Téma: Trója

10/10
NorahFilc 2009 febr. 03. - 17:12:31 10/10
(242/482)
Jaj gyerekek...

Elõször is: egy könyv adaptációja sem felelt még meg teljesen a könyvbéli történetnek, ez a forgatókönyvírás mûvészete, hisz ha szó szerint dolgoznák fel a regényt, akkor az már nem filmipar.
Másrészt nagyon ügyes dolog, hogy van ez a pár "baki", hisz márcsak ezért is megnézték a filmet, így az ellentábor is hozzájárult a "hírnevéhez".

Szereplõk: telitalálat volt! Elõször is ott van, az anyucikedvence-arcú O. Bloom, aki tökéletesen hozzájárult mind külsejével, mind hangjával és jellemével Paris figurájához. Pont olyan, mint a mai fiatal, elkényeztetett szépfiúk, akiket szeretnek a lányok és akik nem képesek harcolni egy nõért. (Valamilyen szinten visszatükrözi a mai társadalmat is, meg ugye: van, ami sosem változik.)

A Brad Pittet ért kritikák szánalmasak. A pasik ego-ja sosem fogja elviselni azt, hogy van náluk szebb, a nõk pedig sokszor tagadják a népszerûvé vált szépséget (tipikus antidivat hozzáállás). Aztán vannak azok, akiknek egyszerûen csak nem ideáljuk, mint ahogy én is voltam a dologgal. Kit érdekel mindez? Persze, hogy személye reklámfogás a filmben, de milyen jó is! Brad Pitt kiváló színész, tökéletesen idomult Akhilleusz elvárásaihoz ÉS ami szerintem a LEGfontosabb (csak gondoljatok bele): Akhilleusz neve a mai napig fennmaradt, szinte mindenki hallotta már a nevét, és/vagy a történetét. Brad Pittét nem? Az õ neve vajon nem fog fennmaradni nagyonsokáig a köztudatban (akár mint a színészé, akár mint a legszebb nõ, A. Jolie férjéé, akár mint a tökéletes és leggyakrabban emlegetett férfiszépségieálé). Ugyan, dehogynem...

A díszlet és jelenetek monumentálisak, a panorámakép jut róla eszembe, eszméletlen munka lehetett összehozni, amit ti csak lefikáztok egy "untam" kijelentéssel. Két és fél óra, mégsem untam egy percig sem... talán mert még ha a történet nem is lenne oly izgalmas, a látvány akkoris odaragaszt a képernyõhöz.

Hát röviden ennyi, filmes dolgokba nem akarok belemenni, a szakmázást és az "én ezeket tanultam" dolgokat feleslegesnek tartom, egy fórumon amúgy is a benyomás számít. :)
barbarossa86 2008 nov. 09. - 14:24:10
(241/482)
Nekem nagyon tetszett eme feldogozás. Sokan szapulják a filmet, hogy nem teljesen hû az eposzhoz.Oszt' mi van?
A díszlet, a jelmez kimondottan tetszett, a színészi játék is jó volt. Eric Bana kimondottan jó Hector volt. :) Valamint kiemelném még az Agamennón-t játszó színészt is.
norton15 2008 nov. 03. - 19:01:38 Előzmény Csumpadli
(240/482)
Akhilleusz jelleme még nyomokban eredeti volt, Hektóré viszont majdnem teljesen az.Nagy baromság volt beleírni azt, hogy Akhilleusz kiadta a parancsot az embereinek az ellenfél templomának felgyújtására... Akhilleusz nagy harcos volt, mindig tisztelte az ellenfelét, az Iliász szerint ilyen dolog meg se fordult volna a fejében.

