Téma: Skins

10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 17. - 13:47:52 10/10 Előzmény hun_csilla
(519/759)
Privát üzenet ment!
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 17. - 13:22:49 10/10
(518/759)
Üdv újra itt, bevallom, már vártam, h ismét felbukkanj! :-)
10/10
Vinogradov 2009 márc. 17. - 11:44:28 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(517/759)
Hát, Ármin barátom, sok topicban számítottam a felbukkanásodra, de itt tutira nem!

Megnyilatkozásaidhoz és a "fórum életbentartója" szerepkör ideiglenes átvételéhez (amiért egyébként nagyon hálás vagyok) még lesz néhány szavam...

De nem most, mert rohannom kell órára... :)
10/10
Vinogradov 2009 márc. 17. - 11:38:41 10/10
(516/759)
Csak nem sikerült teljesítenem, amit elterveztem, pedig milyen szépnek látszott, mikor az elsõ rész után elhatároztam: kivárom a harmadik évad fináléját, és azután egyben ledarálom az egészet, úgy ahogy van, hogy megkapjam azt az élményt, amit az elsõ két évad is csak így nyújthatott elsõ látásra…

Sajnos csak a feléig bírtam…

Nem épp spoilermentes kritika következ, egyelõre az második, harmadik, negyedik, ötödik és hatodik részrõl...


Nem tehetek róla, még mindig él bennem (bár egyre halványabban) egy álomkép…

Arról, hogy, miután lefut a harmadik évad felirata a fel-blende után a következõ kép az lesz, hogy egyszer csak feltûnik Tony a Stonem ház bejártánál: „I’ve come home from the university”…

Vagy, teszem azt Anwar: „Where is Sketch?”

De leginkább mégis csak az, hogy egyszer csak, a legváratlanabb pillanatban megláthatom azt az aranyszõke hajkoronát, ami miatt elõször kaptam rá a Skins-re: „Oh, wow, this city is so lovely today, then when I’ve left it…”

SPOILER UP

Miközben már azért izgulok, hogy:

- Cook megkapja végre azt a nem kevés kijózanító pofont az élettõl, amitõl hirtelen csak helyrerázódik az agya, lejjebb konyul a farka, és egy normális emberre emlékeztetõ élõlény lesz belõle…

- Hogy ebben nem kevés szerepe legyen annak, hogy Effy és Freddie összejönnek (régebben nem kedveltem Freddie-t, de most már, a róla szóló 3X05-ös rész után a fiúk közül egyértelmûen õ a kedvencem – bár Thomas és JJ még esélyesek).

- Hogy ne térjen vissza az évad eleji borzalmasan gyenge maffiózós szál.

- Hogy Pandora most már végleg olyan normális tagja legyen a tinitársadalomnak, mint a 3X04-ben (hmm… mi is kellett neki, hogy lehiggadjon? :)). Így egyébként van esélye arra is, hogy összejöjjenek Thomas-szal…

- De per pillanat elsõsorban azért, hogy Naomi és Emily, akiket mostanra már nagyon megkedveltem (a csajok közül Effy mellett õk a kedvenceim), együtt maradjanak, mert õk így együtt jobban eladható leszbikus pár, mint az „L” c. sorozat összes felállása együttvéve. Meg most amúgy is: mit tagadjam, hogy nincs a férfiúi szemnek kellemetesb látvány, mint ha két ilyen gyönyörû csaj (ráadásul így) csókolózik (hogy a tóparti jelentrõl már ne is beszéljek).



