123 2007 ápr. 17. - 12:57:42
(668/1148)
Szerintem is meglehetõsen tehetségtelen Laura Osswald... Nem nem szimpatikus, csak nem nagyon ügyes.:D De Lara-Isabell Rentinck (Kim) szerintem tehetséges, és jól csinálja. Tim Sander (Bruno) meg... Hát... Nemcsak idegesítõ a hangja, de szerintem õ is eléggé kutyaütõ. És nem is néz ki jól. Sõt...
nieves 2007 ápr. 17. - 11:08:43
(667/1148)
Remélem, ha a TV2 úgy dönt, hogy megveszi a második szériát, elsõ lépésként elfelejti O. Szonja nevét. Arra a pár részre, amiben Lisa visszatér, csak tudnak egy nem "butakislányos" szinkronhangot keríteni (az eredetiben is megfontoltabb lesz Alex beszédmódja).
nieves 2007 ápr. 17. - 11:02:30
(666/1148)
Nekem viszont nem tûnik izgalmasnak ez a Hannah-Bruno-Kim felállás. A két lány civódása - igaz akkor még Timo-ért - a ViB1-ben elég unalmas mellékszál volt. Ahogy néztem, a Kimet játszó színésznõ fel tudott nõni a feladathoz, de Laura Osswaldban én még mindig nem látok fantáziát (sem kellõ tehetséget). Bruno-ról csak annyit, hogy mindig történik vele valami, amitõl ellenszenvessé válik, pont amikor már-már megkedvelném.
nieves 2007 ápr. 17. - 10:40:35 Előzmény Bendzso
(665/1148)
gyik 2007 ápr. 17. - 02:32:01
(664/1148)
jah, ui: a könyvrõl csak én maradtam le??:

engem ugyan csak a képes verzió vonz, de hátha mást nem:

<a target="_blank" href="http://www.fo.hu/cgi-bin/start.cgi/termek.html?termek.id=100382" title="http://www.fo.hu/cgi-bin/start.cgi/termek.html?termek.id=100382">www.fo.hu</a>
gyik 2007 ápr. 17. - 02:20:17 Előzmény Bendzso
(663/1148)
én meg pont azt hallgattam, hogy a hangja egész hasonló. De hogy hosszabban néztem az eredetit, valóban az jön le az embernek, hogy nem ennyire kislányos eredetiben..

Affene, vmiért nem jön be a youtube, fenn van már az elsõ fele,de nem tom bemásolni a linket így..
Mindenesetre meglesz a másik, úgyis írok megint. Huhh, megpróbálok gyorsan megoldani, láttam másnak már leszedték onnan ugyanezt "violation of terms of use" vagy mi címen.. magyarán nem reprodukálható nagy nyilvánosságnak ;-D

Na béfejeztem.. csak a meló után csacsognom köllött egy kicsit :)

sat1-eseknek jó szórakozást mára, majd meséljetek!
gyik 2007 ápr. 17. - 02:14:25 Előzmény nieves
(662/1148)
fuhh, én még nem merültem bele, deizgalmasan hangzik..

Bár nem tom érdekel-e az 1-es széria után. Nemmintha fenyegetne a veszély, hogy sat1 híján bárhogyis láthatnám :D
gyik 2007 ápr. 17. - 02:11:51 Előzmény glam
(661/1148)
"amíg nem vagyok itthon, addig is vegye a Lisás VIB2 részeket"

húú glam, azt sztem sokan megköszönjük neked! :-)
gyik 2007 ápr. 17. - 02:07:25 Előzmény Kiskirálylány
(660/1148)
glam szerintem is rátapintottál.. ;-)

Ez olyan mintha Dávid mevárta volna, amíg neki megfelel, oszt jött és elvitte, ami érdekelte :)
gyik 2007 ápr. 17. - 01:56:55 Előzmény nieves
(659/1148)
szivíííí :D

el vagyok havazva melóval (lásd meddig dolgoztam ma is..), de amint idõm engedi összedobom a 2. felét és adom a linket.
gyik 2007 ápr. 17. - 01:54:56 Előzmény roball
(658/1148)
"Na Kiskirálylány...ezekbõl a gondolatokból kéne merítenie annak az újságírónak"

úgy biza... ;)
gyik 2007 ápr. 17. - 01:53:33 Előzmény glam
(657/1148)
"fõleg, hogy szegény pályafutása ilyen szánalmas véget ért, ami Lisát is rossz fényben tünteti fel"

Igen durva volt, ahogy szegény ottmaradt :-( Csak 1-1 képet láttam belõle (én maradok a rokkós happy endnél végleg), de talán a lehetõ legmegalázóbb módon hagyta el szegényt (javítsatok ki, ha tévedek. Illetve ne, mégse akarom tudni ;-)). Egyszerûen lecserélte, mint egy oltárkelléket. Rokkó ki, Dávid be :)

Kibékülnék én azzal, hogy mégis Dávid,van ilyen ;) de azért 10 percben lerendezni így a sorozat talán legszeretetreméltóbb figuráját...
(Nekem nem Lisa az, Rokkóval is többször "bunkó", nem figyel rá, nem törõdik az érzéseivel, és amikor tepert szegény utána, kifejezetten önzõ volt, pont õt használta zsebkendõnek,de fordítva nem tartotta fontosnak..)
gyik 2007 ápr. 17. - 01:42:47 Előzmény Kiskirálylány
(656/1148)
"Éreznünk kellett volna, hogy Rokkó nem lehet az igazi, és én személy szerint nem vagy alig éreztem ezt!!!"

