Téma: Kaméleon

4/10
dzsamelia 2008 dec. 11. - 12:36:07 4/10
(132/532)
Kedves Hozzászólok!!
Én nem tudom elképzelni hogy ennyi fizetett vélemény legyen itt.
Vagy mindenki vak...De ezt kétlem...
A sok reklám,és beharangozó...Csak ennyit éra film!
Ez eddigi leggyengébb teljesítmény.
A vágások,és az utószinkronról nem is beszélek.
A sok váltakozó helyszín,hát elég kusza.
A drágalátos zenérõl meg nem is beszélek,egy szerûen pocsék lett.
Értem én a magyar filmrendezés fortélyait...
Nagy Ervin egyszerûen azonosulni sem tudott a szereppel.Nem elég hihetõ...
A legjobb alakítás "Ferinek" adnám Thrill Zsolt igen is produkált le a kalappal:D
Õ egy igazán hiteles karaktert formált meg,nagyon jól.
Az alapvetõ történet nem lenne rossz ötlet,de sokkal velõsebbre,izgalmasabbra,és sokkal jobb zenére számítottam.
A Kulkás rész pedig dícséretes...Ha ezt valaki vállalja, taps neki.Jót alakított.
ANNYIT HOZZÁTENNÉK MÉG,ha nem veszik le a véleményemet.Hogy a film VÉGÉRE EL IS ALUDTAM.EGYÁLTALÁN NEM KÖTI LE A FIGYELEMET!
De ha már valaki ennyire meg szeretnék nézni inkább digitális verzióban tegye.
Az én értékelésem szerint,emivel nem vagyok túl szubjektív.Az egy gyenge 10/4 megér!!!
Még hogy 8.5!!!!Az átlag kamu!!
10/10
Barackfa 2008 dec. 11. - 11:01:38 10/10
(131/532)
Furcsa vélemény. Nekem tetszett a film, úgy ahogy van.
offtopic
Adróc94 2008 dec. 10. - 20:18:40
(130/532)
légyszi valaki segítsen!!!!www.kameleonfilm.hu bejön mindenkinek???mivel nekem sajnos nem hozza be a netem???írjátok meg légyszi hogy másnak megjelenik e ez az oldal!!köszi elõre is.:)))
10/10
offtopic
Brand Noemi 2008 dec. 10. - 20:14:35 10/10 Előzmény retekgyerek
(129/532)
retekgyerek, itt van néhány magyar film magyarokról magyaroknak: tanú, megáll az idõ, eldorádó, egészséges erotika, és még sorolhatnám. egyik sem tetszett?
Adróc94 2008 dec. 10. - 19:50:22
(128/532)
Judybaba!!!!!elkéne olvasni mit írtam elsõ mondatnak:'Úgy gondolom hogy nem vagyunk egyformák,így természetesen a vélemények pedig megoszlanak.'így indítottam!!de úgy tûnik nem lehetett észrevenni.engem nem az izgat hogy mi a véleményed,hanem ahogy elmondod!gondolkodni kéne,hogy biztosan egy SZFE-s emberre mit mondunk.és nem szeretnék senkivel szemben konfliktushelyzetet kialakítani,de nekemis megvan a jogom ahhoz,hogy véleményt írjak.és a nevetek mellett ottvan a válasz,ahhoz is írhatok senki nem tiltja meg!!!
retekgyerek!!!!sajnálatos ha így vélekedsz a barátság kifejezésének stílusáról,ahogy a filmben megjelenítették.mit vársz????bunkón beszéljenek egymáshoz?ütögessék egymást?netán bujjanak ágyba???jobb megoldást ha tudzs írd csak meg!!!mégegyszer mondom:senkivel nem szeretnék veszekedni,de énis írhatok véleményt,a véleményekhez hozzászólást.utálni fikázni lehet mert épp kinyiltam,mit gondolok a filmrõl.és mégegyszer BOCS!!!!!!!!(de a film attól még állatira jóóóóóóóóóó!!!!!!!!!)
Adróc94 2008 dec. 10. - 19:44:42
(127/532)
Dodo1994!!nemis neked írtam,csak nem igazán értettem a véleményíráshoz,így a válaszra kattintottam,tényleg ne haragudj:)
10/10
Brand Noemi 2008 dec. 10. - 19:30:03 10/10 Előzmény retekgyerek
(126/532)
szerintem a magyar filmekben sokszor pont az a jó, hogy magyarok, és nekünk és rólunk szólnak. hogy egy film, vagy tévémûsor, szobor stb., vagy akár egy zene jó legyen, ahhoz nem kell eladhatónak lennie a nyugai piacon, attól én még tudom élvezni. ettõl függetlenül goda kriszta filmjeirõl azt gondolom, hogy megállnák a helyüket tõlünk nyugatra is. és ez csak kevés magyar alkotásról mondható el.
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 10. - 18:46:22 10/10
(125/532)
nasca, ne felejtsd el az egy szoknya, egy nadrágot sem!
akkor már 100x inkább kaméleon!
10/10
nasca 2008 dec. 10. - 18:38:30 10/10 Előzmény Bitang
(124/532)
azzal egyetértek, hogy sok magyar színész alkalmatlan filmekben játszani, mert túl modorosak, és túlgesztikulálnak mindent, mint a színpadon, de ez inkább egy üvegtigrisre, vagy egy csudafilmre, meg a hasonlókra igaz, nem pedig a kaméleonra. én épp valami ilyesmiben látom a nagy különbséget goda filmjei és más magyar filmek között. illetve a mai magyar rendezõk közt van még néhány, aki hasonlóan jól instruálja a színészeket, mint goda , és hát õk azok, akik mennek külföldi fesztiválokra is. meg el innen a reteggyerekek elõl (pl. antal nimród/kontoll).
Bitang 2008 dec. 10. - 17:48:58
(123/532)
retekgyerek!

