Keresztes³ovag 2016 szept. 15. - 16:04:41
(68/88)
ismét a saját állításom nyert igazat. Ha valaki túl jó valamiben, akkor az doppingol. Jobb ha Katinka, Bolt, meg Puhl Sanyi magától áll nyilvánosság elé és vall szint.
csabaga 2016 szept. 15. - 14:38:48
(67/88)
Most egyértelmûen kiderült,a Williams testvérek súlyos betegeknek való szereket szednek. Ha betegek,jobb abbahagyni a teniszt,ha nem,akkor meg doppingolnak.
csabaga 2016 szept. 15. - 14:33:24
(66/88)
Csak az a kérdés,hol volt 28 éves koráig...
_nyugiss_ 2016 szept. 15. - 13:33:21
(65/88)
nyilván nem..

3 GS-t nem lehet középszintû játékkal megnyerni
Thot 2016 szept. 15. - 12:45:57
(64/88)
Wawrinka nem közepes szintû teniszezö, hanem a világ legjobb játékával rendelkezõ teniszezõ. Azért ez lényeges különbség! Aki ezt nem így látja az kicsit vak a teniszhez.
csabaga 2016 szept. 13. - 14:51:26
(63/88)
Ha egy "noname" játékos a harmadik körben üt két jó adogatást a rövidítésben 5-4-nél,Wawrinka ott négy szettben kiesik.
breeder 2016 szept. 13. - 13:40:41
(62/88)
Wawrinka a US Openen azért elég szépen játszott a többi meccsén is.
Nem mondanám azt, hogy most is ugyanaz a közepes teniszezõ, mint volt régebben.

Nyilatkozta is, hogy mentálisan sokáig nem volt okés, és ebben sokat változott.
A tenisz pedig nagyon az idegek játéka.
Lehet egy azonos játéktudással rendelkezõ teniszezõ is nagyon gyenge a pályán ha fejben nincsen ott.
Keresztes³ovag 2016 szept. 12. - 20:01:06 Előzmény breeder
(61/88)
Wawrinka nagy mumusa lett Djokonak. 3 GS egy közepes szintû teniszezõtõl nem rossz.
breeder 2016 szept. 11. - 07:08:46
(60/88)
*Ugye
breeder 2016 szept. 11. - 07:00:00
(59/88)
Novak Djokovic vs. Stan Wawrinka 11.09.2016

Érdekes döntõ várható férfi egyesben itt a US Openen.
Mindkettõ játékosnak sokat kellett küzdenie a pályán az elõdöntõben.

Ügye Wawrinka azt a Nisikori-t fogadta, akit Andy Murray-t legyõzte.
A másik oldalon meg egy érdekes Djoko - Monfils játékot láthattak a nézõk, több furcsa jelenettel megspékelve. :)
breeder 2016 szept. 11. - 06:49:53
(58/88)
A nõi egyes finálé vége elég nagy csalódás volt...
Na nem azért, merte elõtte nem volt nagy tenisz, hanem mert Pliskova sokat rontott és Kerber végül is ennek köszönhetõen nyert.

A másik, hogy Pliskova a hálónál hatalmasat hibázott!
Ha azt nem rontja el 30-15-nél, akkor nem 30-30, hanem 40-15 és onnan Kerber nem valószínû, hogy a 3. szettben vissza tud jönni és tornát tud nyerni.

Egynek viszont örülök, hogy végre komoly teniszt láthattunk egy viszonylag tapasztalt német játékos és egy óriási cseh tehetség között. :DDD

Nagyon kedvelem Kerber játékát -fõleg azt, ahogyan küzdeni képes, de tegnap éjjel Pliskovának drukkoltam jobban...
breeder 2016 szept. 06. - 20:28:42
(57/88)
A férfi egyesben Nishikori full bunkón viselkedett, de majdnem rá is fázott, mert Karlovic 6-0-ról majdnem kiegyenlített a végén.

Néha ezek a teniszezõk sem tudják jó dolgukban, hogyan tegyenek rá egy lapáttal az arcoskodásra. :D
breeder 2016 aug. 30. - 18:32:31
(56/88)
Ismét US Open.

Hajnalban a Djokovic - Janovicz találkozót láttam.

Hát eléggé gyengusz volt néha a szerb játéka, de ezzel együtt nem hiszem, hogy ez nem szándékos volt a részérõl.

A kommentátor mondta, hogy vádli, csukló, bicepsz godokkal is küzd, de valahogy olyan fura volt, hogy se ápolást, se szünetet nem kér. Bár lehet, hogy csak átmeneti húzódást érzett és az esetleges sérülést elkerülendõ lassította be a szerváit...

