A lelki egyensúlyvesztés egyik alapvető forrása az ember életében a veszteségélmény. A gyász valamilyen veszteség következtében létrejövő magatartási formák összessége. Éva, a darab egyik szereplője, nemrég veszítette el férjét, Miklóst, ám képtelen feldolgozni ezt a helyzetet, ezért kivágja a férfi figuráját kartonból, és úgy tesz, mintha minden a legnagyobb rendben volna vele – mintha élne. Éva, “Miklós” és fiuk, Zsolt vacsorára hivatalos Éva testvéréhez, Károlyhoz, és annak kulturált, értelmiségi, felvilágosult családjához. A vacsora célja, hogy megbeszéljék, miképpen osszák el a családi vagyont, ezzel szemben váratlanul elszabadulnak az indulatok, és hirtelen minden a visszájára fordul.
“Ide vezet a nagy szabadság.” (közép-európai szólás) – írja Tasnádi István a groteszk, vicces “mese” homlokára. A darab alapfelvetése: mennyire vagyunk autonómiára képesek – úgy, mint egyén, és úgy, mint közösség. Vannak bizonyos kötelezően követendő rendszerek, mechanizmusok, melyek működtetnek házasságokat, szülő-gyerek kapcsolatokat – akár jók ezek, akár rosszak. Ha felbukkan azonban egy olyan személy, hívhatjuk agresszornak, aki befolyása alá vonja a környezetét, akkor igenis felelőssé tehető a környezet is, amennyiben hagyja a helyzetet elfajulni. A Kartonpapa ezt analizálja hol drámai, hol tragikomikus elemek bevonásával.
km.: Oláh Ibolya (ének és próza), zenészek: Födő Sándor, Furák Péter.Az előadást írta-szerkesztette: Bíró KrisztaA rendező munkatársa: Szabó JulcsiLátványtervező: Virág VivienMozgókép: Sárvári Enikő és Vető GáborZeneszerző: Presser GáborRendező: Bíró Kriszta
Valahol van egy nagy, központi szív-panasziroda. Talán egy égi főpostán, ahol mindenkit meghallgatnak.
Ott ül-áll-beszél-énekel egy nő, akit, mondjuk, Ibolyának hívnak. Ma ő van szolgálatban ebben a hivatalban. A sok panaszra orvosság nincs. Feloldás – talán.2018-ban jelent meg Oláh Ibolya „Voltam Ibojka” című cédékönyve. Többek között Szép Ernő, Erdős Virág, Parti Nagy Lajos, Závada Péter műveit énekli. A zeneszerző Presser Gábor. A sajátos stílus-kavalkádot Oláh Ibolya személyisége inspirálta. A CD anyaga nem koncertet, inkább színházi interpretációt kívánt: egy színházkoncertet.
„Úgy képzeltem ezt az anyagot, hogy Ibolyka mindenféle szövegeket énekel, mond, és előhozza mindenféle nők mindenféle dolgait. Hadd jöjjön a Fény moziba csúszott dizőz, az éjfél utáni nő, az a nő a Nagykörútról, a Kántor Péter ablaka előtti Duna-partról, az eszpresszózongorista nője, egy tüntetőnő, egy a portugál fotelből, az Orczy-kertben bóklászó Für Elíz, a szorongóhangú, iszomdohányzomhangú, a legszebb verset író hangú nő.” (Presser Gábor)
Bíró Kriszta színésznő, az est írója-szerkesztője és rendezője, Presser Gábor eredeti ötletét továbbgondolva, már nem csak női, hanem a nőkhöz szorosan kapcsolódó férfi-sorsokat is „behív” a patchwork-történetbe. Ibolya az est során fogadja és befogadja ezeket a történeteket; néha megválaszolja, néha kiegészíti azokat – hol dalban, hol prózában. Olykor lehet nevetni is, miközben szívszorító a küzdelem, ahogyan minden megszólaló keresi a boldogságot. A történetek egy része ismert színészek, míg mások civilek hangján hallhatóak, a koncertélményről Ibolya és két zenésztársa gondoskodik. A látvány visszaidézi és felhasználja a cédékönyv képzőművészeti megoldásait.
Levélírók (az előadásban felhangzó prózai hangok): Andrusko Marcella, Bohoczki Sára, Fodor Tamás, Forgács Fanni, Kókai Tünde, Nagypál Gábor, Pallagi Melitta, Pogány Judit, Polgár Csaba, Takács Nóra Diána, Várady Zsuzsi, és még sokan mások.Az előadásban elhangzó dalszövegek szerzői: Borbély Szilárd, Erdős Virág, Fejes Endre, Kántor Péter, Kern András, Parti Nagy Lajos, Presser Gábor, Szép Ernő, Sztevanovity Dusán, Varró Dániel, Závada Péter.
KULTKIKÖTŐ - Amfiteátrum - Alsóörs, július 2., 20:30
Igazi örömzene vígszínházi színészektől! Ez a A GRUND - vígszínházi fiúzenekar!A GRUND – vígszínházi fiúzenekar 2017. május elsején alakult, a Vígszínház 121. születésnapján adta első koncertjét. A zenekar tagjai mindannyian a Dés-Geszti-Grecsó: A Pál utcai fiúk című nagy sikerű zenés játék vígszínházi ősbemutatójának szereplői: Wunderlich József, Ember Márk, Zoltán Áron, Medveczky Balázs és a zenekarvezető: Fesztbaum Béla.A zenekar egyre bővülő repertoárján helyet kap A Pál utcai fiúk számai mellett, több legendás vígszínházi sláger, jól ismert Presser dal és természetesen néhány kedvenc a hazai és a külföldi klasszikus rock világából.
