Téma: Mamma Mia!

kats 2008 okt. 07. - 00:28:34
(543/1363)
Sziasztok!
Nem akarok nagyon belefolyni/okoskodni a vitába, a filmet sem láttam:), csak a youtube-on néztem meg részleteket, de az alapján azt gondoltam, h ez a film szándékoltan nem veszi magát nagyon komolyan, és a történet is azért olyan egyszerû, meg a színészi játékok is azért túlzóak, mert azon kívül, h szórakoztatni akar, kicsit önmaga paródiája is...Másnak (aki esetleg az egészet látta)nem volt ilyen érzése?:)
10/10
judith 2008 okt. 06. - 23:38:03 10/10
(542/1363)
Mellesleg ha figyelmesen olvasod, amit írtam, "lecsapásról" volt szó, nem támadásról. Pár órán belül a kérdezõsködõ illetõ megkapta, hogy nem tud szöveget értelmezni, nem neki való a fórumozás, nem fogadja el, hogy az övétõl különbözõ vélemény is létezik etc. Vagy ez olyan kedélyes kis csevegés volt? Nekem nem annak tûnt.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 23:34:49 10/10
(541/1363)
De véleményed azért csak van. Ha nekem valami marhára nem tetszik, akkor nagyjából meg tudom mondani, hogyha ez és ez máshogy lett volna, akkor tetszhetett volna. Annyira nem bonyolult dolog ez, ha mér kritizálni tudunk. Egész konkrétan ahányan értetlenül álltak a finom kis kritikátok elõtt, annak rögtön ketten ugrottatok, hogy nem tud szöveget értelmezni, és egyébként is hogy merészel belekérdezni, mert kritizálni mindenkinek van joga. Persze, hogy van, csak ha ez amolyan kákán is csomót, akkor az nem biztos, hogy korrekt.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 22:43:05 10/10
(540/1363)
De akkor mégis hogy kellett volna mondjuk A The winnert elõadni? Ötlet? Ha nem érzelmesen, nem beleélve (ahogy szerintem egy ilyen dalt illik), akkor hogyan? Állnak Pierce-szel a sziklánál, aztán mindketten csak vigyázzállásban, karok szigorúan a test mellett, arcukon érzelmek legkisebb jele sem? Akkor nem kellett volna filmet forgatni, elég csak CD-re énekelni a dalokat, oszt jónapot.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 22:32:27 10/10
(539/1363)
Én a Chicago-t szenvedtem végig anno, nem mondanám, hogy rajongok a mûfajért. De ez a film tetszett. Függetlenül attól, hogy muscial.é, avagy sem, és annak jó-e, vagy sem.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 22:31:03 10/10
(538/1363)
Nem lehet, hogy azoknál a filmeknél az adott szerep azt követelte meg? Csak kérdem. Mellesleg nem véltem én semmit személyes támadásnak, csak szerettem volna megérteni, hogy igazán miért is nem tetszett. Nem gyõzöm/gyõztem hangsúlyozni, hogy nem a negatív kritika a gond, feltéve akkor, ha az jogos. Ha nem érzem jogosnak, akkor kérdezek. Ezt tettem. Nem bántásból.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 21:42:37 10/10
(537/1363)
Jav: nem rosszabbul--->nem jobban.
10/10
judith 2008 okt. 06. - 21:41:46 10/10
(536/1363)
Rég jártam itt, látom moldtun és csillagvirág együttes erõvel csapnak le azokra, akik nem biztos, hogy értik a rosszalló kritikájuk okát. Mert mondjuk azt a legkevésbé tudom kritikának elfogadni, hogy egy színésznõ, mondom SZÍNÉSZNÕ teátrálisan ad elõ egy dalt. Ettõl lesz ripacs. Még valahol az elsõ hozzászólások közt említette valaki, hogy Agnetha Faltskog mennyivel jobban adta elõ a The winner takes it all-t. Erre írta valaki, hogy nem rosszabbul, hanem máshogy. Ahogy egy színésznõ. Agnetha meg mint egy énekesnõ. Talán ezért? Ugye eléggé bevett szokás itt a porton kritikaként említeni, hogy ha valaki pl. beleéli magát egy szerepbe, átérzi a karakter minden egyes mozzanatát, akkor az ripacs. Ha egy filmben valami látványos, akkor az hatásvadász. Lányok, értem én, hogy nem tetszett nektek, de azért egy nagyon kicsit izzadságszagú ez a "kritika". A blõdli sztorit meg talán butaság is felróni egy vígjáték-musical-nak. Feltételezem, a készítõk is tisztában voltak a sztori komolyságával (vagy inkább komolytalanságával), ennélfogva nem is azzal akarták eladni a filmet. Kéretik nem a torkomnak esni, én csak a ti véleményeteken gondolkodtam kicsit, és ha már fórumon vagyunk, akkor talán ezt is megvitathatjuk.
7/10
mildi 2008 okt. 05. - 11:53:56 7/10
(535/1363)
Nagyon sajnálom, hogy ennyire kiforgatjátok a szavaimat!
Úgy véltem, lesz akkora megértés, és tolerancia bennetek, hogy megértitek, mire akarok célozni!

