Téma: Yeon Woo-jin

Min-Rin 2017 szept. 26. - 11:56:25
(182/742)
Szóval, hmm, nem azt a képet szántam oda, hanem ezt. :)))
Min-Rin 2017 szept. 26. - 11:52:57
(181/742)
Arra én sem gondoltam, hogy végleg odaköltöznék. Nemcsak a kitörés veszélye, hanem a forró és párás éghajlat miatt sem, de elmenni oda, élvezni a csöndet, a békés természetet - nagyon jó lenne.

A fürdõszoba, amiben természetesen hajszárító is van, marhajó. Vonzó az is, hogy amikor nem alszik épp az ember, lehet nézni a tájat. A KTX ebbõl a szempontból nem sok élvezetet nyújtott, mert sokszor nem akadt látnivaló, ráaádsul a koreai nõk se szó, se beszéd, lehúzták a rolót, fütyülve arra, hogy így én sem látok ki. Nálunk a vonatokon legalább egy körben udvarias kérdésefeltevés történik, Koreában ilyesmirõl szó sincs. Volt néhány ilyen élményünk, el is gondolkodtam rajta.

Viszont nem volt kalauz! :)
Maryu 2017 szept. 25. - 21:09:27
(180/742)
Elképesztõek ezek a japánok. Mindig el tudnak engem varázsolni. Azért nem szeretnék élni egy ilyen szigeten, egy kicsit olyan mintha egy kuktán laknék, de szívesen eltöltenék ott pár napot.

Talán láttad már ezt a videót is, ez sem akármi. A Sunrise Izumo Express. Tokióból Izumoba viszi az utasokat. 953 km, 12 óra alatt. Japán viszonylatban lassúnak mondható, de különleges a hálókocsija. Én legalábbis ilyet még nem láttam. Rendes japán szokás szerint makulátlanul tiszta és mindennel el van látva, amire szükség lehet egy úton. A zuhanyban még hajszárító is. Igaz 320 yen és csak 6 percig használható, de gondolni kell a többi utasra is.
https://www.youtube.com/watch?v=wEY-CbBaSD4
Min-Rin 2017 szept. 25. - 14:03:05
(179/742)
A hely olyan apró, hogy néhány óra alatt bejárható, de aki igazán nyugalmas pihenésre vágyik, töltsön el pár napot itt. Ingyen lehet kempingezni a kréter belsejében, van bolt, de aki meleg ételre vágyik az Izakaya névre keresztelt sörözõben megteheti, de a minshuku is biztosít házias vacsorát és reggelit. A minshuku rendszerben megszállva egyúttal a hagyományos japán életmódba is betekintést kaphatunk. A sörözõben van lehetõség a helyi sócsú kóstolásásra. Kávézók, éttermek nincsenek, van azonban posta és egy pénzkiadó automata is mûködik, tehát a civilizáció ilyen módon beszûrõdött ebbe a csöppnyi oázisba is, a japán városokra jellemzõ õrült rohanástól távol. A helyiek barátságosak és vendégszeretõk.

Itt a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=-N5pqG7-qDY

Mikor indulunk?
Min-Rin 2017 szept. 25. - 14:01:43
(178/742)
A sziget közepén geotermikus szauna található - külön a férfiaknak és külön a nõknek -, amelyet a videó készítõje be is mutat, és ami még ennél is érdekesebb látvány, hiszen hozzám hasonlóan nyilván sokan vannak, akik nem láttak még ilyet: egy geotermikus gõzzel mûködõ, a szabadban kialakított tûzhely, ahol mindenki kedve szerint készítheti el ebédjét.
Min-Rin 2017 szept. 25. - 14:01:07 Előzmény Min-Rin
(177/742)
A kikötõbõl a településekre eljutni a kráter fala mellett húzódó alagúton keresztül lehet. Meredek kaptatón vezet az út a kráter pereméig, majd onnan lefelé haladva érhetõ el a kráter fenekén elhelyezkedõ két kis település. Bár autót használni a szigeten alig van mód, ehhez képest meglepõen sok helybelinek van kocsija.

