Téma: Kenny Lin

bori4 2020 máj. 15. - 12:31:01 Előzmény Riamara
(3047/4727)
Csupa ha.... ha nem jön Chengyin, ha nem erőszakolja a keresztapja.... Mindig más tehet róla?? Ezek a saját döntései voltak, nem? Az elején mindketten megállapítottuk, hogy Gu Jian cserbenhagyása nagyobb bűn, mivel ha úgy vesszük a tanítója, mestere volt a fiatal lánynak, akiben vakon bízott.... Arra sem emlékszem,hogy ha nem jön Chengyin elment volna a lánnyal és feleségül vette volna. Pont úgy emlékszem,hogy a tanítvány lelkesedését, érzelmeit nagyon is visszafogottan kezelte... Aztán megbánta, amikor látta, hogy játékszere lett C. politikai terveinek....
Persze Te mélyebben benne vagy, többször átnézted, de én nem tudok mentséget találni egyik fiúnak sem - nem fogalmaztam magamban egyszer sem úgy, hogy ha úgy vesszük mindhármuknak igaza van....
Riamara 2020 máj. 14. - 17:54:50
(3046/4727)
Goodbye My Princess 48. rész
A sorozat legerősebb epizódjai közül való.
Gu Jian beteljesíti a végzetét, hogy visszanyerhesse önbecsülését, és végre megbocsátást kaphasson.
Riamara 2020 máj. 14. - 10:44:34
(3045/4727)
És ha már az összehasonlításnál tartunk. Anno vitatkoztunk arról, vajon Wu You helyesen döntött-e, amikor hagyta Rong Le-t elmenni Qi-vel. Én akkor is azt mondtam, hogy igen. Mert ha meg akarja tartani, akkor engednie kell, hogy a lány döntsön.
Chengyin itt követi el a hibát. Nem engedi, hogy Xiaofeng döntsön. Soha nem is engedte. Az egész kalamajka abból van, hogy mindent a feje felett akart elintézni. És ahogy Rong Le nem tudta ezt elviselni, úgy Xiaofeng se, és ha arról van szó, ő is rendesen be tud keményíteni.
A sors fintora az, hogy ha engedte volna elmenni őket, akkor a lány seperc alatt rájött volna, hogy hülyeséget csinált. Mint ahogy anno Liangban is rájött, mit kell tennie, és jelentkezett a követnél, hogy vigye a fővárosba.
Riamara 2020 máj. 14. - 10:26:00 Előzmény bori4
(3044/4727)
Ami Gu Jian csúsztatását illeti, amit mondott, az mind igaz volt. Végül is az ő szemszögéből mindent Chengyin megjelenése tett tönkre. Hiszen ha nem pottyan sebesülten a lány lába elé, akkor Xiaofeng és ő tényleg megszöktek és összeházasodtak volna. És most boldogan élnének. És ha Chengyin nem jön Liangba, akkor a keresztapja nem kényszeríti arra, hogy segítse a koronaherceggé válásban. Ezért aztán kezdettől fogva ki nem állhatta. Nagyképűnek és önzőnek tartotta. Segíteni is csak azért segített, mert úgy gondolta, hogy ha megszerzi amit akart, akkor majd gyorsan visszamegy a fővárosba, ő pedig szokás szerint megmenti Xiafonget, és megint ő lesz a hőse.
Ehelyett viszont azok ketten egymásba szerettek. Chengyin pedig a hadi dicsőségen kívül vinni akarta a lányt is.

Ez gyakorlatilag ugyanaz a szituáció, mint a Silver Princessben. Qi nyugodt szívvel elküldte Rong Le-t Wu Younak, mert álmában nem gondolta volna, hogy azok ketten összejöhetnek. Aztán koppant egy nagyot.

Riamara 2020 máj. 13. - 19:47:56
(3043/4727)
Azt hiszem a probléma lényege az, hogy mindhármuknak igaza van, ugyanakkor vannak dolgok amiben tévednek, és ezek a tévedések, rossz döntésekhez vezetnek.
Ráadásul olyan szinten gabalyodtak bele a hazugságok hálójába, hogy onnan most már képtelenség sérülés nélkül kikászálódni.
Chengyinnek rengeteg lehetősége volt, hogy megvallja a lánynak, csak azért ilyen, mert meg akarja védeni, mivel fontos neki, de nem bízott benne eléggé. Xiaofeng őszintén szerette őt, mégis elhitte azt a képet, amit mutatott magáról. Gu Jiannak igaza van abban, hogy a lánynak nem való a palota, de óriásit téved abban, hogy ha visszatérnének Liangba, az mindent megoldana.
Riamara 2020 máj. 13. - 18:54:44
(3042/4727)
Igen, de amikor Xiaofeng először megismerte, nem ilyennek látta. Ő a vérengzésig nem tudhatta, hogy milyen hátsó szándékai vannak. Ő csak azt a fiút ismerte, akit megmutatott magából. Akivel jókat lehetett mókázni, és veszekedni, aki kimentette őt a tóból (kétszer is) aki inkább meghalt volna, mintsem a lányt is lehúzza a futóhomok. Aki megölte érte a farkaskirályt, és megsebesült érte, csak azért hogy feleségül vehesse. Persze hogy úgy gondolta, mindenkinél jobban szereti őt.
