norton15 2009 okt. 12. - 18:27:41
(417/797)
Nem azt mondta, hogy olyan okos, mint egy ember, de a filmben látottaknál eszesebb.
10/10
Obi1 2009 okt. 12. - 18:10:07 10/10
(416/797)
Áh.. A régi trilógia effektjei 30 éve nem voltak siralmasok, mindenkinek szószerint az álla esett le miután kijött a moziból. Milliószor nagyobb hatása volt mint az elõtrilógiának.
De könyörgöm nézd már meg a 30 évvel ezelõtti kritikákat, mindenhol írják hogy a SW csak egy üres látványfilm. Attól hogy mára elévültek ezek az effektek, és már nem úgy tekintetnek így rá mint valami látványbombára - attól régebben még annak számított. Úgy mondod hogy az elõtrilógia csak a látvánnyal foglalkozik, hogy százszor bonyolultabb a sztorija, és konkrétan lehet is beszélni karakterizálásról.
Persze könnyû ilyenkor azt mondani hogy vita lezárva, azt elbújni..
maci44 2009 okt. 12. - 17:10:22
(415/797)
Imádom a Star Wars összes részét!
A 3. részt különösen szeretem,mert ebben a részben derül fény mindenre.Imádom, amikor Padme terhes, amikor Obi-Van meg Anakin testvérnek szólítják egymást, amikor Yoda a vukik vállára állva közlekedik.Szinte könnyes leszek, amikor a szerelmes pár a babá(k)ról beszélgetnek,és kifejezik egymás iránti szeretetét.
Kiválóak a maszkok, a bábok. Errõl a filmrõl csak jót lehet mondani!
Egyszóval TÖKÉLETES.

Niki
10/10
Stevie19 2009 okt. 12. - 16:44:32 10/10
(414/797)
Egy kicsit azért hibátlan a filmben, amit még nem is olyan régen vettem észre. Ez pedig a következõ: amikor Kenobi elindul teljesíteni Utapau-ra a misszióját, bocsánatkéréssel és sûrû "az erõ legyen veled mester/testvér"-el búcsúzik Anakin Obi-Wan-tól, és fordítva. Legközelebb mikor találkoznak (a Mustafaron ugyebár) már nem mester/testvér kapcsolatban vannak, de Anakin mégcsak nem is Anakin néven fut ekkor már, hanem D. Vader-ként. Azért ez sztem bár nem olyan nagy szám, mégis ütõsen összerakták. Szvsz...
Ney marsall 2009 okt. 12. - 16:42:31
(413/797)
Vader hogy tudta meg hogy gyerekei vanak?Egyszerû:Mikor Luke felrobbantja a Halálcsillagot, megérzi, hogy "Az Erõ van ezzel."(imádtam ezt a jelenetet!)Utána pedig nyomozott, és rájött, hogy Skywalker-nek hívják.
Leiáról pedig nem tudott, a Jedi visszatérbõl ez látszik.Nem tudta, hogy ikrei születtek.
És nem Jedi szenátus, hanem Jedi Tanács.
Anakin igenis hatalomvágyó figura volt.Emlékezz:"Nem kértem, hogy tanácstag lehessek.De igenis vágytál erre."És Obi-Wan már elég bölcs, hogy ne mondjon szamárságokat.
Windu bizalmatlansága pedig jogos volt amennyiben a végkifejletet nézzük.
zampano 2009 okt. 12. - 16:41:06
(412/797)
George Lucas csak a látványhoz ért, a színészvezetéshez, dramaturgiához nem. És ez sajnos meg is látszik a filmjein.
Ney marsall 2009 okt. 12. - 16:36:07
(411/797)
Hallottam, hogy egy csomóan azt vetik a film szemére, hogy Obi-Wan miért nem ölte meg Anakin-t, ha egyszer megérezte, hogy életben van.("Mégpedig úgy ,hogy a sithek ne érezzék meg a jelenlétüket")Az a helyzet, hogy Obi-Wan azt hitte Anakin meghalt, és arra számtott, hoy Yoda mester legyõzte Darth Sidiust.Ám mikor Yodával találkozott megtudta, hogy Palpatine életben van, tehát azt gondolták, keres majd egy új tanítványt Anakin helyére.De hát volt 20 éve, hogy rájöjjön, hogy Vader életben maradt.
AvatáR Gil Maerth 2009 okt. 12. - 16:29:43
(410/797)
A magyar szinkron dobott egy pontot az eddigi értékelésemhez. Tehát 10/8, azaz így lett klasszikus.:)
Azért az csak nem tiszta, hogy Darth vader honnan tudta meg hogy neki gyerekei vannak.
Vagy azt csak az originál trilógiában tudja meg?

és az se tiszta, hogy Anakin miért / mitõl
nem bizik Obi-vanban,
amikor megtudja, hogy gyereke lesz Padmétól?

Addig meg éveken át megbizott, sõt 9-szer megmentette az életét?
Sajnos erre a regény se tér ki. (Matthew Stower:Star Wars A sith-ek bosszúja)
Így ez túl váratlan

és az Anakin és a Jedi szenátus közti ellentétre is csak annyi utalás jön, hogy idézem Windu-t:
"Anakin a legerõsebb,de nem stabil, ezt te is tudod jól Obi-wan.Ezért nem lehet belõle még mester."

