Téma: Mamma Mia!

kessy6 2009 jan. 02. - 23:44:09
(863/1363)
Abszolút egyet értek Veled. Azon ritka filmek egyike,amiben nem kell értelmet,és komoly mondanivalót keresni,csak egyszerûen élvezni.
Nevetni a poénokon,és szórakozni,hogy õk milyen jól érezték magukat.
És van valaki angolul nézi,akkor észrevehetõ,hogy milyen tökéletesen passzol minden egyes szám a sztoriba. Nem egyszerûen (mint sok filmben) beszélnek a szereplõk,és aztán egyszer csak elkezdenek énekelni,hanem a dal elsõ mondata folytatása az elõtte kimondott mondatnak.
Ami bennem a legjobban megragadt:
Sam:Donna,we should talk.
Donna: I don' t wanna talk about things we've gon through....
És a dalok szövege tökéletesen illik a történet fonalába....
Nem beszélve arról,hogy mikor én néztem moziban,akkor a közönség táncolva jött ki.....szerintem ez mindent elmond....
ben07 2009 jan. 02. - 23:21:28 Előzmény agnes81
(862/1363)
Ennek a filmnek szerintem nem az a célja, hogy mondjon valamit, hanem hogy szórakoztasson, és az sikerül is. Jópofa színészek vannak benne, Meryl Streep nagyon aranyos, mint ahogy a film is vidám és jó hangulatú. A sztori valóban nem nagy durranás, de nem az a lényeg. Ha rossz kedved van megnézed és talán jobb kedvre derülsz. Nem mellesleg a táj és a képi világ sem utolsó. Pierce Brosnan hangja kicsit idegesítõ, de sokat nem énekel. Nem csöpögõs, mint a tipikus romantikus filmek. Nekem tetszett, pedig alapból nem nézek ilyesmiket. 10/9
kessy6 2009 jan. 02. - 22:00:32
(861/1363)
http://www.mamma-mia.com/
Ha valaki kíváncsi,hogyan készült a musical,ezen a címen elolvashatja.
Hogyan egyezett bele Benny, a musical készítésébe majd 20 év után,hogyan készült a dalok felhasználásával a forgatókönyv,stb.
A probléma,hogy a világ nagyobb részén az emberek a filmet látják,ami szerintem hihetetlen életkedvet,energiát,jó hangulatot sugároz, mégis köszönõ viszonyban sincs a színpadi musicallel.
A legnagyobb vitát kiváltó: mivel színpadon musical színészek játszanak,szenzációs hangokkal találkozhat az ember;a koreográfia ugyancsak fergeteges (sajnálattal láttam,hogy itt nagyon nem használták ki a film adta lehetõségeket), és még sorolhatnám.....
Ebbõl adódóan szeretném felhívni a figyelmetek,hogy akit esetleg érdekel, április 10-12 Budapesti Sportarénában lesz 4 elõadása az International Tour-nak........Igazán nagyon,nagyon,nagyon jó....
10/10
sadabama 2009 jan. 02. - 02:00:35 10/10
(860/1363)
Amúgy a sztori maga egy feldolgozás (bár nagyon átírva) Gina Lollobrigida filmje: Jó estét Mrs. Campbell (1968)
10/10
sadabama 2009 jan. 02. - 01:38:03 10/10
(859/1363)
Érdekes hozzászólások. Természetesen nem kell, hogy mindenkinek tetsszen. Most kaptam meg DVD-n, és 1 hét alatt megnéztem 9×. Badarság a zenéket összehasonlítani az eredeti ABBA dalokkal, nem szabad! Talán ciki, de 40 éves férfi létemre kirázott a hideg a film nézése közben, és bizony pzs-re is szükségem volt. Nem gondoltam, hogy ABBA dalokból még kilehet hozni újat. Évek óta nem láttam ilyen jó filmet, ami ilyen hatással volt rám. 10/10
1/10
agnes81 2009 jan. 01. - 23:32:10 1/10
(858/1363)
8,9/10 ???

