Android666X 2008 okt. 30. - 21:17:57
(23/83)
Én is mindig leülök megnézni, sõt! A könyvet is leszedtem netrõl. XDDD
10/10
Istenasszony 2008 okt. 25. - 20:47:28 10/10 Előzmény Sellofan
(22/83)
Hülyeséget írsz, nagyon jó "mese".
10/10
k11zoltan 2008 aug. 28. - 14:02:07 10/10
(21/83)
Szerintem nagy poén vagy! :)
Sellofan 2008 aug. 28. - 13:36:13
(20/83)
Sziasztok!!! Vannak akik imádják!!!! De én kinem állhatom!!! Akkora nagy baromság hogy azt szavakba nem is lehet önteni!!! Én gyerekes vok mert most is imádom a kis hableányt meg a disney-ket. De azért ez már túlzás!!! Aki ezt képes végignézni annak az agyában ADÁS SZÜNET van!! Ne érezze magát senki sértve ez csak az én véleményem!!!
Android666X 2008 máj. 02. - 15:48:46
(19/83)
Én mindig megnézem ha adják, örökzöld film.
10/10
brigittalino 2008 máj. 02. - 13:32:43 10/10
(18/83)
Nekem nagyon tetszett ez a film!!!:) Nekem is megvan ez a film és gyakran megnézem, mert nemtudom megunni:) Ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg, mert tényleg nagyon aranyos történet!!!
10/10
cleo szertori 2008 febr. 08. - 16:08:44 10/10
(17/83)
Én igy gyerekfejjel ugy gondolom hogy Doroti helyébe én nagyon féltem volna...........
Tenebra Mors 2008 jan. 14. - 00:15:16
(16/83)
Mostanában néztem meg "felnõttebb" fejjel, és még mindig tetszik. Persze infantilis, nagyon is, de pont ez a jó benne. Nosztalgiát ébreszt bennem gyerekkorom jó pillanatairól.
Eléggé méltatlan a filmhez, hogy csak 1956-ban kezdett TV-s vetítésekkel lett híres, elõtte nem volt túl sikeres és népszerû. Lehet, hogy a nézõknek csömöre volt anno a musical-ektõl? XD Lehet.
Anno nem tetszett, hogy olyan sokat énekelnek. Most nagyon. Nemtom: a film, ha nem hordozná magán ezt a musical-elemet, nem is lenne olyan jó.
Az meg, hogy a varázsló igazából nem is varázsló, hatalmas ötlet! Nem ismerem a könyvet, de a film mindenképp kiemelkedik ezzel az áltagos mesék közül. Eleve, hogy egy szürke (illetve szépiás, mert ugye az eredeti film nem fekete-fehér volt Kansas-ben, hanem barnás színezetû, vagyis szépia) világból indul, mely a valósággal viszonyban van (hiszen Kansas egy létezõ város), már ad egyfajta egyediséget az egésznek.
De nekem a fantáziavilág sem volt olyan "mesei". Persze mese az egész, ha a felszín alatt meg is húzódik valami komolyabb téma, de kétségtelenül nem átlagos, és kétségkívül tanmese. Szóval Óz világa sem éppen fenékig tejfel. Persze csodás lények, furcsa szerzetek élnek ott (munchkin-ek pl. ), de mégis hasonló problémák fedezhetõk fel ott, mint a valóságban. Fõleg, ha a kort nézzük, a '30-as évek végét. Észt, szívet, bátorságot vesztett emberek szimbólumai jelennek meg ebben az álomvilágban, s bár elsõre nem tûnnek emberinek (oroszlán? bádogember?? madárijesztõ???), mégis rájövünk, hogy õk nagyon is emberek, s nagyon is emberi gondokkal küzdenek. A háború elõtti idõkben és a gazdasági válságból épp, hogy csak kilábaló Amerikában is hasonló gonddal küzdhetett egy átlagos amerikai farmer, akinek állataiból le kellett vágni, és el kellett pusztítani terményeit. Egy depresszív világ, bizonytalansággal tele, ahol sokak küzdenek a bátorság hiányával, vagy a kiüresedett élettel.