A közmondásosan szép, hagyományos japán építészetnek itt sajnos nyoma sincs: rozsdás vaslemezekkel vagy bádoggal fedett kicsi beton kockaépületekben élnek az itteni emberek, ám a természeti szépségek bõségesen kárpótolják az utazót.

A belsõ kréter külsõ oldalát mezõgazdasági mûvelésre használják a helyiek.
Min-Rin 2017 szept. 25. - 14:00:26
(176/742)
Aogashimára eljutni nem egyszerû, nem is olcsó mulatság. Két lehetõség van az utazásra. Az egyik a Hachijojima szigetrõl komppal való két és félórás átkelés. Ez azonban meglehetõsen bizonytalan, mert a szélsõséges idõjárás, erõs hullámzás miatt a hajó gyakran nem tud kikötni a sziget egyetlen kikötõjében. A másik lehetõség a húszperces helikopterút szintén Hachijojimáról, ez azonban nagyjából 100 dollárba kerül, ám aki megengedheti magának, nagyszerû élményben részesül. Arra azonban számítania kell az utasnak, hogy vihar esetén néhány napig a szigeten reked.
Bár szigetrõl beszélünk, a part olyan meredeken zuhan az óceánba, hogy a partra lejutni lehetetlen. Strandolni, úszni nem itt fogunk.
Min-Rin 2017 szept. 25. - 13:59:36
(175/742)
Különleges hely, hiszen a dús, trópusi növényzettel borított sziget maga is gyönyörû, és a kilátás a tengerre talán még inkább. Aogashima északi fele a Fuji-Hakone-Izu Nemzeti Park része.


Éjszakai égbolt a szigetrõl.
Min-Rin 2017 szept. 25. - 13:58:54
(174/742)
Mutatok nektek valamit, de oda nem lehet a szuper japán vonattal eljutni.

A youtube olykor érdekes, addig sosem látott dolgokkal örvendezteti meg az embert. Nekem néhány nappal ezelõtt egy olyan helyet mutatott, amitõl szinte elállt a lélegzetem, és most meg is osztom veletek. A topik ugyan koreai témákra szakosodott, amirõl most szó lesz, az azonban japán. A nagyon vonzó, északi Hokkaidóról már sokszor beszéltünk, legyen szó most egy sokkal délebbre esõ helyrõl is. A beírásokban utalok egy videóra, azt majd az utolsóba illesztem be.

Aogashima (青ヶ島) Tokió szubprefektúrája (支庁, shichō), azaz Tokió közigazgatása alá tartozik, bár a nagyvárostól 350 kilométerre délre található a Filippínó tengeren. Az Izu szigetcsoport legdélibb szigete. Itt található Japán legkisebb lélekszámû települése, amely valójában két, egymással együttmûködõ, a 2014-ben összesen 170 lakost számláló falu, Yasundogo és Nishigo. Ahogy a felvételen látszik, 3,5 kilométer hosszú és 2,5 kilométer széles vulkáni szigetrõl van szó, amelyet nagyrészt dzsungel borít. Bár aktív vulkán, a lakosság nem akar elköltözni onnan. Az utolsó lávakitörés 1785-ben volt, ami 120-130 ember életét követelte. A sziget teljes egészében egy vulkanikus kráter, ezen belül egy másik, kisebb vulkán, a Maruyama (丸山) helyezkedik el.
A külsõ kráter, az Ikenosawa (池之沢) egyik magaslata a sziget legmagasabb pontja, ez a 432 méter magas Otonbu csúcs (大凸部). Ha valaki bírja szusszal és felmászik oda, fantasztikus látványban lesz része.
Az itt élõk mezõgazdaságból és halászatból tartják fenn magukat. A szigeten mûködik egy elemi iskola, de középiskola a szigetcsoport központi szigetén van, ahonnan a végzettek többsége már nem tér vissza szülõföldjére.
Min-Rin 2017 szept. 24. - 21:29:14
(173/742)
Az IC-k vécéi hála az égnek, többnyire már nem annyira elviselhetetlenek. Az ilyen kocsik takarítása ha nem is vetekszik a japánnal, de igyekszik a nyomába eredni. Persze ez csak a pótdíjas és helyjegyköteles IC-re vonatkozik.