Akhilleusz tudta, hogy legyõzhetetlen, azért is volt olyan, amilyen. Meg azért is, mert választhatott: vagy hosszú, de dicstelen élete lesz, vagy rövid és dicsõséges. A saját dicsõségére hajtott az egész ostrom alatt.
1/10
idõjós1010 2008 nov. 03. - 18:56:47 1/10
(239/482)
jelentem, én személy szerint nem túlzottan izgultam rajta.
Én határozottan untam a filmet, minden gondolatom a film közben csak a körül forgott, hogy hogyan lehetne mihamarabb lenyomni a torkomon az egészet, hogy aztán húzhassak erre is egy strigulát, aztán feledjem mi hamarabb.
A 300, és a Gladiátor Russell Crowe-al egy-egy nagyon jó film volt, de a Trója az nálam nagyon nem volt nyerõ.
5/10
Jagdglück 2008 nov. 03. - 18:44:51 5/10
(238/482)
Nagyon sok kritika érte a filmet, h kicsit (nem kicsit) átírták a sztorit (mondjuk senki nem tudja, hogy valójában hogy volt, de azért nem hiába írta meg szegény Homérosz az Iliászt sem...:)), szóval történelem vagy irodalom órai anyaghoz kapcsolódóan kifejezetten fals. Ellenben izgalmasnak izgalmas, látvány, hatásvadászat tökéletes... egy ilyen nagy sikert várt filmnél azért a rendezõnek lehetett volna annyi igénye, hogy nem a Pittet rakja be a természetellenesen ható szõkített fejével, mûizmaival és szolis bõrével....(bár nyílván tõle remélte a sikert), mondjuk egy fokkal jobb mint Colin Farell az Alexanderban. Eric Bana az tényleg nagyon ott volt :O:D
Csumpadli 2008 okt. 31. - 13:06:38 Előzmény altamyra
(237/482)
No azért, én Helené mellett maradnék, ha nem bánod:)
De Bana tényleg sokkal jobb színész, bár lehet, hogy azért vagyok így vele, mert egyébként sem bírom Pitt-et, és én nagyot csalódtam Akhilleuszban, Hektórról viszont teljesen más képet kaptam, aki nem isteni eredetû, s mégis, Akhilleusz egyetlen méltó ellenfele.
altamyra 2008 okt. 28. - 19:33:08 Előzmény Csumpadli
(236/482)
Abszolút egyet értek,én se vagyok oda az elõbbi szépfiúkért (bocs ez nem is igaz teljesen mert B.P. a Szenvedélyek viharában van nagyon ott, O. B. meg a Mennyei királyságban de kb. ennyi is lenne....)Viszont most tök spontán Eric Bana maratont tartok és eddig wow, tetszik,,,meg szegény plasztikázott Brad Pitt se volt olyan fankón izmos, mint Hector...Eric Bana:D:D:D:D
Csumpadli 2008 okt. 27. - 17:53:08 Előzmény mushi
(235/482)
ja, szerintem Hektór a legjellemesebb szereplõ az egész filmben.
Eric Bana 100-szor jobb, mint Brad Pitt.
Csumpadli 2008 okt. 11. - 14:04:26
(234/482)
Jó film.
9/10
sarah_lus 2008 okt. 05. - 20:51:50 9/10
(233/482)
Köszi szépen,rtl-ratyi-nyomorék klub,h végig ott virított a jobb sarokban a retardált celebes felirat....(eleve,CELEB,hányok,ha egy magyar ember ezt mondja,mindegy).nagy élmény volt.
Andrew8 2008 okt. 05. - 09:01:46
(232/482)
Üdítõ kivétel volt a TDK ahol meghalt egy bizonyos nõi szereplõ és az a nõi szereplõ is egy lecserélt ne ma szépségre hajazó nõszemély volt ala Katie Holmes akinek Iq-ja és színész 'artalm1' -2 höz konvergál. :)
6/10
Sárkányölõ 2008 okt. 05. - 08:44:50 6/10
(231/482)
"1. Pont ezért is mutatták a filmen, hogy nem sarkon hanem lábikrán lövi."

Nem, nem akartak mitológiai dolgokba belemenni, így ezt a megoldást választották. Aki ismeri a mitológiát az érti mirõl van (lenne) szó, aki nem annak max furcsa.
Ezt elcseszték, vagy lõtték volna inkább tarkón és hihetõ, vagy raják be vmilyen formában a mitológiát.

"2. Helenének nem kellett világszépnek lennie, pont ez volt a lényeg. A legendák szerint a szépsége miatt kezdték az egész hiriget, itt a filmben pedig a valóságot mutatták, miszerint pusztán politikai oka volt a háborúnak nem pedig egyetlen nõ!"

Ezt sose logikázná ki senki. Azért nem rakta bele szebb nõt, mert valószínûleg nem volt lobbiképesebb szinész. Gyõzõtt az érdekérvényesítés a tartalom felett. Amerikai filmeknél gyakori.
Thetys 2008 okt. 04. - 23:57:06
(230/482)
Én moziban láttam, akkor nagyon lekötött, most viszont - bevallom - már nem nagyon figyeltem a végére. Eric Bana csúcs!!! Brad kicsit túl sok már benne. Nagyon elnyújtották, és nagyon "hálivúdi" lett. Szerintem 1-2x azért megéri megnézni.
Andrew8 2008 okt. 04. - 23:53:39
(229/482)
Orlando eddigi legjobban passzoló szerepe talán pont Legolas volt a Gyuk-ból, de az se egy Oscar nehézségû szerep volt. :D Maga a film már persze más tészta volt és kapott is szobrocskákat.
sylva23 2008 okt. 04. - 23:13:18
(228/482)
Orlando ebben a filmben is ugyanolyan esetlen figurát játszik, mint a Karib tenger kalózaiban.
norton15 2008 okt. 04. - 22:48:32
(227/482)
Nekem se, kifejezett utálom már a palit.
reila 2008 okt. 04. - 22:46:32
(226/482)
Hát kitudja, mindenesetre nem a kedvencem az biztos
norton15 2008 okt. 04. - 22:42:35
(225/482)
Én komolyan gondoltam, telibetaláltad a jellemzését.:) Nem rossz szándékból írtam. Az is lehet, hogy Bloom tényleg ilyen.:S
reila 2008 okt. 04. - 22:41:21
(224/482)
köszönöm az elismerõ szavakat. Hát igen. De orlandóhoz jól áll ez a szerep, kifejezetten, és nem volt nehéz megformálnia a karaktert az már egyszer biztos
norton15 2008 okt. 04. - 22:33:35
(223/482)
Egy ilyen nyámnyila izét minek? Szerintem mindenki így gondolkozik, oszt azé' éli túl.:D