Téma: Mamma Mia!

5/10
idõjós1010 2008 nov. 17. - 20:15:18 5/10
(683/1363)
Akárhogy-is csûröd csavarod a dolgot, a vége akkor is ugyan az: A könnyû zenei iparból még ha olyan zseniálisan jól sikerült dologról is van szó, soha nem fog olyan darab kijönni mely mögött annyi munka, és igazi szellemi, érzéki mûvészet állna mint a komolyzenében.
5/10
ondok 2008 nov. 17. - 20:02:26 5/10 Előzmény idõjós1010
(682/1363)
Szerintem a "könnyûmûfajban" is ugyanolyan kevés a jó ,mint a komolyban ,ahol szintén sok az iparos.Nem rangsorolnám a produktumokat a szerint sem ,hogy mekkora a beléjük fektett erõfeszítés.lehet valami könnyeden zseniális ,és izzadságosan középszerû.
5/10
idõjós1010 2008 nov. 17. - 16:28:06 5/10 Előzmény ondok
(681/1363)
Egy jó komolyzenei mûfajon belül megírt zeneszám nem kicsit vesz több idõt igénybe, és nem kicsit nehezebb is megalkotni azt. Pop zenét lassan már minden ötödik ember képes csinálni, némi segédlettel, viszont a zene alapjául, annak szerves részéül egyedül önmaga szolgál. A komolyzenei produkció nagyon összetett, és rengeteg tanulást igénnyel, nem kis tehetségeket, akikbõl messze nincs annyi mint a könnyûzenei iparban jártasokból, arra alkalmas emberekbõl.

Az egy dolog, hogy ki mit szeret, az meg sajnos egy másik, hogy melyik mûfaj mögött mekkora munka , és tehetség áll.

Amit te szeretnél az olyan volna, mintha egy Van gogh festményt hasonlítanánk egy szépen megrajzolt,festett portréhoz, melyre a bolygó össz lakosságának szûk fele képes(kis túlzással)
Nem véletlen hogy egyes mûfajok elsajátítására oly sok ember képes, míg másokra csak kevesek.
5/10
ondok 2008 nov. 16. - 20:50:54 5/10 Előzmény idõjós1010
(680/1363)
Veszélyes vizekre tévedsz,mert eléggé ácsingózik a sznobizmus annak a hajójára,aki egyszerûen kijelenti,hogy mivel valami Beethoven ,azért arra más törvények vonatkoznak. Nem, valami vagy jó vagy nem .Mint mondám sok zenei szakember szerint Lennon ugyanolyan kaliber a maga mûfajában.Aki komolyzenével foglakozik ,annak ugyanolyan egyszerû és kézenfekvõ Beethoven ,mint egy rockszám.Bach meg is újította a skálát ,mert túl egyszerûnek találta.
és ismerjük el ,hogy az ABBA igényes zenét csinált.Hogy nem mindenki szereti ,hát Istenem ,Bartókot mindenki szereti?
10/10
hangelika 2008 nov. 16. - 18:31:40 10/10
(679/1363)
Sajnálom azokat, akik nem tudták élvezni ezt a filmet. Nem kell a hibákat keresni, csak nézni kell. Nekem sikerült beleélnem magam, és fantasztikus.
10/10
Szandryyy 2008 nov. 16. - 17:08:07 10/10
(678/1363)
ez nagyon édi..:D:D:D
10/10
Tomio 2008 nov. 16. - 17:01:59 10/10 Előzmény KF
(677/1363)
Ezt most találtam. Részlet egy Pierce Brosnan interjúból:

"- Szégyellem, de én is kiröhögtem, amikor premier plánban ABBA-dalra fakadt. Sejti, hogy mostanság milliók kacagnak fel ennél a jelenetnél a moziban?