Na, szóval ebbõl is láthatja mindenki, hogy az új Skins annyira lehengerelt, mint az Osztrák-Magyar Monarchia keleti haderejét a Bruszilov-gõzhenger 1916-ban, és ráadásul még olyan használhatatlanná is tett, mint a Grósz Károly-i gazdaságpolitika 1987-ben Magyarországot az V. Hároméves Terv teljesítésére…

(Huh ez kemény mondat volt, ígérem, ilyet nem tolok be többet – fõleg az ilyen utalásokat fogom mellõzni…)

Igen, a Skins megint teljesen használhatatlanná tett: igazából ezért rettegek mindig tõle, mert a nem egy drámai rész végének fájdalmasan gyönyörû, keserédes melankóliája (amihez a színészi játékon kívül még a – harmadik évadban változatlanul – elsõrendû soundtrack is hozzájárul) néha olyan mélyen pendít meg valamit inside me, hogy utána aztán ebbõl a melankóliából (mint egy drogból) akarok mindig egyre többet és többet, és ez az állapot napokig eltart…

Senkinek nem kívánom, hogy átélje – pedig igazából ezért szeretem igazán a Skins-t – mert amellett, hogy tele van humorral, a dráma, ha van, olyan erõvel és módon jelentkezik benne, ahogy sztem még egy filmben sem tapasztaltam – és ami nagyon hasonlít a való élethez…

De lássuk is egyenként a részeket. Elõször is szubjektív pontozás tekintetében:

3x01 – Everyone 10 / 6

3x02 – Cook 10 / 5,5

3x03 – Thomas 10 / 7,5

3x04 – Pandora 10 / 9,5

3x05 - Freddie 10 / 8,5

3x06 – Naomi 10 / 9.5



Tehát, mivel a 3x01-rõl már esett szó, következzék a többi rész:

3x02 – Cook

Egyértelmûen az egyik leggyengébb Skins epizód, amelyet valaha legyártottak (a 2x01 és még inkább a 2x02 színvonala) Az OK, hogy Cook idegesítõ és nagyképû – ettõl még lehetne marha érdekes karakter – csak tudnánk meg legalább valamit arról, hogy hogyan lett ilyen. (Emlékezzünk csak. Tony-ról, a régi csapat vezérérõl az 1x01-ben tíz percen belül tudhatta mindenki, hogy miért olyan, amilyen.)

Amúgy a rész némely gyengébb sorozatnak kifejezetten becsületére vált volna, hiszen eredetiség, az van benne, csak hát, és ez az ami leginkább idegesítõ, eléggé életszerûtlen. Az eleje nagyon OK: a születésnapos jelenet is rendben van, sõt igazából még a bulival sincs olyan sok gondom. Csak aztán eléggé félrecsúszik az egész: mi van, hogy Cook elviszi JJ-t egy bordélyházba?

Na, ez azért eléggé vicces…

Emlékszem, tizenhat évesen én is sokkal sûrûbben és lelkesebben ácsingóztam a szexre, mint manapság, de bordélyház?

Az életszerûtlenség csimborasszója!

A McKenzie Crook alakította John meg (a kisstílû maffiózó) nem elég, hogy béna, gyenge, idegesítõ, de ráadásul marhára nem illik a Skins hangulatához sem, de még, ráadásul, az elsõ évad elsõ részeiben felbukkanó szakmabelije, Mad Twatter, sokkal viccesebb is volt.

A vége egy kicsit emel a színvonalon: Freddie és Cook beszélgetése már jobb folytatást sejtet.

Hát igen, egyértelmûen ez a harmadik évad egyik leggyengébb része, de még semmit nem látott, aki csak idáig jutott el benne…


3x03 – Thomas

Thomas karaktere (õ Kongóból érkezett Bristolba – „Hi, I’m Thomas. I love your country…”) igazi vérfrissítést ad a történetnek. Jópofa, szórakoztató figura a srác (a hangulat néhol a Chris-es részekét súrolta, ami nagyon jó), akinek nem lehetünk elég hálásak, mert végre elérte azt, amit Effy kisugárzásának nem sikerült: Pandora egészen kezd helyrerázódni – amikor ugyanis a 3x01-ben felbukkant már nem is lehetett volna idegesítõbb, itt viszont egyre szimpatikusabb – persze a nagy áttörés (:)) a 3x04-ben következik majd be.

Komolyan annyira jó hangulatú epizód volt ez, hogy simán megadnék rá egy kilencest. De a maffiás szál megint csak bezavart és lerontotta a minõséget: ez a chillievéses pedig a végén eléggé gyenge volt – ismét az az életszerûtlenség, amit a harmadik évadnak a jövõben is annyira ki kell majd kerülnie, mint ahogy az ezt követõ részekben tette.