Rendkívül intellektuális mese, szerintem gyerekfejjel nem is lehet felfogni, hogy milyen értéke van e filmnek. Nagyon megtévesztõ a meseszerkezet és az is, hogy Frank Baum regényébõl készült. Egy gyerek emiatt unhatja is, hiszen mint csupasz mese, alulmarad, fõleg a mai gyereknél. Így igazi értékét csak akkor kapja meg véleményem szerint, ha az ember már rendelkezik tapasztalattal és megfelelõ intellektussal.

Szóval férfi létemre, és korom ellenére nálam is kultfilm, s abba a kategóriába tartozik, amit szívesen nézek meg többször is!
10/10
k11zoltan 2007 szept. 02. - 16:31:38 10/10
(14/83)
Nagyonalap, nagyonjó!
*Bátorszív* 2007 júl. 14. - 00:33:06
(13/83)
Rövid leszek, és ezennel nem túl eredeti:
Alapmese ( L. Frank Baum mûve), és Alapmese-film ( Victor Fleming filmalkotása).;

~ Forever Classic ~
Ferrer 2007 júl. 13. - 21:47:07
(12/83)
Egyébként én csodálom ezt a filmet. Jól példázza azt, hogy nem is kellenek erõltetett látványos hatások ahhoz, hogy egy film elérje a célját. Nagyszerûen kihasználták az akkori lehetõségeket is. Én 5-6 éves koromban nagyon szerettem, de azóta megmaradt a kedvenc filmem.
A zenék egyébként az akkori és a mai filmzenékhez is valamennyire képest "profik", mivel kifejezõbbek. És ha figyelitek, a zenékben már alkalmaztak sztereó eljárást: az énekek monóban szólnak, a kísérõ zenekar pedig teljes sztereóban. Ma ez számítógép nélkül elképzelhetetlen lenne, peddig akkor híre, hamva se volt gépeknek! Hihetetlen.
Ferrer 2007 júl. 13. - 21:40:23
(11/83)
Sziasztok!
Nincs meg valakinek az a szám, amiben a manók éneklik a "We're off to see the wizard"-ot, amikor Dorothy elindul a sárga úton? Remélem készült belõle teljes verzió... köszi.
Emesee 2007 ápr. 12. - 21:52:48
(10/83)
Nagyon jo ez a film! Szerintem ezt legalább egyszer mindenkinek látnia kell!
Jah, és én is ezt irom: õk tényleg a technika nélkül csináltak egy nagyon aranyos, és SIKERES filmet
Vikke 2007 ápr. 12. - 15:07:50
(9/83)
Ez egy alapfilm. Olyan kedves látni hogy a technika még mennyire gyerekcipõben jár és mégis annyira élvezetes.
Emesee 2007 márc. 10. - 19:42:52
(8/83)
szerintem nézd meg a dvd kölcsönzõkben. ha a hipermarketekben nem találod, akkor ott valószinûbb szerintem
Emesee 2007 febr. 26. - 21:00:50
(7/83)
jaj, köszi szépen!. köszönöm!
milyen e-mail cimedre küldjem el az msn-emet? mert nem akarom ide kiirni mindenki elé
Hajnee 2007 febr. 26. - 19:56:19
(6/83)
Szia!
Nekem meg van a karaoke változat:)Elküldöm szívesen:)
Emesee 2007 febr. 26. - 19:19:30
(5/83)
megszereztem! már csak a karaoke verzió lenne fontos
Emesee 2007 febr. 26. - 19:16:28
(4/83)
Én is nagyon szeretem, és egyetértek! Ez egy örök klasszikus!
Fontos lenne megyszereznem, de sehol se találom a fõcimdalt! Megvan valakinek a Somewhere over the rainbow cimû szám? Ha igen légyszi irjatok, és megadom az msn-em.
Ha esetleg karaoke verzioban van az mégjobb.
kösz