arpi_ 2008 jún. 11. - 16:40:55
(31/131)
A viasat reklám zenéje amit keresel:
Coldplay - What If

itt meghallgathatod:
http://www.youtube.com/watch?v=FdD6RMICpfg
Szanti89 2008 jún. 10. - 23:59:16
(30/131)
Snow Patrol: Set the fire to the third bar , ez nem az amire gondoltam, van egy másik is, plz ha vki tudja írja meg, köszi ;)
sushi 2008 jún. 10. - 20:22:01
(29/131)
én láttam az utolsó részét ami elég egyértelmûen befejezõ rész volt vagyis nekem nagyon úgy tûnt(mellesleg nagyon dúrva volt, elég mélyre hatott)...szóval akkor nem nagyon értem, hogy most mi ez az új évad...valaki elmagyarázná nekem ha nagyon szépen megkérem?...
Szanti89 2008 jún. 10. - 00:00:35
(28/131)
Azt szeretném megkérdezni, hogy a Sírhant mûvek reklám folyamán a viasaton, megy egy háttérzene, amin az új évadot reklámozzák. Plz vki meg tudná mondani a szám elõadóját címét tudomisén ;) . Örök hála, elõre is köszi, üdv,

Szanti89
DonKartács 2008 jún. 09. - 13:31:37 Előzmény danab1
(27/131)
jajj dejó!! :) köszi az infót!!!
zolten 2008 jún. 03. - 19:32:21 Előzmény dollybell
(26/131)
Dollybell! Hálásan köszönöm! És akkor most megragadnám az alkalmat, hogy telhetetlenségemet bizonyítsam. Nemrég egy fekete-fehér volkswagen passat reklám ment a képernyõn, és valami elképesztõen nyugis betétdala volt. Ha netán ezt is ismernéd és megosztanád velem... Kereken 30 azaz harminc napig a rabszolgád leszek!!!
10/10
Obránszky Ármin 2008 jún. 03. - 14:44:56 10/10
(25/131)
Sajnos még nem fejeztem be, mert itt a vizsgaidõszak és ilyenkor nem tanácsos olyan fajsúlyos dolgokat nézni, mint a Sírhant Mûvek, ahol egy-egy rész után az ember még napokig agyal, de h padlóra kerül, az biztos. :-)
A jelzõkkel, amiket felhoztál pedig, tökéletesen egyetértek. Olyan erõs ez a sorozat, amire az ember nem is számítana.
10/10
Karolka 2008 jún. 03. - 12:12:05 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(24/131)
Gondolom mára már befejezted, de számomra az utolsó évad volt a legütõsebb! Hihetetlen, elképesztõ színészek, tökéletesen át lehetett élni a fájdalmat! Ennél jobb befejezést nem is lehetett volna alkotni... Nagyszerû sorozat!
10/10
dollybell 2008 jún. 03. - 10:42:36 10/10
(23/131)
Snow Patrol: Set the fire to the third bar
zolten 2008 jún. 02. - 23:54:21
(22/131)
Sziasztok!
Valaki nem ismeri véletlenül a mostani betétdalt? Azt, amivel a viasat mostanság hírdeti...
danab1 2008 máj. 29. - 18:12:19 Előzmény DonKartács
(21/131)
Én is nagyon kedvelem azt a sorozatot: elgondolkodtató, mégis humoros, igényes, sokatmondó.
Június 4-étõl az 52. epizódtól kezdi vetíteni a Viasat.
10/10
David191 2008 máj. 29. - 16:40:49 10/10
(20/131)
Egy Mestermû ... Perfektion.
DonKartács 2008 ápr. 02. - 00:29:33
(19/131)
A legjobb sorozat!!! Mikor lesz megint a tévében???
Redfield 2008 márc. 17. - 15:08:08
(18/131)
Nagyon igényes, intelligens sorozat. Mind humorban, mind drámában, és ez nem túl gyakori.
10/10
Obránszky Ármin 2008 márc. 17. - 01:41:56 10/10
(17/131)
Még csak a második évadnál tartok, de ki merem jelenteni, h a legjobb sorozat, amit eddig láttam. Végre arra használják a rendelkezésre álló idõt, h mélységet adjanak a történetnek. Hallottam már, h a Született feleségekkel hasonlítják össze. Hát nem tudom, szerintem fércmunka ehhez képest, sokkal kevésbé életszagú. Remélem, senkinek nem tiportam a lelkivilágába. Ilyen pazar színészi alakításokat nagyon ritkán láttam eddig sorozatban (Michael C. Hall azért sorozatgyilkosként sem adta alább... :-)).
Na, nem is szaporítom tovább a szót felesleges. Azt hiszem, aki ide betéved, azt nem kell már meggyõznöm. :-)
skyler26 2008 febr. 08. - 16:27:06 Előzmény Jim Raynor
(16/131)
Azért mert nagyonkésõn adják sajnos.
durvaarc 2008 jan. 31. - 21:21:29
(15/131)
jelentem hozzászóltam, amúgy kár hogy a régi megy megint
10/10
Jim Raynor 2007 júl. 01. - 16:36:54 10/10
(14/131)
Furcsálom, hogy ennyire kevés a hozzászólás egy ilyen nagyszerû sorozathoz.

