9/10
Jedi Lovag 2009 okt. 11. - 19:52:20 9/10
(277/797)
Levhton.folyatamtosan fikázod az elõtrilógiát és mindenki látja,hogy milyen badarságokat beszélsz.
Menned kell,szerintem!
norton15 2009 okt. 11. - 19:44:52
(276/797)
Ez igaz, bár a trükkök is elfogadhatók lettek volna, ha lett volna alakítás, meg némi rendezõi tehetség, de hát már csak így van ez. A legnagyobb hülyeség az szerintem, hogy a droidseregnek eléggé csökött intelligenciája van. Mi tartott ezek ellen 3 évig harcolni keményen? Annyira idióták, hogy két hét alatt vége lett volna a szeparatistáknak normál esetben.
10/10
Obi1 2009 okt. 11. - 19:42:41 10/10
(275/797)
Mondjam azt hogy szövegértelmezésbõl egyes?
Épp arra akartam célozni, hogy mivel a fikázók nagyrésze azt hozza fel legnagyobb negatívumként hogy az elõtrilógia már csak a CGI-ról szól, egyáltalán nincsen igazuk. Régebben ugyanúgy, sõt, sokkal jobban megbélyegezték a régitrilógiát azért mert csak az effektekrõl szól.

Színészek? Az SW nem a zseniális színészi játékok miatt lett ilyen népszerû. Mark Hamill vagy Carrie Fisher se nevezhetõ éppen színészisteneknek, szerintem Hayden és Natalie jobban alakítottak.
Zene? Még mindig Williams bácsi felelõs a zenéért, és azt ne mond hogy rosszul csinálja.

Amit kitudtak hozni CG terén az elõtrilógiából, azt kihozták. És persze hogy minden csili-vili, ez a koncepció lényege. Elõtrilógia: Virágzó köztársaság -> Boldog, színes, csillogó. Régitrilógia: Birodalom -> Egyszerû szürke formák, minden megviselt és koszos.
9/10
Jedi Lovag 2009 okt. 11. - 19:39:58 9/10
(274/797)
Levthon azonnal fogjat vissza magad!
Én egy oriûi fan vagyok és nem engedem,hogy szemétnek nevezd az 1,2,3-at!
Na,mondjad csak miért szar?
Mert okokat nem birtál mondani!
Levthon 2009 okt. 11. - 19:32:11
(273/797)
es az egy dolog hogy cg, 3Ds szakmában dolgozok, és a cg elég gyenge itt gondolok itt most arra hogy minden olyan tiszta mint a patika(tükrözõdések texturák stb es nem tulzok ha azt mondom hogy igenis a 4 5 6 ba sokkal élethübb es megfoghatobb elemek vannak. Lukács álmodta meg lehet, bár kételkedek benne mert ha en csinálok egy olyan kurva jo trilogiát mint a 4 5 6 akkor eszem ágába se jutna hozzányulni még egy kibaszott special editonra se gondolnék mert ugy jo ahogy van.
Levthon 2009 okt. 11. - 19:28:06
(272/797)
Ez a baj látod, hogy a trükköket helyezed elõtérbe, a 4 5 6 nem a trükköktõl tökéletes film, egyáltalán nem. a tökéletes színészi alakítás, karakterfelépítés, zene, ettõl szuper. az elsõ három olyan mint egy szar webdesign ahol logok pörögnek 3d be, és te ezt látod csak hogy huuuuuuuu pörög bakker de jó. ez a szomorú hogy az uj generácionak fingja nincs mitõl jo egy film :( egybõl az effekt, effekt a seggedbe. nem effektõl film egy film. jo a rossz és a csufba sincs egy kibaszott effekt se csak egyszerüen zseni a film, a rendezés , szinészek a zene, karaketerek.
10/10
Obi1 2009 okt. 11. - 19:12:17 10/10
(271/797)
Maximum minden szûklátókörû.
Nem tökéletes az elõtrilógia de ez a régire is igaz. Sokkal jobban szólt az a trükkökrõl anno mint most a prequel.
Levthon 2009 okt. 11. - 18:53:16
(270/797)
márcsak egy remake hiányzik a 4 5 6 nak és akkor kajak felgyujtom holiwud gecit lukácsal. : D
Levthon 2009 okt. 11. - 18:51:51
(269/797)
nem, mert minden igaz star wars fan igy gondolja. ennyi. az még különösebben szar hogy a 6. rész végén a szarfaszu hayden chrisitient látom mint anakin. Még jo hogy megvannak az original vhs im : )
10/10
Obi1 2009 okt. 11. - 18:45:36 10/10
(268/797)
Aham.
Nem gondolod hogy egy kicsit túlreagálod a dolgot? :)
kutatu98@velvet.hu 2009 okt. 11. - 18:33:41
(267/797)
Nos, ez a rész máig a kedvencem marad :) Ahogy ezt a részt a nyálas Klónok támadása után megvalósították... hát le a kalappal:D Igaz, ha nem Star Wars film lenne és Anakin szereplene mondjuk egy másik filmben, elülnék a TV elõl, a feje annyira buzis... Ewan McGregor már szakállas és ettõl sokkal jobb is a személyisége (szerintem). Amúgy nagyon jól összekötötték ezt a részt a negyedikkel, egyszerûen fantasztikus. Bár sosem értek egyet az IMDb-vel, most az egyszer azt mondom: oké, elfogadom a 8/10-es értékelést.
Nagyon jók még az animációk is, fõleg amikor a csúnya Greivus (vagy hogy jkell leírni) harcol obiWan ellen és Anakin ObiWan ellen harc is állati klassz volt. Néhány hülye pletykát fogtam ki a neten arról, hogy lesz 0. star Wars rész... na, ez pont olyan, mint amikor a média azt hazudta, lesz Jurassic Park 4.
10/10
Keló9 2009 okt. 11. - 16:07:21 10/10
(266/797)
Palpatine kancellárt ugyanaz a színész játsza, mint a régi részekben. Sztem Anakint jól kötötték össze Vaderrel, a szinkron jó, kivéve Padmé, bár én is jobban szeretem eredetiben a filmeket. Egyébként a magyar szinkron világhírû, Jar-Jar magyar hangja különösen tetszett az amcsiknak, én viszont kitörölném a trilógiából, egyszerûen idegesít.
9/10
jamón serrano 2009 okt. 11. - 15:29:41 9/10 Előzmény Csonger
(265/797)
Sztem akkor Te még nem láttad eredetiben:).
Elõször is tele van félrefordításokkal, Obi-Wan-nak tragikus a magyar hangszíne, ahogy Yodáé és Anakiné is. Padmé szinkronja(Zsigmond Tamara) pedig sztem minden idõk legaffektálóbb és legirritálóbb nõi magyarhangja.
Továbbá Anakin-t nem lehet összekötni Darth Vaderrel, a fiatal Kenobit az öreg Bennel, Palpatine-t az Uralkodóval....szemben az eredeti hanggal, ahol mindenki hitelesen és pontosan leutánozza a régi trilógia szereplõit, nemcsak hangjátékban, de konkrét szóhasználatban vagy épp mondatszerkezetben(lásd Yoda).
Lényeg h eredetiben lényegesen nagyobb és komolyabb élmény az összes SW epizód.
könnycseppek 2009 okt. 11. - 14:30:47
(264/797)
Szerintem meg pont úgy jó a sorrend, ahogy készítették.