Egyébként volt egy magyartanárom, nagyon elismert, több díjat nyert bölcsészdoktor volt - ennek ellenére nem tartotta sokra Petõfi Sándor költészetét. Noha nem értettem egyet vele - mégis tiszteletben tartottam a véleményét - õt valamiért nem fogta meg. Mindenkire másképp hat egy vers, egy film, vagy egy színészi játék.

Mindannyian mások vagyunk, más az ízlésünk, más filmeket, színészeket tartunk jónak - így kerek a világ!:)))

Vannak, akik az én kedvenceimet nem kedvelik - de nekem eszem ágában nem lenne megsértõdni emiatt, és kioktatni õket!
Ezt csak általánosságban mondom.

Mindenkinek joga van egy szerény véleményt mondani!
Attól hogy nem vagyok Meryl fan, még nem vagyok "rossz ember"! :)))))
7/10
mildi 2008 okt. 05. - 10:42:07 7/10 Előzmény Annagnese
(534/1363)
Ne haragudjatok - nem tehetek róla, de én nem tartom kimagaslónak Meryl játékát, az énekhangját meg pláne. Közel harminc filmet láttam tõle, mégsem vagyok róla túl pozitív véleménnyel.
Alapvetõen jó, sokoldalú, de vannak nála jobbak.

Ezt anélkül mondom, hogy "mûveletlen bunkó" lennék!:)))
7/10
mildi 2008 okt. 05. - 10:37:50 7/10
(533/1363)
Képzeld, tájékozott vagyok mind a filmmûvészet, mind Meryl Streep terén.
Nem most kezdtem el filmekkel foglalkozni.

Egyébként csak véleményt formáltam, nem kinyilatkoztattam.
Biztos Meryl-nek megvolt mindig is a szûk rajongói tábora, de amióta kitört a Mamma Mia láz, tinilányok, egyszerû mûveltségû emberek ömlengenek róla - ami meglehetõsen ritka jelenség. Mármint az, hogy idõsebb, intellektuálisabb színésznõt kapnak fel.
Én korántsem vagyok Meryl fan - nem fogott meg egy filmben sem annyira az egyénisége, mégis örülök, hogy a sztárcicák után egy komolyabb színésznõ körül forog a világ.
10/10
Annagnese 2008 okt. 04. - 23:10:27 10/10
(532/1363)
szia!

távol álljon tõlem, hogy bárkinek a véleményét megpróbáljam befolyásolni a filmmel vagy Meryl alakításával kapcsolatban (ami mellesleg nekem nagyon tetszett), de azért egy kis korrekcióra itt szükség van.
Az, hogy korábban nem vállalt el musicalt, az még nem jelenti, hogy nem is énekelt sehol. Tessék megnézni Altman utolsó filmjét a Prairie Home Companion-t (nálunk Az utolós adás címmel adták ki), az Ironweed-et (Gyomok között), a Silkwood-ot és nem utolsó sorban a The Postcards from the Edge-t (Képeslapok a szakadékból) címû filmeket. Valamennyiben énekelt, hol egy, hol több számot és ezek alapján sem mondhatja senki azt szerintem, hogy nincs hangja vagy hogy rossz hangja van.Lehet, hogy az elmúlt 12 év Mery-fanságom alatt borult meg bennem a mérce, de ahogy Õ énekli az Amazing Grace-t vagy az I'm Checkin' Out-ot, azt kevesen tudják olyan átéléssel elénekelni.
Õ maga mondta, hogy nem tartja magát énekesnek, csupán egy színésznek, aki néha énekel egy szerep kedvéért, de lássuk be nem egy Kiszel Tündével van dolgunk énekhang terén. Arról pedig, hogy Õ korunk egyik legjobb színésznõje, nem fogok ódákat zengeni.

Sokan vannak, akik csupán a MM miatt kezdték szeretni, és valóban nagy a médiafrász a film körül de Meryl Streep érdemeit se most, se más filmje miatt ne vitassuk el.

Remélem, senkit nem bántottam meg, vagy sarkalltam arra, hogy a következõkben ellenem boszorkány-üldözés indítson.

Köszönöm: Anna, egy nagy Meryl Streep-fan:D
7/10
mildi 2008 okt. 04. - 21:28:10 7/10
(531/1363)
Csillagvirág, tökéletesen egyetértek - az igazi nívós musical nem itt kezdõdik! Imádom az ABBA - t, de itt sem a sztory, sem a színészi alakítás nem fogott meg. Meryl Streep a korához képest jó kondiban van, tényleg jól tud spárgát dobni a levegõben - viszont az alakítása, az énekhangja...hm...inkább nem mondok semmit.
Tömegpszichózis az egész Mamma Mia hisztéria, fél év múlva senki nem fog rá emlékezni!

Érdekes, Streep addig kutyát sem érdekelt, míg drámai, politikai filmekben vállalt szerepet - most meg, amióta elvállalta ezt a giccset, a média, a sajtó visszhangzik tõle...