- Brosnan: Hogyne. Én is kiröhögtem saját magamat, és ez így van rendjén. Amikor a sajtófõnököm megnézte, felhívott, hogy elújságolja, a moziban mindenki röhögött, majd mindenki tapsolt. Tehát a belépõm és a produkcióm felkavarta a nézõket. Hát nem errõl szól a mozi? Igen, Pierce Brosnan számára ez egy õrülten furcsa szerep. Bizonyára ezért gondoltak rám, hogy mindenki megrökönyödjön. Ám legyen! "

(Hát nem aranyos?)
10/10
Szandryyy 2008 nov. 16. - 16:05:59 10/10
(676/1363)
egyet nem értek....azt h mért mondják egyesek azt h nagyon rossz film..szerintem aki kiakar kapcsolódni vagy ijesmi annak pont jól jön...jó nem úgy mint nekem h meg nézem napi 3-szor..xd...de akkoris...szerintem ez egy nagyon aranyaos film...:D
5/10
idõjós1010 2008 nov. 16. - 05:01:43 5/10 Előzmény ondok
(675/1363)
Beeethoven-t nem keverném ide.
Õ mûremekeket alkotott.
Ezek a számok viszont csak egyszerû pop dalok.
A hangsúly az egyszerûn van.!!
Amiben nincs semmi zseniális, semmi mûvészi azt simán meg lehet unni. No és Beethoven-t azért nem hall naponta az ember, pláne nem 100szor egy rádióban, mint ezeket a betétdalokat a filmbõl.
9/10
milosvienna 2008 nov. 16. - 02:22:38 9/10 Előzmény Kata original
(674/1363)
hát maga a film tényleg egy B kategóriás nyári cukros, ragacsos limonádé film... de a zene az még is abbás...Meryl Streepet szeretem, ezért egy 9est tényleg megér
1/10
Kata original 2008 nov. 15. - 06:22:32 1/10
(673/1363)
Észrevettem már, más filmek esetében is, ahogy felkapja a média, azt kötelezõen szeretik,tömegestül. Ez a film,konkrétan unalmas,még az énekhangok is rosszak. A történet annyira egyszerû, hogy szinte már fáj. Amikor megkaptam a fimet, hozzátették,hogy ilyen cuki,olyan kedves, sat...Valamiért(miért is?) Anank ajánlanám max.,aki életében elõször néz filmet. Habár annak sem, mert elvenném egy jó dologtól a kedvét.
wolody 2008 nov. 15. - 01:42:44
(672/1363)
Meryl Streep, jó zene, szép táj, de semmi több. Lehet nem is kell mondjuk... Egy poén sem volt benne, táncos koreográfia nulla, sztori nulla, többi színésznek nincs is dolga. P.B.-t minek énekeltetni? Nem elég ha leveszi az ingét már??? :-) Mondjuk a vizes jelenet is kb. azért volt a végén. Az elsõ 10 perces lánynyavajgást alig bírtam ki. Mivel az abba svéd volt nyilván a svédek szétszedhetik a mozikat, de szerintem csak végre kisütött a nap, attól kattantak meg, mert ettól a filmtõl nem lehet.
5/10
ondok 2008 nov. 15. - 01:34:21 5/10 Előzmény idõjós1010
(671/1363)
Inkább 100x a Pink floyd mint egyszer mondjuk az Edda.Ami jó ,azt nem lehet megunni.John lennon mint zeneszerzõ vetekszik a komolyzenei klasszikusokkal .És mondjuk Beethoven IX-re sem szokták mondani ,hogy unalomig ismételt.
10/10
KF 2008 nov. 14. - 21:36:10 10/10
(670/1363)
Én nem unom egyiket sem..meghallom például a Gimme, gimme-t...háát...szóval szerintem van egy pár olyan szám amit tényleg nem lehet megunni, persze mindenkinek más-más a kedvence. Én például 5-6 éve hallottam elõször a Michael Jackson-tól a Billie Jean-t, és azóta szinte mindennap meghallgatom, de nem tudom megunni, vagy például a Rocky-ból az Eye of the tiger, de az Indiana Jones fõcímdala is ilyen...
Szerintem nem korfüggõ, hogy ki mennyire unja ezeket a számokat, anyum például minden nap azt mondja hogy rakjam be az ABBA cd-t..pedig mostanság ez megy tvben, rádióban...de Õ sem unja! És én sem...a magam 15 évével..:D
5/10
idõjós1010 2008 nov. 14. - 15:26:10 5/10
(669/1363)
Az összeset ismerted szinte?
Pont errõl van szó.! Az lett volna a meglepõ ha egyiket sem.
Viszont talán te vagy az egyetlen kivétel, vagy csak túl fiatal az ifjúság soraiban, akinek még nem unalmasak ezek az állandó slágerrádiós számok. Persze vannak sokan akik már csak a puszta nosztalgikus érzés miatt sem fogják soha megunni õket.
Én viszont a magam 21évébõl minimum aktív 8 éven keresztül zsinórban szinte napi rendszerességgel, mikor szüleim rádiót hallgattak(napi szinten) naponta 3szor legalább volt ezekhez a dalokhoz szerencsém. Egy idõben mást sem játszottak a rádiók csak ezeket a dalokat.
10/10
Szandryyy 2008 nov. 14. - 12:44:24 10/10 Előzmény idõjós1010
(668/1363)
szerintem egyátalán nem igaz h a fiatalságnak unalmasak a zenék...13 éves vagyok..és az összeset ismertem szinte..pedig nem hallgatom minden nap...csak a rádióban egy-egy dalt...egyátalán nem igaz h mi a fiatalok unjuk....
10/10
Tomio 2008 nov. 14. - 02:03:17 10/10
(667/1363)
Egyetértünk KF, jó tudni, hogy más is észrevette, mennyire jó volt a három pasi: Colin Firth, Pierce Brosnan és Stellan Skarsgard. Bár õk (jókora öniróniával) csak úgy hívták magukat, hogy "a három csaj"... :)))

