõl írjon. Gökhán otthagyja az újságot, egy barátjával újabb leleplezõ írást tervez a drogmaffiáról.
Egy könyvön dolgozik, amit még Bahar szülése elõtt be akar fejezni.
Mehmet elkíséri Nihánt az elsõ kezelésre. A nõ elég szkeptikus, de Mehmet és az orvos is biztatja, ne adja fel.
Onur közli Mehmettel, hogy elköltözik a családjával. Mehmet ennek nem örül. Bahar érkezik, gondterhelten közli, hogy Gökhán otthagyta az újságot, hivatalosan a könyve miatta, valójában meg a cégrõl írt cikke verte ki a biztosítékot. A férje nem akarja, hogy bárki tudjon róla. A férfiak sajnálkoznak.
zyro 2014 máj. 28. - 19:50:32
(821/2414)
A 6 órási az ismétlés, a rendes részek 6.55-kor kezdõdik.
sorozatkedvelõ 2014 máj. 28. - 18:38:50
(820/2414)
Nekem sem tetszik,ahogy Mehmet viszonyul Nihanhoz,az rendben van,hogy a gyereke anyját tiszteli,de vannak határok szerintem. Nihan családja mindent elkövet,hogy Mehmet visszatérjen a gyerekéhez és fõleg,annak az anyjához. Mehmet viselkedésében azért tetten érhetõ az évszázados hagyomány a nõkkel szemben.
malvinkicska 2014 máj. 28. - 13:54:45
(819/2414)
Az Epizód 22-es számában láttam a mûsorelõzetest már 11-étõl 6 -ó elõtt fog kezdõdni, butaságokat nem szoktam írni én is tudom hogy pünkösd ünnepe lesz mivel hívõ római katolikus vagyok.
malvinkicska 2014 máj. 28. - 12:44:50
(818/2414)
Junius 09-tõl még elõbb adják 6-ó kezdéssel, a sorozatot, már csak ne hogy addig addig nem adják le végig, remélem tévedek.
9/10
napraforgó 2014 máj. 28. - 12:39:57 9/10
(817/2414)
Nekem, Nihán helyében most sokkal fontosabb lenne, hogy újra járni tudjak, mint akármilyen férfi.
----
Igen, ezt szinte el is feledtem, hogy Engin titokban létrehozta a párizsi üzletet, Gyöngynek meg azt hazudta, hogy az kútba esett és kötbért kell fizessenek. Még gondolkoztam is rajta, hogy tudott annyi pénzt kihozni Gyöngy az üzletrészébõl, hogy az kihúzza a Sadoglu céget a kátyúból.
És az is furcsa, hogy Berket még csak meg sem dorgálták, mint egy rossz kisfiút, pedig elherdált 30 ezer dollárt!
9/10
Érsekvári 2014 máj. 28. - 11:47:37 9/10
(816/2414)
Gondoltam , hogy amikor beindulnak az események a Tiltott Szerelembe nem fogsz leállni vele . Ma csak úgy találomra a You Tube-n megnéztem egy részt a 24-et ,(nosztalgia) éppen uszodában összetalálkoznak , szuper volt . A zene nagyon illik mindig a hangulathoz , nagyon kifejezõ ( Toygar I ).
Mai Gyöngybe Engint kinyírtam volna , beteg állat ez a fazon . Már várom amikor lecsukják vagy hasonló sorsra jut ez a görény. Berg egy nagyranõtt csecsemõ , naiv és mindig belemászik valami zûrbe.
malvinkicska 2014 máj. 28. - 09:44:39
(815/2414)
Napraforgo nem elítélem, csak úgy látom hiú reményeket fog táplálni Nihanba ,és az senkinek nem lesz jó, ezzel a túlzott törõdéssel tudom gyermekének az anyja, azért kellene egy határt szabni én így látom. Berk ihat a pénzére hideg vizet úgy néz ki. Orhan milyen rendes plusz munkát vállal a gyerek miatt. Pinarék hátha elköltöznek meg lágyul a gyerek. Engin most aztán igazán kimutatta a foga fehérjét egy szemét szadista, bár milyen okból váltak el azért nem kellene így verekedni, a Párizsban levõ üzlet létre jött tagadta Gyöngytõl, mikor rákérdezett, egy szemét alak, teszi a mártírt, szóval nagy penge ez a fickó.