Vilora 2012 ápr. 16. - 16:02:39
(249/529)
Igen, valóban az eddigi legjobb adás volt, tele poénokkal, viszont az zavaró nagyon az utóbbi idõben, legalábbis számomra, h folyton súg mindenki mindenkinek, szerintem ez így nem érdekes, épp az lenne a lényeg, h maguktól tudják a vendégek/versenyzõk a válaszokat, ne folyton egymást segítsék, meg tekintgessenek a közönség felé, h azoktól várják a helyes választ, esetleg az utolsó hordós, tippelõs kérdésnél, mikor tényleg össze kell dolgozni a csapattal.
10/10
khekkkkkk 2012 ápr. 15. - 21:22:57 10/10
(248/529)
aki tudja, nézze vissza a mai adást, rég nevettem ennyit!!!
9/10
Sumomo 2012 ápr. 12. - 15:57:29 9/10
(247/529)
Mindenki????????????????
far vik 2012 ápr. 08. - 21:24:02
(246/529)
Valaki megmondhatná már Jakupcseknek, hogy az általa valószínûleg csipkelõdõnek gondolt beszólogatós stílus inkább a bunkón kötelkedõ, becsmérlõ kategóriába tartozik. Hátha elhiszi. Már hányok, ha a képét meglátom. Amúgy a mûsor már a megszokható/elfogadható kategóriába tartozik, gondolom, elfásultak az ízlésbimbóim...
ancsahair 2012 ápr. 08. - 12:45:50
(245/529)
Sajnos manapság nem sok minden szeretni való van az országban...persze errõl nem kis hazánk tehet,hanem a mai politika!Nem kérek az "altatásból",nem nézek TV 1-et!
1/10
Kritikus01 2012 ápr. 08. - 09:13:14 1/10 Előzmény Sumomo
(244/529)
Rovasirasrol annyit hogy ma mar az orszagnak jovoje nincs legalabb a multba kapaszkodjunk meg amikor meg ert valamit magyarnak lenni! :(
9/10
Sumomo 2012 ápr. 05. - 11:40:33 9/10 Előzmény blacknet
(243/529)
Nem.
Türelem.
-csengõzoli-- 2012 ápr. 04. - 12:14:55
(242/529)
Tulajdonképpen,amit itt leírtál az igaz :D
offtopic
blacknet 2012 ápr. 04. - 12:11:08
(241/529)
Gonosz leszek.
Gyûjtögetõ életmód: eleink elei is ezt csinálták.
Ha most nem megy, akkor elég lesz 3 hónap múlva felavatni. Nem kerget a tatár.
Amúgy meg minden faluban van asztalos, akit meg lehet kérni, hogy a település, a közösség érdekében számítsa meg olcsón.
blacknet 2012 ápr. 04. - 12:09:23
(240/529)
Alfonzót úgy értettem, hogy a poénjainak volt valami mögöttese, volt mélysége, kiterjedése, ha úgy tetszik, térfogata.
Az is igaz, hogy humoron belül van kismillió mûfaj, és nem mindegyik "többdimenziós", hanem ebbõl számos könnyedebb, felszínesebb, fecsegõbb. Mondjuk, hogy ez a mûsor az utóbbi kategóriába tartozik, és akkor én tévedtem el, amikor többet várok tõle. Ebben az esetben nem üti át az én humorérzékem ingerküszöbét, és valószínûleg ezért sem nézem, egy-két alkalom elég volt ahhoz, hogy ezt leszûrjem, még ha tudatosan nem is fogalmaztam meg magamnak.
De mivel nem vagyok a humorban kifejezetten sznob, elitista fogyasztó, és adott esetben semmi bajom sem szokott lenni még az altáji poénokkal sem, valami oka csak van annak, hogy kifejezetten undorodom ettõl a mûsortól.
A mûsorban szereplõk az egyik tényezõ lehet. Szente Vajkot nem is kommentálom, megtettem már korábban, végtelenül visszataszítóan tenyérbemászó pofa. Csiszár rosszul megjátszott, iskolásfiús vásottsága, Jakupcsek harsány ripacskodással társuló klimaxos kirohanásai sem segítenek nekem a lét könnyebb elviselhetõségében.
De inkább a koncepció, az egésznek a kidolgozatlansága, vagy rossz kidolgozottsága: a közönség élettelensége ellenére levezényelt, éppen ezért erõltetett közös éneklések (érthetetlen, hogy nem képesek feloldani a hangulatot a felvétel elõtt, ezért vannak elvileg a bemelegítõemberek kitalálva), a manírba torzult kitalált szerepkörök, a túllihegett és parancsszóra érkezõ, ezért mesterkélten ható vidámkodás, az ízléstelenségig fokozott jópofiskodás...és akkor ideérkeztünk az eredeti sértõ jelzõimhez: igénytelen, olcsó bazári, hangoskodó.
offtopic
blacknet 2012 ápr. 04. - 11:56:28
(239/529)
Tényleg ilyen paranoiás ez az ország? Ha kritizálom egy magyarságszimbólum megjelenési formáját, akkor azt már a magyarság elleni támadásnak tartjuk?
Még1x: semmi bajom a rovásírással, tetszenek a székelykapuk, és elélvezek egy gémes kút látványától. Ellenben csóválom a fejem, amikor ilyen ízlésficamos jelenségekkel találom magam szembe, mint a mostanra divathullámmá terebélyesedett plasztik rovásírás-táblák. Amivel kapcsolatban - hangsúlyozom - nekem az a bajom, hogy igénytelen, erõltetett putrimegoldás. A nívótlanság zavar. Szerintem maguk az õsmagyarok is tiltakoznának, hogy a múltunkat ilyen popkulturális mélységekig tudjuk zülleszteni.
popkulturálist értsd: mennyiség megöli a minõséget.
Alfonzót meg nem neked írtam, de amit érzékeltetni akartam vele, arra jó példa volt.
9/10
Sumomo 2012 ápr. 04. - 11:09:47 9/10 Előzmény blacknet
(238/529)
S mi van, ha a faluban csak 1 embernek volt fontos, hogy kint legyen rovásírással is a falu neve.
Megtette az elsõ lépést és kiírta egy kartonpapírra.
Remélem egyre több ott lakónak tûnik fel , hogy mmi is ez? Második lépés.
Ha eddig nem szedték le, elõbb-utóbb kitalálják, hogy valamelyik aranykezû szomszéd csináljon már egy szép táblát.Ez a harmadik lépés.