Emlékeim szerint a KTX viszont felveszi a versenyt a nagyszerû japán módszerrel. Ahogy látom, van aki azért nem teljesen elégedett.
https://www.youtube.com/watch?v=hP1Y7LJTj9o
Min-Rin 2017 szept. 24. - 21:11:37
(172/742)
Az egyiptomival való hasonlóság nekem is feltûnt, méghozzá az általam látott elsõ történelmi sorozatban. A koronacsakra védelmét azonban még a videóban sem fedeztem fel, csak azután, hogy te említetted. De miért pont annál a hajviseletnél? A többinél miért nem?
Maryu 2017 szept. 24. - 19:54:10
(171/742)
Nem tudom, hogy érdekel-e valakit, de muszáj betennem, hogy ma este 22,25-kor az RTL Clubon leadják a (szerintem és még sokak szerint) legjobb sci-fit, a Blade Runner-t (Szárnyas Fejvadász). Igaz Sci-fi ez, nem fantasy. Philip K. Dick remek novellájából az "Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal"-ból készült. Igazi elgondolkodtató történet. Ennek a filmnek a folytatását készítették el itt nálunk és nemsokára kerül a mozikba.
Maryu 2017 szept. 24. - 19:44:35
(170/742)
Ezt a 7 perc csodát én is tanúsíthatom. A Hikari shinkansennel (szupergyors vonat) utaztunk Tokióból Kiotóba. Beállt a vonat, az ajtók zárva voltak. Jött a kék ruhás csapat és mint a villám úgy takarították ki a szerelvényt. Vagonokként egy-egy csapat. Mi csak álltunk és néztünk. Ez mi?? Ahogy leszálltak, mi máris szállhattunk fel. Minden ragyogott a tisztaságtól. A képen a magyar vonatok legkritikusabb, legrémesebb pontja, ahova az ember akkor megy, ha muszáj és próbál nem levegõt venni, a WC. Itt minden ragyogott még ott is.
Maryu 2017 szept. 24. - 19:26:25
(169/742)
Ezek a mai modern "sztár frizurák" egész csinosak. Fõleg a két copfocskás. Azta ....
Maryu 2017 szept. 24. - 19:21:19
(168/742)
Van köztük egy kettõ, ami egész jó. Persze ilyen sok haj kell hozzá....

A feltornyozott hajcsodákon sokszor elgondolkodom, hogy milyen macerás lehetett viselni. Egy biztos, a nyakuk jól megerõsödött a tartásától, vagy görcsbe állt egy idõ után.
hanguktaekwondoo 2017 szept. 24. - 17:32:55
(167/742)
Élvezettel néztem a történelmi tollászkodást.
Ennyi még nekem is belefér.
Bár, az igazat megvallva, a végén már fáradni kezdtem. Különösen akkor, amikor a szerencsétlen asszony fejére lónyerget raktak oszt fölpántlikázták.
Az már sok volt.
A második videóban a nyomorú ginzeng meg egy egész ménes kitépett szõrét volt kénytelen nap mint nap magára ölteni
-arra gondolni sem akarok, hogy így is aludt...

A srácok hajviseletérõl nincs mondanivalóm.
Engem mindenesetre semmivel rá nem tudnának venni, hogy kibelezett nejlonharusnyát húzzak a fejemre, a tarkón hardcore bõrszerkó, a végén meg még be is gomboljam a fülem mellett.
perverz népség.
pláne ha elõtte még szeksi szoknyát is húztam.
Kritikán aluli ahogy hyungék annak idején megjelentek a nyilvánosság elõtt.