Tényleg ez egy nõi projekt volt. Kifordult a sarkaiból a világ, és kivételesen a nõk domináltak, nem is akárhogyan! Szerintem is Julie Walters és Christine Baranski is teljesen egyenrangú teljesítményt nyújtott Meryl Streeppel. A fiatal Amanda Seyfried-nél sem találhattak volna kedvesebb és jóhangúbb lányt.

Az pedig, ahogy a fiúk hajlandóak voltak teljesen a háttérbe húzódni, nekem nagyon imponált :))) Aranyosak voltak.
5/10
ondok 2008 nov. 14. - 00:08:23 5/10
(666/1363)
Elnézést van egykét elütés pl: Sár=sztár
5/10
ondok 2008 nov. 14. - 00:06:33 5/10 Előzmény Tomio
(665/1363)
Hol írtam én azt ,amit a számba adsz? Te mondtad,hogy MS túl van ajnározva.Erre én írtam ,hogy megérdemli ,mert ha majd a többiek is ugyanannyit bizonyítanak ,akkor õk is ugyanúgy ajnározva lesznek .Ez egész más ,mint amit Te mondasz,mert én nem azt állítottam ,hogy csak õ a jó ,csak azt hogy kiemelkedik.Bárki ellenõrizheti ,nem igazán szeretem ,ha valaki utólag csúsztat ,hogy igaza legyen.
A késõbbi fejtegetésed meg annyira fals ,hogy mások is észrevették ,hogy kevered adolgokat.Pl meg fogsz lepõdni ,abban az értelemben ,ahogy én használom bizony Töröcsik is sztár .Õ nyilván a pejoratív értelemben tiltakozott.
Egyébként Szár angolul csillag az meg ugye csillog :))Tehát ezzel is jól jellemeztem azt aki sztárnak tartok.
10/10
KF 2008 nov. 13. - 21:51:15 10/10 Előzmény Tomio
(664/1363)
Igazat adok neked, mert tényleg nem hinném, hogy Pierce Brosnan "nem tett még le eleget az asztalra"..szerény véleményem szerint Sean Connery után az egyik legjobb James Bond. Amanda Seyfried-nek eddig tényleg nem volt valami "nagy" neve, de szerintem, ha nem is játszott túl jól, és nem való filmszínésznek, a hangja akkor is nagyon jó.
Julie Walterst és Christine Baranskit igazán eltalálták a rendezõk, nagyon beleilletek a képbe, és felnõttek a "nagy sztár"(??) Meryl Streep-hez.
De nem hiszem, hogy a rendezõk az alapján válogattak volna, hogy ki milyen híres, vagy elismert.
Nekem például nagyon tetszett, hogy nem Brad Pitt, George Clooney, Angeline Jolie vagy a mostanság agyon sztárolt színészek játszották a fõbb szerepeket. Sokkal jobb volt újra látni a Bridget Jones óta eltûnt Colin Firthet, vagy Stellan Skarsgard-ot, de Brosnan sem keltett csalódást :D