Téma: Terápia

10/10
Meril 2016 nov. 19. - 12:21:03 10/10
(162/182)
Nem csak kétszereplõs. Van párterápia, családterápia. A pár az elsõ évadban jelenik meg, és õk talán a legjobbak. Akció, vagy romantikus nyáladzás nincs benne, habár felmerül a szerelem a kapcsolatok témája de ahogy írod, "csak" dumálgatnak róla. Mivel ez terápia nem romantikus film, krimi vagy akció. Ha valaki érintett bármelyik témában akkor szerintem érdekes lehet a számára. Csak az elsõ pár részt láttad? Mert én is az alapján ítéltem elõször. Marozsán Erika kiverte nálam a biztosítékot, annyira mesterkéltnek és mûnek hatott a játéka, de késõbb ezt is félre tudtam tenni. Persze lehet valakinek unalmas ha egy teljes epizód beszélgetésbõl áll. Mácsai túlzott visszafogottsága...lehet sokak számára semmitmondó és unalmas. Szerintem nem az. Én úgy érzem sok emberhez szól ez a sorozat.
arpdkvcs@gmail.com 2016 febr. 28. - 15:37:42
(161/182)
Izraeli. Legalább is onnan ered ez a sorozat. Országonként picit változtatnak amin kell, hogy az adott környezetbe beleilleszkedjen teljesen.
10/10
Meril 2015 júl. 31. - 14:24:02 10/10
(160/182)
Húha! Eltelt egy kis idõ a második évad óta...azt kell mondjam nem sok maradt meg, sajnos szerintem ez sokkal gyengébbre sikerült mint az elõzõ. Eleve túl rövidek a részek ha van egy egy jó "páciens" az õ köre hamar lefut...de ott volt pl. a politikus karaktere na õt untam...pedig voltak az õ történetében is érdekes elemek csak hát pont azok nem lettek jobban kivesézve. Azt gondolom ha lesz harmadik évad bele kellene csempészni valami mélyebb, izgalmasabb szálat, valamit, nem tudom amitõl jobban megmaradna. Ez a második nekem kicsit "steril".
rina10 2015 júl. 14. - 20:22:28
(159/182)
Szerintem a 2. évad még az elsõnél is jobban sikerült. Mácsai szerintem jobban érzi a figurát és mostmár természetesebb is. Csákányi hasonlóképpen. Máté Gábor zseniális, Kurta Niké remek, Péterffy Borin meglepõdtem nem gondoltam, hogy ennyire természetes is tud lenni, korábban merevebb alakításokat láttam tõle. A Misit alakító srác is nagyon ügyes, a szüleit alakító Szamosi és Nagy szintén nagyon jó. A kiesebb mellékszerepekben is jók a színészek, talán Kováts Adélt emelném ki, korábban õt se láttam ennyire természetesen alakítani (pl Életkepek). Remekül törik meg a kanapés, szobába zárt részeket a különféle egyéb történésekkel, jelenetekkel, Budapesti szép kilátással. Remélem lesz 3. évad is, az még jobban is kiserülhet akár.
blowup 2015 febr. 08. - 19:59:02
(158/182)
Suszternek cipõje, szabónak ruhája. Win-win.
10/10
Meril 2015 febr. 08. - 01:31:04 10/10
(157/182)
Nos hát igen abban egyetértek, hogy a politikus karaltere, története nem sikerült jól és ez enyhe kifejezés. talán mikor a lánya is megjelent, illetve õ szóba került az érdekes volt. Legalábbis nekem.
A pszichológus vívódásai, szerencsétlensége engem annyira nem akaszt ki, érdekesnek találom inkább. Egy tökéletes pszichológus érdekesebb lenne? Persze meglehetne csinálni milyen egy szuper pszichológus aki kitûnõ terápiát biztosít a pácienseknek. Kíváncsi vagyok lesz e 3-ik évad és az milyenre sikerül...
Cordelia 2015 jan. 05. - 20:25:35
(156/182)
hogy tudnék én is ahhoz a lehetõséghez jutni, hogy megszerezzem a második évadot? Nincs hbo-m.
8/10
allons 2015 jan. 05. - 20:16:16 8/10
(155/182)
Mivel nincsen HBO-m, csak a tavalyi év végén jutottam lehetõséghez, hogy megnézzem az eddig elkészült két évadot. A 8/10-es értékelést az elsõ befejezése után adtam, de már bánom, mert a második még ennél is jobbat érdemelt volna. Komplexebb lett, érdekes, új karakterekkel (Ferenc, Orsolya, Misi, valamint az abszolut kedvencem: Virág), és András életérõl is kiderültek olyan részletek, amik megmutatták, mennyire képlékeny, egyedül szinte kibogozhatatlan az ember belsõ világa. 10/10
10/10
Meril 2014 dec. 07. - 19:36:10 10/10 Előzmény Cordelia
(154/182)
SPOILER

