boom47 2014 jan. 24. - 16:15:16
(102/322)
9. rész:

Már látni miért szeretjük Q-t, s hogy mi célt is szolgál Q a sorozatban.
boom47 2014 jan. 23. - 21:58:38
(101/322)
8. rész:

Végre nem a franciók felsõbbrendûségérõl halandzsáznak, és nem mutatnak/neveznek kevésbé fejlett technológiájú vagy szocializációjú fajokat majomnak.

A ferengi elsõtiszt már kifejezetten c00l karakter.
boom47 2014 jan. 23. - 17:35:56 Előzmény jani-wan
(100/322)
Amúgy persze, egyértelmû a sztoriban honnan jönnek az elnevezések, de én egy meta-poént feltételezek.

(A Hétkilenced meg mûfordításként tökéletesen helytálló tekintve az értelmet és a kiejtési hosszúságot.)
boom47 2014 jan. 23. - 17:34:18
(99/322)
7. rész:

Jó lenne ha két számjegyenként mondanák be a csillagidõt. Egyesével nehéz megjegyezni.
Mert ugye az idõrend az itt sem mehet ám balról jobbra, oh nem.

És bár megértem hogy most volt a Sherlock Holmes epizód, de az eredeti legénységben azért csak volt annyi tartás, hogy csak a 2. évad közepén mentek el a didibárba...
No persze míg amaoknak csak a sarki sztrip-bár jutott, ezeknek rögtön a Playboy-palota.
Bevallom engem zavar a nyílt, közösségi szexualitás.

Tipp a Föderációnak: ha egy bolygó potenciális veszélyességét kívánják felmérni, nézzék már meg legközelebb, az infrstruktúrát gyártják-e a helyiek, vagy mindenki el van foglalva az össznépi orgiával!

"Már régen nincs haálbüntetés" - hát szvsz Kirk nem élt annyira régen!
jani-wan 2014 jan. 23. - 00:07:53
(98/322)
***SPOILER***
Gondolom, mert ez alapján ugyan svédek is lehetnének, és akkor Worf Moghsson lenne :), de a svédek a sorozatban a BORG-ok :D
boom47 2014 jan. 22. - 20:51:33
(97/322)
6. rész:

Na, anyiban még itt is ugyanott vagyunk mint eddig, hogy bármit találnak is, az "semmihez sem hasonlítható".
Hát b'zmeg. ennél még én is tudok jobbat: az egy ENERGIAFELHÕ 'SZOD!

Tipp a Föderációs hajóknak: ha diplomáciai küldetésen vagy,különösen ha a fedélzeten van egy rakás diplomata, és szembe jön egy 'szomtuggyami, AKKOR KERÜLD KI!

Kérdés: hová lettek a székek a hídról? Jó hogy az egész hajó úgy néz ki mint egy szálloda, de mi lett a híddal?

Bírom az antikaiakat :D
De (ezzel össze nem függésben) vajon megtudunk-e valamit az Enterprise B és C rõl?

Mostanra végezetül had jellemezzem ezt az "Új Generációt" (senki ne sértõdjö nmeg):
a kapitány egy túlkoros öregember, akit nem szabadna már felelõs beosztásba rakni.
az elsõtiszt egy, a kapitánya által kasztrált fickó.
a dokinõ anyuka. Nem sokan izgulnak egy anyukára. Fõleg nem egy apakomplexusosra.
az android igazi Esõember. És bár a filmben lehet lol az ilyen, de lássuk be: mindenki ódzkodik az õrültektõl.
a vak fickó igazi "nyomorék". Természeténél fogva mindenki undorodik kicsit a nyomorékoktól.
a betazoid kb. annyira vonzó mint egy darab fa, és folyton menstruációs hiszti tör ki rajta. Katasztrófa.
végül a biztonsági fõnökön annyian végigmentek - vagy akartak végigmenni - ez alatt a rövid idõ alatt, hogy emiatt már nincs is kedvem ránézni.
Egyetlen félig-meddig kedvelhetõ szereplõként marad Worf, aki viszont szegény eléggé el van nyomva.
Ja, és ott van még a kiskölyök, akinek legszívesebben sörétessel robbantanám le a koponyáját, mert nála csak Hobby a Baywachból ellenszenvesebb.
boom47 2014 jan. 22. - 19:39:17
(96/322)
Tehát a klingolnok a névadási szokásaik alapján oroszok.

