Téma: Keresztanyu

6/10
napraforgó 2022 aug. 04. - 04:17:58 6/10
(4841/5121)
Pont ezekre gondoltam én is! Hogy olyan helyen érte a golyó Szkandert (vagy akárkit, ha nem ő volt) amely nem okoz halálos sérülést.

De most már sokkal inkább arra gondolok, hogy Szkandert megölték, meglincselték az árulása miatt, és már rég halott volt, amikor Janit elkapták. Elvették a pisztolyát, belelőttek a halott Szkanderbe, majd épp azért adták neki vissza, hogy rá tereljék a gyanút. Hisz Jani is az ő főnökük volt egy rövid ideig (Mira jóvoltából, aki Mikola nevében kinevezte őt a suhancok vezérének). Vagyis ő is elárulta őket, amiért meg akarták büntetni. Tetszett volna nekik, ha pont a rendőrök bűntetik meg.
És be is vált volna a számitásuk, csak azt nem tudták, hogy Jani és Márk pisztolyt cserélt. Márknak nem volt oka megölni Szkandert, ellentétben Janival, akivel haragosok voltak.

Ludmilla és Damil szénája nem áll túl jól. Damil (és persze Ganxta) roppant ellenszenves nekem, a kinézete miatt is, meg azért mert egy normális mondat nem hagyja el a száját.

Annabella is meg van áldva Zorbával, aki méltó párja lehetne Pitykének a hülyeségben.
Amúgy ki találta ki azt a hülyeséget, hogy pont egy görög (ál)rendőr nyomozgasson ukrán területen???
A logikus az lett volna, ha egy ukrán kollégát kérnek fel erre a feladatra.
5/10
Mark1993 2022 aug. 03. - 23:15:32 5/10 Előzmény napraforgó
(4840/5121)
Az is lehet, hogy a lábát, karját, kézfejét találta el, és simán túlélhető sérülést szenvedett, és más lett a halál oka.

És az is lehet, hogy nem Szkander volt, hanem teljesen másvalaki, csak ruhát cseréltek.
5/10
Mark1993 2022 aug. 03. - 23:14:15 5/10 Előzmény luci87
(4839/5121)
Na ez még a másik, be kellett volna hívni Klárikát halottazonosításra. És akkor temetésre kiadják-e, vagy hivatalból elhamvasztják, és nincs is további teendő ? És a diakónus nélkül maradt faluközség hogyan szertartásozik ? Mégis beesne a püspök ?
5/10
Mark1993 2022 aug. 03. - 23:12:36 5/10 Előzmény napraforgó
(4838/5121)
Na mégis feloldják az igazságtalanságot / jogtalanságot, megjött Zénó és Imi jobb lelkiismerete, én csak Tivadar hőbölgését nem értem, hogy mániákusan előre megbélyegez másokat, teljes erőből dühöng, aztán beég. Hatalommániás ökör.

A pisztolyos történetet én is teljes hülyeségnek tartom, hogy a Janikát elkapják, megkötözik, megverik, de nem veszik el a pisztolyát a fogvatartói ... A forgatókönyvesek még az elementáriás józan észt is nélkülözik a legátlagosabb szitukban, ezek mind hülyék ?
offtopic
luci87 2022 aug. 03. - 17:20:41 Előzmény Rojita
(4837/5121)
Hát,na..:) uriember..:(
Most nezem, L betu kimaradt az elozo hsz.bol..Klarika akart lenni..:)
luci87 2022 aug. 03. - 17:19:07 Előzmény napraforgó
(4836/5121)
Nekem az is fura, hogy nem hivtak be Karikat,azonositani a halottat .. annyira azon volt mindenki, h Szkander az..Oke nem szep latvany,meg leh h nem is tudna, de meg is hogy fogjak megtudni ki az?Ha kepet se tesznek fel rola, gondolom, az allapota miatt...:(

Valakit lelott Jani onvedelembol,az tuti, o maga mondta, de a maszktol nem tudta pontosan melyik suhancot..
6/10
Rojita 2022 aug. 03. - 16:45:33 6/10
(4835/5121)
Márk fehér ingben, jólfésülten bujkál.
6/10
Rojita 2022 aug. 03. - 16:43:16 6/10 Előzmény napraforgó
(4834/5121)
Na, most rázzák az öklüket a patológusok is.
6/10
napraforgó 2022 aug. 03. - 12:27:07 6/10 Előzmény Magenta99
(4833/5121)
Uhh. Szkandert mégsem a pisztollyal ölték meg?
Nahh, lehet, hogy már egy halott emberbe lőtt a Kiskalános? Lehet, hogy Szkandert már megölték addigra valami más módon???

