ondok 2008 nov. 29. - 12:40:55
(898/8958)
Csak az a baj ,hogy senki nem vitatta az 1992-esgyõzelmet,ami érdekes hogy a Barcánál téma ,a Liverpoolnál meg csak egyet szabad a "modern korban " figyelembe venni.Egyébként a modern korban csak nem mindíg döntõs a Pool,ami azért valamivel kiegyensúlyozottabb teljesítményt mutat.Ráadásul mindíg azt vetik a szemükre ,hogy nincsenek nagy sztárjaik ,ilyen Ronaldinho félék.Ez azért elgondolkodtató ,hogy nincs e túlértékelve egy ilyen "sztár" A futball ma már üzlet ,és az üzletnek jót tesznek a sztárok ,ugyanúgy mint a filmiparban .Ezért aztán sokszor érdemén felül sztárolnak valakiket .No ilyen Ronaldinho is .Eklatens példája ennek a REál is ,aki anyja kínját is leigazolta ,csak éppen csapata nem volt.Mert a mai sztárok nem érik el tudásban egy Puskás, Gento,Garrincha szinvonalát ,akikre csapatot lehetett építeni akkor is, ha mellettük csak szürkébb játékosok játszottak.Ma már az edzõ szerepe is megnõtt,mert bizony még az aranycsapatnál tök mindegy volt ki az edzõ,sokszor Puskás vezette le az edzést.Ezek az aranylabdás szavazások meg semmit nem érnek,a sportújságíróklátjuk milyen "szakértõk",akár hazánkban is ,örülnek ,hogy eszükbe jut egy név,amit sokan szajkóznak.Amikor Cannavaró lett a legjobb ,sokan fel is háborodtak ,hogy hogyhogy nem egy kijelölt eminens futott be.Úgyhogy néha reális néha pedig nem ,ugyanúgy ahogy általábasn szokott lenni.
10/10
damienisback 2008 nov. 29. - 12:06:50 10/10
(897/8958)
szóval elfogult vagyok, mert ismertetem mit is alkotott a Barca az elmúlt 2 évben. no comment.
csupán annyi köze van az 1992-es dream teamnek a mai Barcához, hogy õk nyerték a klub 2 bl trófeája közül az egyiket...
sztárok megszerzése meg rekordösszeg? wut? nem a realról vagy a chelsearõl beszélünk.
könnyen megváltak Ronaldinhotól? 5 évet húzott le a Barcánál. persze vannak játékosok, akik egész pályafutásuk alatt egy csapatban játszanak, de nem ez a jellemzõ.
nézd már meg a chelseaben mennyi sztár játszik, meg a Barcában mennyi...
áááá, ez jó, szerinted ha azt mondod valakinek, hogy Liverpool fc és mondjon 5 játékost, akkor ebben nem lesz benn ez a 3? ne viccelj már. egyébként a "modern" korban is csak 1 bl gyõzelme van a Liverpoolnak...
ondok 2008 nov. 29. - 11:46:48 Előzmény damienisback
(896/8958)
Én akkor járatnám le magam ,ha ennyire elfogult lennék egy csapattal mint Te a Barcával.Mert ugyebár mi isa köze Ronaldinhonak ,ésamai Barcának az 1992-eshez? Hogy jön a csizma az asztalra?Más : A barca jó csapat ,de nem annyira ,ahogy ahozzád hasonlók istenítik,és amennyit sztárok megszerzésére fordított.A MU valóban jobb teljesítményt nyújtott mint a BArca,de nem õ volt az egyetlen pl a Chelsea is jobb volt még azon a meccsen is ,amikor kikapott a Barcától a bírói hiba (részrehajlás?) miatt.Egy ilyen sztárral mint állítólag Ronaldinho ,(akitõl azért ehhez képest elég könnyen megváltak,és a teljesítményük sem esett vissza),nem így kellett volna nyerni.
Nézzük meg a kis szürke LIverpool eredménylistáját a BL-ben :Kenterben jobb mint a Barcájé,pedig nincsenek náluk sztárolt majmok,csak "szürke" Gerardok,Kuitek,F Torresek.
Katie Adair Cutter 2008 nov. 29. - 11:39:22
(895/8958)
Tudnátok nekem segíteni abban, h mi a címe és ki az elõadója annak a számnak, ami az UEFA reklámban hallható?