Amúgy Chengyinnek egyáltalán nem lett volna szüksége arra a pusztai esküvőre. Az esküvőt az a Gu Xiaovu nevű fiú akarta, aki szintén ő volt. És tényleg szerette a lányt.
bori4 2020 máj. 13. - 18:25:30 Előzmény Riamara
(3041/4727)
Ó, szerintem Chengyin mindig is céltudatos volt, mi sem mutatta ezt jobban, hogy a sivatagi esküvőre is képes volt, majd rögvest utána saját kezével ölte meg a felesége nagyapját.... Én már akkor bizonyos értelemben leírtam. Nem védem egyáltalán, sőt.... de most megértem, Xiaofeng virágnyelven beszél hozzá, nem mondja meg, hogy Te voltál a férjem Gu Xiaovu, nem kell féltékenynek lenned - de már csak Chengyin koronaherceg vagy, aki már nem tudok szeretni... Elég megalázó is volt szerintem az elmúlt pár év, mert beleszeretett újra abba, akit egyszer már meggyűlölt....
Chengyin - érdekes módon - mint koronaherceg egyenesebben viselkedett végig (erre még sokszor Te hívtad fel a figyelmemet; ne azt nézzem amit mond, hanem amit csinál). Ez a pozíció és a feladat, amire az életét tette, és a keretek ennyit engedett józan ésszel.
Most ha Gu Jian és Xiaofeng is nem sértődötten, hanem őszintén feltárnák előtte az igazat, józan emberként bizonyára megdöbbenne, és nagyon-nagyon fájna neki ez az éjszaka....
Riamara 2020 máj. 13. - 17:58:10 Előzmény bori4
(3040/4727)
Nem egyáltalán nem egyformán emlékeznek. Hiszen Chengyinnek fogalma sincs róla, hogy ő bármit elfelejtett volna.
Nem is ez zavarta a lányt, hanem a változás, hogy lám Gu Xiaovu (aki azt ígérte, hogy a csillagokat is lehozza neki, és a tenyerén fogja hordozni) mivé vált a palota hatására. Még egy vacak "szeretlekre" se telik tőle. Miközben Se Se-t ugye körülajnározta, a Tavaszünnepre is öt vitte. (immáron másodszor)
Szóval a: "Nem te vagy." bizonyos mértékig igaz. Mert azért Gu Xiaovu már elég mélyen van eltemetve a koronahercegben, a sok hazugság, intrika, és az önzés páncélja alatt. És csak néha-néha jött elő belőle. Éppen csak annyira, hogy fenntartsa a lány vonzódását.
Csakhogy most, amikor visszatért a lány emlékezete, ez már kevés. Ahhoz, hogy meg tudjon bocsátani, neki tudnia kellene, hogy a férfi szereti őt. És még úgy se lenne könnyű.
bori4 2020 máj. 13. - 15:30:58 Előzmény Riamara
(3039/4727)
Na de Chengyin nem azért nem tett vallomást, mert nem akart, hanem, mert ő még NEM emlékszik arra, mi történt a folyóba ugrás előtt... nem tudja, hogy ő maga volt Gu Xiaovu, akiről a lány beszél. Viszont ezt Xiaofent pontosan tudja, hogy Chengyin emlékei nem tértek vissza... vagy nem tudja, hogy Chengyin is beleugrott az emléktörlő folyóba? Tehát a múlt ismeretével nem egyformán állnak szerintem.
Riamara 2020 máj. 13. - 13:42:04 Előzmény bori4
(3038/4727)
Azért ennél a pillanatnál még megfordítható lett volna a sorsuk. Mert a lány sem úgy ébredt, mintha nem jelentett volna neki semmit az éjszaka. Így amikor Chengyin rákérdezett, a válasz az volt, hogy Gu Xiaovu az a férfi, aki a világon a legjobban szereti őt.
És aztán várt.
Na ez volt az a pillanat, amit elszalasztott a pasi, mert a helyes válasz itt egy vallomás lett volna. De benne akkor csak a féltékenység dolgozott. És azonnal Gu Jiannal hozakodott elő.
No és csak ezután mondta a lány, hogy "mindenesetre, nem te vagy."
Riamara 2020 máj. 12. - 21:49:43
(3037/4727)
Csakhogy attól az ostoba merénylettől kezdve már minden a dominoelv szerint működik.
Ha Gu Jiant nem kényszerítik bele abba a hülyeségbe, akkor nem dühödik fel, és nem dönt úgy, hogy elviszi a lányt. Amitől Chengyinnek is totál elmegy az esze.
Xiaofeng elkezd kételkedni, mire Gu Jianban fellobban a remény. A lány habozik...
Na itt azért egy kis gonoszkodásért Gu Jian se megy a szomszédba. Mert miért is választotta a Főnix kaput? Tudta, hogy ott lesz a császári és a koronahercegi pár. És hogy ez rendesen ki fogja borítani a hercegnőt.