Így nem lehet több nálam, mint 1/10
1/10
agnes81 2009 jan. 01. - 23:27:20 1/10
(857/1363)
Ez a filmnek nevezett vmi az abba dalok kényszeredett ráhúzása egy szirupos, sokadrangú történetecskére, aminek se füle se farka. hogy hollywoodból kikerülhetnek filmek ilyen rendezéssel és forgatókönyvvel, azon nem csodálkozom, de hogy ismert/elismert színészek ehhez a nevüket is adják... még szerencse, hogy nem adtam ki ezért egy valag pénzt egy moziban, és a dvd-t is csak kölcsönbe kaptam. azon sem csodálkozom, hogy a filmre sem lehet itt szavazni, azt hiszem sokaknak ellenérdeke, hogy "leosztályozódjon" és megmérettessen a film. emmellett ugyanakkor elszomorítónak találom, hogy ezzel etetik a népet, és sokaknak tetszik ez a színvonal. 10/2 (1 pontot az ismert és kedvelt dalokért kap). silány és semmitmondó.
1/10
halati 2009 jan. 01. - 23:25:49 1/10
(856/1363)
A kategóriáját illetõen az ábécé túl rövid ehhez a ... létrehozott valamihez.
Nem szoktam véleményt nyilvánítani (ez az elsõ hozzászólásom), de ebben a ... mûben ... minden pillanat képes alulmúlni az elõzõt, ezért vélemények alapján filmet választó honfitársaimat meg kívánom menteni a ... mû ... megnézésétõl. Szvsz ennél mélyebbre már nem süllyedhet a filmgyártás színvonala. Örülök, hogy olyan színészek vannak benne, akiket amúgy sem tartok sokra, ezért megmaradhat a hitem a szeretnivaló vígjátékokban és a jó musicalekben.
manci 2009 jan. 01. - 23:23:48
(855/1363)
Itt egy werkfilm, hogy hogy vették fel a dalokat:
http://uk.youtube.com/watch?v=ZuKvAySeR_c
10/10
zsani23 2009 jan. 01. - 18:50:26 10/10
(854/1363)
Hát attól még h nektek nem tetszett másnak tetszhet és sztem nem véletlenül az egyik legnagyobb sikerû musical lett...ti így jártatok nem tetszett..sajnálom....That's all
ja és mindenkinek Boldog Új Évet kívánok!!!
csakatvmusor 2009 jan. 01. - 17:34:14 Előzmény Tomio
(853/1363)
Akkor nem jó munkát végeztek. :-( Megnéztük valamelyik nap.
Bár ne tettük volna. Egyrészt megtanultam tisztelni az ABBA-t az elmúlt ~35 év alatt, így elég kiábrándító volt az ének. Másrészt a SZTORI egy primitív leányregény szintje alatt próbálta bimbódzó tehetségtelenségét bontogatni.
De ez még rendben is volt. Mikor Mr Pierce Brosnan elkezdett éneklésnek nevezett valamit csinálni, nos az volt a katarzis. Ezen szinész nem egy kiváló alakítása után ez a kornyikálás még bennem is egy világot döntött össze. A feleségem egyébként imádja Brosnant, de most maga is értetlenül nézte, hallgatta ezt.
Kínosan néztük végig, majd úgy tüntettük el a lemezt, hogy többé ne találjuk meg. Kidobtuk, a pénzünkkel együtt. Ezért a fimért kár volt egy lépést is tenni, másnak sem tanácsolom.
Planetarium 2008 dec. 30. - 23:05:35
(852/1363)
nekem is nagyon tetszett a film. Szeretem az ABBA-t is, de valahogy nem jutott eszembe _összehasonlítani_ a dalokat a régiekkel... elvégre most ezek a színészek énekelték és máshogy voltak jók. Nem utánzat vagy hasonló akar lenni amit le kell szólni hanem egy változat, felevenítve a számokat :) persze lehet hogy egy színésznél százszor felvették az adott dalt de ez lett.

