Téma: Kim Nam-gil

offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 09:14:56
(62927/65967)
Nagyon jó téma ...és hát sajna Koreában idõszerû is ..Bizosan értesültél róla hogy elkészült az ENSZ jelentés amit márc. 17-én terjesztenek a BT-elé s ebbõl már szivárogtak ki részletek ... amikor elolvastam elsírtam magam ... s talán képtelen is lennék mind a 300 valahány oldal szelézésére !!
Nagyon idõszerû a téma választás -kiáltás a világ elé ...állásfoglalást "látok bele" ..a mûvész világ ezen adaptációval szeretné a téma megoldásának halaszthatatlanságát hangsúlyozni..

Jó lenne ha már kész lenne ...
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 08:59:54
(62926/65967)
A(z egyik) legkedveltebb jelenetem a Sillából .. Itt dõlt el minden ..Itt találtak egymásra az ANYA-Fiú kapcsolatban ...Misil bocsánatot kért és kapott amiért csecsemõként elhagyta s itt ekkor döbbent rá az okára is Õ csupán egy király felesége akart lenni ...Bidám pedig anyja értésére adta hogy a Királynõ férje akar lenni- félreérthetetlen sors közösség!-s it és ekkor szembesülnek azzal is ,hogy számukra nem jelölt a sors a jövõre nézve sem közös utat hiszen Misil képtelen lemondani az álmairól és Bidám is kinyilvánítja a saját útját járva kívánja vonzóvá tenni magát anyja elõtt ... Hatalmas jelenetnek érzem ,értékelem !!!
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 08:42:46
(62925/65967)
Szia Maryu!

Lehet..minden lehet s legyen is ...Annyira megérdemelné a Nyugati világ legmagasabb szakmai elismerését is !!!

Biztosan remek lesz a film...Csak már "itt" lenne
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 08:24:09
(62924/65967)
KNG színészként közember ...Hírneve s egyéb elkötelezõdései jó ügyek mellett a világ s benne szûkebb pátriája történései megkívánják hogy az ezekre irányuló figyelem ébrentartásában közremûködjön!Az alkotások amikben szerepet vállalt mind súlyos ,a világ bármely pontján érvényes mondanivalót hordoz ... Ezekre tekintettel jó eséllyel gondolhatjuk ,hogy amíg mód lesz rá vállalni, képviselni fogja mûvészete által.
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 08:03:08 Előzmény unni
(62923/65967)
Szia!

Nekem is nagy kedvencem a Bad Guy! Gyakran bele-bele nézek még ma is (azt megszámolni sem tudom a Sillába hányszor)...számomra azért is érdekes mert azt közvetlenül a Silla után forgatta ..s öröm látni milyen hitelesen tudott váltani a két karakter között -erre csak ÕSTEHETSÉG képes!!!

Egyebekben : a B.G is szívbe markoló történet ...Nekem nem az cseng le belõle hogy Shin Gun Wok "rossz fiú" ..hiszen oly mély sebet kap kisgyermekként -elszakítják szüleitõl - amiért soha nem tud megbocsátani azoknak akik anyagi erõfölényüket kihasználva darabjaira tépnek egy szerény ám annál szerethetõbb családot...
Az emberi természet sajátja ,hogy a megbocsáthatatlan sérelmek ne maradjanak viszonzatlanok s eme íratlan szabály követõjeként visszatér felkutatni azokat akik számára életre szóló szenvedést hoztak - szülei fizikális elvesztésével magára marad a világban : hiszen igazi szeretet ,megértés,védelem csak a szülõi felelõséget helyén mérlegelõ szívekben alakul ki!
A Silla után -Bidám tökéletes megformálásával felért a csúcsra ...s SGW szerepe- segítette a csúcson maradásban ... Majd kövezkezik a sereg s a 2 év kihagyás ...
Megnyugtató hogy a hosszú szünet után ismét magára talál... láthatóan elemében van ,kiegyensúlyozott,tele vitalitással , munkával ...
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 07:30:21 Előzmény k.szilvia86
(62922/65967)
Drága SZilvike!

