Téma: Viharsziget

10/10
erdovirag 2010 márc. 25. - 22:01:39 10/10
(396/1156)
Megoszlanak a vélemények, nekem ez a film egy élmény volt. A csavar a végén nagyon jó volt, a szereplõ választás is. Kifejezetten tetszik, hogy elgondolkoztat és leköt... végre egy olyan film amiben van valami új és nem a régi sablontörténet alapján mennek a dolgok.. 10/10
missildike 2010 márc. 25. - 18:23:36
(395/1156)
Olvastam a hozzászólásokat és láttam sokaknak elég sok megválaszolatlan rész maradt.
Ahogy én gondolom a filmet.
Nekem az elején furcsa volt hogy miért csak a hajóút végén beszél az új társával.
Miután beléptek a szigetre és a kórház kapujához értek meg pillantva a villany kerítést olyan arcot vágott mintha már járt volna ott.
Amikor beléptek az intézetbe az elsõ az volt hogy az igazgató beszélni akar velük. És el mondja hogy a betegeket hogy kezelik a kórházban.Fõ része hogy meg hallgassa a beteget mintha ezzel már üzent volna neki.
Meg miután a feleségével nem csak álmában beszélt onnantól már lehetett tudni hogy kezelik, hogy õ is skizó.
A barlangnál a doktornõ akit látni vélt az is kitaláció mindig másik barlangban alszik estére. De vajon mit eszik?
A filmben többször is el hangzik hogy nem engedi el a feleségét.
A végén már tisztában van hogy 2 éve már az intézetben lakik és többször szembesítették már azzal mi történt a családjával.
Ezt nem akarja tovább folytatni ezért mintha õ választaná a lobotomiát.
Én így láttam
offtopic
somodiorsolya 2010 márc. 25. - 12:48:59 Előzmény MarioG
(394/1156)
Sajnos már késõ :-(!
offtopic
somodiorsolya 2010 márc. 25. - 10:32:33
(393/1156)
Nem ezt hívják spoilernek?!
MarioG 2010 márc. 24. - 16:37:41 Előzmény dé-zi
(392/1156)
***SPOILER PÓTOLVA***

A film úgy kezdõdik, hogy felébred a hajóban. Elaltatták, kivitték a tengerre, majd visszajöttek vele, hogy a sztorit teljesen felvegye, és úgy érezze, hogy õ egy rendõrbíró a városból!
8/10
bercesnagy 2010 márc. 23. - 10:17:54 8/10
(391/1156)
Jó kis film, bár nem akkora mint a Tégla, de ajánlom mindenkinek. 8/10
nursi 2010 márc. 23. - 00:54:27
(390/1156)
most mi van? skrizó dicaprio vagy a kopaszék szemetek és beetetik vele?
Dius 2010 márc. 22. - 19:39:16 Előzmény zee944
(389/1156)
Nem értem pontosan, mit szeretnél kifejezni pontosan, - de azt hiszem, ez a portál nem rólunk, hanem a filmrõl kell, hogy szóljon.
Úgyhogy errõl ennyit. :)
9/10
angyalka2003 2010 márc. 22. - 19:24:38 9/10
(388/1156)
Ha nem a Scorsese rendezte volna és nem a Kapribogyó illetve a többi remek színész játszana benne, akkor nagyon ratyi lenne. Én már az elsõ félórában rájöttem, mi lesz a vége. :S Nagyon jól meg van csinálva, nagyon jó, minden tök jó lenne, ha nem ez lenne a story. ... Jó, tudom, hogy másnak más a véleménye, nekem ez! Lehet rajta elmélkedni, meg mit tudom én, de ... Többet vártam tõle, lehet az én hibám. Scorsese fan vagyok, és azt hittem,ez is valami nagyon ütõs alkotás lesz. Már csak a trailer miatt is. De azért, aki meg szeretné nézni, annak ajánlom, moziban is!! Ilyen alkotást ne lopjunk le a netrõl, mert azért tényleg a rendezõ és a színészek tudása nagyon ott van! Tõlem azért kap egy 9 pontot.
valamit 2010 márc. 22. - 11:29:27
(387/1156)
Na, akkor ahogy én láttam:
Szvsz. a történeten a szigetre érkezés a születést jelképezi. A sziget a minket körülvevõ világot. A rendõrbíró a normalitás lett volna. A környezete meg igyekezett a maga szabályai szerint elosztani õket, az egyikbõl ápolót a másikból ápoltat csinálni (mind lényegében minden szigetlakóval), mert mint rendõrbírók kilógtak volna a sziget "társadalmából".
dé-zi 2010 márc. 22. - 09:42:42 Előzmény ricsi75
(386/1156)
az,hogy a világítótoronyban kísérletek zajlottak az csak képzelgés volt,amit bemagyarázott magának,hogy azért van a szigeten,azért jött ide igazából,hogy ezt leleplezze.Az orvos mondta neki,hogy lobotómiát fognak rajta végrehajtani,ha nem látnak javulást,az,hogy avégén mutatták avilágítótornyot szerintem cska zárókép,vagy valami ilyesmi.Láttuk mi is,hogy nem volt a toronyban semmi.Amúgy meg én se értettem a barlangos részt,sõt úgy gondoltam a film után,hogy õ végig normális volt,csak a végén elhitették vele,hogy hülye.A hajós rész is ezt bizonyítja,mert valahonnan jöttek ahajóval,ha 2 éve beteg lett volna,akkor is feltûnt volna neki,hogy kiviszik,elviszik valahova és onnan megint visszahajókázik a szigetre...
ricsi75 2010 márc. 22. - 01:24:07
(385/1156)
SPOILER***********-