Az epizód nagy elõnye még a „feketés” (néhol reagge-s, néhol rap-es) soundtrack, amit többek között a rész egyik írójának Danie Kaaloyuának (az elsõ két évadban Kenneth-et, Jal egyik barátját játszotta) is köszönhetünk…


3x04 – Pandora

Még akkor is, ha kezdtem volna már fontolgatni, hogy leszakadok a sorozatról a harmadik már majdnem, a negyedik rész pedig végleg meggyõzött, hogy a SKINS-et nézem (csupa nagybetûvel).

Dramedy volt a rész, mégpedig a javából – dráma és humor olyan zseniális keveréke, amilyet utoljára a 2x03 – Sid c. részben láthattunk. Ott a dráma javára billent az egyensúly; itt viszont egyelõre a humor vitte a pálmát.

Pandora anyja – hát igen, most már értem miért lett a kiscsaj olyan, amilyen. A rész egyébként az õ fejlõdéstörténete: az elején még ugyanannyira flúgos, mint idáig, a végén viszont már egy kifejezetten érett, „félig nõt” láthatunk Thomas "karjaiba omlani".

Ami a kettõ között történt az bámulatos: a Stonem-szülõk egymásnak esése, végre megtörténik a „Naomi & Emily” páros egymásra találása, JJ meglepetése, Pandora anyjának „semlegesítése” és még sorolhatnám…

Itt aztán pörögnek az események, pedig a végén még jut három-négy perc egy szívszaggató drámai befejezésre is…

Ez már majdnem minden idõk legjobb Skins részének, a 2x09-es Cassie-rõl szóló epizódnak a szintje: na ezért már önmagában megérte volna meggyártani ezt az évadot – de még messze nincs vége a jóságoknak!


3x05 – Freddie

Nagyon jó rész ez is!

Freddie egyértelmûen ennek révén vált az egyik kedvenc karakteremmé: nála csak a családjának a bemutatása sikeredett érdekesebbre. Végre megint idegbeteg és fejlõdésképtelen szülõ (az apja, mert az anyja már meghalt), aki ellen érdemes lázadni. Ja, a húga pedig finoman szólva is elviselhetetlen…

A rész érdekessége a „Search the next Sexxbomb of England” c. egyébként létezõ mûsor bevonása volt a történetbe, ami ahelyett, hogy valószerûtlen lett volna, inkább egy jópofa paródia lett.

Nagyon tetszik, ahogy Effy és Cook kapcsolatban ebben a részben kezd kialakulni: hol van már az a hallgatag csajszi, akit még Tonynak kellett megmentenie!

És még valami: élesedik a Cook–Freddie ellentét. Freddie egyre szimpatikusabb tag, Cookról viszont most derült ki számomra, hogy õ tényleg csak egy méteres kékeres, und passz…

Na, Tony-ban pont az volt meg, ami belõle hiányzik: az animus. A mûveltség, tapasztalat és intelligencia egy olyan sajátos keveréke, ami izgalmassá tette a karakterét, és – lehet szeretni vagy utálni – ez tette csodálatraméltóvá a kis szívatásaiba fektetett szellemi energiát.

Cook viszont egy nulla – sajnos (fõleg a rész végének tükrében)…

És sokat kell majd pedáloznia a következõ részekben, hogy ezt a véleményemet megváltoztassa…


3x06 – Naomi

Na ebben a részben értünk el (elõször) a nagy drámai Skins-részek színvonalához, és ez az diákelnök-választásos, ismét csak kissé életszerûtlen sztorinak az ellenére is igaz.

Homoszexuális kapcsolatot láthatunk ugyanis, és nem a Maxxie-s forrókásakerülgetõs üzemmódban, hanem bizony maximális érzelmi felfokozottsággal, gyönyörûen fényképezett képekkel és japános zenei témákkal (Asobi Seksu, pl.).