Elõlrõl olvasok s egy késõbbi Hsz-edben megválaszoltam a filmmel kapcs. gondolataimat...
Most érkeztem haza ..s nagyon kapkodva olvasom ...remélem mindenkihez tudok szólni aki megszólított !
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 07:23:27
(62921/65967)
SZia !
Gratulálok s minden jót kívánok az egész családnak az Apróság érkezéséhez ...aszt hiszem a legnagyobb örömök egyikében lubickoltok! Nagyon édes !!!!
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 07:17:38
(62920/65967)
Szia ! Köszönöm szépen a biztatást jönni fogok amikor csak lehetõségem engedi!
Én is azt gondolom aki egy ilyen csodás embert dédelget -amilyen KIM NAM GIL -csak jó ember lehet ...s öröm látni milyen sokan vagyunk/lettünk egy pillanat alatt a Fórumotokon !!
offtopic
Mágikus 2014 febr. 22. - 07:11:32 Előzmény k.szilvia86
(62919/65967)
Szia Szilvike !

Biztosan ...
A filmben Õ egy fiatal és gazdag szülõi hátterû , jegyben járó fiú -esküvõ elõtt... a sors összehozza egy korabeli fúval aki kikerülve az állami gondozásból gyökértelenül próbál kapaszkodni az élet adta lehetõségekbe s az intézeti védettség után szembekerül a "sors fintorával" s kényszerûségbõl a létfenntartás biztosítására a testét is áruba bocsátja ...
Tehát a film egyik szála azt a világszerte érzékeny kérdést feszegeti mi várhat az állami intézménybõl kikerülõ fiatalokra ...
A film másik szála : Mi történhet egy családban ahol kiderül hogy a gyermek "meleg" ...

Úgy gondolom ezek olyan fontos a mai napig kibeszéletlen jelenségek amiket nem szabadna a szõnyeg alatt tartani hiszen a hétköznapi ember éli meg -akár gazdag akár szegény- és a társadalmaknak kezelniük kellene ezeket a problémákat nem elhallgatni!

Túl azon hogy a film témaválasztása remek -valamennyi szereplõ is legfelsõbb fokon említõdhet - s ifjú kora ellenére mindezek fölé emelkedik KNG szuggesztív jelensége -mint színész.
Empátiája ,érzékenysége ,méltósága,igazságérzete húzódik/húzódhat a szerep elvállalása mellett s mindezt hatványozza életkora ...ilyen fiatalon ilyen mélységekben kiáll egy tabuként kezelt világjelenség közbeszéddé tételében...
Maryu 2014 febr. 21. - 21:19:19
(62918/65967)
Talán már volt ez fent, de inkább kétszer legyen, mint egyszer sem.
Az Entertainment Weekly-ben 27-32. percig a Piratesrõl van szó.
http://youtu.be/hC2S_VrTU2U
Maryu 2014 febr. 21. - 21:16:05
(62917/65967)
A rendezõk tényleg nem csoda, hogy õt választják. Mert fantasztikus ezekben a szerepekben, de õ maga is úgy nyilatkozott, hogy a melodrámák állnak a legközelebb hozzá. Ezért, ha teheti mindig azt választ.
Illiona 2014 febr. 21. - 21:01:36
(62916/65967)
Szerintem erre egyszerû magyarázat van:

Egy vígjátékban is biztosan brillírozna, de annyi olyan film van, ahol senki más szinész nem képes, nem tud olyan szépen meghalni mint Õ.

azok a filmkészítõk, akik meghalatják a fõszereplõt, mint pl a SHARK, ha biztosra akarnak menni, akkor KNG -t választják.
Ez hosszú távon tényleg nem jó, félõ hogy késõbb beskatulyázódik.
Maryu 2014 febr. 21. - 19:39:20
(62915/65967)
Már csak azért is jó lenne, ha inkább könnyebb hangulatú darabokban játszana, mert hajlamos a depresszióra. Képes és annyira beleéli magát megint a figurába, hogy félõ depis lesz újra.
Hanyíí 2014 febr. 21. - 10:03:13
(62914/65967)
Drága Kimbin!

Gratulálok!!!!! Nincs is jobb, mint egy kisunoka!
Egészséget, boldogságot kívánok az egész kis családnak és Neked!
Hanyíí 2014 febr. 21. - 09:52:49
(62913/65967)
A "Prisoner of War" eredetileg egy izraeli sorozat, az ottani címe Hatufim ami "elrablottak"-akt jelent cca. Az alábbi riport szerint ennek egy koreai változatát akarják megcsinálni adaptálva a két Korea közötti háborúra:

http://www.privy.net/magazine/go/PEOPLE/kim-nam-gil - angol a szöveg, a fordítóval fordítva is érthetõ.

