xxedny 2015 júl. 17. - 18:07:38
(205/385)
12 évesen biztos én is szórnám rá a 10 pontokat,felnõtt fejjel viszont nézhetetlen kategória. 1/10
calambrito 2015 júl. 11. - 15:19:18
(204/385)
Lehetséges. :)
calambrito 2015 júl. 11. - 15:18:39
(203/385)
Most nézem, hogy egy félmondatot benéztem a fordításban, de a lényegen nem változtat. ;)
Sz Peter 2015 júl. 11. - 14:11:49
(202/385)
"nem probléma, hogy szerepel benne a 2. részben felrobbant autója"

Vagy egyáltalán nem ugyanaz az autó, csak egy hasonlóan átépített Falcon. :)
calambrito 2015 júl. 11. - 12:41:09 Előzmény kompikotró
(201/385)
Én tegnap láttam moziban (nálam 10-es), így még a hatása alatt nézegettem a filmrõl dolgokat az Imdb-n. Ott olvastam, hogy ezzel a résszel nem remake-et akart csinálni, nem újramesélni akarta az eredeti sztorit, hanem egy reboot-ot, ami felfedi, hogyan lett Maxbõl az országúti harcos.

"Instead of the reboot being a remake of Mad Max (1979), revealing how Max Rockantasky became The Road Warrior, George Miller decided that the reboot will take place in the post-apocalyptic Australia, years after the new Max (Tom Hardy) lost his family, because he did not wish to do a remake or retell the story that had already been told and had wanted to update the universe and the wasteland and wanted new moviegoers to remember Max as a man with nothing to lose after losing his family."

Tehát, ha az elsõ rész helyettinek tekintjük, vagy az elsõ két rész közé tesszük kronológiailag, nem probléma, hogy szerepel benne a 2. részben felrobbant autója. Az meg, hogy az elsõ rész fõgonosza a negyedikben (egy másik szerepben) is az? Bár ezt Tv-sorozatokban szokták inkább megcsinálni, de nem egyszer egy színész vissztér a következõ évadban egy másik karakterként. Na bumm! Egyébként, ha rebootként tekintünk a filmre, ez is megmagyarázható. Mellesleg már a 2-3. részben is volt ilyen: a Bruce Spence nevû színész (a kis helikopterrel). A látszat ellenére NEM ugyanazt a karaktert játszotta a két filmben.
Én a problémádat abban látom, hogy Te egy szó szerinti folytatást vártál (legszívesebben magam is mindig egy sztori FOLYTATÁSÁT várnám és nem elõzmény, reboot, remake, stb... filmet), csak hát manapság a "folytatások" többsége valójában nem folytatás.
calambrito 2015 júl. 11. - 11:47:29 Előzmény cellasto
(200/385)
"az elsõ mad max olyan etalon,amit nehéz túlszárnyalni ebben a témában"

"Ebben a témában"?? Egy másik fórumon valaki írta, hogy -és ez valóban így volt- akkoriban az elsõ rész cselekményét mindig úgy vezették fel, hogy "A nem túl távoli jövõben......". Holott erre semmi nem utal! És mennyire igaza van annak a fórumozónak: ha belegondolunk, 1 nem sok, annyi momentuma sem volt az elsõ résznek, amibõl azt gondolnánk, hogy nem a jelenben játszódik. Sõt! Egy nyugodt, ausztrál "porfészek" a helyszín, még inkább gondolnám a közelmúltnak (1960-as évek pl.), mint (az akkori, 1979-es) jelennek. Szó nem volt semmiféle poszt-apokaliptikus témáról.

(És lehet, hogy a rendezõ -elég pénz híján- eleve olyan filmet akart, mint a Road Warrior, de a tény az, hogy az elsõ résznek köze nincs hozzá.)
Peppo 2015 júl. 09. - 18:08:46 Előzmény utke
(199/385)
Majdnem olyan, mint a Gyûrûk Ura, épp csak semmiben nem hasonlít rá.
Peppo 2015 júl. 09. - 18:07:36
(198/385)
Ami az akciót illeti, azzal nem volt baj. A film végig pörög. A világ, amelyben játszódik, nagyon el lett találva, ahogy a film hangulata is. A sztori már jóval kevésbé, Max meg szinte mellékszereplõ, mintha csak a cím kedvéért lett volna benne, ellenben a többi fõbb karakter egész jó lett.
Mivel akciófilmet vártam, nem csalódtam, de azért legközelebb ha már Mad Max filmet csinálnak, legyen õ a fõszereplõ! :)