A fõszereplõ, Naomi lázadása, excentrikussága, személyisége olyan egyedülálló színt hozott a Skinsbe, amilyenhez hasonlót Cassie óta nem láthattunk, Emily hozzáállása a dolgokhoz pedig olyan különleges, hogy alig bírom kivárni a róla szóló részt (hihetetlen, hogy mi minden rejtõzhet egy ilyen babaarc mögött)…

Viszont, mint már írtam volt, ez a diákelnök-választásos szál eléggé viccesre sikeredett – mintha kicsit túlspilázták volna ahhoz képest az egészet, mint amilyen jelentõs az ilyesmi. Ennyit a rész hibáiról, s hogy még ezek ellenére is megkapta tõlem a 9,5-ös osztályzatot, azt annak köszönheti, hogy minden más a tökéletesnél is tökéletesebb volt. Naomi és az anyja viszonyának a bemutatása vagy Naomi és Emily párbeszédei (s még inkább azok a részek, amikor nem beszéltek, hanem cselekedtek), végül: különösen is a vége: a 2x09 óta, férfiasan bevallom, itt sírtam el magamat elõször Skins-epizódon, mert ez a drámai lezárás (zokogtam, mint egy csecsemõ)…

Le a kalappal!

És még mindig semmit sem láttatok...

SPOILER DOWN

FOLYT. KÖV.
10/10
Vinogradov 2009 márc. 17. - 11:24:56 10/10
(515/759)
Hoppá, nicsak, ki beszél most! :)

Hát igen, eljön az a pont, mikor a "teremtõ ember" passzívan hátradõl és gyönyörködik kicsit mûvében...

"A gép forog, az alkotó pihen..."

Én indítottam, és volt idõ, mikor (és talán engedtessék meg ennyi szerénytelenség a részemrõl) egyedül én tartottam életben ezt a topicot, ne kelljen hát megmagyaráznom két havi távolmaradásom okát...

Legyen elég annyi, hogy többek között arra is kíváncsi voltam: bírjátok e nélkülem?

Bírtátok...

Két hónap alatt száz hsz - és egy sem az enyém!

Ez egy ilyen ínyenceknek való széria esetében valóságos REKORD-nak számít...

Ja, és hogy mennyire követtem a harmadik évadot, annak a közeljövõben ékes bizonyítékát is adom!
hun_csilla 2009 márc. 16. - 18:50:52
(514/759)
sziasztok! most kezdett el erdekelni ez az egesz skins-dolog, es az epizodokat mar meg is talaltam, csak a magyar feliratok hianyoznak... nem tudnatok segiteni, hogy hol lehet letolteni oket? elore is koszi!:)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 16. - 10:41:09 10/10
(513/759)
Asszem SPOILEReztem az elõbbi hozzászólásomban, mentségemre csak az szolgál, h úgy veszem észre, akik ezt a topicot látogatják hétfõre már lazán letudták az aktuális adagot! :-)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 16. - 10:37:31 10/10
(512/759)
***SPOILER PÓTOLVA***

