10/10
dmars 2009 dec. 15. - 00:07:59 10/10
(600/860)
Sajnálattal látom hogy mindenki szétosztja a filmet mely szerintem tökéletes a feléig,hûen tükrözi a képregényt és annak hangulatát.A végén a látottakat nem tudtam hova tenni mivel teljesen más mint a képregény vége öszintén szólva idegesen jöttem ki a mozibol hogy ez meg mi volt?aztán ujra megnéztem egy haverommal és akkor gondoltam át hogy jobb ez igy hogy más a vége ha egyezne a kettõ ki olvasná el a képregényt?ugyanabba a hibába esne mint a star wars vagy a Gyûrûk ura az emberek tudják a végét és ugy vannak vele minek olvassam el ujat nem ad megnézem filmen 2 óra eszek mellé egy pizzát azt helló!Ugyhogy összegezve jó lett szerintem a film és belegondolva nem láttam még ennyire szorakoztató képregény adaptációt.sokkal szivonalasabb mint a Pókember vagy a fantastic 4 vagy a hulk(az borzasztó volt).Nálam 8,5/10
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 11. - 19:58:59 9/10
(599/860)
Akkor Te már 3 évvel túl vagy azon a szinten, akik megtudják érteni ezt a filmet elvileg. De aki nem ismeri az Emmanuelle sorozatot, ami 70 évek, és a film javarészt a 70-80 évek korszakát, hangulatát öleli fel, nos arra azt kell, hogy mondjam, hogy nem fogja tudni értékelni a filmet.

Továbbra is tartom, hogy kevés az olyan, akinek még ott van a tojáshéj a seggén, és áttudja érezni ezt a filmet. Te nem tartozol közéjük.

Sajnos a mai fiatalság elég fura. Sminkeli magát, vasalja a haját, meg festi a körmét, és most a srácokra gondoltam.
5/10
zee944 2009 dec. 11. - 18:58:44 5/10
(598/860)
A 13 éves kamasz szintjén elgagyogott mondanivalót mindenki értette, aki kibírta a film végéig, csak a Watchmen-fantatikusok hiszik azt, hogy ez a film nagy gondolatok kvintesszenciája. Menjetek nõzni, sportolni, dolgozni ahelyett hogy elitszakkör alapításán fáradoztok, nem fog összejönni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 11. - 18:30:52 9/10
(597/860)
Te félúton állsz, a filmet megértetted, a mondani valót észrevetted, csak a stílusa nem tetszett. Sajnos rengeteg olyan ember van, aki nem látja benne a mondani valót, és azokról van szó. Kell hozzá egyfajta lelkivilág, hogy igazán tudd élvezni :$
5/10
zee944 2009 dec. 11. - 18:27:26 5/10
(596/860)
Gyûlünk, gyûlünk.
5/10
Indigo 2009 dec. 11. - 17:23:52 5/10
(595/860)
Teljesen egyetértek.

Én sem értem, mire fel tulajdonítanak ennek a filmek valami magasabb rendû intellektualitást, amit csak a kiváltságosok érthetnek meg... A téma jó, és még mondanivaló is van, de maga a film roppant fárasztó, és közel sem akkora durranás, mint amekkorának be van állítva.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 05. - 18:30:47 9/10
(594/860)
Ez egy regény, pontosabban képregény, és ez egy olyan film, ami pontról pontra, szóról szóra követi ezt a képregény, ha meglenne neked, és végig lapoznád, és párhuzamban néznéd a filmet, kockáról kockára ugyan az. Azért mondjuk, hogy ez a film maga a regény.


Ennyi.
5/10
zee944 2009 dec. 05. - 17:20:36 5/10 Előzmény wukovsky
(593/860)
A Time magazin beválaszotta a száz legjobb regény közé. Milyen kár, hogy ez egy film, és nem regény. Ha regény lenne, akkor nyilván tetszett volna, hiszen a Time magazin beválaszotta a száz legjobb regény közé.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 05. - 13:38:55 9/10
(592/860)
Az állatok védelmében jegyezném meg, hogy az oroszlánok megölik az elõzõ hímtõl származó kölyköket, meg a gepárd kölyköket, a csimpánzok pedig állandóan háborúznak egymással, a csimpánz azért jó példa, mert Õk elég közel állnak hozzánk, és Õk is brutálisan agresszívak, és kedvtelésbõl is ölnek, akár csak a delfinek, akik hihetetlenül inteligensek, és mégis szórakozásból ölnek. Talán ez a fajta hajlam egyfokú inteligencia mértéke, hogy amikor már feltudom fogni, hogy egy másik élet kioltásával mit teszek, akkor egyfajta morbid humorként ebben örömet látok ? :$