És még valami: a végén nem Anakin, hanem elõtte Gunray-ék kapcsolták le a droidokat.
(legalábbis a regény szerint!)
Csonger 2009 okt. 12. - 15:48:10
(409/797)
Amúgy tegnap a film nézésekor eszembe jutott, hogy Tion Medon magyar hangja, Kristóf Tibor (egyben Vader nagyúr elsõ magyar hangja is volt) is elhunyt most szeptemberben, de róla semmiféle megemlékezést nem hallottam a médiában(mindenhol csak az általam szintén tisztelt Bujtorról volt szó).
offtopic
Rika 2009 okt. 12. - 15:44:22 Előzmény NANU...! NANU...!
(408/797)
Mucika drága...
Nem Erikának hívnak. És tudod azt írok be kornak, ami jólesik.
Írhatnék 99-et is.
Ott voltam mikor kijöttek az elsõ részek. Nagyon imádom õket. Az még volt valami.
Ha nem lenne tele bakikkal az új 3 rész, akkor megtörténne a katarzis és bele tudnám élni magam. A régebbi részek technikája siralmas, de nem is az effektekkel nyûgözték le a nézõt.
Ez most átfordult, ebben az új trilógiában csak effektek vannak, semmi más.
Tudod attól felnõtt a felnõtt, hogy a kritikát elfogadja és megérti(fõleg, hogy nem is rá irányul), és nem személyeskedéssel válaszol:)
Részemrõl lezártnak tekintem a témát, max privátban reagálok.
Csonger 2009 okt. 12. - 15:40:32
(407/797)
"Én viszont nem láttam az eredeti trilógiát"
Ez aranyos.. :) Akkor szerintem az alábbi mondatodat semmisnek is tekinthetjük:
"az nagy baki volt,hogy az eredeti trilógiában Laia született hamarabb […] itt viszont Luke"

Mivel az eredeti trilógiából nem derül ki egyértelmûen, az újból viszont határozottan, ezért részemrõl a Ki-született-elõbb?-téma lezárva, hiszen nincs ellentmondás.
A többi ellentmondással kapcsolatban viszont 100%-ig egyetértek veled, nekem is ez a véleményem:
„Én még meg is értettem volna ezt a hibát,ha nem egy és ugyanaz írja a forgatókönyvet”
Bizony, ha már én vagyok az alkotó, legalább a saját korábbi alkotásaimat ismerjem tövirõl hegyire!
10/10
Obi1 2009 okt. 12. - 15:30:27 10/10
(406/797)
Hol itt a hiba? Meg lett beszélve, Leia az erõ segítségével emlékezik az édesanyjára. Az meg hogy mi volt a korai forgatókönyvekben az lényegtelen, mert ami nem került bele a filmbe az kvázi nemlétezik. Érdekesség, nem több.
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:30:07
(405/797)
Figyu, ha kábé fél éven belül sem képesek egyes forgatókönyvírók utána nézni, mit írtak (Bübis boszik 6. évad), harminc évre visszamenõleg nehéz lenne (bár ott a kész film) :)
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:27:41
(404/797)
Ha szidnám a filmet, azt ILYEN STÍLUSBAN TENNÉM, és sûrû csillagokkal tarkítva!
Nem szidom, szeretem, csak van benne pár baki.
10/10
Obi1 2009 okt. 12. - 15:26:18 10/10
(403/797)
Nem neked, hanem azoknak akik 3 percenként írják le ugyanazokat a képzeletbeli "hibákat", csak mert milyen menõ már szidni ezt a filmet.
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:23:27
(402/797)
Na, igen. Ezt nagyon bekavarták, Leia mondata alapján az tûnne logikusnak, hogy egy darabig együtt élt az anyjával, és csak utána fogadták örökbe.
Mert ha a nevelõjérõl mondja, miért mondja, hisz az egész hexalógia alatt van kb. fél perces jelenete.
Meg Luke-ot miért érdekelné, hogy a testvére nevelõanyja milyen volt... õt max. az õ édesanyja érdekelhetné, egy számára vadidegen nõ nem.
offtopic
Csonger 2009 okt. 12. - 15:21:54
(401/797)
"Ha már bele kell kötni valamibe, tegyük már azt jól."
Ez nekem szólt?? Nem kötekedtem.
10/10
Obi1 2009 okt. 12. - 15:17:20 10/10
(400/797)
Csak néhányan arra alapoztak hogy a szinkronban mindig Luke nõvéreként emlegetik Leia-t - ezzel szemben természetesen ilyenrõl az eredetiben szó sincs, a sister nem határozza meg hogy most nõvérrõl vagy húgról van szó.

Ha már bele kell kötni valamibe, tegyük már azt jól.
Csonger 2009 okt. 12. - 15:16:43
(399/797)
Lehet, hogy tényleg "testvérem"-et mondott, de nekem "húgom" rémlik..
Leia viszont tuti nem mondta rá, hogy "öcsém". :)
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:15:08
(398/797)
Én testvéremre emlékszem... "Leia a testvérem?", de rengeteg helyen azt olvastam, hogy Leia született elõbb a 4-5-6 szerint.