Ezt most csak általánosságban írtam.
kessy6 2008 dec. 30. - 22:43:20
(851/1363)
Nekem tetszett a film. Hogy másnak nem.....mindenkinek szíve joga eldönteni....nem igazán érdekel.... :)
A színpadi elõadás viszont garantáltan jobb,úgyhogy ha valakinek van lehetõsége áprilisban megnézni,akkor nagyon-nagyon-nagyon ajánlom!!!!!!!!
Én már kétszer láttam....ha a film nem is tetszett (esetleg a hangok miatt),akkor ez biztosan fog mindenkinek!
10/10
Tomio 2008 dec. 30. - 22:34:02 10/10
(850/1363)
Bizony-bizony, jól tudod:)))))))))))

http://colinfirth.extra.hu/OLDALAK/FILMISM/mammamia.html
(a lap alján!)
kessy6 2008 dec. 30. - 22:25:03
(849/1363)
Ha jól tudom,hosszú évekig operaénekesnek készült?!
kessy6 2008 dec. 30. - 22:22:19
(848/1363)
A dalok felvétele a "két B" felügyeletével történt,és õk hangszerelték újra a számokat a filmhez (mint ahogy a színpadi elõadáshoz is néhány évvel ezelõtt).
Arra nem emlékszem,hogy pontosan melyik számok playback-ek,de az tuti,hogy a Winner takes it all-t és a Meryl Streep számokat játék közben vették fel a színésznõ külön kérésére,mert azt akarta,hogy "ne érzéketlen" legyen a dal.
A másik, Benny (aki a Dancing queen alatt a mólón zongorázik)azt mondta,hogy Meryl Streep elsõre tökéletesen énekelte fel a CD-re a The winner takes it all-t.
10/10
zsani23 2008 dec. 30. - 22:16:25 10/10
(847/1363)
jó Pírsznek tényleg nincs jó hangja õt oké elismerem de az Merylnek van hangja és nem hamis...!!!!!!
happylina 2008 dec. 30. - 22:15:53
(846/1363)
komolyan, legszívesebben nem is olvasok már fórumokat, toleráns voltam, de ami itt megy...nem beszélve a helyesírási hibák tömkelegérõl (és itt most nem a kivételekrõl, meg a meg nem jegyezhetõ speciális szavakról beszélek.) . Emberek, légyszi, olvassuk már el, amit írtunk ,mielõtt megnyomjuk az "elküld"-öt.

Annyit fûznék még hozzá, hogy Meryl Streep tud énekelni, épp' hogy nem lett hivatásos...

u.i. : alapból is kicsit ideges vagyok, bocs mindenkitõl a kioktatásért, fõleg a tõlem idõsebbektõl..
10/10
offtopic
zsani23 2008 dec. 30. - 21:54:49 10/10
(845/1363)
Jaj attól még h "tini" lány vagyok attól még ismerhetem az ABBA slágereket v nem???????hát meg képzelem h értesz te hozzááá meg mibõl gondolod h nem értek annyit hozzá mint mondjuk te??? (a hamis hangora meg h ott"ugrabugrál" még jó h nem énekli ki tisztán....)na mind1 énse fogok vitatkozni egy ilyen emberrel....
10/10
zsani23 2008 dec. 30. - 21:36:44 10/10
(844/1363)
ekkora.....embert!!!még h nem az ABBA felügyelte pppppffffffff láttad te gyáltalán ezt a filmet???XD vagy h interjúkat csináltak Benny Andersonnal MEG Björn Ulvæus-al???mert sztem nem csak mert nem ha ilyeneket írsz!! az meg h hamis a hangjuk...hát csak annyit róla h meg se engedték volna akkor nekik h énekeljenek a filmben....de te tiszta profi vagy értesz hozzá........