STKAKTUSZ 2010 máj. 27. - 00:50:19
(2142/3502)
---spoiler---

Hát az évad egésze szerintem is kicsit gyenge volt, az elején és a végén látszott a koncepció, de a közepét olyan "írjunk a semmibe"-jellegûnek éreztem (oké ez lehet kicsit erõs kifejezés de a többi évaddal összehasonlítva...). Volt mondjuk 1-2 dolog, amit nagyon jól végigvittek, pl Ziva állampolgársága és az út, ahogyan tényleg mindent feladott a régi életébõl (nem lehetett könnyû a Bibliára esküdni), néha úgy éreztem, hogy csak ez tartja egészben az évadot, ez ad neki egyfajta folytonosságot, különben csak különálló részek lennének. Akkor a fináléról...

Nekem tetszett! Meg is lepõdtem, mert nem nagyon bírtam a régebbi Mexikós részeket... de ez sztem nagyon jól sikerült! Indítva azzal, hogy "I don't usually drink scotch...", itt már éreztem, hogy élvezni fogom ezt a részt:D Zivát jó volt látni újra a fekete szerkóban a tetõn, igen szaporán lövöldözött:) aztán a végén meg ahogy mondta az esküt... Ami még nagyon meghatott, ahogy Gibbs testõrt nevezett ki Abby mellé, meg ahogy aztán megölelgette mielõtt elment...
Nem hittem volna hogy ilyet mondok, de nekem Vance ebben a részben volt elõször igazán szimpi és itt éreztem elõször, hogy jó, hogy õ az igazgató... bár tényleg igazán szemét húzás volt Tonyt elküldeni (én amúgy elõször azt hittem, hogy kinevezi õt fõnöknek). Amúgy a amikor megjelent a parkban hát ott anyáztam rendesen... azt a jelenetet többször is meg kellett néznem (meg sztem majd az egész részt is) mire felfogtam mi is van, asszem felfogtam:D imádom amikor politikusat játszanak, és akkor lehet találgatni, hogy ki kirõl mit és mennyit tud és mennyit nem... hát ahogy Ziva és Tony rájöttek, hogy Dean Gibbs-t hívja, az az arc, amit vágtak... gyönyörûûû:D
A vége pedig... jaj:) ahogy Ziva mondta az esküt, hát az sztem olyan szép jelenet volt, karöltve a meditáló Gibbs-szel... tökéletes volt. Ziva végre eljutott oda, ahova mindig is akart, és Gibbs számára is egy egészen új dolog kezdõdik el. Örülök, hogy MAllisonnal így alakultak a dolgok, õt is megkedveltem mostanra. Nem tudom, hány részt írt alá a következõ évadra vagy aláírt-e már egyáltalán, de remélem hosszú távra terveznek vele. Michelle óta úgysincs ügyvéd a csapatban.
Tony miatt én is izgulok kicsit, vajon egész nyáron ott marad vagy Vance megelégszik azzal, ha Mike nyitva tartja a szemét? Az oké, hogy Gibbs-ben megbízik, de Mike-ban szerintem nem... Szegény Zivát én is nagyon sajnáltam, úgy készült erre az alkalomra...:(

Még nagyon tetszett, ahogy Gibbs mondta, hogy "I've seen enemies with vendettas, Leon. Seen people loose their lives to them. People that matter." Jenny-t juttattja eszembe...

Huh bocsi jó hosszú lettem, de kikívánkozott:)
Nissi 2010 máj. 26. - 19:51:11
(2141/3502)
****SPOILER****

hát igen, én csalódtam, mert jobbat vártam, és nemcsak a finálé tekintetében, hanem az évad is elég gyengusra sikeredett, legalábbis számomra.