De amennyit nyert a réven annyit vesztett a vámon.. Persze ő még mindig azt hiszi, hogy a palotából bármikor kicsempészi a lányt. De... ha neki tényleg az lenne a fontos, hogy megmentse, akkor tán nem kéne mindenáron felhergelnie Chengyint. :((
Na és ugye ott van még a visszatért emlékezet. Amibe azért ő is vastagon benne volt.
Így most gyakorlatilag ott tartanak, mint anno a folyóba ugrás előtt.
Riamara 2020 máj. 12. - 20:52:02 Előzmény bori4
(3036/4727)
Szerintem is így történt.
bori4 2020 máj. 12. - 20:46:34 Előzmény bori4
(3035/4727)
Ez a jelenet viszont megérintett, vagy csak az én fantáziám lódult meg? Szeretném elhinni, hogy Gu Xiaovu kapott egy éjszakát Xiaofentől.... ezzel búcsúzott tőle..
Amikor felébred nem árulja el az igazságot Chengyinnek
bori4 2020 máj. 12. - 20:41:33 Előzmény Riamara
(3034/4727)
.... de csak Xiaofeng emlékei térnek vissza, ezért Chengyin most nagyon nem érti mi is van.... Gu Jiannak így lehetősége van enyhén szólva csúsztatni, Chengyint még jobban feldühíteni a féligazsággal...
Riamara 2020 máj. 12. - 14:14:21
(3033/4727)
Goodbye My Princess 47. rész
A szökést megakadályozzák, de Xiaofeng emlékei visszatérnek. Ezzel elkezdődik az a bizonyos harmadik élet.
De hiába volt a sok figyelmeztetés, mivel mindhárman kellően felhúzták és megmakacsolták magukat, így ezerrel száguldanak a tragédia felé.
Riamara 2020 máj. 11. - 11:27:10 Előzmény bori4
(3032/4727)
Én úgy vélem, hogy nem voltak folyamatosan ugyanazon a helyen. Minthogy a szabad ég alatt voltak, így mindig másik táborhelyet választottak.
Pei, aggódik Xiaofengért. De a szíve mélyén már azelőtt tudta, hogy dobbantani akar, mielőtt Mi Luo megsúgta volna neki. Erre mondta azt, hogy ő talán nem is bánná, ha így döntene.
Abban nem vagyok biztos, hogy őt is beavatták volna a bordélyházbeli merényletbe. Végül is ő a testőrség vezetője. Nyilván ő sem egyezett volna bele. Tehát azt nem tudhatta, hogy mi is történt pontosan aznap éjjel. Viszont nem hülye. Gondolom közben ő is kisakkozta magában, hogy valami nagyon nem volt kerek ezzel az emberrablással. Már csak abból is gondolhatta, hogy Chengyin nem személy szerint őt bízta meg a hercegnő felkutatásával.
Ezért mondtam a minap, hogy szerintem neki egyenlőre fogalma sincs, mennyire megromlott a viszony Chengyin és Gu Jian között.
bori4 2020 máj. 11. - 10:54:56 Előzmény Riamara
(3031/4727)
Nem hagyták el a várost???? Ezt miből lehetett tudni? Vadásztak,halásztak kajáért, totál úgy viselkedtek, mintha a vadonban lennének már. No és ha ez még náluk város, és ráadásul egyszer már meg is találták őket, hogy a fenébe, maradhattak még ott és senki sem keresi tovább őket? A palotaőrség kapitánya is csak bánatosan iszogat...
Riamara 2020 máj. 11. - 10:49:49 Előzmény bori4
(3030/4727)
Nem, Chengyin nem bízik az apjában. És jól is teszi.
Emlékszel még, amikor letartóztatták őt gyilkosság vádjával? S holott az apja pontosan tudta, hogy nem ő volt a tettes, képes lett volna örökre száműzni őt.
Mostanság olyan emberi volt a császár, mióta szerelembe esett, de azért abban a nagyinak tökéletesen igaza volt, hogy minden gonoszság mögött, ami a családban történt, a császár áll.
Riamara 2020 máj. 11. - 10:45:24 Előzmény bori4
(3029/4727)
Mert Chengyin nem a palotát zárta le, hanem a várost. Gu Jianék még a városhatáron belül voltak, bármennyire is úgy tűnt, mintha elhagyták volna Shangjingt.
Ezek a városok mások voltak, mint a középkori európai nagyvárosok. Ez már a koreai sorozatoknál is feltűnt. A különböző kerületeket zöldövezetek választották el egymástól. Ők eddig egy ilyen kis erdőben voltak, valahol a városban.
bori4 2020 máj. 11. - 10:44:40 Előzmény bori4
(3028/4727)
Elég fárasztó lehet hol beszélni, hol a némát játszani Ah Dunak.... és mindezt Xiaofent orra előtt. Na meg könnyes szemmel ugyan, de állandóan hazudni annak, akit a legjobban szeretnek, becsülnek... Hát lelkük rajta...