offtopic
SpencerBarnes 2015 dec. 18. - 13:49:54
(477/2837)
Direkt le akartam szólni az eddig fanyalgókat de sajnos nem tehetem :(
Látvány 10/10, de ez szerintem már 2015-ben alap, történet 1/10, feeling 4/10.
Valahogy nekem ( is ) kevés.
Az ilyen közhelyeket hogy "kötelezõ fekete "testvér" már nem is boncolgatom, az a szerencse hogy
legalább bu-i szál nem volt benne, mert lassan az is kötelezõ minden filmbe.
A régi szereplõk természetesen jó húzás volt, de nem sokat tudtak ebben a forgatókönyv környezetben dobni a filmen.
4DX-ben néztem, de még a 3D-t se tudom dícsérni ha mondjuk az Avatar az alap mint 3D megjelenítés, pedig azóta nem kis idõ telt el.
Jó, nyilván vártam azt, hogy akkorát üssön a film mint 1977-ben amikor ilyen mûfaj még nem is létezett, de nekem
akkor is nagy csalódás. Feleségemnek tetszett, mondjuk Õ nem látta a régi filmeket még.
Kíváncsi leszek mi lesz a véleménye ha megnézi az eredeti verziót.
kodela93 2015 dec. 18. - 13:05:58
(476/2837)
SPOILER SPOILER SPOILER
Nem értem a sok károgót szerintem ritka korrekt film ami ÖNMAGÁBAN is képes megállni a helyét.Ha valami panaszt érhet az a terjedelem és a sok új karakter nem tudott kibontakozni rendesen.De ettõl függetlenül szerethetõek.Poe Dameron ritka vagány pilóta teli találat a karakter belõle többet láttam volna.Finn szerethetõ karakter remek választás volt a casting jól eljátszotta.Phasma kapitányból picit többet vártam ha már ennyire beharangozták elõre no de sebaj.Ami bántotta a szemem az picit Kylo Ren nekem is nem volt elég karizmatikus gonosz sokkal inkább durci flegma kölyök akinek csak egy játék az egész, de szerintem következõ részre megembereli magát és igazán oda csap.Jurassic World és az új Star Wars is egy jó példa lehet úgy Remakelni/hozzá nyúlni az eredeti franchisehoz hogy azt tiszteled és nem baszod el ugyanakkor a film felépítése hogy hasonló annak ellenére élvezed és nincs az az érzés filmézés közben benned mint a Hobbitban szép és jó de már láttam valahol.
10/10
Kolókapitány 2015 dec. 18. - 12:43:42 10/10
(475/2837)
Kylo Ren castingján kívül mindennel elégedett vagyok. Meglepett, hogy mennyi vicces jelenet van és, hogy ezek mennyire jól mûködnek.Méltó helye lesz a 4-5-6 mellett a polcon. Ez egy nagyon jól sikerült alapkõ letétel volt az új filmekhez. Az Erõ tényleg ébredezik...
offtopic
eIemes 2015 dec. 18. - 11:53:24
(474/2837)
de hát ez már egy év óta nyilvános információ volt, nem értem miért siránkozik a nép. nem hitték el Harrison Fordnak?
offtopic
eIemes 2015 dec. 18. - 11:50:35
(473/2837)
Feldobta volna pedig :)
marcopoloo 2015 dec. 18. - 11:13:56
(472/2837)
spojler RIP HAN SOLO :(
1/10
Eva Zsitva 2015 dec. 18. - 10:41:22 1/10
(471/2837)
9/10
zsotya010 2015 dec. 18. - 10:05:56 9/10
(470/2837)
Vagy hasonlítsuk össze a két Lukot a Birodalom visszavágból, mert ott Vader megölhette volna, amikor csak akartja a döntõ párbajban és vessük össze a Jedi visszatérben látott Lukeal, ahol Vader már nagyon meg se izzasztotta. Akkor ment vissza Yodához tanulni, mikor az meghalt, most akkor hogy lett olyan erõs? Gondolom magától, nem azért mert pár napot eltöltött a Dagobahn.
9/10
zsotya010 2015 dec. 18. - 09:56:20 9/10
(469/2837)
Régi Knights of the Old Republic játékban volt az a b*szmeség, hogy nem Jedi, vagy Sith karakternek nem is lehetett fénykardot adni, de ha most ért a kardforgatáshoz, miért ne lehetne fénykardja.
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 18. - 09:54:38 1/10
(468/2837)
hááát....
a zsindex kritikusai áradoznak a filmrõl,hogy mennyire jó lett..
ezek után már gondolkodom rajta,hogy egyáltalán elmenjek-e moziba megnézni
9/10
zsotya010 2015 dec. 18. - 09:52:19 9/10
(467/2837)
Gyerekek, akivel ott az Erõ, azzal ott az Erõ. Anakin úgy született, hogy nem volt apja, az Erõ ott nyilvánult meg nála, hogy srác korában mindenféle elõtapasztalat nélkül száguldozott fogattal, vagy éppen kilövi a droidvezérlõhajót, vagy ott van Luke az Új reményben, kilövi a Halálcsillagot úgy hogy még keresztszárnyúban sem ült soha, megkapta a fénykardot és Obi-Wan elmondta mellé a szövegét, meghogy hagyatkozzon az ösztöneire és az Erõ vezesse a kezét és ennyit kapott addig míg nem találkozott Yodával, de ugye mire Yodával elérkeztek arra a pontra, hogy köveket emelgetett vele, Luke különösebb probléma nélkül kikapta a hóból a fénykardját, akkor most mivan.