Worf tehát kétszeresen orosz :D

(Bár persze ott még nem tartok. Kösz a spoiler-jelzést!)
boom47 2014 jan. 22. - 19:21:23
(95/322)
5. rész:

Hány fõgépész van az NCC-1701-D-n?
Hiába, ez a jövõ, a nem ismert tartomány, hová még senki nem merészkedett.

A bábúk nagyjából állnak.
Lezdõdjék a játék.
jani-wan 2014 jan. 22. - 19:12:28
(94/322)
Azért van néhány faj akiknek több nevük van.
Néhány példa mindenhonnan:

a Klingonoknál több név van, mivel
Worf, son of Mogh

***SPOILER***
Worfot ugyebár orosz nevelõszülõk nevelték, ezért a neve elméletileg Worf Moghovics Rozhenko, amit nem vett fel, így marad Mogh fia Worf.


Betazoidok
Dianna Troy
Lwaxana Troy

Trillek
Jadzia Dax (a második név a szimbióta neve)

Bajoriak (nevük úgy van mint a magyaroknál azaz a vezetéknév van elöl)
Ro Laren
Kyra Nerys

Kardassziaiak
Elim Garak
Enabram Tain
jani-wan 2014 jan. 22. - 18:57:11
(93/322)
Az "Egyes" Picardnál az elsõ tisztet jelenti. Angolul Number One a titulus.
A Hetes meg eredetileg Seven amivel a sorszáma 7 of 9, azaz Hetedik a Kilencbõl. Magyarul ez totális hülyeség mert hétkilencednek fordították.
boom47 2014 jan. 22. - 14:44:36
(92/322)
4. rész

Miért csak az embereknek van két nevük?

A Voyagerre Rykert eléggé lefokozzák ha itt Egyes, ott meg már Hetes van
boom47 2014 jan. 22. - 11:37:55
(91/322)
3. érsz:

Háromból kétszer seggbekúrták Tasha hadnagyot.

Nem lesz ez így jó.
boom47 2014 jan. 22. - 10:53:44
(90/322)
2. rész:

Na, annyi azért nem változott.
A biztonsági elõírások még mindig nemlétezõek a hajón belül, sõt mindenki olyan hülye, hogy nem nézik meg a járvány hogyan terjed.
boom47 2014 jan. 22. - 00:13:27
(89/322)
1. évad:
1. rész:

W00t, új hajtómûvek.
De a fõcím vhogy gagyi.
Oké, még nem telt el olyan sok idõ az elsõ széria óta.
Hm, máris Q?

Amúgy: végignézve az eredeti sorozatot, az a gondolat ötlött fel bennem, hogy a Borg, minden egyformasága, munkamegosztása ellenére valójában nem a kommunizmus Aprajafalva, hanem a Vadkapitalizmus szimbolikája, ami mindent magába olvaszt rablógazdálkodásával, de önmaga semmit nem állít elõ.

Máris vannak jó nõk, de a fõszereplõk öregek, Déta pedig különösen idegesítõ. A klingolnok tovább mutálódtak, most downkóros kinézetûek.

Ah, szép fricska az eredeti legénységnek!

No, ez az Enterprise tényleg jobb mint az elõzõ. Annak a problémás Warpja 7-es volt, ennek 9-es. Megjegyezném, Kirkék elértek a hajójukkal 14-et is.