Nekem is maradt pár megválaszolatlan kérdés:
Ha a nõ a barlangban halu volt, az elég béna lenne hogy bealszik a fõhõsünk a halucinációba, majd a haluzott csaj kelti fel. Reggel is folytatótdna az álma?
De ha nem volt halu és a fõhõs tényleg beteg, ahol az egész sziget a gyógyulása miatt színészkedik, hogyan lehetséges a nõ sztorija? Ahol egy gonosz sziget van, ahol egy orvost beteggé tesznek, csak mert kételkedett a lobotomiában? Ugyanott emberséggel terelgetik kattant fõhõsünket? És hol végzik a mûtéteket? Kiderült, hogy a torony üres, nincs ott semmilyen kísérlet. Akkor meg hova indulnak a végén?

Amúgy meg lehet hogy azért robbantotta fel a kocsit mert mindig is piromán volt, ahogy beszélt is a gondnokról. Gyufázott, gyufázott, majd robbantott egyet :)
9/10
friendsfan 2010 márc. 22. - 01:19:23 9/10
(384/1156)
Remek film volt. Sajnos/hálistennek nem olvastam a könyvet, kíváncsi vagyok, hogy aki olvasta annak milyen. Mert ugye a csavar jelentõs.

Ezért sem fogom egy darabig újranézni (meg talán azért is mert a nyomasztó hangulata egy napon át vagy tovább is tart). Engem Scorsese meg etett a red herringjével. Tudtam hogy nem arra kell számítani, mint amit sugall, ezért kitaláltam egy harmadik megoldást a filmre, ami ugye nem jött be. De az volt benne a jó, hogy nem értem rá agyalni, ugyanis az élmény székhez szegezett, olyan nyomottnak és összetörtnek éreztem már magamat is, mintha egy lettem volna a filmben szereplõk közül. Ez az amit nem félelemnek, hanem lelki terrornak hívok, és Scorsese ért hozzá, ezt éreztem a Cape Fear remake alkalmával is. A sztori csavaros, remek írói munka, ez volt az elsõ ami eszembe jutott (a rendezõ, operatõr és vágó dicséretét se hagyjuk ki!). És azon gondolkoztam mi van ha kijön vele az Oscar elõtt. Mert így gyanús nekem, hogy a jövõ évi Oscarig el fogják felejteni. Pedig 6-7 jelölés esélyes lenne. Mindenki kiválaszthatja maga, de hogy a film, Scorsese, Di Caprio, Ben Kingsley, operatõr, adaptált forgatókönyv nálam esélyes lenne, az tuti.