Nem tudom... így hogy nem érzem saját bõrömön Effy ámokfutásának következményeit, elítélni sem tudom, sõt, én nagyon sajnálom õt. A családja gyakorlatilag atomjaira hullott, más normális emberi kapcsolata pedig nem igazán maradt, amire támaszkodhatna (persze, erre lehet azt mondani, h egy feltûnõen szép és intelligens lánynak komoly erõfeszítéseket kell tennie, h így elüldözzön maga mellõl mindenkit és ebben van is valami). Mindenesetre a reakciójáról az jut eszembe, amikor a Tartuffe-ben Dorine, a szobalány az "erényes" idõsödõ hölgyekrõl értekezik ("Erényes, de miért? Mert nem kell senkinek./Ameddig férfiszív még meghódolt elõtte,/Élvezte azt, ami a nõi báj elõnye./Mióta látja, hogy szeme már nem ragyog,/Elhagyta azt, ami elõbb õt hagyta ott..."), csak Effy gyógyírként az önpusztítás és az önsajnálat szépségére talált rá. Azt nem gondolom, h Effy szándékosan bántana másokat -és ebben feltétlenül jobb Tonynál-, emlékezzetek arra, h eleinte Freddie-t is kímélni akarta magától (mondjuk ez értelezhetõ úgy is, h nem merte feladni az eddigi, kényelmes züllöttséget, ahol õ nem tartozik senkihez és nem tartozik senkinek semmivel...), az viszont tény, h néha nem veszi észre magát, illetve azt, h átgázol másokon. Azért valljuk be, ez szinte mindenkivel elõfordul.
A köves incidensrõl pedig azt gondolom, h Effy borzasztó hülyeséget csinált, de az sem sokkal jobb, aki egy láthatóan magán kívül lévõ embernek osztja az igét (noha érthetõ volt Katie felindulása, ha a barátnõmet elõttem fûzné egy másik arc, aligha lennék tekintettel arra, h éppen be van állva), szinte provokálva a "választ". Mindenesetre józanul aligha történik meg a baj és aligha hagyja ott eszméletlenül.
Különben én szurkoltam annak, h Freddie kapja már össze magát és hagyja abba Effy büntetését Katie-vel. Ha valaki észhez tudná téríteni Effyt, az õ lenne (más kérdés, h a sorozat készítõinek egy "desperate whore"-ra van szükségük). Freddie teljesen normális, képes felelõsséget vállalni másokért és nem utolsó sorban még bele is van zúgva Effybe.

Amúgy ismét sikerült überelni az elõzõ részt. Azt hiszem, most egy nyugisabb következik, vihar elõtti csend, h aztán a fináléval ismét robbantsanak.
10/10
yoshitamagotchi 2009 márc. 15. - 19:48:14 10/10
(511/759)
az a baj, hogy freddie annyira szép hogy nem tudom nem szeretni, pedig tényleg egy kis balf..
effy szerintem nagyon jó lett, tökéletesre csinálták a széthullását. katie meg megérdemelte amit kapott, én nagyon felhúztam magam rajta, effy helyében lehet h énis leütöttem volna..
9/10
gemus87 2009 márc. 14. - 22:44:05 9/10
(510/759)
Esküszöm, nem normálisak, én már meg sem próbálom megérteni õket... Miért kellett azt a gombát megenni, miért kell éjszaka ezer felé futni az erdõben, hogyan bukkant fel a semmibõl a kretén Cook...
És nem tudom hogy lesz késõbb, de Effy és Cook a tökéletes páros: mindkettõ önzõ és keresztülgázol mindenkin...
Már az elején sem bírtam õket, de asszem ebbõl a mélységbõl nem is mostanában fogják magukat felküzdeni...
(Kb 2 perce fejeztem be)
10/10
bewitched 2009 márc. 13. - 14:24:03 10/10
(509/759)
Spoiler!

Hogy lehet az, hogy minden újabb rész jobb, mint az elõzõ? Ahhoz képest, hogy nem számítottam sok izgalomra az erdõben, elég ütõs epizód volt. Imádtam Effy fokozatos széthullását, azt ahogy Pandora megadta Cooknak, amit megérdemelt, sõt azt is ahogy mindenki Cook ellen fordult. De valójában rajta kívül mindenki álszent, mindenki titkol valamit. Õ legalább kimondja, megteszi, vállalja. Katie-nek már nagyon elkellett egy kis helyreigazítás, még ha az egy kõ formájában jött is. A csaj minél többet van képernyõn, annál jobban utálom (és ez alól a következõ rész sem lesz kivétel). Freddie-t szerettem volna szeretni, de pusztán unalmas és képtelen dönteni. Az utsó jelenet puszta zsenialitás volt. Nem hiszem el, hogy már csak 2 rész:SSSS
10/10
bewitched 2009 márc. 10. - 20:56:34 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(508/759)
Nekem leginkább Katie és Thomas elhanyagolható mûsorideje tûnt fel. Mondjuk az is elég furcsa, hogy az ikreknek nem lesz külön-külön epizódjuk...

