aszta 2007 jan. 30. - 13:20:48
(24/144)
Ezen a "maradandó károsodáson" már én is sokat gondolkodtam. Micsoda õrült felelõsség van rajtunk, mert ez akkor azt jelenti, hogy ha rosszul kezelem a gyerek hisztijeit mondjuk 2 évesen , akkor ezzel az egész további életét megpecsételem? Ez azért túl sok nem?
Ezzel szemben Tanya sokkal megengedõbb elméletet vall. Azt mondja, hogy nem baj, ha tökéletlenül neveljük a gyermekeinket, mert a világ is tökéletlen, legalább idõben hozzászoknak.
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy hány éves korig javíthatom ki a hibáimat. Mondjuk, ha csak most jövök rá, hogy a 6, 8 vagy 10 éves gyermekem azért viselkedik bizonyos helyzetekben szokatlanul, mert az én viselkedésem ezt váltotta ki belõle, akkor hogyan korrigálhatok? Illetve meddig korrigálhatok?
grmaria 2007 jan. 30. - 11:00:11
(23/144)
Az ember már a mosolyától, a kisugárzásától is lendületet kap. Én (és gondolom más anyuka is) ki van éhezve a szakemberek praktikáira, csak sajnos eddig még csak két dologgal találkoztam. Az egyik tábor szerint ha kezelsz valahogy a magad módján egy problémát, akkor a gyereknek maradandó lelki károsodást okozol, viszont egyetlen tanácsot sem tud adni. A másik tábor már tanácsra is vetemedik, de az nem áll másból, minthogy szorítsd magadhoz és öleld meg: mit csináljunk, ha a boltban földhöz vágja magát a gyerek?-öleld meg; hogyan kezeljük,ha verekedik a gyerek?-öleld meg... a harmadik ilyen válasz után felröhögtem. Szerintem ezért népszerû Tanya, mert legalább mutat valamit, amit megpróbálhatsz.
akiresta 2007 jan. 26. - 16:18:16
(22/144)
Sziasztok! Dr Tanya Byron újabb mûsorára találtam, a kamaszokról. (BBC Prime Febr. 4 vasárnap 21.00) Kamaszodó kisangyalok címmel. Nem tudom, hallottatok-e már róla?
aszta 2007 jan. 26. - 13:13:17
(21/144)
Ebben teljesen egyet értek veled. Ez a mûsor azért jó, mert rögtön láthatjuk, hogy hogyan vállnak be a jó tanácsok, és azért hiteles, mert a kisgyerekek nem színészkednek a kamerák elõtt. A hiszti az hiszti! ;)
Egy ismerõsömnek mutattam meg a Kicsi angyalkák könyvet, és Õ mondta, hogy szerinte az okos könyvek tanácsai nem válnak be mindenkinél, és fõleg Õ nem bízott abba, hogy náluk bevállna.
Szerintem amit Tanya a mûsoron keresztül közvetít az egy más fajta gondolkodás mód. Azért szenzációs és (számomra) újszerû, mert azon túl, hogy megtanít arra, hogy hogyan kezeljük a gyermekeink rossz viselkedését, minden tettében azt hangsúlyozza, hogy mindezek a tanácsok nem érnek semmit, ha közben nem törekszünk arra, hogy elõször magunkban keressük a hibát. És ami még több ennél, hogy örömet találjunk a gyerekeinkkel közösen eltöltött idõben. Mert ez utóbbit százszorosan meg tudják a kicsik (és felteszem, hogy a nagyobbak is) hálálni.

Azt hiszem, hogy egy Tanya-val készített interjúban olvastam, hogy szerinte a mai rohanó világunkban az egyik legjobb stresszoldási mód, ha munka után leülünk a gyermekeinkkel önfeledten játszani. Úgy, hogy hagyjuk, hogy a gyermekünk irányítson. Azt hiszem ez volt az a gondolat, ami gyökeresen megváltoztatta a gondolkodásomat, és a gyermekeimmel való kapcsolatomat is. Azelõtt sem volt gondom azzal, hogy itthon vagyok velük, de azóta kifejezetten szeretek itthon lenni velük. Csak azt sajnálom, hogy az elsõ gyerekem születésekor még nem láttam a mûsort, pedig számos dolgot másképp csináltam volna már vele is.
Neked milyen a két gyerekkel? otthon vagy még a kicsivel? Milyen testvérek?
aszta 2007 jan. 26. - 08:23:02
(20/144)
Ezt a hetet én fel is vettem, nagyon tanulságos volt.