Jó recept a sikerhez: vállalj minél több szappanoperát, bugyuta valóságsow-t, nyerd meg a lehetõ legegyszerûbb publikumot hatásvadász eszközökkel - és megasztár leszel!:(
10/10
Sicur 2008 okt. 04. - 18:33:49 10/10
(530/1363)
igaz, ami igaz... én az "imádtam ezt a filmet és meg is veszem DVDn" nevû nézõkhöz tartozom, úgyhogy egyetértek, de a "nyáltenger volt, brosnan meg katasztrofálisan énekelt" címû rajongók, lehet, hogy nem így vélekednek majd...:)
laplasz 2008 okt. 04. - 18:19:46
(529/1363)
Az elsõ dolog, hogy musical. Annak minden sajatosságával, hátrányával, lehetõségeivel, és ha csak ezt vesszük, már akkor helyt áll a kategóriájában. (Ha más zenei alapja lenne mint az ABBA, kb a Greace 2 lenne, aminek az 1. resze is sikerfilm volt ugyebár)
Tehát akinek nem tetszene ez a film, annak már az elõzetesébõl rá kéne jönnie, hogy ez nem az õ stilusa.
Második, hogy nyilván kicsit naiv film, de ettõl függetlenül tud szórakoztató lenni, mind fiatalnak, mind felnõtnek a szerepek miatt, és a sztori ahhoz képest még fordulatosnak is mondható.
És szerintem ami üzenete lehet ennek a filmnek: inkább a 40 fellettieket találja meg (Abba korszak): õk valoszinubb egy házaságban élnek, és sajnos ugy veszem észre, hogy nagyon sok a megromlott, elvált közöttük. És a Winner Take it all alatt valószinu sok is az azonosulás, azért olyan amilyen a jelenet. (Én viszont mint Abba rajongó 25 évesen, azért volt megható, mert ez az egy szám, aminek a vége eredetiben szól a filmben)
De szerintem mindenkinek volt kudarca emberi kapcsolatokban, szóval a happy end kell is, hogy egy pillanatra higgyük el vagy irigykedjunk, van megoldás, ahogy az összes ilyen filmnek a lényege.
Ha valakinek ez nem kell, attol meg ez nem nulla, én továbbra is azt mondom.
blablablaaaa 2008 okt. 04. - 18:03:07
(528/1363)
katasztrófa!gyenge történet ellenben, egy darab pozitívum :jó zenei megoldások...
10/10
Sicur 2008 okt. 04. - 17:15:37 10/10
(527/1363)
most jut eszembe! a vége!!! hát azt nagyon bírtam.. újra eltáncikáltak a dancing queent, utána meg mivel a nézõ nem volt hajlandó távozni, még ráadásnak elénekelték (hülyülték) a waterloot. amikor megjelentek a fiúk, abba a jó kis feszes naciba....:D na az volt az ász:)))
8/10
Changu 2008 okt. 04. - 13:02:58 8/10
(526/1363)
Nekem alapvetõen tetszett a film, a Winner takes it all-os résznél még a könnyeim is kijöttek (bár inkább a saját dolgaimra gondolás miatt), de a végét szerintem nagyon elszúrták. ***SPOILER*** Túlságosan tipikus lett ez a "jajj ha már itt a násznép, akkor házasodjunk össze" befejezés. Oké, hogy happy end a vége, de ezt már annyi filmben eljátszották, hogy enyhén túlzásnak éreztem. ***SPOILER VÉGE*** Ennyi kivetnivalóm van a filmmel kapcsolatban, de egyébként nagyon jó szórakozás, fõleg, ha valaki szereti az Abbát, meg a musicaleket. :) (én mindkettõt nagyon.:))
laplasz 2008 okt. 02. - 15:56:14 Előzmény Gordon Freeman
(525/1363)
Hat igen ez a film most szerencsere a masik tabornak szol, és nem a Gyuruk ura, Magyar Vándor, Wanted, Transformers, Shrek rajongoknak. Pedig ok is sokan vannak! Valoszinu az utobbi filmek neked diszcsomagolasban allnak a polcodon. (attol hogy nem erted a filmet, meg nem biztos hogy akkora nulla, csak eppen nem neked talaltak ki)
Gordon Freeman 2008 okt. 02. - 00:42:50
(524/1363)
kedves rajongók!

lehet, hogy megköveztek érte, de nem bírom magamban tartani a véleményem.
most értünk haza a moziból, egy kollégám hatására néztük meg a filmet a párommal. a munkatárs ódákat zengett róla, kétszer is látta.
mielõtt kibökném, bevallom nem vagyok egy ortodox abba hívõ. bizonyára ez komoly fogyatékosság, de hát ez van.

a film egy nagy nulla. cukormázas lenne? az nem kifejezés! erõltetett, izadtságszagú volt majd minden jelenet. komoly szenvedés volt végignézni, pedig a fényképezése zseniális (meg is nézem ki követte el). Pierce Brosnan énekhangja? szánalmas, az sok vihogás rettenetes.
ha el tudnátok vonatkoztatni a zenétõl -ami kétségtelenül hibátlan- , bizonyára belátnátok hogy ez egy fércmû.
nem is értem, hogy ez a sok nagynevû hogy adhatta az arcát ilyesmihez...