A sorozat elsõ 10 részét 2010.-ben, a második 14 részét 2012.-ben vetítették és számos ország is megvette.

A sorozat elején az a kiindulás: 3 izraeli katonát elrabolnak majd 17 év múlva kiszabadul közülük 2, a harmadik meghalt vagy eltûnt. Maga a sorozat nem a hadifogoly létrõl szól, hanem pont az ellenkezõje: arról, hogyan lehetséges 17 év után a visszailleszkedés a családba (feleség, felnõtt gyerekek, régi barátok), a társadalomba. Két széria volt: 2010-ben 10 rész és 2012-ben 14 rész.

2011-ben az ötlet alapján az amerikaiak megcsinálták a sorozat amerikai változatát (Homeland) : egy katonát rabolnak el Irakban és 8 év múlva kiszabadul. Már a 4. széria fut. Itt a történet az, hogy egy kirúgott CIA tisztnek meggyõzõdése, hogy a kiszabadult hadifogoly az Al-Kaida beszervezett ügynöke lett és gondolom ezen a szálon kergetõznek. Tehát egészen más az elgondolás és a cél, mint az eredeti izraeli sorozatban.

A koreai változatot az eredeti szerint kívánják megcsinálni. Nyilván Kim Nam-gil lesz az a fiatalon elrabolt hadifogoly, aki sok-sok év után visszakerül a Koreai Köztársaságba és megpróbál beilleszkedni. Pont neki való feladat!!!!!!
Hanyíí 2014 febr. 21. - 09:33:07
(62912/65967)
Sziasztok Mindenki!

Élek!
Néha van idõm olvasni a Portot, de ritkán vagyok olyan helyzetben, hogy írjak is.

Sajnálom és hiányzik is.

Kicsit sok minden jött össze: a szüleim és a fiam balesete és mûtétje, ami nem is olyan egyszerû, mint reméltem. A kisunokám, aki az orrmandula mûtét elõtt itt volt nálam - túl van rajta és minden OK.

Jó lenne, ha már mondhatnám: látom az alagút végét, de most még csak a "talán már világosodik" állapot van.
Örülök, hogy többen írnak és örülnek Kim Nam-gil sikereinek.

Azért nem írok, mert arra végképp nincs idõm, hogy keresgéljek, ellenõrizzek, fordítsak ...stb
ani.net54 2014 febr. 20. - 22:56:16
(62911/65967)
Így legyen:)...én azért drukkolok mindenkinek, aki próbálkozik, különösen Rainnek,
Õ is az egyik szívem csücske!

További szép estét, holnap még meló:(

Jó éjt, szia!
ani.net54 2014 febr. 20. - 22:53:00
(62910/65967)
Egyetértek....jó lenne egy vígjátékban is látni, de úgy tûnik, hogy Õ már elkötelezte magát
a dráma mellett....

http://www.tempo.co/read/news/2014/02/11/219553082/4-Aktor-Korea-Dingin-dingin-Ganteng

Itt is arról írnak...a 4 "leghidegebb" színész, õk azok, akik a legjobban közvetítik, legjobban
személyesítik meg ezt a fajta karaktert

Közben azért annyira bírom benne, hogy egy nagy bohóc, szünetekben oldja a feszültséget:)
Maryu 2014 febr. 20. - 22:49:29
(62909/65967)
Lehet KNG lesz a "nevetõ harmadik", aki símán befut Hollywoodban ezzel a filmmel. Pedig õ nem is hajt rá. Míg több koreai nagy sztár ezen dolgozik. Mint például Lee Byung-hun is, aki nemrég játszott a Red2-ben vagy Rain is, de még sokan mások is.
Maryu 2014 febr. 20. - 22:36:14
(62908/65967)
Én alapállásból nem nézek hadifoglyokról szóló történeteket, de most jobb ha felkészülök rá lelkileg. Nincs mit tenni, ha ebben játszik, hát ezt nézzük. Majd bekészítünk egy csomó papír zsebkendõt.
Egyszer már vállalhatna valami vígjátékot is, vagy valami könnyed romantikus történetet. Abban is biztos remek lenne.