Tomio 2008 okt. 15. - 22:25:21 Előzmény Gabi'91
(32/92)
Ha valaki esetleg érdekel egy interjú Colin Firth-szel a filmrõl:
http://www.colinfirth.extra.hu/OLDALAK/MAGANEMBER/flotas.html
8/10
Gabi'91 2008 aug. 26. - 09:43:30 8/10
(31/92)
A filmet még egy irodalomóra keretében néztük meg, akkor mindenkinek tetszett, a kosztümök rendben voltak, néha-néha még fel is nevettünk, szegény Imelda Staunton elsõ színrelépésekor mindjárt jöttek a Harry P. megszállottak, hogy: "Hé, ez nem az Umbridge??". Az alkotás tetszett, de nem ez az a film, amit még sokszor, nagyon sokszor meg fogok nézni. Nem igazán értem ezt a sok díjat, meg a felhajtást körülette, nem az az egetrengetõ, katarzisban végzõdõ mû, amit fel kell dolgozni, inkább egy könnyû szórakozásnak mondanám.
Persze lehet, hogy rosszul ítélem meg...
Zempy 2008 aug. 22. - 10:33:09
(30/92)
Én is pontosan így gondolom! Csak azért nem sajnálom Judi Dench-tõl azt a szobrot, mert azóta már bõven kiérdemelte, csak más filmekért! Szerintem is az Egy botrány részletei pályája csúcsa, dehát abban az évben minden díjkiosztó Helen Mirrenrõl szólt.


Ez a film nem egy nagy durranás. Egy érdekes cikk részlete:

A 71. Oscar-díjátadás abszolút favoritja a Ryan közlegény megmentése volt. A bennfentesek szerint egyetlen film sem rúghatott labdába Spielberg újabb remekmûve mellett: a régóta nem látott Terence Malick filmje (Az õrület határán) túl lírikus, Az élet szép és az Elizabeth túl európai, s az a kosztümös Cyrano-parafrázis pedig igazán senkit sem érdekel. A Szerelmes Shakespeare-t dédelgetõ Miramax azonban nem így gondolta: beindította, s a szokásosnál is jobban túlpörgette a marketingmasinát, a film üdvöskéjét, Gwyneth Paltrow-t elcitálta az összes talkshowba, s a sajtóval megetette, hogy íme, Audrey Hepburn újjászületett! Az Akadémia megette a rizsát, s elhalmozta díjakkal a filmet, még a meglehetõsen halovány Gwynethet is megoszkározta. Spielberg és a Ryan öt díjat nyert, a direktor is kézbe vehette élete második rendezõi Oscarját, s valószínûleg a Weinstein testvéreket nézte, mikor felmutatta a szobrot: „Ugye nem baj, hogy nagyon akartam ezt?”

A Shakespeare lett az év filmje, s a pletykák szerint Harvey Weinstein másnap felhívta Spielberget, s elnézést kért, ha a kampányuk esetleg túl erõszakos lett volna. Ez rossz húzás volt. Spielberg felvette a kesztyût, s vadiúj cégével, a Dreamworks-szel rávetette magát az Oscar-gyanús filmekre. Az elkövetkezõ két év a Dreamworks SKG. megdicsõülésével telt: az Amerikai szépség és a Gladiátor szépen profitált a mozi pénztáraknál is, s legyõzték a Miramax jelöltjeit, az Árvák hercegét és a Csokoládét is.
kaizer chiefs 2008 jún. 28. - 00:12:24
(29/92)
Nem egy remekmû, de feltétlenül jó film, minden része nagyjából klappol.
Zempy 2008 jún. 27. - 20:02:02
(28/92)
Nahát, ez aztán meglehetõsen lagymatag, semmilyen film. Ami nem lenne baj, de mire ez a nagy felhajtás? Ha jól emlékszem, olvastam, hogy roppant agresszív kampányt folytattak anno Spielberg és Ryan közlegény ellen, ami be is vált. Elég fájdalmas, hogy ez ennyi Oscarhoz vezetett, amibõl nem egy érdemtelen! Judi Dench még hagyján, bár megjegyzem, manapság fõszereplõket is szoktak mellékszereplõi kategóriákban jelölni, hát még ilyen nyúlfarknyi szerepeket észre sem vesznek. Viszont õt azóta is méltán jelölték többször is, szóval kijár az Oscar (bár sztem nem épp e szerepéért). Na de Gwyneth Paltrow? Nem állok be a becsmérlõk sorába, mert persze ez az alakítás se semmi, de ha nekem eszembe jut Cate Blanchett mint Erzsébet, azonnal összeszorul a szívem. A filmrõl meg annyit, hogy a nagy hûhó után valami emlékezetesre számítottam, aztán nem kaptam semmit. Nem azt mondom, hogy rossz, mert nem; de olyan "semmilyen", mégiscsak abszurdum, hogy ez anno az év filmje volt.
semese 2008 ápr. 26. - 16:56:39
(27/92)
Ez egy nagyon jó film, a Rómeó és Júlia feldolgozási közül ez tetszett a legjobban, igaz a francia (nem a magyar amit színházba/szíbadtérin játszottak, hanem a francia!!) Romeo et Juliette musical is jó és szép és látványos.
10/10
NMreKa 2008 márc. 03. - 17:05:57 10/10
(26/92)
Miután megnéztem a filmet, gondoltam egyet és.........megint megnéztem. :D Azok után a dijakat, aztán meg a véleményeket, és itt megdöbbentem. El voltam ragadtatva a filmtõl, bár tudtam, hogy nem volt történelmi alapja, és (mivel naggyon szeretem a Rómeó és Júliát) észrevettem, hogy a szövege is kicsit más. Szerintem a legöbb dijat megérdemelte. A legjobb film és nõi fõszereplõ Oscart mindenképpen (Bár a Judi Dench Oscarját tulzásnak tartottam). Én kedvelem az ilyen romantikus drámát, és engem lehuzhattok , de attol még a kedvenc filmem marad. Nekem 10/10. Amugy a mindenki véleményét meg lehet érteni, de szerintem az nem igaz, hogy Gwyneth Paltrow nem érdemelte meg az Oscart. szerintem kiemelkedoen teljesitett...........
Dorkateo 2007 dec. 03. - 21:54:55
(25/92)
Kit érdekel, hogy Shakes ilyen volt vagy nem ilyen volt!
Jól szórakoztam és kész
Valóban alkalmas kedvcsinálónak a gyerekeknek.
Biztosan én is annak éreztem magam, amíg néztem.
nahum 2007 dec. 03. - 15:29:19
(24/92)
Szerintem hihetetlenül jó film. Nem véletlen kapott ennyi díjat. Amúgy nem is értem Joseph Fiennes miért nem kapott díjat mert nagyon jól játtszik!
zszoltan 2007 dec. 03. - 15:15:57
(23/92)
De hogy a filmrõl magáról is írjak valamit, ne csak a címérõl...
Nekem tetszettek a színészi alakítások (különösen Gwyneth Paltrow), viszont a történet annyira nem kedvem szerint volt összerakva, hogy le is húzta nálam a filmet közepesre.