10/10
damienisback 2008 nov. 29. - 11:32:42 10/10
(894/8958)
khmm, a barca eddig két bl gyõzelemmel büszkélkedhet, az elsõt 1992-ben szerezték. nézd csak meg mi volt a beceneve ennek a csapatnak és kik játszottak a barcában ekkor. 2007-ben elég meggyõzõ teljesítménnyel nyert a milan, 2008-ban pedig a Manchester United 2 pontot vesztett a csoportjában és átgázoltak a Lyonon, a Román. a negyeddöntõben ezzel a Man utd-vel játszott a barca egy 0-0-t és kikaptak 1-0-ra. ebben az évben a Man utd megnyerte a bl-t és az angol bajnokságot is. szóval én csak akkor szidnám az utóbbi évek Barcelonáját, ha le akarnám járatni magam...
ondok 2008 nov. 29. - 11:01:16
(893/8958)
A Barca BL nyerésérõl már elmondtam a véleményem ,nem is tudták megismételni késõbb.Én márcsak hasonlítom a régi idõk fociját a maihoz,és bizony az összehasonlításból sokszor a mai kerül ki vesztesként,ugyanúgy ,ahogy pl a popzenében is.Mert ugyanmár miben jobb pl Ronaldinho egy összevetésben ,akár Pelével ? Kondiban? nem hinném. Technikában?nem hinném.Irányítókészségben?nem hinném.Gólerösségben? nem hinném. Rúgótechnikában? nem hinném.
A játék ma agresszívebb,durvább,de sokszor ezzel pótolják ,hogy nem képesek jó helyre rúgni alabdát.Ahogy Puskás mondta : A labdánál senki nem gyorsabb,ezért azt kell jó helyre rúgni ,és nem rohangálni mint pók a falon.
ondok 2008 nov. 29. - 10:53:52
(892/8958)
Az embereknek mindíg szüksége van arra ,hogy valakit istenítsenek,de én nem esem hasra a szavazásoktól ,díjaktól.Legalább annyiszor fals az eredményük ,mint találnak.
ondok 2008 nov. 29. - 10:51:08
(891/8958)
Nincs ebben semmi elfogultság,a gyõzelemben neki is volt szerepe ,mintahogy a vereségekben is.Node ez minden játékosról elmondható.akkor hol van az a fenomenális zsenialitás,ami megkülönbözteti a többiektõl? Mert annak ellenére ,hogy Maradona is túl volt fújva,azért õ pl meghatározóbb játékos volt a Napoliban ,mint Ronaldinho a Barcában.
10/10
damienisback 2008 nov. 29. - 08:41:54 10/10
(890/8958)
1. mint elhangzott, nyert bl-t a barca Ronaldinhoval, meg a többi csodajátékossal meg sztáredzõvel.
2. Messi csatár, Ronaldinho támadó középpályás(megjegyzem, így is 207 meccsen 94 gólt lõtt a barcában)
3. a régi idõk fociját ne hasonlítsd a mostanihoz. azon kívül, hogy egy labdát kergetnek, 2 kapu és 4 szögletzászló van a pályán, nem sok közös van bennük.
ja és nekem messze nem Ronaldinho a kedvenc játékosom, de elismerem a tehetségét.
ja és még egy dolog, Maradonát negatív jelzõvel illetni ismét tájékozatlanságra vall, vagy merõ elfogultságra, ami még rosszabb...
ondok 2008 nov. 28. - 23:11:24
(889/8958)
Tiszteletben tartom a véleményedet,de én aki nem tegnap óta nézek meccseket ,rengeteg nagy játékost láttam már,és számomra egyáltalán nem csúcs ,még Maradona sem volt az,nekem a csúcshoz közelebb vannak pl. Bozsik ,Puskás, Gerd Müller,Overath,Jairzinho,Shiaffino,Cruiff, Mazzola,P. Rossi.,Totti,Zidane stb,.
ondok 2008 nov. 28. - 22:48:33
(888/8958)
Ne gondold,mert általában ,amikor egy csapatról szó van ,akkor a legutolsó szezonról beszél az ember,és hogyha 3x nyertek volna vele,akkor õ lenne a Puskás Öcsi ,akivel négyszer nyertek a reálosok,és akkor én is elismerném ,hogy zseni.De az a nagyanyámnak kereke lenne eset lenne.Mert ugye ,amikor nyertvele a Barca,hát nem volt a nyerésben oroszlánrésze ,mintahogy eleve az a nyerés nem volt olyan egyértelmûen meggyõzõ ,ahogy visszaemlékszem az elõdöntõjükre ,meg magára a döntõre is .Nem egy Reál -Eintracht 7:3 volt mondjuk,hanem pl színészkedésben is be volt dobva apai anyai,11-es stb.