Sajnos a Sci-fikben ott szokott az is lenni, hogy amikor ott a nagy közös ellenség, még akkor is viszálykodás van közöttünk, emberek között :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 05. - 13:35:55 9/10
(591/860)
Én azt hittem már láttad. Nézd meg nyugodtan, neked el fog jutni a tudatodig. Tetszeni fog szerintem, már ha az ilyen stílus bejön, vagy ha olyan passzban vagy :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 05. - 13:35:06 9/10
(590/860)
Abszolút nem, mert neked csak a W post, és a Daily telegraph számít :D

Ha 10 ember mondja, hogy náthás vagy, akkor hallgas rájuk, és feküdj le :$


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az a 100-as lista az jelent egyfajta elismerést, és véletlenül nem kerül csak úgy oda egy firkálmány.
sandros5000 2009 dec. 04. - 21:53:23
(589/860)
Most én is csalódtam, azt hittem hogy a gondolatom petárdái jobb riposztra késztetnek, de hát az élet már csak ilyen, csalódások sorozata.
:):)
5/10
zee944 2009 dec. 04. - 21:39:45 5/10
(588/860)
"P.S. ezt a képregényt a Time magazin beválogatta a 100 legjobb angol nyelvû regénye közé 1923-tól, ez azért számít valamit,"

Nem számít lóf*szt sem.
offtopic
sandros5000 2009 dec. 04. - 21:24:57 Előzmény zee944
(587/860)
Kis spoilerek vannak benne.
Ugyan már hány olyan nagy koponya volt aki mindig valami csodálatos dolgot keresett és az élete végén olyan egyszerû dologhoz jut el ami mindvégig ott volt a szeme elõtt mint pl. a születés, az emberség, a szerelem, Einstein is mindig sokkal triviálisabb dolgokat mondott élete nagy felfedezésének az életében és nem a realitás elméletét. A köznapi emberek életében is vannak olyan dolgok ami kiszúrják a szemüket és csak a végén jövünk hogy mennyire fontosak vagy csak akkor ha elveszítjük, mikor nagyon hiányzik. Lényegében itt is ez történik elmegy a Marsra és rájön hogy hiányzik neki a lány, és hogy egy olyan félresikerült dologból és milyen csodálatos emberi lény jött létre, ezért akar máshol létrehozni életet.
Ilyenkor tök mindegy hogy egy nagy koponyáról vagy egyszerû emberrõl van szó, fõleg ha pasi az illetõ nekünk a triviális dolgok mindig késõbb esnek le.

A csavar számodra nem volt elég nagy, hát, igazából csak azt lovagolták meg amit több okos ember már elsütött, hogy az emberekben belé van kódolva az öldöklés, és rosszabbak vagyunk az állatoknál mert mi nem csak az élelemért ölünk hanem sokkal szomorúbb okokból is, és az ember addig nem hagyja abba az egymás ellen vívott háborút amíg magán kívül nem talál más ellenséget aki ellen háborúzhat...lásd Sci-fik.

P.S. ezt a képregényt a Time magazin beválogatta a 100 legjobb angol nyelvû regénye közé 1923-tól, ez azért számít valamit, maradjunk annál hogy nem tetszett, de ilyenre azért ne mondjuk hogy szánalmas és szar.
5/10
offtopic
zee944 2009 dec. 04. - 20:27:24 5/10
(586/860)
Akkor még pont idejében írtam...
5/10
zee944 2009 dec. 04. - 19:36:55 5/10
(585/860)
Félresikerült film, azt hittem, jó lesz, de embert próbáló feladat volt végignézni. Ha csak 1-1 percet lát belõle az ember, akkor roppant igényes benyomást kelt a film - ilyen atmoszférájú képregényadaptáció még nem volt, kár, hogy ez minden, ami van -, de egészben megtekintve semmitmondó és értelmetlen. Olyan érzésem volt, mint a Batman Beginsnél: ott akar mélységet keresni, ahol semmi nincs, és ezáltal kicsit önmaga paródiájává válik.