Forma:3 + Tartalom:0
4/10
perry 2007 dec. 03. - 08:03:43
(22/92)
zooxy baba mi csak évõdünk, Bátorszívvel:)
Minden szexuális felhang nélkül. D
zooxy 2007 dec. 02. - 22:34:24 Előzmény perry
(21/92)
dikk mivan veletek csanyek,testvérek között mit kell magázódni
perry 2007 nov. 27. - 16:23:27 Előzmény *Bátorszív*
(20/92)
Képben vagyok :) Bakker nem 2xr ki hagytam az s-t Shakespeare bácsiból.
*Bátorszív* 2007 nov. 26. - 00:27:25
(19/92)
No'de tisztelt uram! Engem õszintén meggyõzött a rövid eszmefuttatása; bár lehet, hogy Ön, az Én kis fél'mondatomat, cinikusnak találta...(!?)
(de biztosíthatom, hogy -ezennel- szó sem volt errõl...,)(Talán a dupla szájú mosoly ikon tévesztette meg...(!?),)
...Amennyiben -Én- tévedtem volna, akkor natürlich, ja'ja über nicht... Shakespeare..., :)
perry 2007 nov. 25. - 23:40:28
(18/92)
Maga kérem úgy tesz , mintha...., pedig und ach ja ja ........ Shakepeare-t. :)))
*Bátorszív* 2007 nov. 25. - 17:01:48 Előzmény perry
(17/92)
...Meggyõztél Perry bá'... ! :))
zszoltan 2007 nov. 21. - 11:41:50
(16/92)
Én a címet olvasva két dologra gondoltam: Shakespeare romantikus darabjaiból készült vegyesvágott kedvcsináló, vagy esetleg egy kitalált romantikus történet Shakespeare és/vagy környezetérõl. (Mint ahogy az 'I.Q.' sem Einstein-rõl szólt, hanem az unokahugáról - már ha létezett egyáltalán.)
A fõoldalon olvasható sorok alapján pedig inkább az utóbbira fogadok. (Szerintem az ajánló megfogalmazásában kellõképpen homályos utalások vannak a valóság és fikció keveredésére.) Úgyhogy szerintem is az általad leírtak érvényesek rá. Így én történelmi hitelességet alapból nem várok tõle. A kivitelezését pedig majd meglátjuk...
perry 2007 nov. 21. - 09:03:07
(15/92)
Ismerve az amerikai mentalitást, már az is jó, ha fiatal nézõk azt mondják a film megtekintése után , hogy de jó csákó volt ez a Shaky gyorsan olvasok
tõle valamit. :)
Félre a tréflivel igazad van, kedves kosztûmös mese Shakepeare bácsiról. melynek valóság alapja elég kevés.
Arra mindenképpen jó , hogy kedvet csináljon a nagy drámaíróhoz.
barbika:) 2007 okt. 29. - 21:11:39
(14/92)
A film összességében jó, már többször láttam, tetszik a története.
DE Paltownak nem adtam volna ezért oda az Oscart (sõt a jelölésen is gondolkodóba estem volna). Igazából nincsen vele semmi bajom, de szerintem nem alakított olyan nagyot.
A többi alakítás viszont jól sikerült, Geoffrey Rush nagyon jó volt (" Ez benne a titkok"), Judi Dench pedig igazán remek választás volt a királynõ szerepére, ahogy Colin Firt is nagyszerûen játszotta Wessexet.
(Egyébként eredetileg Firthöt kérték fel Shakesperare szerepére, csak visszautasította - Szerintem így jobb lett Finessszal)
Tehát inkább a mellékszereplõk vitték a hátukon a filmet, ami attól függetlenül jó.
Vikke 2007 jún. 03. - 10:37:42
(13/92)
Tetszett , jól volt felépítve az alakítások is rendben voltak, igazi sztárparádét láthattunk. Ben Affleck no comment... talán Õ rontja egyedül a képet. Egyedül a film befejezésével nem voltam megelégedve. Túlságosan gyorsan lezárták mintha valaki azt mondta volna nekik: "OK most van még 10 percetek a filmbõl gyorsan valami befejezét!" Valahogy nem ment a filmhez, túl elsietett lett és meseszerû.