Mindegy, én viszont szeretem elmondani a véleményemet.

Most csak ki szeretném egészíteni az elõzõ hozzászólásomat, vagyis egy kicsit felül szeretném írni.

A sorozat utolsó részének utolsó 3 perce váratlanul ért, nem ilyen befejezésre számítottam, ezért kicsit csalódottnak éreztem magam.
De a napokban sikerült megemésztenem az élményt és most már úgy gondolom, hogy a sorozat ily módon történõ lezárása a gondolkodásomra és létszemléletemre talán nagyobb hatással volt.

Én azért voltam csalódott elõször, mert szerettem volna azt hinni, hogy minden folytatódik majd ugyanúgy, mint azelõtt, csak nem sorozat keretein belül, hanem a képzeletünkben.
Egy olyan lezárás, mely minden további eseményt a lehetõségek állapotában, képlékenyen, egy új kezdet jegyében hagy, nagyon szívderítõ és felemelõ.

Az ember sokszor jobban szereti, ha a dolgok a lehetõségek állapotában maradnak, mintsem, hogy megvalósítsa õket.
Jobb érzés, ha tudja, h még választhat, hogy még nem kell elköteleznie magát. Ez az érzés egyfajta szabadság élménnyel párosulhat.

A film utolsó 3 perce ezzel a gondolkodásmóddal szemben tudatosítja, hogy az élet pillanatok alatt elszáll és végül semmi nem marad hátra, csak emlékek, minden lehetõség múlttá lesz, minden elmúlik. A régi szép idõkbõl, rokonaink és barátaink emlékébõl végül nem marad más, mint fényképek a nappali falán és mi is ott leszünk valamelyiken, egy kép fogja õrizni emlékünket. Meghalunk és végül minden hangulatot, minden örömöt és bánatot, azt a kort, amiben éltünk, a házunk falai által õrzött emlékeket, a kertünket, a közös emlékeket csak egy porosodó, ódon kép fogja õrizni. Mint ha itt sem lettünk volna, mintha soha meg sem születtünk volna. A halált nem érdekli, hogy úgy éltünk-e, ahogy szerettünk volna, hogyan küzdöttünk, örültünk, szenvedtünk és szerettünk. Mindenki meghal. Minden elmúlik, az emlékeink, az örömteli perceink, a bánatunk, az életünk. Ezért fontos, hogy ne csak álmodjuk az életünket abban a csalóka fényben, amit a lehetõségek általt teremtett szabadság sugároz, mert ez a szabadság illúzió, egy köd, ami egy pillanat alatt szerte foszlik, hogy az ember élje az életét és ne csak élje, hanem próbálja azt minél teljesebben és boldogabban tenni, úgy, hogy tisztában van vele, h eljön az idõ, amikor minden véget ér.

Számomra ez volt az üzenete az utolsó rész utolsó 3 percének.
10/10
Jim Raynor 2007 jún. 30. - 01:42:48 10/10
(13/131)
Sajnos - mivel túl hosszú volt - lemaradt az elõzõ elõtti hozzászólásom vége, megpróbálom újraírni emlékezetbõl :

Az utolsó 5 perc viszont számomra illúzió romboló volt és nem volt stílusos.
Én szeretem azt a koncepciót és felfogást, hogy ha valami véget ér, akkor valami új is kezdõdik egyúttal. Ez amellett, hogy szomorú, bíztató és reménykeltõ is. Nos, a sorozat utolsó részében gyönyörûen egyensúlyoztak a forgatókönyvírók, hogy hangsúlyt adjanak az elmúlásnak és egyúttal egy új kezdetnek is. Ezt az egyensúlyt, ezt a számomra reménykeltõ, minden szomorúsága és bánata ellenére, egy új kezdetet, egy új életet sugalló befejezést az utolsó 5 perc stílustalanul rombolja szét, egyértelmûen determinálva ezzel az eseményeket, annak az életnek a lehetõségét, melynek kezdetébe még bepillantást nyerhetnénk, viszont a sorozatnak már nem lenne része.
Számomra elég lett volna, ha egy új és reménykeltõ élet kezdetének csupán a lehetõségével fejezik be a sorozatot, a nézõ képzeletére bízva a további eseményeket.

Mindent összevetve a sorozat egyedülálló, szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy kategóriájában magasan a legjobb, köszönhetõen a nagyfokú pszichológiai érzékenységgel megalkotott párbeszédeknek, történetvezetésnek és színészi alakításoknak, a sajátos atmoszférának, a személyes, az embernek önmagával vívott és a családon belüli konfliktusoknak a lélektani, etnikai és még nagyon sokféle értelemben vett hihetetlenül széles spektrumú ábrázolásának, a szexuális poblémák és az identitáskeresés komplexitásán át, az életrõl és halálról alkotott elképzeléseknek a hitetetlenül sokszínû bemutatásáig.
Örülök, hogy láthattam ezt a zseniális sorozatot.
10/10
Jim Raynor 2007 jún. 30. - 01:30:04 10/10
(12/131)
Illetve "az Amerikai szépség c. film forgatókönyvírója... "