Neked vannak gyerekeid?
Amit írtál, arról jutott eszembe, hogy néha velem együtt nézik a mûsort a gyerekeim és a hat éves lányom gyakran beleszól az adásba és ilyeneket, mond, hogy "Nahát, ez a kisfiú nagyon rossz volt, a szobájába kellene vinni... :))))meg: szerintem ennek a gyereknek nem szabadna csokit adni!" - szóval a kölykök is nagyon veszik az adást. A két éves gyerekemnek viszont nem fogom engedni, hogy nézze a mûsort, mert Õ pedig azokat a trükköket lesi el belõle, hogy a gyerekek milyen módszerekkel tudják irányítani a szüleiket!!! Valamelyik nap is az adás után elkezdett rohangálni a szoba közepén és azt kiabálta, hogy "Jossz vagyok, jossz vagyok!!! :)))))))))))))
De egyébként ez a legjobb gyerekneveléssel kapcsolatos tanácsadó mûsor, amit valaha láttam. És mégis, ha ismerõseimnek megmutatom, akkor sokan csak legyintenek és azt mondják, hogy ez nem is életszerû, ezek a tanácsok náluk úgysem válnának be. Ti is tapasztaltok ilyesmit? Nektek mi errõl a véleményetek?

Szigetigabo: ha a guglin rákeresel a "House of tiny tearways"-re, vagy Tanya Byron nevére, akkor kiad egy csomó linket, ahol utánanézhetsz a sorozatnak, pl.:(<a target="_blank" href="http://tlc.discovery.com/fansites/tiny-terrors/about.html" title="http://tlc.discovery.com/fansites/tiny-terrors/about.html">tlc.discovery.com</a> vagy <a target="_blank" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/Tanya_Byron)." title="http://hu.wikipedia.org/wiki/Tanya_Byron).">hu.wikipedia.org</a> Én úgy emlékszem, hogy 2*4 hetet vettek már fel (ami 24 családot jelent), amit a club tv itthon le is adott. A BBC meg elkészítette már tavaly a harmadik sorozatot is. És most Tanya egy új vállalkozással próbálkozik, tinédzserekkel készít valóságsó jellegû mûsort.
Tanya-nak egy könyve jelent meg magyarul: Kicsi angyalkák címmel az Alexandra kiadónál. Én itt vettem meg: <a target="_blank" href="http://www.bookline.hu/control/producthome?id=49553&amp;type=22" title="http://www.bookline.hu/control/producthome?id=49553&amp;type=22">www.bookline.hu</a>
aszta 2007 jan. 18. - 10:55:31 Előzmény Emmek
(19/144)
Hát, igen, szülõnek lenni nem egy könnyû feladat. Nem egyszerû különbséget tenni akoözött, hogy a gyermekem most azért rosszalkodik, mert próbálgatja a határait, vagy ez az én rossz reakciómra adott válasza.
A most befejezõdött hét nagyon tanulságos és érdekes volt. Ezekre az evés problémákra Tanya mindig azt a választ adja, hogy a szülõk kezeljék a gyermekük etetését a lehetõ leglazábban és nem lesz gond, mindenfajta idegeskedés nélkül.
Az általad említett anyukának szerintem az az 5 perc is kész szenvedés lehetett. Nem csodálom, hogy nem mûködött a dolog, de gy órát sem üldögélnék a gyerekem mellett, arra várva, hogy megeszi-e az ebédjét. A Kicsi angyalkákban olvastam, hogy egy egy étkezés ne legyen több 10, max. 20 percnél. Nálunk azért tart tovább, mert közben beszélgetünk...
Emmek 2007 jan. 15. - 20:18:04 Előzmény aszta
(18/144)
Azért kedvelem ezt a mûsort, mert számomra hihetetlen az a megyõzõ erõ, ahogy kimondatja a szülõkkel, miszerint magukban kell keresni elõször a hibát és nem a gyereket kell okolni a problémákért.
egy kicsi önigazolást is látok benne :), eddig a legtöbb gyerekes szülõ ismerõseim kiakadt azon, - érdekes módon azok a jobban, akik egyáltalán nem utasítják el például a gyerek pofozását, - hogy ugyanúgy azt mondtam nekik, hogy nem a gyerek tehet arról, ahogy viselkedik. Egyszer vigyáztam egy 4 éves kislányra, aki nem nagyon akart enni egyféle ételen kívül semmit, az anyuka teljesen elképedt, hogy hogy vagyok képes (kezdetben egy órát) félórákat ülni ott, amikor eszik, õ feladta úgy 5 perc alatt az evési idõre töltendõ idõt, és soha nem is ült le enni együtt a gyerekkel.
