Téma: Trónok harca

10/10
lajoska09 2015 jún. 20. - 14:20:38 10/10
(1775/2155)
Mindegy hogy mit nyilatkozott, sokáig úgysem tudják titokban tartani ha visszatér! A 6. évad forgatásán ha felbukkan máris lebukott!
10/10
Charlie Sheen 2015 jún. 19. - 20:38:58 10/10 Előzmény Lillith Morgan
(1774/2155)
nektek legyen igazatok, ha visszatérne simán nem mondana semmit sem õ, se nem a készítõk, nem hogy cáfolnák mint az állat a visszatérését.

De higgyétek el, én örülnék a legjobban ha visszatérne, mert fölösleges lett volna így fölépíteni a szálát, és a kérdéseket föltenni a származásával kapcsolatban 5 évadon át. Csak az a bökkenõ, hogy ezt Martin írta, aki aztán kiszámíthatatlan mint egy vietnami lotyó, nem is beszélve a két creator/showrunner-rõl akik meg még elvetemültebb elméjûek :D
Lillith Morgan 2015 jún. 19. - 01:49:07
(1773/2155)
Igen, mert tök reális, hogy a sorozat készítõi nem lépnének rá a nyakára, ha az ellenkezõjét mondaná. :D
10/10
Charlie Sheen 2015 jún. 18. - 20:55:23 10/10
(1772/2155)
spoiler

hát lehet, hogy a könyvben föltámasztja majd Martin, de, hogy a sorozatban nem látjuk õt viszont, az 100%
maga Jon-t játszó színész, Kit Harrington mondta, hogy õ már kész, nem tér vissza, közölték vele a készítõk, hogy neked ennyi volt itt és kész. Majd ki is tér több cikkben (alul az egyik) arra, hogy miket fog csinálni a jövõben, mivelhogy "havaskodni" nem, az biztos. :D

http://www.ew.com/article/2015/06/14/game-thrones-jon-dies-interview

spoiler vége
Sz Peter 2015 jún. 18. - 17:36:30
(1771/2155)
Akkor mennyit kell megint várni a következõ évadra? Jövõ tavasz?
Sz Peter 2015 jún. 17. - 21:03:27
(1769/2155)
Egyébként nem nehéz rájönni. Az apja búcsúzóul azt mondta: "You might not have my name, but you have my blood".

SPOILER

Vagyis marad Ned húga mint anya.
Sz Peter 2015 jún. 17. - 20:40:57
(1768/2155)
2242
10/10
lajoska09 2015 jún. 17. - 19:07:38 10/10
(1767/2155)
Johnhoz:
6. A nyolcadik rész végén is meghalhatott volna a Másokkal vívott csatában! Az sokkal sokkolóbb lett volna! Az elsõ évad végén Ned Stark halála is nagyot ütött, a második évad végén Rob halála is sokkolta a jónépet (jobban mint a könyvben mert ott a felesége nem halt meg, ott sem volt)! Szóval ez így nekem nem kerek... sok a kérdõjel a legnagyobb talán maga Martin!
10/10
lajoska09 2015 jún. 17. - 18:55:51 10/10
(1766/2155)
Olvastam az összes könyvet (ahol azért minden részletesebb mint a sorozatban) ezekre alapozva:
John nem halt meg mert:
1. A könyvsorozat címe A Tûz és Jég dala, ahol a Tûz talán Daeneryst és a sárkányokat, a Jég pedig Északot, a Másokat és Johnt testesítheti meg! Ennyi könyv és sorozat után kijelenthetõ, hogy az író "kedvencei" Daenerys, Tyrion és John! Nem tartom valószínûnek, hogy épp az egyik fõ karakter ilyen hamar kiesne végleg a képbõl (még minimum 2 könyv és 2 évad van hátra)! Ezen 3 szereplõnek találkoznia kell egymással mint ahogy ez Tyrion és Daenerys esetében már meg is történt!
2. A Fal történetszála és a Mások elleni küzdelem szinte teljesen értelmét veszti John nélkül!
3. A könyvben egy teljes fejezetet szentel Martin annak bemutatására, hogyan él tovább egy Vad varg halála után, egy sólyom testében! A Starkok közül mindenki varg (azaz be tud lépni a rémfarkasok vagy más lények testébe) Bran a legerõsebb jelenleg, a sorozatban is láthattuk hogyan lép be Hodor, vagy a rémfarkas testébe, de a könyvben álmában Arya és John is sokat lát a saját rémfarkasa szemével! Tehát halálakor John beléphetett rémfarkasa testébe!
4. Sok utalás van arra (fõleg a könyvben), hogy kik lehetnek John valódi szülei, ha most tényleg meghalna, akkor minek foglalkozott volna Martin annyit ezzel a kérdéssel?
5. Az 5. évad részei már rengeteg helyen eltérnek a könyvtõl egyben azonban nem: John halálakor Melisandre a könyvben és a sorozatban is a Falon van, ami elõrevetítheti a feltámasztás teóriáját!

