Téma: Kim Nam-gil

Maryu 2017 ápr. 28. - 21:02:05
(65667/65967)
Azért attól tartok, hogy az ilyen gyorsan nem változik. Ha valaki komoly depresszióval küzd, mint amivel õ küzdött már régebben, az nem múlik el egy-két hét alatt, és nem is attól függ, hogy aznap éppen jókedve van, szereti aznap amit éppen csinál. Szerencsére nekem még nem volt ilyen problémám, de a környezetemben már volt ilyen betegséggel küzdõ ember. Csak egyet mondok, az antidepresszánsoktól föl duzzad a beteg arca. Ezt KNG-én is meg lehetett figyelni pár évvel ezelõtt, de mostanában (a képen is látszik) jól van.
Maryu 2017 ápr. 28. - 20:52:06
(65666/65967)
Szerintem is olyasmi. A Shilla után készítette a Bad Guy-t. Abban volt ilyen frizurája.
A Shilla alatt megnövesztette a haját. Ha jól emlékszem 8 hónapig tartott a forgatás.
Maryu 2017 ápr. 28. - 20:43:09
(65665/65967)
Maryu 2017 ápr. 27. - 17:31:34
(65664/65967)
Ez új kép? Mert akkor nem kell aggódnunk, nincs vele semmi gond, nagyon jól néz ki.
Maryu 2017 ápr. 27. - 17:30:09
(65663/65967)
Ez új kép? Mert akkor nem kell aggódnunk, nincs vele semmi gond, nagyon jól néz ki.
Maryu 2017 ápr. 27. - 17:28:53
(65662/65967)
Én még nem néztem meg. Elõbb a végére akarok érni annak, amit most nézek. Ez egy 2011-es sorozat. A The Duo. 32 részes.
Kosztümös, úgyhogy lehet te nem kedvelnéd Janka. Nekem eddig nagyon tetszik. Végre egy olyan kosztümös sorozat, amiben nincs semmi üresjárat. Ezt azt hiszem már bátran mondhatom, mert 3 részem van még hátra.
Jó sztori. Nem a hagyományos, unalomig lerágott udvari intrikákról szóló. Ebben eddig csak beszéltek a királyról. Azt is nagyon keveset. Az alaptörténet, egy szegénysorsú cselédlányról szól, akit megerõszakol a nemes ura (él a jogával). A lány terhes lesz, amit viszont az úr felesége nem tûrhet, mivel neki még nincsen gyermeke és fél, hogy a lány fiút szül. Ezért meg akarja öletni. A lánynak egy másik szolgával sikerül megszökni és egy koldus faluban szüli meg a fiát. Ugyanazon az éjszakán a környék nagyurának is fia születik, de sajnos az ifjú neje belehal a szülésbe. Erre az úr arra kényszeríti a lányt, hogy szoptatós dajkaként az õ házába éljen, sorsára hagyva a saját újszülött gyermekét. A lány ezt persze nem tudja elviselni, és a vele együtt szökõ szolga segítségével kicseréli a két gyereket .... Eddig igazi koldus és királyfi történet, hiszen a két gyerek totál más körülmények között nevelkedik. A lány fia gazdag nemes úrfiként, míg a gazdag ember fia szegény koldusként.
De ez csak az alapsztori, a sorozat voltaképpen a kor velejéig korrupt társadalmáról szól. Sok érdekes részlettel.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 26. - 22:36:52
(65661/65967)
azt nem tudom mér nem válaszol Babika
Maryu 2017 ápr. 25. - 22:57:28
(65660/65967)
Rain ebben a videóban beavat minket abba, hogy mi a véleménye a The Best Present cover táncos felvételeirõl.
(Magyar felirattal)
https://youtu.be/8kr2szQ8XWA
Maryu 2017 ápr. 23. - 19:20:30
(65659/65967)
Köszönöm szépen. Hajni tényleg nagyon gyors. Én hozzá képes olyan vagyok, mint egy csiga.
Maryu 2017 ápr. 23. - 19:15:36
(65658/65967)
Igen, ilyen sokat beszélnek benne. Persze elég hosszú is, két órás. Igaz, hogy az One Day is 1 óra 50 perces, de csak 870 sor. A filmet általában 1000-1200 sorosak.

Amit én fordítok most, a Diamond Lover (sorozat) egy része, csak 550 sor, de gy sor 2 vagy inkább 3 mondatos. Így aztán akár 1500 mondat is lehet. Ez olyan, mintha ennyi sor lenne. Ráadásul elég közepes angolsággal van írva. Gondolom kínai fordíthatta angolra, mert tele van fura mondatokkal. Vagy egyszerûen áttették az eredeti kínai szöveget szó szerint az angolba. Ezért olyan fura néha. Egy sorozatnál az is elõfordul, hogy több ember fordítja angolra az eredeti szöveget. Ilyen a Diamond Lover is, mert néha egész jó a szöveg.
Maryu 2017 ápr. 23. - 19:03:32
(65657/65967)
Ez tényleg szép, dallamos szerelmes szám.