Ezek a 45 perces részes korántsem elegek arra, hogy mindenkit jól bemutassanak egy évad alatt. Lehet, hogy csak a következõ évadra tartogatnak történeseket.
Komolyan, skinsoholizmusom mélyére kezdek süllyedni, mert minden rész egyre jobb:D A trailerek miatt még hosszabbnak tûnik az egy hetes várakozás...:S
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 08. - 18:40:08 10/10
(507/759)
SPOILER lehetséges:

"Jó srác; kár, h eddig teljesen máshogy állították be az évad folyamán."

Mit értessz ez alatt? Szerintem, egyszerûen csak nem bontották eddig eléggé ki a karaktert. Azt sejtettem, h az alapvetõ probléma a részben az lesz, h ugyan Fred és Cook tényleg szeretik, de egyáltalán nem veszik komolyan és jóformán bele sem gondolnak abba, h rá is kihatással van a kis kakaskodásuk. JJ autizmusát eddig észre sem vettem, de ez valószínûleg abból adódott, h nagyon sokat nem agyaltam a karakterén, egyértelmû jelek utaltak rá.
10/10
dnster456 2009 márc. 08. - 18:30:35 10/10
(506/759)
Fúúú nekem ez a rész 10/11 nagyon király lett! Már a Naomis rész is nagyon,nagyon bejött. Ha így folytatják talán még az elsõ 2 szériánál is jobb lesz (nekem legalábbis). Nagyon várom a következõ részt spoiler: ebben a részben kiderültek az igazságok és kíváncsi vagyok a szereplõk közül ki mit szól majd hozzájuk.
10/10
n.szandy 2009 márc. 08. - 16:21:47 10/10
(505/759)
-spoiler-

Hûûû, az anyját. :D Kezd végre igazán jó lenni az évad. ^^
Kellemesen csalódtam JJ-ben, eddig olyan semlegesnek tûnt. Jó volt látni, h megszívatja Cook-ot. Meg is érdemelte. Viszont Thomas-nak elég kellemetlen volt megtudni Pandora-ról az igazat. Biztos lesz ennek még folytatása.
JJ-tõl az a nyalókás trükk nagyon tetszett. :DDD Jó srác; kár, h eddig teljesen máshogy állították be az évad folyamán.
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 08. - 01:46:49 10/10 Előzmény bewitched
(504/759)
Már unom, h minden héten ezt kell írnom, de ha egyszer így van: ez volt az eddigi legjobb rész! :-)
Csak zárójelben jegyzem meg, h azért Katie, Pandora és Thomas igencsak el vannak hanyagolva... Mondjuk az eddigi évadokban sem volt ez másként. Ennyi szereplõt nem lehet egyszerre mozgatni, ezzel szétforgácsolnák a drámát.
Effy következik.... Valami igazán õrült epizódra számítok!

Emilyt pedig imádom! :-)
10/10
n.szandy 2009 márc. 06. - 23:03:34 10/10
(503/759)
De én miután megnézem, törlöm is. :PPP
Köszi az üzit, bár még nem olvastam el (majd ha ezt megírtam), de már azóta rátaláltam, megnéztem mininova.org-on. (btjunkie-ról szoktam, ott meg nem volt fent)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 06. - 20:16:16 10/10
(502/759)
Torrent? Az nem illegális? :-D

(Írtam egy p.ü-t!)
10/10
n.szandy 2009 márc. 06. - 20:08:03 10/10
(501/759)
Ez furcsa. Láttam, h az angol felirat már fent van hosszúpuskán, viszont torrenten még nincs is fent a 7. rész. o_O
Honnan szedted le?
10/10
bewitched 2009 márc. 06. - 18:55:39 10/10
(500/759)
Spoiler!

JJ része nagyon bejött. Végre mindenki benne volt és elõjöttek fájdalmas igazságok. Egyedül a Freddie/Katie dologtól voltam rosszul:S Az meg meglepõ volt, hogy Cookot tényleg érdekli Effy. Pandorában meg csalódtam...