Öt pontnál kevesebbet nem tudok adni a belefektetett tengernyi munka miatt. Nem láttam még ilyet, de meg nem nézném mégegyszer semmi pénzért.

5 / 10

SPOILER
Amit a "világ legokosabb embere" kitalál, az egy közröhej a titulusához mérten. Tényleg, nagyon elfáradtam tõle, hogy ez volt a nagy ötlet, én azt hittem, még lesz mögötte valami. Meg ahogy Mr. Manhattan, miután részletesen kifejtette, miért nem érdekli már a bolygó, olyan "indokkal" gondolja meg magát az egyik pillanatról a másikra (és az utolsó pillanatban), amit a bolygónyi agyával bármikor a film elõzõ két és fél órájában felfedezhetett volna, fájdalmas.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 04. - 07:21:55 9/10
(584/860)
A kardhal elõször,a reményhal meg utoljára, hátha fényt tudok gyújtani a torz kis elméjében.

Nehogy aztán egyszerre jöjjön rá olyan dolgokra, ami most éppen nagyon aktuális is, hogy nincs se mikulás, se Jézuska, de még a húsvéti nyuszi is átverés, aztán kifakadjon, és véget vessen az életének, hiszen így tovább nincs értelme élni. És még hozzá dob egy lapáttal az is, hogy a Watchment sem bírta felfogni :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 19:24:39 9/10
(583/860)
Na már most, amirõl Te beszélsz, az a 20-as, 30-as években ment. De már akkor is rengeted mozi és filmszínház volt, különös képpen azért, mert a televizió még gyerek cipõben járt, és akkor hódított az a dolog, amit úgy hívtak, hogy film hiradó.

1980-ban már tényleg majd minden utca sarkon volt egy mozi, tehát a Batman idejében már nem volt gond azzal, hogy megtudom nézni a filmet, vagy sem.

2001 olyan mélyen gazdaságilag nem érintette meg amerikát. Meghalt 5000 ember, abból senkisem volt a pénzvilág fontos résztvevõje, mert az a 40000 akkor éppen valamiért szabadságon volt, de ez egy másik téma. Akik viszont meghaltak, azok a rendõrök és a tûzoltók, akikkel való együttérzés, hõsies, hazafias érzelem eluralkodása miatt egy szuperhõsõs mozi azokban az idõkben nagyon tudott hasítani. Tehát a pókember pont hogy egy jó idõszakban került a mozikba.

A binladenes babát meg sz@rért-h...gyért lehetett kapni :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 dec. 03. - 19:20:23 9/10
(582/860)
Pedig az is ez a kategória. Ahogyan Javier megígéri, hogy ha nem adod oda a pénzt, megölöm a feleséged, és már nincs semmi tétje, de mégis megteszi, hogy tartsa az úri becsület szavát. Az már egy másik tény, hogy emberölésbõl, és bünözésbõl tartja fent magát, de emelett talpig becsületes.

Nos, mint már említettem szûk a klub. Sokan úgy nézték meg szerintem, hogy egy szuperhõsõs vacak, 0 történetes akció mozit kapnak, nem pedig úgy, hogy egy sin city kaliberû ide lépünk oda lépünk az idõben, és a cselekmény szálban a végén pedig mindenki mindenkivel össze fut, keresztezõdik, és a többi. Ehhez kell egy bizonyos tároló kapacitás, hogy ennyi mindent nyomom tudják követni, és ne pedig csak egy cgi orgia legyen a szemed elõtt, és egy olyan gyenge fonal vezetés, amit még egy 5 éves is tud követni, de lehet, hogy a példa rossz, mert a legtöbb teszt kimutatta, hogy egy 5-6 éves gyermek sok esetben sokkal értelmesebben, és logikusabban gondolkozik, és sokkal több részletet és összetevõt megtud figyelni, mint egy felnõtt.
1/10
kol3 2009 dec. 03. - 12:31:31 1/10 Előzmény wukovsky
(581/860)
Ahogy végig néztem a témát látom sokan lepontozták
Akkor ezek szerint õk sem értenék a fimet:? picit sokan vannak nem:?
"No country" = "Nem vénnek való vidék" pedig számomra értelemtelen ez van!