Téma: Lopott idõ

8/10
thomas19 2012 márc. 10. - 22:30:14 8/10 Előzmény Keló Scofield
(296/456)
A pókeres jelenetnél szó nem volt all-inrõl, amikor beszállt játszani, mutatták a karját, 250 éve és 2 perce volt. Elõször 50, majd 200 évet adott meg, a 2 percbõl meg maradt pár másodperc, szóval ez a része tiszta. Az már más kérdés, hogy micsoda baromság, hogy pont annyit hívott a csávó, mert nem látta, mivel utána meglepõdött, hogy mindenét feltette. Azt sem értem, hogy lehetett a potban 600 év már a hívás elõtt, mindegy. Nagyobb hibának érzem, hogy honnan lett az a 250 év? Kapott ugye 116-ot, abból a barátjának adott 10-et, az utazáskor kifizetett még 1-et, a hotelben mutatták is, hogy 105 éve maradt. Utána még fizetett a reggeliért, valamint 1 évet a kaszinóba belépéskor, erre hirtelen 250 lett neki. Elsiklottam volna valami felett?

A kislány nem azt mondta, hogy tartozásai vannak, hanem "I've got bills to pay". Nyilván a lakásuk rezsijére gondol, amit nem tudnak kifizetni, és besegít egy kis koldulással a családjának.

A haver felesége se mondott semmi olyasmit, hogy elvert 9 évet piára, honnan szeditek ezeket??? Azt mondta: "He drank himself to death with nine years on his clock." Vagyis elivott valamennyit, de még legalább 9 év maradt, mikor meghalt. De mint késõbb kiderült, ez nem így történt, mert a csaj megtalálta a 10 évet egy kis dobozkán, ezt senki sem látta? Bár az nekem sem tiszta, hogy hogy került a mosott ruhák közé...

Volt még egy hiba, a végén, az üldözés elõtt mutatták a felügyelõ csókát, hogy 44 perce van (amikor nem kérte a feltöltést), aztán miután megérkeztek a zónába a fõszereplõ srácnak több, mint 1 órája volt. Mégis majdnem egyszerre fogyott el nekik (csak 1 perce maradt, mikor a felügyelõ kidõlt, pedig legalább 30-nak kellett volna).

Érdekes, hogy ezek senkinek nem tûntek fel, de minden harmadik kommentelõ Amanda cipõjén rugózott...