Na és ez?
https://youtu.be/l-akjxWL-1w
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 21:18:19
(65656/65967)
Kedves Babika,
megdöbbenéssel olvasom sorait.
Miért olyan tüskés? Hiszen én tiszteletteljesen válaszoltam
a használt jelzõk pedig aláfestésül szolgáltak a mondandómhoz.
És csupán nosztalgiáztam egy kósza gondolat erejéig néhány évvel ezelõtti beszélgetésünk kapcsán
hogy kissé felpezsdüljön a vére ;-)

A No Regretet nem emlékszem, hogy agyondicsértem volna. Többször hivatkoztam ugyan rá,
és elismerem, hogy ebben a mûfajban jobbat még nem készítettek.
Sztem Kim Nam-gil legjobb filmjeinek egyike, témától függetlenül.
Vszleg eltérõen tekintünk a mûvészfilm fogalmára, kedves Babika.
Itt lehet a félreértés.
Elképzelhetõ, hogy amit mûvészfilmnek nevez én nem is ismerem.

A másik, ami vélemény különbséghez vezethet kettõnk között: attól, hogy a színész vagy egyéb mûvész egyik vagy másik teljesítményét elismerem,
még meg lehet, sõt, meg kell fogalmazni kritikát is, ha az illetõ rászolgált.
Ugyanis, ha minden teljesítményét kritika nélkül elfogadjuk, elõfordulhat, hogy egyre alacsonyabbra rakja a lécet :-)
mert az ember
fõleg a körülötte sündörgõ médiamunkások
gyarlóak..
Egyetért Ön ezzel, Babika?
76 babika 2017 ápr. 22. - 19:32:41
(65655/65967)
Kedves noemiseoul! No Regret filmet azért kérdeztem hogy mennyiszer látta,mert agyon dicséri a filmet. Én nem tudom megírni,mennyiszer láttam,ha kérdezné akkor sem. Én semmi hasonlót nem írtam, és nem következtettem hogy b*zi lennél. Hiszen a neved alapján úgy tûnik nõ vagy. Én azt gondolom, hogy a mûvész filmjeiben maradandót alkotott. Én nem gondolom hogy "ócska sz*rok" téged idézlek,lennének! De ez az én véleményem! Nem muszáj egyetérteni vele! Ha van egy kedvenc színészem, akkor nem írok a filmjérõl rosszat,örülök ha szerepel,és láthatom. Ezt neked kell eldöntened,hogy megnézed-e harmadszor is. Köszönöm a "beszélgetést". További kellemes délutánt kívánok mindenkinek!
76 babika 2017 ápr. 22. - 19:18:46
(65654/65967)
Értem,köszönöm Maryu!
Maryu 2017 ápr. 22. - 18:04:51
(65653/65967)
Köszönöm szépen a linket.

Sajnos nem tudom ki énekli ezt a dalt. Az igazság az, hogy elég kevés OST-ot hallgatok.
Én inkább a zúzós számokat kedvelem, mint a Block B "Very Good"-ja.
https://youtu.be/kJGcO5Une-g
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 22. - 13:14:33
(65652/65967)
Kedves Babika,
ahol KNG alacsonyabbra rakta a lécet, azok nem mûvészfilmek, hanem ócska szarok. Méltatlan volt hozzá, hogy azokban szerepet vállalt.

A No Regret-et 2 -szer néztem meg.
Mire következtet ebbõl?
Esetleg arra, hogy buzi vagyok?

megnézzem harmadszorra is?
76 babika 2017 ápr. 22. - 02:30:04
(65651/65967)
Maryu ezen az oldalon nézd a feliratot, a filmet is felteszi Hajnika a megára. Szerintem hétvégére meg lesz, vasárnapra lehet.
http://mykorea-hu.webnode.hu/

Szeretném megkérdezni,tudnátok nekem segíteni,ki énekli ezt a dalt? Köszönöm! Nagyon tetszik,de állítólag vámpíros film. https://youtu.be/K6Mk7qCBSew?list=PLwHvIVf2pHe4CoSAWjnAVFofR5GNWD2bJ

Jaejoong gyönyörû,de ez csak az én véleményem,igaz nagyon vékony,de KNG sem volt soha ......jó éjt!
76 babika 2017 ápr. 22. - 02:22:26
(65650/65967)
Kedves noemiseoul!
Örülök ha valakit sikerült itt a porton "elandalítanom". Silla királyság ékköve sorozatról nem is írtál,nem tetszett? No Regret,és a Bad Guy sorozaton kívül is vannak jó sorozatai.
Several Questions That Make Us Happyt mindenképpen látni kell. When Spring Comes is nekem tetszett. Még szerencse hogy KNG messze van,így hiába erõs a mancsa,nem éri utol. :-))) Állítólag ahol a alacsonyabbra tette a lécet, azok mûvész filmek. Van akinek bejönnek,van akinek nem,ez van ezt el kell fogadni. Pirates filmrõl én azt olvastam hogy nagyon szerette a forgatást. És szerintem ez a lényeg! Viszont azt kell írnom hogy olyan arcát láttam meg a The Shameless filmben,amit álmomban sem gondoltam volna. Minden szerepet eltud játszani,ezért zseniális színész. A "farkát" inkább hagyjuk. Becsülettel írd már ide légyszíves, mennyi alkalommal láttad a No Regret filmet? Köszi!
Lovers Vanished filmet láttad? KNG mindig is feszegette a határokat, de ez így van jól. Jó éjt!
Maryu 2017 ápr. 21. - 21:51:25
(65649/65967)
A Pandora ránézésre is nagy falat egy fordítónak. 2350 sor. Ez olyan háromszorosa más filmnek. Gondolom ez az egyik ok, amiért nem kapkodtak a fordítók érte. Örülök, hogy végül valaki elvállalta.
hanguktaekwondoo 2017 ápr. 21. - 16:50:30
(65648/65967)
szed vmit