Téma: Kenny Lin

bori4 2020 ápr. 29. - 15:21:00 Előzmény bori4
(2987/4727)
Még ehhez jutott eszembe, hogy itt amikor ötödik hercegként "szerette meg", már jelen volt C. életében Se-Se, Xiaofeng kezdettől fogva úgy tudta, hogy ő a "kötelező", a másik a szerelem.... ugye?
bori4 2020 ápr. 29. - 15:16:49 Előzmény Riamara
(2986/4727)
Ja, hogy már itt Li-ben... ezt meg én felejtettem el. De biztos nem véletlenül, mert halvány szikra volt csak szerintem ahhoz képest, amit már együtt átéltek.... De benne van a kettősség, ezzel egyetértek :)
Riamara 2020 ápr. 29. - 15:11:30 Előzmény bori4
(2985/4727)
Nem a Dan Chi időkre gondolok, hanem amikor együtt írták a könyvet, vagy együtt nyomoztak. Akkor totál belezúgott a fiúba.
És igen, titkon szerette volna, hogy ő legyen majd a koronaherceg.
Csak aztán jött a felismerés, hogy mit tett azért, hogy koronaherceg lehessen és meggyűlölte.
De mindkét érzés ott van benne. A szeretet és a gyűlölet is. Ezért van az, hogy amint írtad - titokban szereti, de szemtől szembe visszautasítja.
bori4 2020 ápr. 29. - 15:11:18 Előzmény Riamara
(2984/4727)
"Ezért most a herceg gyorsan kihasználja a botrányt, hogy Xu elmehessen. Miközben eltusolja Se Se hülyeségét. (ahogy az apja szokta)" - na ezért nem szeretem Chengyint, vagy aki ilyenné írta :))) annyira dühítő!
bori4 2020 ápr. 29. - 15:07:30 Előzmény Riamara
(2983/4727)
Igen, én is ezt mondom, mégis ilyeneket adnak a szájába, meg hogy egyedi szerelmet akar.... Erre mondtam, hogy nem ez a fő ok.
" Igenis szereti, amikor Chengyin olyan, mint amilyennek ötödik hercegként megismerte." - erről meg fogalmas sem lehet nem, hiszen elfelejtette,hogy volt ilyen....
Riamara 2020 ápr. 29. - 15:04:47 Előzmény bori4
(2982/4727)
De hisz megbeszélték, már amennyire az ágyas merte. Azt én sem mondtam volna el a helyében, hogy egy katonatiszt volt a gyerek apja. Lévén ezért igen kemény büntetés jár egy császári palotában.
Viszont azt elmondta, hogy amúgy meg nem volt semmi köztük. Az egész a császárné intrikája, ő pedig csak a császárné bábja volt. Xiaofeng értette is.
Riamara 2020 ápr. 29. - 15:00:08 Előzmény bori4
(2981/4727)
Jaj, hiszen előre megmondtam, hogy ez egy cselszövény!
Xu ágyas itt akarja hagyni a palotát. A herceg sem nagyon akarja, hogy maradjon, mivel Se Se borzasztóan féltékeny rá.
Azzal is tisztában van, hogy azt a hülye táblácskát Se Se helyezte a lány szobájába.
De ha még emlékszel a koreai palotás filmekből, nem lehet egy ágyasnak csak úgy lelépni a palotából.
Ezért most a herceg gyorsan kihasználja a botrányt, hogy Xu elmehessen. Miközben eltusolja Se Se hülyeségét. (ahogy az apja szokta)
Riamara 2020 ápr. 29. - 14:53:58 Előzmény bori4
(2980/4727)
Nem tudom, hogy mi lehetett az eredeti kínai szövegben, de én úgy gondolom, hogy nem az a problémája, hogy osztoznia kell a pasin. Ez kiderül abból is, hogy teljesen jól kijön Xu ágyassal. És azon sem háborodott fel, mikor a lány terhessége kiderült. Mert ez egy természetes dolog az ő világukban. És ha Se Se nem annyira képmutató, és féltékeny, akkor vele is ki tudott volna jönni.
Ami Xiaofenget zavarja, az Chengyin szélsőséges viselkedése. Hogy miközben ezerrel tolja mennyire szerelmes Se Se-be, és mennyire utálja őt, közben pedig más esetekben teljesen aranyosan viselkedik vele. Erre utalt a betegágynál. Igenis szereti, amikor Chengyin olyan, mint amilyennek ötödik hercegként megismerte.
bori4 2020 ápr. 29. - 14:48:27 Előzmény bori4
(2979/4727)
Most őt áldozza be? Keménykedik, mielőtt kivizsgálná az ügyet
Aztán a kollektív büntetés.... jáj már komolyan :))
bori4 2020 ápr. 29. - 14:42:52 Előzmény bori4
(2978/4727)
Azt sem értettem, hogy itt miért nem beszéli meg őszintén a két nő, mi is van a háttérben igazából?
Riamara 2020 ápr. 29. - 14:39:23 Előzmény bori4
(2977/4727)
Szerintem a császárné azért gyűlölte úgy Se Se-t, mert Gu ágyast látta benne. Csak amíg őfelsége valóban szerette az ágyast, addig Chengyin ugye megjátssza ezt a szerelmet. Gondolom a császár is úgy gondolta, hogy ő mindent megtett a szeretett nőért, mint ahogy most a fia is azt hiszi, hogy ő mindent megtesz a hercegnőért.
bori4 2020 ápr. 29. - 14:38:30
(2976/4727)
Na igen, itt rendesen hullámvasutazik velünk a forgatókönyv, ugyanis túlzás volt a betegágynál sírva Chengyin kezét csókoltatni Xiaofenggel.... nekem nem áll össze ez a nagy kilengés.... Joggal csodálkozik most C. a fordulaton. Titokban szereti, de a szemtől-szembe utálja.... Aztán meg úgy beszéltetik, mintha kettőjük között a gond az ágyas lenne, akit szeret a férje.... Nem ő az első Chengyin szívében, azaz féltékeny, egy igazi férfi csak őt szereti. Ezt viszont elvárni abban a rendszerben, amiben ő is, szülei is élnek - enyhén szólva naívság... De nem, nem ez a probléma gyökere, nem tudom miért kutyulják össze az érzelmi válság alapjait.... Xiaofeng a népirtást képtelen megbocsátani, azt elhiszem, hogy nem tud a népét kiirtó hatalom megtestesítőjének a karjaiba hullani, úgy szívből, igazán.... Ezt megértem, de nem ezt nyomatják, hanem "Te mást szeretsz!" . Olyan klassz, eredeti karakter lenne ez a lány így nekem... Ezért ütközöm meg a a kézcsókolgatáson, messze elég lett volna, ha mellette van, mint koronahercegné és ápolja....
bori4 2020 ápr. 29. - 14:23:41 Előzmény bori4
(2975/4727)
Milyen kegyetlen játék... :((
bori4 2020 ápr. 29. - 14:20:25 Előzmény Riamara
(2974/4727)
Mintha a császár és Nyanya kapcsolata ismétlődne Chengyin életében, csak fordított felállásban...
A véleményem mindkét esetben ugyan az: tökéletesen benne vannak az események, tragédiák alakulásában. A császár is végig "asszisztált" a császárné bűneihez.... Azt mondja mindennel tisztában volt, még ha nem is tette szóvá.... Csak pont azt ne tudta volna kideríteni, hogy ki mérgezte meg a kedvenc ágyasát? - mert ugye akkor hamarabb véget tudott volna vetni az ámokfutásnak.
A frászt, akkor bizonyára még nem volt biztonságos dolog a Gao pereputtyal ujjat húzni, inkább beáldozta a szerelmet.... Most még a lányukat is teherbe ejti (durvább kifejezést sajnos nem illik ide írni), így ejtheti a nyanyát.... Gusztustalan játék....
Chengyin ugyan így "szórakozik" a nők sorsával ....
bori4 2020 ápr. 29. - 14:09:41 Előzmény Riamara
(2973/4727)
Köszönöm az ajánlót, letöltöttem, de megvárom a feliratozás végét.
Riamara 2020 ápr. 28. - 18:02:08
(2972/4727)
Goodbye My Princess 41.
Pei Zhao és Luo Xi esküvőjéről majdnem megfeledkeztem.
A "boldog vőlegény"
Riamara 2020 ápr. 28. - 12:39:02
(2971/4727)
Goodbye My Princess 41. rész
Igazi tetemrehívás, jó erős jelenetekkel, és elgondolkodtató párbeszédekkel.
A császárné bűnösnek találtatik.
Se Se visszakapja a rangját.
Xiaofeng visszahúzódik a csigaházába.
Xu udvarhölgy a Keleti palota lakója lesz. Aminek nem mindenki örül osztatlanul. Így Chengyin újabb cselszövésre kényszerül.
Riamara 2020 ápr. 27. - 20:10:58 Előzmény bori4
(2970/4727)
https://hanadora.blogspot.com/p/blog-page_15.html
Csak ő a kínai címet használja: Jin Yi Zhi Xia
bori4 2020 ápr. 27. - 20:06:57 Előzmény Riamara
(2969/4727)
Néztem az ÁÉK-en, de nem dobta fel a feliratot - hol keressem? :)
Riamara 2020 ápr. 27. - 18:23:42
(2968/4727)
Hoztam egy kis ajánlót is.
A kínai kosztümös sorozatok egy másik kedvelt témája a nyomozós történet.
Mostanában vagy néggyel találkoztam. Az egyiket le is töltöttem a címe Under the Power, Hana kezdte el fordítani. Már a 16. résznél tart. Azt hiszem nagyon gyorsan be fogom őt érni, mert eléggé nézeti magát a történet. :)
Kedvcsinálónak az ő ismertetőjét hoztam.