Bár tény én is vártam, hogy folytatódjon a szál, de nem így lett. Errõl András beszél majd Ágnessel való konzultációján is. Bár csak megemlíti nem lesz különösebben kivesézve, a mi lett volna ha. A kapcsolatot sem vették fel egymással a pánikroham után Laurával, bár volt rá kísérlet Laura részérõl.. Azt hiszem ez így volt jó. A cikkben amit megosztottam le is írják miért történt ez és azt hiszem logikus. Azért hiányzik ez a szál a történetbõl, bár a karaktert játszó színésznõvel nem voltam megbékélve..
Für Anikó egy két epizódban rövid idõkre megjelenik, de sokkal kevesebb részvétellel mint az elsõ évadban.

SPOILER
10/10
Meril 2014 dec. 07. - 19:22:27 10/10
(153/182)
Valóban érzõdik, hogy más ebben az évadban Csákányi. Fõleg az elsõ epizódokban jött ez ki nagyon szerintem. Picit nekem is hidegebbnek tûnik a múlt évadhoz képest. Egy cikket olvastam errõl, hogy ez szándékos változtatás volt. Aki érdekel egy hosszabb cikk a sorozatról az itt láthatja ,ha még nem látta :)
http://magyarhirlap.hu/cikk/8775/Eletet_menthet_ha_elmeseljuk_a_tortenetunket#sthash.c5ohT8ct.dpuf
Egyébként én Péterfy Bori karakterével egészen megbarátkoztam, õ is lett a kedvencem a páciensek közül. Sokkal hitelesebb, mint az elsõ évadban Marozsán Erika szereplése. De lehet csak nagyon más karakterek Erika kicsit szirupos, túljátszott játéka nyilván másabb mint Bori nyers kétségbeesése. :) Na és persze a család. Közülük talán az apuka akit kiemelnék, az elsõ évadban annyira nem volt erõs most valamiért kitûnik. Lehet azért, mert valahogy az egész Terápia, az új helyszínek, az új rendelõ más atmoszférát teremt? Nekem mindenesetre tetszik.
Cordelia 2014 dec. 03. - 21:37:43 Előzmény menorca
(152/182)
SPOILER
szerintem Csákányi Eszter "fensõbséges" viselkedése a terápia része, hiszen õ nem lehet bizonytalan, amikor a páciens tépelõdik.
SPOILER
Cordelia 2014 dec. 03. - 21:36:16 Előzmény Sidra
(151/182)
azt hiszem végzettségét tekintve, Péterfy Bori színésznõ, nem énekes, bár én is énekesként ismerem
Cordelia 2014 dec. 03. - 21:34:41 Előzmény Meril
(150/182)
pontosan így vagyok Mácsai Pállal én is: minden rezzenését figyelem és élvezem a sorozatban. Illetve mégsem, mert a most nincs hbo-m és nem láttam még egy részt sem a második évadból. Tudja valaki honnan tudnám letölteni?

SPOILER
Für Anikó szerepel-e még? esetleg most már marozsán erikával él mácsai karaktere?
SPOILER
9/10
oncogito 2014 dec. 03. - 15:28:04 9/10 Előzmény menorca
(149/182)
Szerintem meg remek, nagyon szeretem Csákányi Eszter alakítását és szerepét is.
A sebész hideg, megfontolt szikéjével kezel. Nem folyik bele érzelmileg, objektív kívülálló akar lenni és így a lehetõ legtöbb oldalról, de fõként a "másik" oldalról is látni, láttatni akarja a történést és annak érzelmi reakcióit.
Nem lekezelõ számomra, hanem a "beteg" és az igazság felismerése érdekében távolságtartó, elfogulatlan.
Számomra nagy élmény.
menorca 2014 nov. 21. - 23:24:51
(148/182)
**SPOILER is lehet benne**
Kicsit késve, felvételrõl nézem a sorozatot, most vagyok túl a II/15-en. A pénteki epizódok jönnek be a legkevésbé. Dargay szupervizora (Csákányi Eszter) számomra túl fensõbbséges, "okostojás", valahogy a lényébõl nem megértés érzõdik, hanem lekezelés. Annyira biztosnak tûnik az igazában, kinyilatkoztat. Számomra ez zavaró, nem érzem mögötte se a rég jó baráti kapcsolatot, sem a szupervizorit.De lehet alakul ez másképp majd.