Pontosan így éreztem..mármint nem így :) Nálam ezért lett õ az igazi ;-)
És mert valahogy valódibb (és ettõl szebb is) így a sztori, mint ha csak a tündérmese-forgatókönyv végigmenne, ahogy kell..

Talán kicsit túl megszokott, vagy túl tündér- nem tudom. Azzal nem tudok igazából azonosulni.

A rokkós verzió sokkal hús-vérebb, "hihetõbb" forma, de szerintem pont ettõl nem kevésbé szebb.
Bendzso 2007 ápr. 16. - 22:33:01
(655/1148)
Sziasztok!
Jó volt olvasni az utóbbi napok termését, sok információ, vélemény, érdekes megfogalmazás... Tényleg nagyon örülök, h. rátaláltam erre a fórumra. :)))

Most, h. túlvagyok néhány magyar és német videon, a szinkronon gondolkoztam. Szerintem a legjobb úgy lett volna, ha németül, felirattal megy a sorozat, bár nem beszélem a nyelvet, mégis úgy érzem eredetiben jött át a legtöbb érzelem, úgy ahogy meg volt írva... Persze kereskedelmi csatornánál, hétköznap délután ez el sem képzelhetõ. Engem végig zavart valami Lisan, aztán rájöttem, h. Oroszlán Szonja hangja az. Úgy érzem eltorzította Alex játékát. Lisa karaktere Szonja hangjával szerintem kicsit butácska színben tûnt fel, holott õ egyáltalán nem az. Álmodozó, szentimentális, tapasztalatlan, viszont okos nõ. Nektek mi errõl a véleményetek, és kit tudtatok volna elképzelni Lisa szinkronjaként? Nekem elõször Gubás Gabi ugrott be, de aztán rájöttem, h. õ nem passzol a karakterhez. Hiába, Alex az igazi. :)

Egyébként Mathis és Alex miért nem akart szerepelni a ViB 2-ben? Féltek, hogy "beleragadnak" a szerepeikbe és ezentúl már csak Lisaként és Davidként, sorozatszereplõkként jegyzi õket a szakma, a közönség? Vagy egyszerûen csak megunták? Bár még nem láttam egyetlen ViB2 részt sem, szerintem õk "vitték" a sorozatot.


Ja és valaki tudna nekem pontos linkkel szolgálni a Rokkos befejezést illetõen? Sehogy se találom... :S
123 2007 ápr. 16. - 22:17:47
(654/1148)
Örülök, hogy nem maradtam le semmirõl Lisa visszatérésével kapcsolatban... Ugyan beállítottam a videót, de a mûholdvevõt már elmulasztottam bekapcsolni, szóval felvett kb. 40 percnyi abszolút sötétséget.:D Holnap már nem követem el ezt a hibát. Még úgy sem tudom megnézni... Ahhoz elõször azt a kb. 25 részt kéne megnéznem, ami ez elõtt van, és amit már hetek óta csak halogatok.:)
nieves 2007 ápr. 16. - 21:24:03
(653/1148)
Mint írtam, Lisa épphogy csak betoppant az utolsó jelenetben.
A mostani részben Kim házassága volt a fõattrakció.
nieves 2007 ápr. 16. - 21:20:23
(652/1148)
Utánanéztem, ez a Florian svájci változata.

Csak pár részt láttam a VIB2-bõl, ezért nem tudom, merre halad a történet; az biztos, hogy Lisa féltestvére, Bruno az egyik fõszereplõ. Hannah lett a szenvedõ-szerelmes naiva (szerelmes Brunoba), és Kim a hataloméhes manipulátor (Bruno szerelmes belé).
roball 2007 ápr. 16. - 21:10:38
(651/1148)
Emberek!!! Ugye ez a fórum nem fog megszûnni????????
Amúgy milyen volt Lisa visszatérése????
Válaszoljatooook!!!
Kiskirálylány 2007 ápr. 16. - 20:48:17
(650/1148)
Elég fura név... A Pablót persze már hallottam, de a másik...

Amúgy milyen ez a ViB2? Mirõl szól? Vagy nem szól semmirõl, mint a szokványos sorozatok?
nieves 2007 ápr. 16. - 20:17:08
(649/1148)
Apropó gyerek: azt tudtátok, hogy Mathis Künzlernek van egy fia? (Flurin Pablo a neve - vagy valami ilyesmi...)