A 4-5-6 megalapozta az egészet, illetve elkezdett bemutatni egy jó és gonosz felállást, amelybe már beletett egy "Luke, én vagyok az apád" csavart és ezzel jól meg is hökkentett. EZ pedig nagyon is fontos eleme az egész élménynek és sztorinak. Ha idõrendi sorrendben adnák le, ez az élmény semmit sem jelentene, el is alud(hat)nánk rajta (;-)).

Arról nem is beszélve, hogy szerintem éppen ezek miatt érdekes azt látni, hogy HOGYAN és MIÉRT vált valaki az egyik leggonoszabb gonosszá.
9/10
Jedi Lovag 2009 okt. 11. - 13:58:24 9/10
(263/797)
Igen szuper jó a szinkronja az 1,2,3-nak.
Csonger 2009 okt. 11. - 11:38:59
(262/797)
Szerintem nagyon rendben van a magyar szinkron.
Jobban rendben van, mint a klasszikus trilógiáé, pedig annak háromféle szinkronja is van.
Naphinel 2009 okt. 11. - 10:59:37
(261/797)
Ezen már tök fölös majrézni, ki érti meg, ki nem. A két trilógia külön is megállja a helyét, és szerintem minden SW rajongó (és nem rajongó, csak aki kicsit vágja, hogy van), tudja, mi mi után következik, ki Anakin... úgy is, ha ezt a részt esetleg kihagyja.
Bár nem éri meg, mert Anakin irtó nagy változáson megy át. :)
10/10
Keló9 2009 okt. 11. - 10:56:51 10/10 Előzmény zsolnai25
(260/797)
Szerintem pont úgy fogják megérteni, ha az új részeket adják elõbb, hiszen az idõrendi sorrend a fontos. Nem lehet, hogy rosszul írtad le Zsolnai?
10/10
Keló9 2009 okt. 11. - 10:53:30 10/10
(259/797)
Szerintem toronymagasan ez a legjobb rész az összes közül, nagyon jól varrták össze a szálakat, 4-szer néztem meg moziban. Azért valljuk be Darth Vader a legnagyobb figura és nagyszerûen oldották meg, miért is lett Anakinból sötét Nagyúr. Brilliáns film!
10/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 11. - 01:33:26 10/10
(258/797)
Az azért, nagy hülyeség lenne, ha nem adnák le... I.-VI.-ig sorban, remélem, nem csinál ilyen ostobaságot az RTL… ?

( Mellesleg,…. szerintem, jó hogy sorba megy a vetítés, ) mert így érthetõbbé válik a IV.V.VI. után vetíttet és készített I.II.III.-rész, bár, sokakat ismerek, hogy harmadjára, sõt negyedére sem tudták összekapcsolni, a storyt...
Hiába, azok az idõk mások voltak, és már azóta eltelt kb. 30 év... Az anyám sem érti,… elalszik rajta. :)
Én meg hiába próbálom magyarázni, egyszerûen, leragadtak a IV.V.VI. résznél. Igaz, amíg az elsõ részt láttam csak, miután elkészült az I. rész, addig, Én sem értettem igazán, egyszerre kellet hogy megnézzem, mert úgy vált egésszé és érthetõvé, azaz folyamatossá számomra is a story.