bezzeg most.
https://www.youtube.com/watch?v=7kJ2E1kfkLk

Viszont két figyelemreméltó dolog is volt a videóban: az egyik a királynõ ceremoniális viselete.
Vajon másnak is feltûnt a hasonlóság az egyiptomi cuccal?
A másik, hogy az utolsó frizura megépítésénél milyen nagy gondot fordítottak a koronacsakra -kapcsolat ég és föld között- védelmére.
Ráadásul pont olyan irányba mutat az egész, ahogyan az energia áramlik :-)
Nincs új a nap alatt, csupán napjainkban mindezt újra felfedezték
.
Egy gond van, a kicsiny párna színe a két végén piros.
nem szerencsés, az az alsó, gyökércsakra színe :-))
de meg is volt az eredmény,
ami kihat a mai napig.
Minden népnek más az útja, de egyfelé vezet :-)P
hanguktaekwondoo 2017 szept. 24. - 17:29:35
(166/742)
Igen, sok ilyen felvételt pakolnak fel. Elképzelhetõ, hogy a kislány is provokatív szándékkal engedte magát filmezni -br vmi azt súgja, egyszerûen csak zsigerbõl élt ;-)-
viszont az bizonyos, hogy a csávó nem volt beavatva.
Nagyon keményen megszenvedte a hölgyikét :-)))

itt viszont minden elõre el van rendezve.
7 perc alatt minden emberre 100 seggtottyantó, meg a többi.
és még a meghajlás is belefér.
https://www.youtube.com/watch?v=ZyMStUaGmgA
https://www.youtube.com/watch?v=V1a66uoBJvE
https://www.youtube.com/watch?v=wHznLv4ucCI
Min-Rin 2017 szept. 24. - 15:16:43
(165/742)
Ezt most kihagyom, mert október 3-ám ,ás dolgom lesz.

"Különleges kínai porcelán ecsetmosó tálkát árvereznek el a Sotheby's-nél. A tálkát még a Song-dinasztia (960-1290) idején rendelte meg a császári ház. A Ru-kerámiákat (a Ru járásban készült kerámiákat hívják így) az Északi Song császári udvar számára készítették, Huizong császár különösen nagyra becsülte darabjait. A korszakból összesen 87 fennmaradt kerámiáról tudnak a mûvészettörténészek, most ezek egyike kerül kalapács alá. A ritka tálka, melyet 1086 és 1106 között készítettek - igen, jól olvasta, közel ezeréves edényrõl van szó - a becslések szerint 10 millió fontért, azaz 3,5 milliárd forintért cserélhet gazdát az október 3-án megrendezendõ árverésen."

http://index.hu/mindekozben/poszt/2017/09/24/ecsetmoso_talka_3_5_milliard_forintert/
Min-Rin 2017 szept. 24. - 10:34:24
(164/742)
Úgy emlékszem, hogy a hagyományos koreai hajviseletekrõl még soha nem beszéltünk. Íme, két videó, amelyekben áttekinthetõ a Három Királyság és a Csoszon dinasztia idõszakának nõi hajviseletei, illetve azért akad közöttük egy férfi- és egy kislányfrizura is.
Közös jellemzõjük, hogy a saját hajat szorosan rátapasztják a fejre, bõven alkalmaznak póthajat, ami azon a vidéken nem nehéz, hiszen a hajszín kérdésében - ellentétben a nyugati világgal - nem nagy a választék, a póthaj színe nem üt el a sajáttól.
Érdekes végignézni, mert ennek alapján megállapítható hogy a hagyományos frizuráknak csak egy részét látjuk viszont a történelmi filmekben.

https://www.youtube.com/watch?v=wfUROEyt39Y

https://www.youtube.com/watch?v=uWeNyWMFtAo
Maryu 2017 szept. 23. - 16:48:40
(163/742)
Alighanem a gyakorlaton kívül azért nem nyomta ki a szemét, mert nem fékezett hirtelen a metró.

Egyébként nagy esély van rá, hogy ezek a filmecskék, megrendezett felvételek. A YT-on nagyon sokan próbálnak így pénzt keresni. A legelképesztõbb videókat töltik fel. Mert minél elképesztõbb, annál többen nézik, és akkor jelentkeznek a hirdetõk is és hoppá.... már csordogál a MONEY.
https://youtu.be/I8P80A8vy9I