Dargay. Így vékonyabban jobban néz ki, vonzóbb :-) Szakmailag ismét a pénteki sztorin gondolkodtam el: hogy lehetséges, hogy egy sok éve mûködõ terapeutának azt mondják, hogy "most már kellene egy terápia számára", amely rendezi benne az apjához való viszonyát.E nélkül nem is szerezhette volna meg a végzettségét (2-3 éves fizetõs képzés egyetemet -5 év- és a szakképzést -3 év- követõen, önismereti terápia is kell hozzá).Szóval ezen illett volna már rég túlesnie, de a sorozatban valószínû fontosabb volt az, hogy a pszichológus is csak ember, és vannak megoldatlan problémái.

Pont ebbõl adódik a válasz arra (kicsivel lejjebb jegyezte meg valaki), hogy egy ember, aki problémákat old meg mások életében, az hogy lehet ilyen rém rossz viszonyban a saját lányával. Nem függ igazából össze, mint ahogy dohányzó és egészségtelen életvitelû orvos is lehet kiváló gyógyítója másoknak, így ez pszichológusokra igaz. És a színészek se szívesen játszanak otthon, ez egy tudás, jobb esetben plusz természetes érzék másokhoz. Nem hiába mondják, legrémesebb gyerekeik a pszichológusoknak vannak.
Sidra 2014 nov. 14. - 11:55:42
(147/182)
Én nem tudtam, hogy Péterfy Bori színészkedik is és kicsit féltem is tõle, hogy milyen lesz, mert a zenéjét nagyon szeretem és nem akartam lerombolni a képét magamban :D de hihetetlenül pozitívat csalódtam, nagyon nagyon jól csinálja :)
iamtheonlyone 2014 nov. 12. - 21:27:53
(146/182)
Az második évad erõsebbnek tûnik mint az elsõ... fõleg Péterfy Bori és a Virágot alakító színésznõ alakítása tetszik. Azonban elég lehangoló, hogy egy pszichológusnak ilyen a kapcsolata a gyerekeivel! Szinte semmilyen kapcsolata nincs velük és próbálkozni se nagyon próbálkozik, erre több figyelmet fordíthattak volna a készítõk.
9/10
itsme1 2014 nov. 08. - 08:34:47 9/10
(145/182)
Ez csak azért van, mert a képernyõre tapadunk. :)
10/10
Meril 2014 nov. 07. - 16:08:59 10/10
(144/182)
Ahhoz képest hogy elkezdõdött az új évad, nemigen tolonganak ide a rajongók. Elsõ pár részt látva eddig felemás érzéseim vannak. Mácsai Pál még mindig nagyon jó! Olyan beszédes az arckifejezése minden pillanatban ami engem lenyûgöz. Ahogy figyel vagy ahogyan kérdez. Többi szereplõvel viszont még hadilábon állok. Péterfy Bori alakítása elég ellentétes érzéseket váltott ki belõlem. Ez persze nem feltétlen negatív. Sõt azt mondhatnám erõs és hihetõ a játéka. Viszont a téma miatt belõlem kicsit sokat elvett, rendesen lenullázódtam az epizód végére (arra gondolok amikor már 2-ik alkalommal láthattuk).
Persze nyilván nem indíthatunk az elsõ pár részben úgy hogy minden megoldódik, kell az a feszültség. Úgyhogy azt mondhatom ez jó kezdés, mert erõs érzéseket vált ki, érzõdnek a problémák és a csalódottság nagyon átjött. Szerintem jól játszanak a színészek. Talán Máté Gábor karaktere, története az amit gyengébbnek érzek, de ez még késõbb változhat.
10/10
liumiu 2014 okt. 28. - 14:05:18 10/10
(143/182)
hú, az elsõ részt látva, azt kell mondjam, nagyon izgalmasnak ígérkezik a második évad is! :)