errõl van szó!
bár ezt a filmet még nem láttam de a keserû igazság szólt most belõled. ...és lehet szidni a külföldi és amerikai filmeket, de még ha a pénzt le is vesszük belõle, akkor is olyan színészi és dramaturgiai fölényben vannak amit illene megtanulni.
...még ha történet-egyediség és sablonmentességbõl nem is állnak túl jól.
10/10
PLT 2008 dec. 10. - 14:56:11 10/10
(122/532)
Nem tudom, ezt olvastátok-e már, jó kis interjú Godával:
http://zona.hu/article/1838/a-szelhamosok-koztunk-elnek-es-nem-felnek.html
10/10
PLT 2008 dec. 10. - 14:55:02 10/10
(121/532)
hogy te milyen kis sznob vagy :)

a Kaméleon egy ügyesen összerakott darab, nem akar több lenni annál, ami: egy jó kis közönségfilm.
Tamaskas 2008 dec. 10. - 14:53:08
(120/532)
csányi-interjú a filmrõl:
http://inforadio.hu/hirek/kultura/hir-243336
10/10
Bandatag 2008 dec. 10. - 13:24:16 10/10
(119/532)
Közönségtalálkozókon sokan megkérdezték Goda Krisztinát, hogy legújabb filmjében nehéz volt-e Kulka János és Nagy Ervin csókjelenetét leforgatni.
"Egyáltalán nem, hiszen õk profi színészek, hozzá vannak szokva, hogy alárendelik magukat a szerepüknek. Általában a szexjelenetek egy kicsit mindig kínosak. Ám a legnehezebb forgatási nap az volt, amikor a verekedést vettük fel. Annak ellenére, hogy kaszkadõrök koreografálták a bunyót, nem lehetett mindig melléütni, mert bizonyos kameraállásokban nem lehet csalni. Nagy Ervin hõsiesen tûrte az ütleget. Körülbelül tízszer vertük össze, és szó nélkül végigcsinálta. A legfontosabb mindig a színész testi épsége. Egy pici hiba elég ahhoz, hogy másnap ne tudjunk dolgozni, hiszen monoklival a szem alatt nem lehet játszani" - olvasható a Vasárnap Reggelben.
4/10
retekgyerek 2008 dec. 10. - 13:05:25 4/10
(118/532)
Buktad a pénzed. A Valami Amerika 2-t arra sem tartom érdemesnek, hogy ránézzek.
Egyébként tudtam, hogy ez lesz. Véditek, szeretitek ezt a filmet. Nincs ezzel gond, Nektek készült, ilyen a magyar közízlés. Aztán csodálkozva megkérdezitek, hogy miért nem ismerik el a magyar közönségfilmeket határainkon túl. Azért, mert ezek a filmek normális filmkultúrával rendelkezõ országokban maximum tv-filmek lehetnének, nem pedig moziba szánt mûvek. Szánalmas, hogy az a kb 300 000 nézõ ad létjogosultságot ezeknek az alkotásoknak, akik nagy része felállva tapsol például egy Magyar vándor végén.
Továbbra is fenntartom azt, hogy a filmekben szereplõ magyar színészek játéka 90%-ban hiteltelen, mivel õket elsõsorban színpadi szerepekre tanítják. Remélem valaki végre felismeri, hogy a filmes színjátszás más eszközöket igényel.
Összességeben az a gond, hogy el kéne már végre ismerni, hogy az ország filmkultúrája nagyon elmaradott és hasznos lenne esetleg másoktól tanulni, nem pedig azt isteníti, amit szénné reklámoznak (nem véletlen, hogy azok a filmek "sikeresek", amik mögött van valamennyi pénz).
Végül, az is hasznos lehet, ha nem támadjuk meg egybõl azt, aki más véleményen van.
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 10. - 12:34:37 10/10
(117/532)
"minek dzsakuzzi? fingjál a kádba!"
10/10
Renegát 2008 2008 dec. 10. - 12:33:21 10/10
(116/532)
leszögezem, a film jó. szerencsére nem nyál, mert attól tartottam egy kicsit. kedvencem, mikor nagy ervin a mosdóban lerendezi a csaj elõzõ pasiját. az a fickó meg, aki a fõszereplõ haverját játssza, az nagyon ott van. én rosszabbra számítottam, de magyar viszonylatban ez a film, ez kimondottan jó.
10/10
Barackfa 2008 dec. 10. - 12:02:58 10/10
(115/532)
Szerintem nem kell törõdni az ilyen láthatóan ellenséges kritikákkal. Retekgyerek frusztrált gyerek, nem baj. Attól a film még tök jó. És örülök, hogy ezt nem csak én gondolom így, hanem szinte mindenki.
10/10
fenyes 2008 dec. 10. - 09:53:22 10/10 Előzmény retekgyerek
(114/532)
retekgyereknek:
látom te aztán igazi mûértõ vagy. van rá némi pénzem hogy a Valami Amerika 2 kiadójához tartozol és probálod megfúrnia konkurenciát. Láttad te egyáltalán , mert kétségeim vannak h ugyanarról a filmrõl beszélünk e??!! kiszámitható vég?? pfff te jövömondó filmzseni. számitsd ki a lotto ötöst és küldd el nekem, és csak te nem lepödtél meg h fekete lett az amerikai elnök nem??
(33 éves vagyok ,feleség rángatott el moziba, azóta a haverokkal is megnéztem!!)
mindenkinek nagyon ajánlom, tényleg remek.
magyarnõ 2008 dec. 09. - 20:42:59
(113/532)
Mindenki nézze meg! Remek színészi alakítások kivétel nélkül MINDENKI! Kiváló operatõr!! Csak gratulálni tudok!