Vagy ottvan Leia a Birodalom visszavágban, õneki aztán tényleg nem tanított senki semmit és mégis megérezte, mikor Luke bajban volt és tudta is, hová kell érte menni.

Ezek ilyen dolgot, és azt meg akit kiköpötten harcra képeztek ki, vagy harcban edzett, nem hinném hogy probléma lenne számára egy fénykard kezelése. Ha nincs vele az erõ, úgyis elbukik vele.
priceg 2015 dec. 18. - 09:20:32
(466/2837)
Nekem nagyon tetszett (pedig azt hittem, hogy nem lesznek "szerethetõek" az új karakterek) !
Szigi24 2015 dec. 18. - 09:11:48
(465/2837)
Angolul néztem 3D-ben, számomra csalódás volt a film. A történet gyenge, a régi szereplõknek örültem, de elég halványak. Elcsépelt poén, a szereplõk hiteltelenek.

SPOILER!
Csaj amikor behúzza a "kéziféket a falconnal, az nem semmi - persze elõtte nem vezette soha - 1 perc alatt pro lesz!
Ha eltekintünk attól, hogy a fénysebességen való utazás bármilyen szilárd testtel lehetetlen, ehhez képest semmi, amikor egy bolygó légkörében lassít vissza Solo a hiperûrbõl. Jó hagyjuk a fizikát...
A fõgonosz gyerek egy makacs kamasz - "igaz nem láttam fatert jó ideje, de most aztán jól kinyírom, minden jó szándéka ellenére!" - vicc.
Nincsenek nagy csaták/harcok. A csávó/csaj kezében még soha azelõtt nem volt lézerkard, de simán kezelik/zúznak vele, no problemo.
Csóri Skywalkert is ledobták egy lakatlan szigetre, se plazma TV se semmi...biztos halálra unta magát, de inkább vszínû, hogy sz@r nyugdíja van Hamillnek, és kellett egy kis tejbeaprítanivaló, meg a régi trilógia fanoknak egy újabb csont.
A napelszívó fegyvert hamarabb elintézik pár kondi kilövésével, mint akármelyik halálcsillagot, pedig legalább 10x akkora.
Kedvencem a nagy Gollum - ki a franc az, honnan jött, nem sokáig bírta (feltéve ha a szuper fegyver bolygón csövezett), hmm...
Remélem sokkal jobb folytatások jönnek, és egyben megmagyaráznak jó sok dolgot. Nekem az elõzmény filmek eddig jobban tetszenek, ott volt némi történet, és logika. Üdv!
4/10
csincsilla72 2015 dec. 18. - 08:09:13 4/10
(464/2837)
Az az ominózus mondat A jedi visszatérben hangzik el, ezt vágták be a trailerbe is.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 18. - 08:07:17 4/10
(463/2837)
A sok bábu és makettépítés helyett költhette volna a pénzt egy normális forgatókönyvre. Ha ennyire nincs ötlet, akkor lehetett volna ötletbörzét rendezni. Dõltek volna a jobbnál-jobb lehetõségek.
2/10
Bsmarcona 2015 dec. 18. - 04:39:57 2/10
(462/2837)
Hatalmas csalódás. Nem volt jó ötlet a Disneyre bízni.
9/10
aniknight 2015 dec. 18. - 03:03:55 9/10
(461/2837)
Nagyon gyenge. A Trailerek nagyon ígéretesek voltak, de a film már más tészta.