Riveráról már akkor tudtam, hogy valami nem stimmel vele, mikor megjelent néhány résszel ezelõtt, szóval ez nem lepett meg. A történet nagyon nincs lezárva, de kétlem, hogy Gibbs apjának valami baja esne, én inkább Tony-ért aggódok, hogy a francba küldhette el Vance oda egyedül. Az sem derült ki, hogy Franks hogy menekült meg, és hogy csak az egyik ujja bánta. Ziva biztos mérges lesz majd mert Tony és Gibbs nem mentek el, de hát mindkettõ igen elfoglalt volt.

Másik érdekes, mikor a liftben beszélget Abby-Tony-Ziva és hogy Ziva még a 40-es szabályokról nem is hallott, és hogy hányszor mondta már Gibbs-nek hogy írja le ezeket a fránya szabályokat :D

Vance-tõl is elhangzott egy érdekes mondat, mikor Gibbs is vele volt: I spent a lot of time in Los Angeles this year, getting that office up and running.
Gibbs: I noticed.
Ez lehet, hogy egy kicsit kétértelmû és utalás Shane Brennen-tõl...hát igen meg is látszott sajnos!!!

Hát meglássuk, hogy mit hoznak ki belõle, de egy biztos most nyugodtan megyek a nyárnak, mert Gibbs papa úgysem fog meghalni vagy ilyesmi, és mindenképp egy jobb 8. évadot kérek a készítõktõl!!
Nissi 2010 máj. 26. - 19:40:15 Előzmény könnycseppek
(2140/3502)
az indoklás valóban fura Zivától, de érthetõ, õ ennél a dolognál azt akarta, hogy õ anno megbízott Ariban is, õ hitte azt, hogy a testvére ártatlan, és nem egy kegyetlen pszichopata. Májkölben is megbízott, hiszen vele volt küldetéseken, mikor visszaküldték õt Israelbe az 5. évad végén, meg hát kötõdött is hozzá, és õ is elárulta, talán nem is tudta, hogy pontosan mit is csinál Amerikában, és amikor tudatosult benne, hogy mit is tett ---> megölt egy amerikai ügynököt, akkor megpróbálta gyorsan kimenekíteni, ami már nem sikerült mert akkor Tony már erre rájött. Na szóval õ nem akart Tony-ban megbízni, mert Ari és Májköl is a végén elárulták, és holtan végezték.
10/10
Cimmike 2010 máj. 26. - 16:28:48 10/10
(2139/3502)
***SPOILER***

A 7x24 ugyan nem volt olyan izgalmas, mint amilyennek vártam, de azért érdekes volt! A fõ fonalat tovább vezették, de még mindig ott a nagy kérdés, amire én nem kaptam választ: miért kellett a mexikói pulykáéknak közel 20 évet várniuk a "bosszú"-val?

Rájöttünk, hogy mi volt a 44-es szabály (megtudtuk, hogy a 4x-esek veszély esetére valóak), és láthattuk, amint megalkotásra került az 51-es. Nagy igazság van benne, az tény... Viszont az epizód vége olyan semmilyen volt. Azt leszámítva persze, hogy folytatást kíván maga után. Megnyugodtam, hogy lesz 8. évad...

Amúgy belõlem vegyes érzelmeket váltott ki ez a rész:
- Amikor Tony és Ziva gépe leszállt, megegyeztek abban, hogy Gibbs nélkül nem térnek vissza. Erre mit látni? Gibbs masírozik a gép felé... Akkorát kacagtam! :-)
- Amikor Ziva letette az állampolgársági esküt (vagy hogy hívják), akkor viszont elérzékenyültem, mert pont a két számára legfontosabb ember nem volt ott vele ezen a nagy napon. Pedig szegénykém olyan büszkén mondta a szöveget...
10/10
Cimmike 2010 máj. 26. - 14:31:36 10/10
(2138/3502)
Remélem, hogy hamarosan a 7x13-at is megnézed, mert az is felvet jó pár kérdést Tiva ügyben... ;-)
könnycseppek 2010 máj. 26. - 13:20:59
(2137/3502)
Pár dolog viszont eszembe jutott a hsz-okról:-)

McGee
Pontosabban Sean Murray. Nekem is nagyon fura, hogy ennyit fogyott, sztem is jól állt neki, amíg kerekebb volt a feje;-) /Talán Michael adhatna át neki pár kilót;-), bár ez nem azt jelenti, hogy ettõl M. nem lenne a szívem csücske;-D/
Azt viszont bírom, hogy ez a motívum (mármint, hogy lefogyott) visszaköszön az epizódokban, méghozzá többször is.