A Ming dinasztia idején, Jiajing császár uralkodásának utolsó éveiben japán kalózok fosztogatják a birodalom tengerparti városait. Lu Yi, a Jinyi Wei katonai titkosszolgálatnak magas rangú tisztje kapja a megbízást, hogy derítse ki, ki a felelős egy létfontosságú katonai védelmi térkép ellopásáért. Nem kis bosszúságára ugyanezen az ügyön kezd dolgozni az egyszerű nyomozó lány, Yuan Jin Xia is. Jin Xia tehetséges a munkájában, de temperamentuma és nézetei gyökeresen különböznek Lu Yi-étól, mégis kénytelenek együttműködni. Ők ketten a történet előrahaladtával egyre szövevényesebb összeesküvésnek lesznek felderítői, illetve szép lassan egymásba is szeretnek...

Mit fűzhetnék hozzá? Remek nyomozó páros. A pasi egy igazi penge, minden értelemben. Egyszerre visszafogott és karizmatikus. (Mint Jégcsap, csak Lu Démon, ahogy a lány hívja, szeret gúnyosan mosolyogni)
A másikuk pedig egy talpraesett, nagydumás csajszi.
És ha már a dumáknál tartunk. Haláli pengeváltásaik vannak. Azt hiszem ez fogott meg benne legelőször. Persze maga a nyomozás is jó, és a mellékszereplőkre sem lehet panasz.
https://www.youtube.com/watch?v=RFbb_TYaDrg