Spoiler:
Han halála nagyon gáz.. Kylo Ren egy picsogó hisztis gyerek..A csaj csak úgy használja az erõt mindenféle gyakorlás és kiképzés nélkül, kapásból legyõzi Rent párbajban, úgy h elõször fog fénykardot..Luke még csak meg sem szólal a filmben.. A trailerben elhangzott mondat, hogy "az erõ áthatja a családom" stb el sem hangzik a filmben, pofátlanság!!!!

Spoiler vége.

És még lehetne sorolni a végtelenségig...
Bovebben 2015 dec. 18. - 03:02:02
(460/2837)
Frissen szerzett élmény alapján mondom, hogy J.J Abrams is tudott egy olyan izgalmas filmet rendezni, mint anno Lucas. A fiatal szereplõk hellyel-közzel, de odatették magukat a vásznon. Még egy nagy pozitívum, hogy sokkal kevesebb CGI-os jelenet volt, mint az elsõ három részben.








****************SPOILER****************
A Han Solo fiát alakító színész magyar szinkronja egyszerûen borzalmas volt, de még a színész a saját játékával sem tudta ezt fentebb tornázni, mert a színészi játéka egy Star Wars filmhez mérten színvonal alatti volt.
**************SPOILER VÉGE************
1/10
Bodellger 2015 dec. 17. - 23:52:51 1/10
(459/2837)
Én speciel nem láttam még a filmet, és a héten már biztos nem látom. Valószínûleg az év vége fele, vagy kövi évben nézem meg moziban. Nem valami korrekt elõre értékelni filmet, amíg az ember nem is látja azt, ezt tudom, és nem is szokásom ilyet csinálni. A Star Wars most azért kivétel, mert én nagyon szeretem ezeket a filmeket, ennek ellenére azonban úgy érzem, hogy nincs értelme folytatni. Nem tetszik az, hogy friss bõröket akarnak lenyúzni róla. Készítettek 3 klassz részt régen, fõleg a 2. volt jó, aztán 15 évre rá, belekezdtek egy újabba. Oké, ezt Lucas elõre ugye eltervezte, plusz az idõ alatt a technika is jobb lett, beletehettek egy kis újítást ( lehet picit túllõttek rajta, de nekem mondjuk tetszett az újakban) de ez most komolyan már minek kell? Amikor elmegyek moziba és megnézem, akkor majd írok egy hozzászólást, hogy tetszett e a film, és adok egy normálisabb pontot rá. Nem szoktam 1est adni filmekre, mert még ha nem is tetszik némelyik ,egy 4-5öst dobni szoktam rájuk általában, mint, ahogy minden bizonnyal erre is fogok majd.

Csak pár film, ami szerintem teljesen felesleges volt, de tipikus megélhetési folytatások lettek. Csak ebben az évben Terminator 5. Összegyúrták az elõzõ részeket, és csináltak egy katyvaszt. Semmi értelme nem volt, fõleg a vége miatt.Ez a mû is a 2-nél, a csúcspontnál véget ért. Jurassic World. A vörös hajú nõ elmondja a prológban, hogy az ma már senkinek sem újdonság, hogy vannak dinoszauruszok. Pontosan, életem. Épp ezért semmi értelme a filmnek. Akkoriban 93ban ezért is ütött a Jurassic Park, mert újdonság volt, és a Cápához hasonlóan kurva jók voltak a bábuk. Erre fel 15ben kapunk egy klisé sztorit agyon CGIzve....A Mad Max 4 sem tetszett annyira nekem, oké nem volt rossz, de, aki nem látta az elsõ 3 részt és úgy ült be rá, semmit nem értett meg a mûbõl és Max karakterébõl sem. Most ez csupán az idei év, de lehetne még folytatni a feleslegesebbnél feleslegesebb, értékelhetetlen folytatásokat.
eIemes 2015 dec. 17. - 23:45:18
(458/2837)
Kösz