Emmek 2007 jan. 15. - 19:59:06 Előzmény Judy
(17/144)
nagyon szépen köszönöm a névhelyesbítést, a könyvcímet és a linkeket is.
aszta 2007 jan. 09. - 13:51:55
(16/144)
Sziasztok! Örülök, hogy más is nézi a mûsort és nektek is tetszik. A férjem eddig azzal húzott, hogy én vagyok az egyetlen nézõje.
Itthon három vásott kölykünk van :), és szerintem a mûsor az egyik legjobb gyerekneveléssel kapcsolatos tanácsadó, amivel valaha is találkoztam. Nagyon sokat tanultam belõle, és amiket eddig felhasználtam, azok az ötletek mind beváltak. Már elolvastam a Kicsi angyalkák c. könyvet is, ami Tanya egy másik BBC-s sorozatának kivonata, és megvettem a House of tiny tearaways könyvet is eredetiben. Az elsõ négy hét családjainak viszontagságait írja le sok sok képpel és gyakorlati tanáccsal. Szerintem egy klasszissal jobb, mint a kicsi angyalkák, remélem az Alexandra nemsokára kiadja magyarul is.
Tanya neveléssel kapcsolatos gondolatai közül az fogott meg leginkább, hogy szerinte szülõnek lenni a legjobb dolog a világon, és törekedjünk arra, hogy a gyerekinkkel eltöltött idõ örömteli legyen. Olyan könnyû errõl elfeledkezni, nem? Ja, és hogy a gyermekeink szokatlan viselkedésének legtöbbször mi szülõk vagyunk az elõidézõi és okai.
babuci 2007 jan. 08. - 11:51:49
(15/144)
Sziasztok!
szerintem nagyon jó a mûsor, én már sokat hasznosítottam belõle, fel is szoktam venni, ha nem tudom megnézni, bár jó volna ha a tv-mûsorba odaírnák mikor melyik részt adják. Sok szülõnek csak ajánlani tudnám, mikor nem tudja miért "hiperaktív" a gyerek. Köszi a könyv tippet megnézem.
babuci 2007 jan. 08. - 11:50:20
(14/144)
Sziasztok!
szerintem nagyon jó a mûsor, én már sokat hasznosítottam belõle, fel is szoktam venni, ha nem tudom megnézni, bár jó volna ha a tv-mûsorba odaírnák mikor melyik részt adják. Sok szülõnek csak ajánlani tudnám, mikor nem tudja miért "hiperaktív" a gyerek. Köszi a könyv tippet megnézem.
Judy 2007 jan. 08. - 09:10:37 Előzmény Marvin02
(13/144)
Természetesen Emmeknek szólt.
Marvin02 2007 jan. 05. - 17:10:12
(12/144)
Ha ez nekem szólt, nincs Club tv-m, inkább Csernus mûsorát nézném, de a Dr. Phil is jó volt, kár, h. levették.
Marvin02 2007 jan. 05. - 17:10:05
(11/144)
Ha ez nekem szólt, nincs Club tv-m, inkább Csernus mûsorát nézném, de a Dr. Phil is jó volt, kár, h. levették.
Judy 2007 jan. 05. - 09:46:38
(9/144)
Hmm... Valamiért nem tette be a linkeket. :(
Mégegy próbálkozás:
Dr. Tanya Byron
Kicsi angyalkák
Judy 2007 jan. 05. - 09:36:08
(8/144)
Itt találsz Dr. Tanya Byronról némi infót. És megjelent magyarul is egy könyve Kicsi angyalkák címen.
Egyébként az a rettenetnek, amire Marvin02 utalt semmi köze a Vásott kölykökhöz. És szerintem ha figyelmesen nézed a sorozatot, pont annyit tudsz tanulni belõle, mintha neked is lehetõséged lenne elmenni egy ilyen házba.
wenya 2006 dec. 27. - 12:56:45 Előzmény Emmek
(7/144)
Dr. Tanya Byron-nak hívják az illetõ pszichológust. Valóban el lett írva a neve:)
Marvin02 2006 dec. 20. - 00:04:56
(6/144)
Nem, abban 8-10 éves gyerekek egy táborban voltak, és "sztárok" felügyeltek rájuk.
Emmek 2006 dec. 19. - 22:06:30
(5/144)
Nem is hallottam a magyar verzióról, ott is 2-3 év közötti gyerekkel foglalkoztak?