Ami hülyeség volt szerintem is, hogy csak ilyen lazán le lehet húzni bárki idejét, úgy tûnt, hogy az átutalás gondolatfüggõ, vagyis annyi ment, amennyit akart. Szóval ez, hogy odamegy valaki, és csak lazán elszedi, nagyon nem tetszett. Legalább valami 12 órás korlát lett volna, amit nem lehet leszívni, hogy ha mondjuk este kirabolnak valakit, ne haljon meg addig, amíg kinyit a hitelbank... Meg miért nem tartalékolt magának mindenki legalább pár napot az induló évébõl ilyen vészhelyzetekre valami széfben? Persze akkor ez sem segít, ha az utolsó másodpercig is lazán le lehet szívni. Az sem tetszik, hogy bárki láthatja, hogy mennyi ideje van az embereknek. Milyen klassz lenne, ha végigsétálnánk az utcán, és mindenki láthatná, hogy mennyi pénzünk van, igaz?:) Mondjuk ezek nagyjából magyarázhatóak azzal, hogy a kormány célja nem az volt, hogy korrekt legyen a rendszer, hanem hogy elkerüljét a túlnépesedést, és haljon meg annyi ember, amennyi születik. Ha meg nem halt meg annyi, emeltek egy kicsit az árakon... Ez végülis logikus, csak nem túl emberséges.
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 04. - 22:12:16 10/10
(295/456)
Igen, a zsugázásnál, az all-int csak így lehet elképzelni, mármint hogy a mutatás utánig maradjon mondjuk 5-10 másodperce az embernek, és szabályba kellene foglalni, hogy ott nyilván ne húzzák az idõt.
A kislány valóban ezt mondja, de szerintem a családja a szegények között is a legszegényebb.
A"9 évet elivott" dolgot meg csak úgy tudom elképzelni, hogy mindenkinek fizetett, kiütötte magát azt "jóccakát", bár ebben a zónában nem lehetett túl drága a pia.
5/10
technokrata 2012 márc. 04. - 19:06:56 5/10
(294/456)
Egyébként a pókernél még pár másodpercet várhatott volna a gazdag csóka.(32:48) Ha már az igazi all in-t itt ugye nem lehet megoldani, hiszen azonnali halállal járna.
5/10
technokrata 2012 márc. 04. - 19:03:00 5/10
(293/456)
"9 évet elvert piára. A halálba itta magát." Szerintem ez egyértelmû.(52:10)
A nyolc év körüli kiscsaj az elején a következõket mondja: "tartozásaim vannak". Már bocs, de ki ad olyannak kölcsönt, vagy hitelt, pláne ilyen nyomortanyán, akitõl még majd 20 évet várni kell, hogy visszaadja... (04:07)
Lehet szeretni egy filmet, de ha van benne hiba, akkor van benne hiba.
5/10
technokrata 2012 márc. 04. - 18:51:56 5/10 Előzmény Keló Scofield
(292/456)
És a határvonalak?
5/10
technokrata 2012 márc. 04. - 18:51:03 5/10 Előzmény Keló Scofield
(291/456)
Látom, hogy a kislányra is írtál valamit, de azt áruld már el, hogy neki hogyan lehetett folyton adóssága???
5/10
technokrata 2012 márc. 04. - 18:46:13 5/10 Előzmény Keló Scofield
(290/456)
Az ivászatnál feltételezésekbe bocsájtkozol. Pedig a neje egyértelmûen kijelentette, hogy ELIVOTT 9 évet!!! 9 év baromi sok "pénz"-nek számított!!! És egy napja volt arra, hogy eligya.
Az all in, meg mindent jelent. Tudom, mert rendszeresen pokerezem. Ha viszont all int rakott volna, akkor azonnal meg is halt volna.
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 01. - 16:40:50 10/10
(289/456)
Gyorsan kimoderálták a hsz-edet.
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 01. - 15:49:31 10/10
(288/456)
Még annyi, hogy a kislánynak nem a karjára töltött fel 5 percet, mivel nem is lehetséges, hanem van ez a kis "dobozka" szerûség, arra töltött fel idõt, gondolom a kiscsaj meg vitte a szüleinek.
Az idõrendészes autós dolog is teljesen tiszta.
Javaslom nézd meg a filmet újra, mert kb. 60-70%-ban nem figyeltél oda, pedig ez nem egy bonyolult alkotás.
10/10
Keló Scofield 2012 márc. 01. - 15:44:54 10/10 Előzmény technokrata
(287/456)
Mit nem lehet azon érteni, hogy ,,elivott'' 10 évet? Éppenséggel elég mámoros állapotban fizethetett is mindenkinek, mint az elején a gazdag srác, aztán kiütötte magát, elesett, és lejárt az ideje (pld).
A poker partinál is mit nem lehet ezen érteni? Az all-in ugyanúgy all-in, mint manapság, vagyis felteszi az összes idejét. Az más kérdés, hogy igen kicsi volt az esélye a gyõzelemre a Dáma drill ellen, végül a riverben csak leesett a sora. Dehát ezért film és nem valóság.
9/10
Tommy Gunn 2012 márc. 01. - 09:52:42 9/10
(286/456)
Közbe megnéztem még párszor a jelenetet. 100%, hogy egy másik rendészt rángatott ki, és az õ kocsiját vitte el.
9/10
Tommy Gunn 2012 márc. 01. - 09:51:16 9/10
(285/456)
Illetve dehogy néger, de nem is ez a lényeg.
9/10
Tommy Gunn 2012 márc. 01. - 09:43:45 9/10 Előzmény bici750
(284/456)
Szerintem amit lenyúlt, az egy rendõrkocsi volt. Legalábbis megszólalásig hasonlított az övére, amivel korábban karambolozott. A néger srác pedig - akit kirángatott - mintha egyenruhában lett volna. Az meg nyilván teljesen mindegy, hogy melyik autóban veszed fel a díjadat, nincs személyre szabva.
5/10
technokrata 2012 febr. 28. - 20:56:50 5/10
(283/456)