10/9
Sz Peter 2015 júl. 06. - 17:23:13
(197/385)
Mitõl lenne ez a film fantasy?
1/10
utke 2015 júl. 06. - 14:21:39 1/10
(196/385)
Ez egy fantasy, hihetetlen nagy baromsággal átitatva. Giccses vacak, majdnem olyan, mint a Gyûrûk Ura. A régi MadMax-ek tetszettek, nade ez... ez egy hulladék.
10/10
King Diamond 2015 júl. 04. - 21:49:36 10/10
(195/385)
Nem most néztük meg az új Mad Max filmet a moziban, hanem már lassan két hete. Egybõl írhattam volna rá, bár még most is tökéletesen meg tudom írni a megfelelõ hozzászólást és véleményemet. Amire én egy fárasztó munkanap után vágytam, azt teljes mértékben, 100%-osan meg is kaptam. Vagyis, két óra akcióorgiát, fantasztikus látvánnyal, remek üldözésekkel, akciójelenetekkel. Sokszor csak néztem meg izgultam a székben, olyan szinten tele volt izgalmas és adrenalinemelõ jelenetekkel. A történet olyan, amilyen, látom, rengetegen vitatkoznak, de engem ezek most nem érdekelnek. Igen, nincs sok köze a régi 3 részhez, de engem nem különösebben érdekelt ez, egyáltalán nem egy remake-re számítottam, még csak nem is rebootra (mert szerintem egyik sem). A szereplõk baromi jók, igaz, Imperator Furiosa karaktere valóban több szerepet kapott, mint maga Max (az kicsit furcsa, hogy talán, ha egyszer elhangzik a neve a filmben). A fõgonosz karaktere is tökéletes választás és azt megint csak ki nem sz*rja le, hogy ugyanaz a színész játszotta, aki az elsõ részben is benne volt egy másik karakterként. A pirós gitáros karaktere pedig szintén telitalálat volt, mint ahogy a dobosok is, zseniális zenét/ritmust adva.
De ez az egész torz, poszt-apokaliptikus világ, a karakterek, ahogy be voltak mutatva, nekem nagyon tetszett. Habár elég rég (2010) láttam már az elsõ három részét, lehet, hogy fel kéne eleveníteni most, hogy ezt az újat is megnéztem. Az akciójelenetek lehengerlõek, sajnos sok 3D nem volt benne, de ami volt az szintén jó volt. A zene is sokat hozzáad, remek a zenék és nekem a magyar szinkronnal sem volt problémám.
Mindenképp moziban, 3D-ben megnézendõ film, aki otthon, sz*r minõségben nézi meg, az meg ne csodálkozzon, hogy nem nagyon fog neki tetszeni. Akinek meg ez unalmas volt, arra már tényleg nem tudok mit mondani. Ne nézzen akciófilmeket, mert nem az õ mûfaja, ennyi. Meg fogom még nézni majd itthon is, de elõtte majd az elsõ három részét is felelevenítem.
10/10
Sz Peter 2015 jún. 28. - 08:32:04
(194/385)
De most komolyan:

SPOILER

ha nem fordulnak vissza, akkor már nem is lehet folytatni a filmet, vagy mi? :)
7/10
Sadenal 2015 jún. 28. - 00:11:05 7/10 Előzmény Sz Peter
(193/385)
Jaj Istenem.....:D
1/10
Killbox 2015 jún. 27. - 23:49:36 1/10
(192/385)
Förmedvény.
Kpista007 2015 jún. 25. - 23:57:32
(191/385)
Óriási Movie, Maga nemében tökéletes. 10/10 a részemrõl. Alig várom a rendezõi változatot majd a második részt.
10/10
Juhász Alíz 2015 jún. 25. - 23:16:37 10/10
(190/385)
Hatalmas!Jobb nem is lehetne.
Sz Peter 2015 jún. 25. - 18:02:40
(189/385)
45 perc? Azért olyan sokáig nem tartott, hogy rábeszélje õket. ;)
7/10
Sadenal 2015 jún. 25. - 14:25:13 7/10
(188/385)
Mert nekem úgy tûnt, hogy ezzel nyertek még 45 percet a film készítõi. :)
Sz Peter 2015 jún. 25. - 14:20:49
(187/385)
Az miért bukfenc a történetben ha egy szereplõ meggyõzi a többieket arról, hogy tévednek? :)
7/10
Sadenal 2015 jún. 25. - 14:16:06 7/10
(186/385)
Csak tovább tudom erõsíteni azon emberek csoportját, akik szerint a történettel gondok voltak. Mert bár lég láttam ilyen látványos filmet, azért a narratívával elég nagy gondok voltak és ebben a filmben nagyon átvette a szerepet az effekt. Amúgy a film szinte nem Max-ról sokkal inkább Furiosa-ról szólt, de tény, hogy Max mellékszereplõ volt inkább. Sok dolog nem volt kibontva a társadalommal kapcsolatban, amiben az emberek éltek, de gondolom ezt majd Miller késõbb kibontja a folytatásokban (merthogy nagyon tervezi). Kicsit zavart a szinkron, szerintem inkább ártott neki, és erõsen ajánlott egy zurás moziban nézni, mert a Cinema City kistermében nem nagyon jöttek át a hangok, pedig annak ellenére is szuper volt, csak nah....lehetett volna még jobb. Külön plusz pont annak a 72 éves John Seale-nek aki a filmet fényképezte. Azért ez elég zseniális operatõri munka volt, amit lenyomott de a kaszkadõri munka is odatette magát. Junkie XL meg állat. :)


SPOILER

Az mekkora bukfenc már a történetben, mikor elindulnak motoron a 160 napig tartó túrán Max megállatja õket és mindenki összerakja, hogy miért lenne jó ha visszafordulnának. Mifas*van??!! :D


SPOILER Vége


Izgatottan várom a folytatást, és remélem jobb lesz a sztori és több lesz a film, mint egy nagyon fényes és szép tûzijáték. :)


7.5/10