Ziva
Vessetek a mókusok elé, de nekem igazából sosem volt kedvencem. Igazából nem tudom megmagyarázni, ez csak egy érzés (valaki szimpatikus, vagy nem), de tény, hogy érdekes karakter, nagyon kemény és/de az érzelmekkel nem tud annyira bánni, pedig 'van neki is rendesen'. Ebben valszeg persze a neveltetése is számít, de nekem pl. nagyon fura volt ez a bizonyos 6vége-7eleje rész, amit -ezt írtam is korábban;-)- Abby nagyon pontosan a fejéhez vágott: nem bízott Tonyban. És itt nem 'Tony' a lényeg, hanem, hogy 'a társában', akivel végülis már 4 (5?) éve együtt van. Persze erre végül rájött, de az indoklása talán épp ezért volt mégis fura (Ariban bízott, Michaelben szintén, Tonyban már nem tudta, hogy... ?!???). És végülis Gibbsben sem bízott, akit viszont -mint végül kimondta- apjának tekint.

Tiva
Talán az elõbbibõl következik, de nekem ez nem is egyértelmû. Mármint hogy van köztük bármi "több". Ez biztos az írók hibája is (ahogy azt írtátok korábban, hogy nem is tudnak velük mit kezdeni), de valahogy az eddigiek alapján egyáltalán nem érzem, hogy lenne köztük annál több, mint hogy társak és ezért megtesznek mindent egymásért. Korábban belebonyolódtak egymásba, avgy valami ilyesmi, de arról már semmi "hír" és talán éppen ezért van az is, hogy nálam pl. az, amit Tony a szabadításnál mondott (Nem tudtam nélküled élni) egyáltalán nem olyan értelemben jött le, mint nálatok:-). Igen, hiányolta/ták, mert a csapat tagja és társak és JÓ társak (nyilván nem lehet bárkivel ugyanolyan a viszony/kapcsolat, de ettõl ez még nem szerelem), de pl. Kate elvesztése után is eléggé maga alatt volt mindenki, õt is elég rendesen meggyászolták (ráadásul õ tényleg meghalt, Ziva-ról pedig a bizonytalanság volt csak).
Persze az is lehet, hogy ha tovább nézem a 7. évadot, történik olyasmi, amitõl megváltozik a véleményem, addig viszont igyekszem elkerülni a spoilereket;-)

Ha már szerelem...
szerintem 'Dzsini' volt az egyetlen eddig (legalábbis õ maradt meg bennem ködös emlékeimen keresztül;-)), akit Tony tényleg/igazán/valóban szeretett, akibe szerelmes volt.
Tetszett a történetvezetésben, hogy ugyan ez egy küldetése volt és ezért kellett ragaszkodnia hozzá, de éppen ez vezetett ahhoz, hogy igazán megismerje és megszeresse. Vagyis tényleg ilyenek a pasik (?), maguktól nem küzdenének, nem mennének vissza esetleg bocsánatot kérni...?...
könnycseppek 2010 máj. 26. - 12:47:34
(2136/3502)
Visszaolvastam kicsit és még jobban megerõsödött bennem (bár ebben a Sötét Angyal is szerepet játszott;-)), hogy vissza kellene néznem ezt a sorozatot újra.

De elõbb inkább felzárkózom a 7. évadból (mégsem bírom kivárni itt sem, hogy a magyaron leadják), már a 12.-nél tartok...