Hol is kezdjem. Én is imádom a sci-fit, úgyhogy ez a szerencséje ennek a filmnek. Tény, hogy ezt a movit egyáltalán nem szabad komolyan venni. Ami pozitív, az az, hogy pörgõs. Még története is van és az se rossz. De az a sok hiba, ami tarkítja a filmet, rohadt bosszantó!
SPOILER Íme néhány:
Ugye 25 éves koruk után indul el az óra a karjukban és kapnak 1 évet. Erre van egy 8 év körüli kislány, aki folyamatosan tarhálja Justint, hogy mennyi adóssága van... Ha még el sem indult az órája, hogy lehet adóssága 25 éves kora elõtt??? Mire töltötte fel neki Justin, ha nem megy az óra???
Aránybeli hibák is folyamatosan vannak. Justin haverja pl. azért halt meg, mert 9 évet elivott az ajándék 10-bõl... Ez azt jelentené, hogy több kamionnyi töményt kellett volna beszlopálnia 1 nap alatt...
A pókeres jelenetnél Justin lényegében All Int tolt. Még szerencse, hogy nem teljesen, mert azonnal padlót fogott volna. De akkor mi az All In ebben a világban???
Aztán a határvonalak. A film végén mindenki nyekereg a rendõrségen, hogy elvesztettük ezt a zónát, meg azt a zónát, miközben az elején Justin azt mondja a rendõrnek, hogy az nem szabálytalan, ha átlép egy zónát. A rendõr meg azt mondja neki, hogy nem az. Akkor a végén mit aggódnak, amikor a csóringerek elindulnak???
A Jaguáros zuhanásuk, ahol összetörik az autót, azon nevettem, olyan gagyira sikeredett.
Most hirtelen ennyi jut az eszembe, bár úgy rémlik, mintha valamit még kihagytam volna.
Elõre fosok, hogy hány hibát veszek észre még, ha másodszorra is megnézem?...
8/10
sly10 2012 febr. 27. - 12:53:17 8/10
(282/456)
Jól szórakoztam, kicsit a jelenlegi bank világ jut róla eszembe:( Jó film 8/10
8/10
bici750 2012 febr. 26. - 01:55:01 8/10
(281/456)
Nos, én sci-fi rajongó vagyok, és tetszett a film, nem szeretnék hibát keresni, de ebben volt egy borzasztóan nagy baki...
SPOILER
Amikor megléptek az egymillióval, és beértek a gettóba, a rendész nekik ment a kocsijával, ami keményen összetört, füstölt is keményen, sõt a két autó össze is "ragadt". Õk ugye futva indultak tovább, a rendész pedig lenyúlt egy másik kocsit egy idegentõl(!), azzal ment utánuk. Megnéztem többször is ezt a részt, biztosan nem a rendõrautó volt, hisz nem volt összetörve, a limuzin, amivel összeütközött sehol sem volt, tehát az egy teljesen vadidegen autója volt... Na mármost, miután ütött az utolsó órája (másodperce) a zsarunak, fõhõseink bepánikoltak, hogy nem lesz elég idejük eljutni...nem is tudom hova, ahol idõt szerezhetnek. És Mr. Timberlake kitalálta, hogy a rendész autójából fogja kivenni a halott BM-dolgózó napi járandóságát, amit meg is tett!! Csakhogy az az autó nem a rendészünké volt(!), mint már mondtam, õ is nyúlta, tehát abból nem tudta kivenni a rendész napidíját!!!! ...ez szerintem igen durva hiba.
SPILER VÉGE
Várom az esetleges magyarázatot!
9/10
a vadast is megette... 2012 febr. 23. - 13:12:45 9/10
(280/456)
a harmadosztályú lõré ihatatlan, kiköpni való rettenet. ennyire nem lehet rossz ez a film. egyébként pont azért lehet népszerû, amiért annak idején a Jakab Andor féle "miért nem veszek fel 12 embert" blogbejegyzés volt. nagyon egyszerûen fogalmaz meg olyasmit, ami ott motoszkál az emberben, mindenki pontosan tudja de mégsem beszélünk róla. kimondja, hogy sok ember szenvedése a kulcs nagyon kevés irreálisan magas életszínvonalához. az a blogbejegyzés is tele volt tárgyi tévedésekkel, ez a film sem hibátlan, de mégis olyan meztelen a király érzést kelt az emberben. persze ehhez kell egyfajta frusztráltság, alsóbb szociális helyzet, valószínûleg ezért tudott Magyarországon sikeres lenni a Lopott idõ.
10/10
_Freddy_ 2012 febr. 21. - 09:34:27 10/10
(279/456)
Nekem nagyon is bejött ez a film, azt hittem nem lesz jó, de kellemeset csalódtam. A film úgy ahogy van hibátlan, jól ki van találva, bár az ötletet szerintem az egyik sorozatból lopták de nem érdekes, nekem ez nagyon bejött. Timberlake-t nem szeretem, sztem nem olyan jó színész, de ebbe jó volt. 10/10
10/10
Keló Scofield 2012 febr. 20. - 20:15:19 10/10
(278/456)
Állítólag ,,hálivúd-ban'' baj van, valahogy kifogytak az ötletekbõl, nincs semmi újdonság. Nekem ezért tetszett ez a film, hozott egy váratlan újszerû dolgot.
Ha nálad ez a film 1-es, akkor ezek szerint ennél csak jobbak vannak, ugye?:) Azért ezt mérlegelni kellene, de hát mindenkinek szíve joga, hogy miként értékel.
Xenor 2012 febr. 19. - 12:46:00 Előzmény Keló Scofield
(277/456)
Valóban, most, hogy végigpörgettem a hozzászólásokat, tényleg többször esett errõl szó, de hát nem lehet elégszer elmondani, mert amint látom, sokan vannak, akik nem értik a lényeget. Leragadnak bizonyos részletkérdéseknél, és azt kell feltételeznem, hogy "Barátok közt"-ön és "Való Világ"-on szocializálódott elméjüknek SOK ez a film.
A bank nevérõl pedig: :DDD Fel se tûnt eddig. Most hogy említed, tényleg igazad van. Ez nem is annyira rejtett célzás.