És hogy nem vették ezt észre a boncoláson?
Magenta99 2022 aug. 03. - 11:52:41
(4832/5121)
Az előzetesben szó volt róla, hogy Szkandert mégsem pisztollyal ölték meg, tehát Márk ártatlansága bebizonyosodott.
Én inkább azon akadtam ki, mi az, hogy a regnáló polgármester ultimátumokat ad, hogy ő kizárja a választásból azt, aki az általa megálmodott választási szabályok ellen vét. Eddig szinte ez a legnonszenszebb dolog ebben az egyébként is totálisan katyvaszul és hozzá nem értően megírt sztoriban.
6/10
napraforgó 2022 aug. 03. - 03:00:29 6/10
(4831/5121)
Ez meg megint miféle bolondság, hogy Bonifácot kiteszik a határon túl, aztán meg Márkot határon?
Nekem elég röhejesnek tűnik, hogy a zöldhatáron itt csak az nem megy át, aki nem akar.

Kiváncsi vagyok, ki az a futónő, aki a határon futkos talpig feketében. É Mirellára tippelek, róla már rég hallottunk.
6/10
napraforgó 2022 aug. 03. - 02:55:39 6/10 Előzmény Mark1993
(4830/5121)
Pedig azzal fog. Ha az elvarratlan szálak felét elvarrnák, már azzal elégedettek lehetünk.

Na és ahhoz mit szólsz, hogy Janikát megint elkapják a suhancok, megverik, megkötözik, aztán mégis úgy szabadul, hogy a Márk pisztolya visszakerül hozzá?

Vagy nekem kimaradt az a rész, amikor visszaaszerezték a pisztolyt? mindezt úgy, hogy a suhancok meg elmenekültek???
5/10
Mark1993 2022 aug. 02. - 20:42:12 5/10 Előzmény napraforgó
(4829/5121)
Ha a sorozat azzal ér véget, és jó eséllyel azzal is fog, hogy a durva szabálytalanságok, igazságtalanságok és jogsértések elvarratlanok maradnak, a kisörsi szinten, Barbara nagyasszony lehúzhatja magát a WC-n.
6/10
napraforgó 2022 aug. 02. - 07:42:56 6/10 Előzmény napraforgó
(4828/5121)
Még egy dolog eszembe jutott, és ez az, hogy amikor Janit foglyul ejtették, akkor az igazi bűnözők tuti elveszik a fegyverét (akár az övé, akár a Márké), azt tuti nem adják vissza!
Amikor Janit kiszabaditották, normál esetben a fegyverét nem kapták volna vissza. Egyszóval rejtély, hogy került az vissza Márk pisztolytáskájába Ha a bűnözők a fegyvert elkobozták volna, akkor most nem lehetne hülyéskedni a hiányzó tölténnyel.
6/10
napraforgó 2022 aug. 02. - 04:04:45 6/10 Előzmény Bonitó
(4827/5121)
"Mira és Mikola kiebrudalta Igort és Viktort a benzinkútról" - na itt megint van egy baki, mert nem Igort, hanem Oleget, az apjukat dobták ki a benzinkútról. Igor nem is tud a történésekről, mert el van foglalva a saját életével, az egyházi posztjáról való lemondásával és majd nyilván az új élete kialakitásával.
6/10
napraforgó 2022 aug. 02. - 03:59:14 6/10
(4826/5121)
Nekem nem hiányzik, hogy Klárika ennél hangosabban gyászolja az "ő kicsi fiát", Szandert, pláne Sárika óbégatása és Elza vigasztalása nem hiányzik. Remélem ennek nem szentelnek egy részt. Még a temetéssel sem!