*** 7x12 ***
...és ez pl. megint olyan rész volt, amit egyszerûen imádok. Tonyval az élen (ezt már mondtam, tudom;-)).
Azt pedig még mindig óriásinak tartom, hogy Robert Wagner játsza az apját:-)
STKAKTUSZ 2010 máj. 23. - 19:47:06 Előzmény wrossi
(2135/3502)
Hát igen... meg mondjuk egyikük sem valami könnyû eset, mondhatni a két véglet: Abby túlságosan nyitott, Ziva pedig túlságosan zárkózott. De az milyen édes volt, ahogy Ziva felajánlotta Abby-nek, hogy segít neki összerakni valami kütyüt, mert hogy jó a kirakós játékokbanXD
wrossi 2010 máj. 23. - 19:05:56
(2134/3502)
Azért Ziva belépõje Ari miatt nem volt éppen szerencsés.Szegény Abby egész nap a laborban kuksol,így õ sokmindenbõl kimarad.A helyszínelõi szüzességét is csak akkor veszítette el amikor házon belûl történt "gyilkosság".Zivával is kevesebb kapcsolata volt mint a többieknek és talán pont azt nézte rossz szemmel,hogy milyen gyorsan elfoglalta Kate helyét.Aztán persze a legjobb barátnõk lettek,bár gyanítom,hogy egyiküknek sincs másik barátnõje.
10/10
Cimmike 2010 máj. 23. - 16:01:57 10/10
(2133/3502)
Alapvetõen Abby utálta Zivát, mert micsoda dolog az, hogy csak úgy "elveszi" Kate helyét? Aztán mégis csak mexerette a kis hülye. :-)
STKAKTUSZ 2010 máj. 23. - 13:59:03
(2132/3502)
Tényleg, hogy utálták egymást az elején!:D sose felejtem el, amikor Abby elõször szólt közvetlenül Zivához (mert az elején nem is szólt hozzá:D), akkor is csak azért, hogy beoltsa, és olyan szépen hangsúlyozta, hogy "...agent DÉVID":D:D:D mire Ziva: "David!":D
10/10
Viky 21 2010 máj. 23. - 10:41:51 10/10
(2131/3502)
Köszi a felvilágosítást és a videót is.
Most meg az jutott eszembe, ami a videóban is benne van, amikor Abby és Ziva felpofozzák egymást. Az is akkora volt! 3x23
10/10
Cimmike 2010 máj. 22. - 22:55:39 10/10
(2130/3502)
10/10
Viky 21 2010 máj. 22. - 22:44:18 10/10 Előzmény Cimmike
(2129/3502)
Ez tényleg szuper, köszi a videót!
Emlékszem arra a részre, amikor Gibbs letaslizta saját magát a liftben. Na hát azt imádtam! Nem vagyok benne biztos, de talán 3. vagy 4. évad.
10/10
zora 2010 máj. 22. - 15:32:00 10/10
(2128/3502)
Ez nagyon jo!!!
10/10
Cimmike 2010 máj. 22. - 12:23:41 10/10
(2127/3502)
Nissi 2010 máj. 22. - 07:36:01 Előzmény Cimmike
(2126/3502)
már a 6. évadban sem ütögette õket Gibbs, talán 1x Tony-t, ha jól emlékszem
wrossi 2010 máj. 21. - 22:26:45
(2125/3502)
Talán már nem hibáznak a gyerekek,felnõttek.
10/10
Cimmike 2010 máj. 21. - 22:00:42 10/10
(2124/3502)
Nekem a 7-ben az hiányzik, hogy Gibbs már nem vágja õket tarkón...
STKAKTUSZ 2010 máj. 21. - 21:00:13
(2123/3502)
Nekem is ez a két évad az, amit egyszerûen nem lehet überelni:D minden rész halál vicces, és ez mégsem megy a dráma rovására, itt nagyon jól megtalálták az egyensúlyt. A 3.-4. évadban több karaktercentrikus rész van, mint a többiben együttvéve.