ondok 2008 nov. 28. - 22:35:01
(887/8958)
Egyszer ,nem kis szerencsével,és hányszor bukott el vele? nem egyszer.
ondok 2008 nov. 28. - 22:25:45
(886/8958)
Nem tájékozatlanságra vall ,hanem arra ,hogy figyelem mind a két játékost ,hogy mit produkál,objektíven,és nem esem transzba ,amikor valakit felfújnak.Hidd el nekem ,ha ezzel a fenomén Ronaldinhoval sem tudott BL-t nyerni pl a Barca,egy sereg kíváló játékossal mellette,+ csodaedzõvel,akkor azért mégsem akkora zseni ez afiú :Messi már most több hasznot hajt mint õ,pedig még nincs akkora PR-ja.Totti a Rómában sokkal kisebb kaliberû játékosokkal egymaga csodákat mûvelt.Így aztán azt mondom ,hogy nem kell együtt fújni a divatos szövegeket.PL a nagy Reálban Di Stefanó volt a legjobban sztárolva ,aztán Puskás magasan nagyobb játékos volt .Di Stafano még Hidegkúti szintjét sem érte el.Persze nagyszerû játékosok voltak ,de a rangsor sokszor nem valós.Így van ez Ronaldinho esetében is.
offtopic
nihilke 2008 nov. 28. - 22:19:20
(885/8958)
van az az eset is, amikor az egész csapat úgy rossz, ahogy van:)
én is csak a Realtól fordultam el, Owennel nálam betelt a pohár. a Milant viszont mindig <3. inkább nem nézek focit, úgyse értek hozzá:D
Lady Marian 2008 nov. 28. - 22:04:19
(884/8958)
Igen, kimászott a kapu torkából. :D
10/10
damienisback 2008 nov. 28. - 22:03:16 10/10
(883/8958)
pedig általában ez van. ja nem, ott a tökéletes kivétel az Atletico :P
nekem már évek óta a Manchester United a kedvenc csapatom, de attól nem fordulnék el tõlük, ha mondjuk egy halom hollandot szerzõdtetnének. Ronaldo meg hisztizzen, nem érdekel különösebben, amíg a pályán jól teljesít.

vazze, jól láttam, hogy super Pippo majdnem gólt lõtt a 16-oson kívülrõl :O :D
nihilke 2008 nov. 28. - 21:52:53
(882/8958)
talán mégse, mert nemigen van helyette más. legalábbis nem tudom, a többiek mit csinálnak?? a Milan esetében nálam is elsõ csapat, csak aztán a személyes utálat:))
nihilke 2008 nov. 28. - 21:45:12
(881/8958)
a hideg engem is kiráz tõle, csak nem jó értelemben:) nem bírom megszokni, hogy a Milanban van. Kakat sem sikerült. nekem nagyon hiányzik a "régi" csapat. Nesta, Rui Costa, Cafu:( a többiek még nagyjából megvannak, meg Shevchenko is visszajött. de valahogy nem az igazi így.
birom ezt a két végletet, - amit te is írtál - hogy egy emberre épül a csapat, vagy felvásárolják az összes sztárjátékost, aztán a felének marad a kispad.
pfujj, nem is érdekel már a foci:S
Lady Marian 2008 nov. 28. - 21:11:39
(880/8958)
Ha már nagyon választani kellene közülük, akkor egyértelmûen Torres. Elsõ idényében rekordszámú gólt ért el Angliában, Eb-gyõztes lett a spanyol válogatottal, õ rúgta a mindent eldöntõ gólt, éppen csak a BL hiányzott. Bár ennyi erõvel mondhatnánk azt is, hogy Ronaldónak meg csak az Eb hiányzott. De nekem a válogatott mindig fajsúlyosabbnak tûnt, meg ha páros évben vagyunk, mindig többet nyom a latba az Eb vagy a vb.
norton15 2008 nov. 28. - 21:05:58
(879/8958)
Láttad a brazil-portugált? 6-2 lett a vége a braziloknak, állítólag Cé ott se volt a pályán, annyira jól fogták. Meg ugye az Eb, amikor csúnyán alulteljesített az elvártnak. Ezt szépen benézte, nem teljesített huzamosabb ideig jól.:)