Sehogysem látom, hogy Laura meddig akar még egy párna, vagy egy asztal mögé bújni, mikor fogja szembesiteni a szüleit a terhességgel? Majd a szülésnél fogják megtudni? Petra pikirt megjegyzései nem tetszenek, neki inkább a segitségét kellene felajánlani a húgának, nem idétlen megjegyzéseket tenni - az ő korában! Gondolom, itt megint a mamika fog közbelépni és rendet tenni.
6/10
napraforgó 2022 aug. 02. - 03:50:32 6/10
(4825/5121)
Ludmilla és Damil a bányában a TV-sekkel tényleg vicces volt és nagyon érdekes, hogy Mikola és Viki anyja jókat röhögtek rajtuk. Láthatóan ők be voltak avatva, habár nem igazán látom, hogy mi a cél ezután.
6/10
napraforgó 2022 aug. 02. - 03:45:06 6/10 Előzmény Mark1993
(4824/5121)
Ezzel én nagyon egyet tudok érteni. Márkot a fegyvercseréért nyilván felelősségre vonták volna, kapott volna egy szigorú ejnye-bejnyét, de szerintem Janit se marasztalták volna el, pláne nem szigorúan. Mivel őt megtámadták, elrabolták és egy figyelmeztető lövést adott le (talán, hogy elijessze a támadóit, talán, hogy segitséget kérjen a társaitól, ha meghallják a lövést), igy nem lett volna felelős azáltal, hogy a lövése eltalált egy embert, nevezetesen Szkandert.

De ezt tisztességesen be kellett volna vallani! Csak akkor tudnak segiteni nekik, ha őszintén bevallanak mindent. Mert igaz, hogy Tivadar elég ostoba, de azért a mundér becsületét védené ő is. Igaz, hogy Márkot nem csipi, de a Kiskalános is érintett az ügyben és már a Nagykalános miatt is talán jobban odatette volna magát.

Ennek viszont semmi értelme, hogy Márkot kitették a határon. Mint ahogy annak sem, hogy Bonifácot a csontjaival egy fillér nélkül átdobták a határon. Hogy fog megélni, hol fog aludni, hogy jut át majd Romániába (ahogy mondták), azután Szerbiába és végül Olaszországba - mindezt pénz nélkül!!!!

Ezek miatt a intézkedések miatt az egész örsöt le lehetne, sőt le is KÉNE váltani.
5/10
Mark1993 2022 aug. 02. - 00:24:36 5/10
(4823/5121)
Teljesen negatív, aljas karakter lett Janikából.

És Imi és Zénó miért nem álltak ki Márk mellett, mondták el az igazat, hogy megverve, összekötözve találtak Janikára a bányában, és lihegte, hogy leadott egy figyelmeztető lövést a nála levő fegyverrel ?

Márk egy közepes, de túlélhető fegyelmit kapna a fegyvercseréért / összeverekedésért / járőr szétválásért. És Janikát meg a vizsgálat idejére felfüggeszteni, de nem előzetesbe, pedig ellenszenvessé "fejlődött".
Bonitó 2022 aug. 01. - 23:24:33
(4822/5121)
Még a végén ka kedvencemre Hubára, ráhozzák a szívbajt az erdei kobold "keresztapjával!" :) Kiváncsi vagyok, Huba hogy fogja fogadni az "igazságot?"

Elnéztem a "fiúkat" az rendőrőrsön. Kár volt, hogy Jani rendőrré avanzsált. Jobban tetszett a régi karaktere. Imi és Zénó is elég lett volna! Vagy kellett növelni a makkosszállási rendőrőrs IQ-ját?! Ez bizony nem sikerült kedves showrunner asszony! Ja értem, így eggyel több "értelmes" arcot látunk. :)
A sorozat végére sem jövök rá, hogy Tivadarnak minek az a pepi, vagy paróka a fején?! Valamelyik nap ráadásul még félre is volt csúszva. Ha kap egy sallert, bizonyára le is repül a fejéről?! :)

Remélem Hubának sikerült olyan "valamit" találni, amely bizonyítja majd Márk ártatlanságát?! Kiskalános pedig lebukik végre. (Csak Zsigát,az apját fogom sajnálni!)

Szenzációs volt Hernádi jelenete a bányában. Ugyan vajon ki szólt oda Damilnak, hogy bazseválj, Ludmilla művésznő meg táncoljon ...... a homokban.?!)
( Mira és Mikola kiebrudalta Igort és Viktort a benzinkútról, de az egésznek semmi értelme nem volt!)

Azon csodálkoztam, hogy Klárika mellett nincs ott Sárika és Elza, hogy vigasztalják?! (Nem mintha hiányozna az obégatás.)