Összefoglaló:
http://www.nemzetisport.hu/tenisz/us-open-kiesett-az-olimpiai-bajnok-djokovics-szenvedett-2523079
breeder 2015 szept. 18. - 20:01:04
(55/88)
Hewitt-ot nagyon kedveltem. Nagy figura volt azzal a hosszú szõke hajával meg a hátracsapott simlis sapijával.
Roddick az ászkirály kb annyira volt tehetséges, hogy mindig biztos kézzel hozta az adogatásait.
Ám amikor elkezdett fáradni, akkor kezdett az ellenfél visszabrékelni. Szóval az erõjáték sem minden ellenféllel szemben mûködik. Federer abban nagyok, hogy pl Roger fonákjai szinte kivédhetetlenek (voltak anno), Djokovicnak meg a fogadójátéka és a lábmunkája remek. Biztos emlékszel, Hewitt volt nagy abban, hogy lábbal minden labdát be tudott futni. Ha jól emlékszem még egy tigris ugrást is bemutatott Federer ellen, és állva tapsolt mindenki, mert végül õvé lett a pont. :)
breeder 2015 szept. 18. - 19:49:13
(54/88)
A mostani húszéveseket elvitte a világválság.
Én is hiányolom õket, de jelen pillanatban sok fiatal a sport helyett dolgozni kényszerül, hogy eltartsa magát.
Meg aztán a szponzorok sem rizikóznak a mai világban.
breeder 2015 szept. 18. - 19:46:03
(53/88)
Agassi nálam elég nagy tiszteletet vívott ki a pályán kívüli magatartásával.
Egyrészt két lábbal áll a földön, nincsen nagy elszállva magától. Másrészt van szociális érzéke is, amit más emberkék is követhetnének. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy adja oda minden gazdag az egész vagyonát jótékony cél(ok)ra, de annyi sok felesleges kacatot megvesznek (drága autókat -amibõl elég egy is, drága karórákat, ékszereket, stb), hogy annak az árából rászoruló tehetségeket is lehetne szponzorálni alapítványon keresztül.

Djokovic-nak még lehet úgy 5-6 (jó) éve a teniszben. Federer-nek nagy valószínûséggel ez a mostani 2015-ös év volt az utolsó esélye, hogy (újra) világelsõ legyen.
csabaga 2015 szept. 16. - 17:47:18
(52/88)
Megnéztem,Federer kik ellen is hozta össze itt a sorozatos 5 gyõzelmét.Hát...

Hewitt,õ nagy név volt,fõképpen fiatalon.
Agassi,36 éves volt már.
Roddick nem Sampras kategória volt.
Djokovic és Murray meg két 20-21 éves játékos volt.

Szerintem Federer nagyon szerencsés idõszakban tûnt fel,mikor sok nagy játékos kiöregedett és újak meg nem jöttek,egészen Nadal elõkerüléséig.
csabaga 2015 szept. 16. - 17:23:54
(51/88)
Akkor is Federernek drukkoltak,még jó régen,mikor õ volt a nagy esélyes.Mikor 2010-ben,az elõdöntõben két játszmalabdáról fordított Djokovic,miután az elsõ Federer szervát elkente,kérte a közönséget,drukkoljanak neki is,így hosszabb lesz a mérkõzés,de semmi hatás nem volt.
A mérkõzés végén aztán döbbent csend lett,akárcsak a 2009-es Del Potro gyõzelem idején.
Djokovic már 2007-ben döntõt játszott itt,és akkor három játszmában kikapott Federertõl,de hát akkor 20 éves volt csak az ellenfele meg a pályája csúcsán állt.
Hol vannak a mostani 20 évesek?

Tartom a véleményem,Federert Sapmpras utódnak veszik,szinte hazai versenyzõnek,ha már USA teniszezõ régen nincsen senki a férfiaknál.
Én nagyon örültem,mikor Djokovic elõkerült,untam már az örökös Federer-Nadal döntõket.
Edmond Dantes 2015 szept. 16. - 11:47:27
(50/88)
Elõrebocsátva h

a) nem értek a teniszhez (copyright Dávid Ibolya anno "nem értek a focihoz"), de az eredményeket, neveket követ(get)em
b) nem néztem az US opent (sem)
c) nem fogok beleszólni a "nagyok" :-) dolgába itt

azért megkockáztatom: igen, a közönség, nem csupán a teniszben, gyakran a még-már esélytelenebbnek szurkol (plusz odds-ok!), a játékos személyisége is +/- hatással van-lehet a közönségre és úgy vélem, Djokovic nem éppen a szerény, alázatos sportember két lábon járó szobra, mellesleg (?) õt "nemzeti hõsként" ünneplik otthon azaz az õ esetében a sportba masszívan benyomul a politika. Teniszben ez (még?) nem általános. Borgot vagy Samprast pl lehetett "unalmas személyiségnek" tartani (asszem sokan annak tartották õket), de emlékeim szt nem csaptak sem õk sem a környezetük ekkora hûhót, sõt. Becker verhetetlenségére és adogatóbombáira meg asszem ráuntak végül (de ez nem biztos). McEnroe vagy Agassi is "balhésak" voltak, igaz. Esetükben azonban nem lett gyõzelmükbõl svéd, amerikai, német stb. nemzeti ügy. Djokovic esete azonban más: õ kis túlzással a két lábon járó gyõztes Szerbia. Djokovic is el fog múlni, ahogy elmúltak elõdei is.
LexH 2015 szept. 16. - 11:14:21
(49/88)
Nem tudtam, hogy ennyire Djokovics ellen volt a közönség, bár sejtettem. (Tenisz közben mindig leveszem a hangot.) Õ errõl egyszer nyilatkozott is: azt mondta, hogy általában függetleníteni tudja magát a közönség tapsától, vagy arra gondol, hogy neki tapsolnak. Ezt persze nem igazán hiszem el, de õ ettõl függetlenül a népszerû teniszezõk közé tartozik. Bár közel sem kedvelik annyian, mint Federert, akinek a legvehemensebb szurkolói érdekes módon az ötven fölötti asszonyok. Számukra Federer a nyugodt, megbízható, jó kondiban lévõ családapa figuráját testesíti meg.