Mindent egybevéve tehát meghalhat ugyan John, és lehet tényleg ennyi volt neki a sorozat (mert Martint kiismerni nem lehet) de úgy gondolom ennyivel a vége elõtt ez nagy baromság lenne! Sokkal nagyobbat ütne ha az utolsó részben valami hatalmas csatában bukna el...

Talán nem halt meg Stannis sem mert:
1. Nem láttam még az utolsó részt a sorozatból de úgy tudom nem mutatják a halálát! Csak azt, hogy Brienne lesújt! Miért nem mikor eddig minden megölt karaktert gond nélkül megmutattak?
2. Életben maradását a könyvre alapozom: Martin szeret mindent nagyon részletesen ábrázolni, elmesélni! A könyvben egyetlen sor sem szól arról, hogy megrohamozta Derest, csak annyi van, hogy a hatalmas hóban megindulnak a vár felé! A következõ pedig az, hogy Ramsey küld egy levelet a falra, miszerint Stannis halott és nem tudta bevenni Derest! Kérdés lehet e hinni Ramseynek? Illetve mint már írtam nagyon szokatlan Martintól, hogy egy sort sem írt az ostromról, a vereségrõl és Stannis haláláról!

Így hirtelen ezek jutottak eszembe! Ja még annyi hogy talán a Véreb is életben van... õt se láttuk meghalni, sem a könyvben sem a sorozatban...
Sz Peter 2015 jún. 17. - 17:52:50
(1765/2155)
Egy SPOILER-t kitehetnél!

Egyébként meghalni meghalt de persze sanszos, hogy majd Melisandre feltámasztja valahogy.
10/10
mérvadó 2015 jún. 17. - 17:46:19 10/10
(1764/2155)
Nem! Havas John nem halt meg.... sõt szerintem Stanis sem...
Sz Peter 2015 jún. 17. - 17:29:06
(1763/2155)
SPOILER S05E10