SPOILER

Egy valami sántított nekem, amit meg is magyaráznak, de akkor sem így képzelem el. Ugyebár Laeddisként õ alkoholista rendõrbíró. A felesége meg beteg (azt ne firtassuk mi pontosan a baja, mert elég összetettnek tûnt, nem csak bipolárisnak). Õ elmondja, hogy nem figyelt a feleségére, amikor utalt rá hogy komolyak a problémái, de aki annyira súlyos állapotban van, mint a neje, az óhatatlanul is feltûnõvé válik. Fõleg annak aki valamilyen rendõri tisztséget tölt be. És ahogy a "valós" jelenetet eljátszották, az sem arra utalt, hogy õ ne venne észre semmit. Hazaérkezéskor már a feleségét és a gyerekeit keresi, nem épp úgy tûnt, mint aki teljesen családidegen. Ennyiben sántított szerintem az a jelenet, meg a körülmények magyarázata...
9/10
CsengoZoli 2010 márc. 22. - 00:10:44 9/10
(383/1156)
És KIé a 67.? :)
9/10
sakit felut 2010 márc. 22. - 00:07:39 9/10
(382/1156)
enyém a 300adik után a 400adik hozzászólás is :D :D :D ... na jó éjt
9/10
sakit felut 2010 márc. 22. - 00:05:39 9/10
(381/1156)
*elgondolkoztam ... *fickót .. fáradt vagyok :)

.. meg az elõzõ háeszem S P O I L E R gyanús, úgyhogy bocsánat !! !
9/10
sakit felut 2010 márc. 22. - 00:03:36 9/10
(380/1156)
helló Obi1, látom te is átruccantál a másik szigetre a lostie- éktõl :)

a válaszaid nem gyõztek meg, esetleg az utolsó, de errõl talán majd holnap ..

az elsõn én is elégondolkoztam így egy hete még, de egy ilyen õrült fickó is fura belevenni a játékba, szerintem neki megvan a maga története Ted- del, amirõl sokszor szó is van a filmben, hogy rátámadt, stb ..

azért kössz :-`
9/10
Obi1 2010 márc. 21. - 23:49:03 9/10
(379/1156)
Mikor mondtak ilyet most komolyan?
SPOILER
sakit felut: "A leghomályosabb nekem egyértelmüen Noyce sztorija, arra tippelnék hogy a könyvben kiderül, hogy nem teljesen ugyanaz...."
Noyce-t is beavatta a doki a játékba, elmondta neki hogy küldje el Teddy-t a világítótoronyba például. Csakhogy Noyce elõször próbálta Ted-et meggyõzni arról hogy fejezze be ezt az egész õrültséget, és hogy engedje el a feleségét, de a végén beletörõdött abba hogy õ nyomozónak képzeli magát ezen a szigeten, és azzal hogy elküldte õt a világítótoronyba azzal belement az orvosok játékába.

"Amit még nem értettem meg, azt mondtam én is már, hogy a kocsi felrobbantása."
Pedig pont arra volt jó, mindenki odarohant az égõ kocsihoz.

"A másik dolog hogy azt se értettem hogy miért futottak oda a temetõbe és a kazamata bunkerba ilyen határozottan. Egyeltalán honnan tudtak arról a
helyrõl, mert ez a az információ sincs benne a filmben sehol és ugye "kivülröl jöttek" :) .."
Teddy két évet töltött a szigeten, tudat alatt jól tudta hogy van egy temetõ azon a helyen.
"Meg hát az is vicces hogy egy ilyen legveszélyesebb és legdurvábban õrzött létesítmény erõdjét pont ekkora vihar kap el."
Ezt nem értem.. Miért a való világban egy olyan szigetet ahol egy top secret mosolygó van azt alapból kikerüli a vihar vagy mi? :D Létezett akkoriban is idõjárás-jelentés, egyszerûen arra a napra idõzítették ennek a szerepjátéknak a kezdetét mikorra a vihar eléri a szigetet.
"Csakhát még ki is mondja vagy 2x 3x, hogy most már elmegy a komppal, Chuck- kal se teszi ezt, aztán meg még durvábban kezd nyomozni, bemegy a legéletveszélyesebb elmebetegek közé is ..."
Elõször is az gyõzi meg a maradásról hogy a halott felesége álmában elhinti hogy Rachel a szigeten van és hogy nem mehet el, másodszor pedig a vihar miatt nem mehettek el a komppal ezt világosan elmondták neki.
gabree 2010 márc. 21. - 23:04:05
(378/1156)
neeem, azt mondták, hogy tényleg ott volt,de nem ölt katonákat.
Most láttam, még friss az élmény. kb. fél órája értem haza a moziból...:D
9/10
Obi1 2010 márc. 21. - 20:31:55 9/10
(377/1156)
Kétszer láttam a filmet, de én ilyenre nem emlékszem az biztos. :D