---------

Azt pedig bizton állítom, hogy szászával vannak önkormányzatok, akiknek nem hogy erre, de a közfeladatok ellátásra sincs 30 ezer forintjuk.
9/10
Sumomo 2012 ápr. 04. - 11:02:00 9/10 Előzmény blacknet
(237/529)
No, hát õ ettõl volt Alfonzó. Látod õt tiszteltem, de ritkán tudott megnevettetni. Nekem õ túl merev volt.
- - - - - -
Azért valami van ebben a vasárnap esti vetélkedõben, mert bár sok minden nem tetszik, de valahogy mindig odakapcsolok, pedig párhuzamosan megy egy izgalmas sorozattal.
Mert jól esik nevetni.


Rocca parancsnok c. sorozatért rohanok haza, na nem azért mert agyon izgulom magam nyomozós film, hanem mert annyi benne a humor a címszereplõ jóvoltából.
9/10
Sumomo 2012 ápr. 04. - 10:54:01 9/10
(236/529)
valahogy én így gondolom
-csengõzoli-- 2012 ápr. 04. - 10:45:21 Előzmény blacknet
(235/529)
Értem én,hogy mit hiányolsz és adott esetben igazat is adnék,azonban szerintem rossz helyen hiányolod, ez a mûsor egy laza délutáni heherészõs vetélkedõ.
Mélyenszántó gondolatokat, "méltóságot" ne várj tõle, ahogy egy Mercin sem joggal kérnéd számon,hogy nem tudsz bemenni vele a szántóföldre.
Más céllal készült, más volt a készítõk célkitûzése a mûsorral,mint amit te vársz.
Hogy neked ez nem tetszik,azt maximálisan el tudom fogadni.
2/10
greghouse 2012 ápr. 04. - 10:22:40 2/10 Előzmény blacknet
(234/529)
Ebben még igazad is van. De mi köze ennek a rovásírás elleni acsarkodásodhoz? Félreértés ne essék, én sem ismerem a rovásírást, de fenntartom véleményem, hogy minden falu/város olyan táblát helyez ki a határába amilyet akar, amennyiben nem sérti a törvényeket.
...szóval mi köze Alfonzóhoz?..Ja, hogy jobb nem jutott eszedbe.
Perszes, én vagyok elfogult, te meg nem. Hát, ez is egy hozzáállás.
offtopic
blacknet 2012 ápr. 03. - 15:09:41
(233/529)
A méltóságot úgy értelmezd, hogy van tartása, van gerince, kiérzõdik belõle valami mélyebb. Lehet, ezt a "tartás" szót kellett volna inkább használnom, pontosabb megfogalmazás lett volna. A méltóság nem feltétlenül jelent egyet a komolysággal, haptákba vert gondolatokkal.
Mondok egy példát a könnyed mûfajból, de ne egy az egyben helyettesítsd be a mûsorra: Alfonzó is humorral szórakoztatta az embereket, meg az Irigy hónaljmirigy is ezt teszi. A kettõ mégis ég és föld, mert Alfonzónak volt tartása, volt kisugárzása, az egész megjelenése, viselkedése méltóságot sugárzott, miközben zseniálisan nevettetett. Az IHM-rõl nem mondható el ugyanez.

A méltóságteljes az más, több árnyalattal különbözik, és tényleg feszes, zárt, ünnepélyes alkalmakra, eseményekre, viselkedésekre használjuk.
9/10
Sumomo 2012 ápr. 03. - 13:23:20 9/10 Előzmény blacknet
(232/529)
mond már meg nekem, hogy egy "vidám show mûsor" -nak hogyan kellene méltóságteljesnek lennie?
nekem a méltóságról a komolyság, a vidámságról meg a nevetés ugrik be
a méltóságról soha nem a nevetés jutna eszembe, de lehet, hogy én fordítva vagyok bekötve
offtopic
blacknet 2012 ápr. 03. - 12:54:04
(231/529)
Pont nem indulatból beszélek, te szóltál be, én csak riposztoztam.
Amúgy meg érveltem, és ha ezt te nem tudod belõle kiolvasni, vagy nem tudsz rá érdemben válaszolni, az nem az én gyengeségi bizonyítványom.
2/10
greghouse 2012 ápr. 03. - 11:56:44 2/10 Előzmény blacknet
(230/529)
Ahogy elnézem, ha ébenfából lenne, te abba is belekötnél. Kit zavar, és miért?
Te indulatból beszélsz, és mivel te vagy a mindentudó, én nem tudok ezzel mit kezdeni, mert aki indulatból beszél azt nem lehet meggyõzni. Kész.