Most már nem mindegy? ;)
offtopic
sofi 72 2015 jún. 17. - 07:20:05
(1762/2155)
"(Speciel engem a kisebbik kezdettõl idegesített, a nagyobbikkal meg hát mellényúltak, ahogy szerintem Aryával is, mert ahogy megnõttek, szegények képernyõképtelen átlagpofájú fiatalok lettek - volt már ilyenre példa ugyebár a Harry Potter esetében...)" <<< Ez a szöveged most bearanyozta a napomat... :DDD
a bal mellsõ lábam 2015 jún. 17. - 00:40:18
(1761/2155)
Egyébként nekem van egy olyan érzésem, hogy a sorozat (és ugyan nem olvastam, de ha hasonlóan csapong, akkor a regényfolyam is) sokat markol és keveset fog, mert annyi szálat indított útjára, hogy nem a nézõk nem bírják követni õket, hanem az alkotók. Mi van a két legifjabb Stark gyerekkel? Nem csak azért kérdem, mert jajdecukik voltak. (Speciel engem a kisebbik kezdettõl idegesített, a nagyobbikkal meg hát mellényúltak, ahogy szerintem Aryával is, mert ahogy megnõttek, szegények képernyõképtelen átlagpofájú fiatalok lettek - volt már ilyenre példa ugyebár a Harry Potter esetében...) Azért hiányolom ezeket a szálakat, mert ahhoz, hogy az egész évadban nem tûntek fel, túl jelentõs szerepet kaptak korábban. Továbbá egyensúlyzavaros lesz a történet vallási háttere. Mire elõveszik az erdõ gyermekei (vagy kik) szerepét, ha elõveszik, a nézõk már el is felejtik, hogy mi történt a fiatalokkal Észak-Északon. Persze ez nem vonatkozik azokra a milliókra, akik még egy részt sem láttak, és majd csak jövõ ilyenkor nézik meg a 6 évadot, egy zombulós hosszú hétvégén...
Az évadzáró egyébként inkább megdöbbentõ volt, mint jó. Az elõzõ sokkal jobban sikerült. Sajnos látszott, hogy itt sokkal inkább sokkolni akartak, mint vezetni az érdeklõdést. Persze a nézõben most még tisztábban felébresztették a bosszúvágyat, több apropóból is, de most nem igazán van jelen az az elem, hogy a nézõ valamit azért kap is, amivel elégedett lehet (mint Geoffrey kinyírása, az öreg Lannister kinyírása, és a még élõ Starkok valamelyest reményteli sorsa). Most csak egy szétterített véres nász van a fejekben, jó kérdés, hogy ez a sokk elég lesz-e egy éven át a remény helyett...
A zárórész legjobb eleme Stannis sorsa volt, az, ahogy Martin leszámolt a Fény Urához fûzött reményekkel. Tökéletesen életszerû, semmi pátosz, tökéletes bukás. Ez mondjuk nagyon tetszett. Jól mutatták be, hogy milyen dicstelen és egyáltalán nem emelkedett, ahogy a valós tartalom nélküli túlzott önbizalom vagy kétségbeesett reménykedés összeomlik.
a bal mellsõ lábam 2015 jún. 17. - 00:23:13
(1760/2155)
Sikerült elkerülni a spoilereket, ezzel sikerült hagynom nekem is, hogy rajtam is kipróbálja a Martin-Weiss-Benioff társaság a biológiai pszichológiai csodafegyverét...
Most az a meggyõzõdésem, hogy egy globális emberkísérlet folyik. Nem összeesküvés-elmélet, a kísérlet folyik, de még a kísérletezõk sem tudják, hogy merre tovább. Lefogadom, hogy halvány fogalma sincs egyiknek sem, hogy a következõ évadban kik pusztulnak el.
Valami másik fórumon olvastam, hogy "a végére eléri Martin (persze nem Martin, hanem a két másik, ugye), hogy úgy nézzem az egész rohadt aljas történetet, az összes alja emberrel, hogy senkinek nem tudok, vagy nem merek drukkolni, mert vagy olyan alja gyökér, vagy mert ha nem az, akkor úgyis meghal, hogy a végén a White Walkersnek fogok drukkolni". Hát érdekes. Volt már ilyen, Neill Blomkamp a District 9-ban nettó fél óra alatt elérte, hogy az ember úgy utálja az embert, mint a szarát, és a film után kimondottan tüntetni lett volna kedve, hogy Christopher jöjjön vissza gyorsan, hozza az egész rákflottát, és égesse szénné az egész emberiséget. Csakhogy itt a mások egyszerûen a gonosz maga, a halál, sõt, még az sem, az örök kárhozat, a pusztulás imádata. Ha a végére így, vagy úgy, de eljut oda ez a sorozat, hogy kvázi az egész világ nézi majd (nem úgy, mint most, hanem mondjuk milliárdok), és a végén gyakorlatilag elfogadtatják a jónéppel, hogy a hideg halál egyfajta tisztító jeges szél, ami kipucolja a romlott és kaotikus Westerost, akkor azért szép nagy lépést tesz egy film a sötét nagyúr elfogadtatásáért... Szakmailag zseniális ez a sorozat, de ekkora nézettségnél már nem mindegy nekem, hogy mit propagál a jónépnek. Mert a fórumok hozzászólásai alapján azért a nézõk többsége a szokásos birka, aki ha úgy prédiklának neki, másnap simán farkas. Szóval ez a GOT nem egy Don Matteo, az biztos.
6/10
nikato 2015 jún. 16. - 09:36:13 6/10
(1759/2155)
*örülök
És nem csak a filmre gondolok, a regény se a legjobban van megírva. Szerintem az emberek happy endet várnak, és igazságot.
6/10
nikato 2015 jún. 16. - 09:26:24 6/10
(1758/2155)
SPOILER: SPOIER: SPOILER:
Unalmas már, hogy mindenki meghal. Idegesítõ, hogy Sansát 5 éve csak fogva tartják, mindig odakényszerítik egy zsarnok férfi mellé. Cersei miért nem pusztul már meg? Örök annak amit most élt át. Tényleg régen az egyház állt mindenek felett. Az a baj, hogy még mindig Cersei fog gyõzedelmeskedni. Ezt már elõre látom. Mindig csak a jókat "írtják" ki. Daenerys meg egyre ostobább. (Persze majd az a 2 ember aki elindult érte meg megmenti.:D) Havas John-nak ez nem volt méltó halál, persze máshogy nem tudták volna megölni, csak így, hogy összeesküdtek ellene. Ez undorító és gusztustalan. Várom már Ramsey halálát is. Bár lehet én nem értem a sorozat lényegét, de nagyon sok rajongó fel van háborodva az 5. évad befejezõ részén.
SPOILER VÉGE
10/10
Andrew8 2015 jún. 15. - 22:32:22 10/10 Előzmény whitehill
(1757/2155)
Láttad a többi részét is? 5-6. résztõl bepörög a 7-8-9-10. rész pedig a sorozat legjobb részei idézi.

A 10. részben van vagy 4-5 nagy halál meglepõ.
10/10
Charlie Sheen 2015 jún. 15. - 21:38:49 10/10
(1756/2155)
Akárki akármit mondhat, de ennél fenomenálisabb sorozat nem igen létezik. 3. évad elsõ részét láttam elõször, majd le is daráltam gyorsan az elõzõ két évadot hogy epizódról epizódra izgulhassak! :D Egyszerûen az összetettsége, a részletgazdasága, a karakterek felépítése, a történetvezetés, a kiszámíthatatlanság, az életszagúság. Áh órákig lehetne csak mondani és mondani mitõl olyan zseniális ez a mû. :D Alig várom a 6. évadot! Az 5. évad lezárása meg igen szomorú, de hát mit vártunk a GOT-tól :D

ez pedig szerintem az egyik legjobb soundtrack a fõcímdal mellett: https://www.youtube.com/watch?v=vU8eL2CjzHw

10/10