Hm, hozzátartozók a fedélzeten?
És Déta vajon Bishop az Alienbõl (a nyilvánvaló Spock-analógiától eltekintve)? Meg aztán visszagondolva a The Ultimate Computer c. részre...
Ryker itt (még) hogy haosnlít Kirkre! És még a nevében a T. is...

Heh, kellett vagy 30(!) perc hogy kiderüljön ki a parancsnok XD

Kontaktlencse PLUSZ napszemcsi - nem irigylem a Kis Laredot :)

Na, és mé egy Spock a tanácsadó lényében.

Na, egy ILYEN lényt szívesen látnék felvéve a Föderációba.

Az elsõ Nagy Áfogó Történet: Q, aki figyelemmel kíséri a Föderáció sorsát, hogy egyszer majd az túlhaladja még õket is.
jani-wan 2013 dec. 18. - 17:47:43
(88/322)
"Picard kapitány ugrál a jövõben, aztán jutnak valamire és vége!!!"

Ööööööööö, általában nem úgy van hogy valaki(k) csinál(nak) valamit majd jut(nak) valamire és vége? :D

Egyébként nem a jövõben ugrál, hanem
***SPOILER***
Q mozgatja három különbözõ pontjára az idõnek, hogy elõidézzen egy paradoxont, és a tesztben az emberiséget reprezentáló Picard-nak az a feladata hogy ezt felismerje, és bizonyítsa hogy az emberiségnek van jövõje az univerzumban.
És ha jól emlékszem Q is mondja hogy a tárgyalásnak, ami a sorozat legelsõ részében kezdõdött, és aminek a célja az emberiség létjogosultságának elbírálása, sosincs vége.
***SPOILER vége***
Egyébként meg nem lett teljesen vége, mert ez után jöttek a Next Generation mozifilmek.
9/10
szajbergirl 2013 dec. 18. - 17:19:02 9/10
(87/322)
Azért be kell valljam nagyon élvezem, hogy újra nézem! :) Egy-egy beszólás amire már nem emlékeztem, vagy nem is fogtam fel....ugyanakkor apró bakik is feltûnnek. Az egyik pillanatban még ott van valaki a hídon a következõben már nem,és nem is mutatták, hogy elment volna... vagy egyéb ehhez hasonló dolgok...
De még így is élvezem!
9/10
szajbergirl 2013 dec. 18. - 13:15:47 9/10 Előzmény fo.ma
(86/322)
Akkor azt legalább rendesen befejezték!
De ezt?! Picard kapitány ugrál a jövõben, aztán jutnak valamire és vége!!!
Hogy lehet így....?????
fo.ma 2013 dec. 17. - 13:46:22
(85/322)
Az új Enterprise eleinte nekem sem tetszett, de aztán "belenéztem" magam és olyan jól sikerült, h nagyon sajnáltam, amikor vége lett!
9/10
szajbergirl 2013 dec. 17. - 13:29:11 9/10
(84/322)
Jaj én rajongtam a sorozatért... :) Imádtam Picard kapitányt, a húgom pedig nagy Riker rajongó volt! :)
Régi szép idõk...
Aztán jött a Voyager... Azt is nagyon szerettem. Miután végig néztem, gondoltam nosztalgiázom kicsit, és újra elõveszem az új nemzedéket...és majd elhûltem a különbségen a két sorozat között...
Tudom,tudom...évek voltak a kettõ között, de olyan furcsa érzés volt visszanézni... a voyager "modernebb" volt és utána mintha az idõben is visszamentem volna :)

De ez az új (legújabb) enterprise... na nem is vagyok rá kíváncsi!
9/10
Dr. Apafej 2013 nov. 01. - 05:33:27 9/10
(83/322)
Lehet hogy már a korral jár ez.. :D Pedig 1-2 éve amikor a régi sorozatot néztem végig, nem voltak ilyen érzéseim a Trekkel kapcsolatban.. Lehet hogy rám jött a Pon'farr! :D