Jó napot, Piroska vagyok. Miben segíthetek?Hallo, ich bin Piroska. Was kann ich für Sie tun?Hey, Piroska speaking. What can I do for you?Hola! Soy Piroska! En qué le puedo ayudar?
Mit keres egy színésznő egy multinacionális cégnél? Pénzt, mint mindenki más.Mit csinál egy színésznő, ha nincs színpadon? Például a hangját használja, csakmás célokra. Manapság rengeteget halljuk, hogy több lábon kell élni. De ez hogy isnéz ki a való életben?Mészáros Piroska saját élményeit osztja meg arról, hogy milyen két lábbal a földönélni, és hogy hogyan találta meg a helyét színésznőként egy multinacionális cégcall centerében.
"Tudom én jól, az a baja a világnak, hogy nem a tehénpásztorok kormányozzák. Ha én valamikor miniszter leszek, mindent a visszájára fordítok. A csősztől elveszem a bunkósbotot. A pofonokat végképp eltiltom. Aki vét a törvény ellen, felpofoztatom a bakterrel. Az ország vászontarisznyájára lakatot tétetek, nehogy kilopják belőle a pénzt.”A kamaszgyereknek, Regős Bendegúznak az életben még soha nem sikerült semmi. Az anyja egy kupec segítségével kiadja tehénpásztornak. De hiába jó szándékú gyerek ez a Bendegúz, sok megaláztatás éri, még akkor is, ha megvan a magához való esze. A jókedve azonban sohasem hagyja el…
Rideg Sándor 1939-ben megjelent regényéből 1979-ben felejthetetlen film készült. Ezt a hangulatot idézi vissza a Roxínház két évvel ezelőtt színpadra vitt feldolgozása is. Az országban itt láthatta a közönség először ezt a művet zenés darabként. A feldolgozást a Roxínház szakmai csapata végezte, akik pont úgy nyúltak hozzá a darabhoz, ahogyan arra szükség volt. Sebesi Tamás zenéjére Szabolcsi János írt dalszövegeket, Pintér Kata szerkesztette át a szövegkönyvet és rendezte az előadást. Ezzel vált igazán a Roxínház sajátjává az Indul a bakterház, aminek a sikerét mutatja az is, hogy a társulat a bemutatása óta telt házzal játssza.
Beck Zoli és Grecsó Krisztián zenés irodalmi estje.
Bóbiták, Apokrifek és Balázsolások egy időutazós esten, ahol megidéződnek a mesterek, zene és irodalom találkozik és kiderül, milyen közösek a gyökereik. Az interaktív zenés irodalmi pódiumesten a nézők is megmutathatják, milyen, mikor életre kel egy próza.Az írónál gitár van. A zenész meg felolvas. Grecsó Krisztián és Beck Zoli beszélgetnek, mert barátok, olvasnak, mert írnak, zenélnek, mert vannak dalaik.
Előadás időtartama: kb. 80 perc.
Km.: Víg Mihály (ènek, gitár), Keszei Krisztián (szólógitár), Dudás Zsombor (dob), Horváth Gábor (basszusgitár).
A Balatont 1979-ben alapította a Tarr Béla filmek zenéjét is jegyző Víg Mihály és Hunyadi Károly.A zenekar első koncertjèt az URH zenekarral közösen adta 1980-ban, a Kulich Gyula tèri pszichiátriai intèzet udvarán. Ez után a Balaton a magyar underground színtèr fontos szereplőjèvè vált, egy időben szorosan együttműködött az Európa Kiadó zenekarral, illetve a Trabanttal, s hosszabb-rövidebb szünetek ès tagcserèk után ma is működik. Tavaly jelent meg Ady verseket tartalmazó CD-je.
Bakos-Kiss Gábor önálló estje„Akkor kezdem: nevem Francis Albert Sinatra, a barátaimnak Francis, az ellenségeimnekFrank, maguknak Mr. Sinatra, mindenki másnak Frankie.” – Ő Frankie, a király és akárhozott egy személyben.Bakos-Kiss Gábor Sinatra hangján tárja elénk a felemelkedést, a bukást, a nihilt és aszerelem küzdelmének történeteit. A világszerte jól ismert dalok ezúttal átértelmeződnek, éstapintható közelségbe hozzák magát az embert, szabadon, megkövesedett kontextusok nélkül.
Frank Sinatra élete és művei alapján írta, dramaturg: Bereczki Ágota
km.: Farkas Róbert (hegedű, gitár), Ürmös Sándor (cimbalom), Ökrös Károly (harmonika), Farkas Richárd (nagybőgő), Kisvári Bence (dob)
"Nem nagyon tudunk sokkal jobb esti programot a balatoni strandolás után, mint egy szép nyári nap után elmenni egy Budapest Bár koncertre. Gyere el, élvezd a dalokat, hallgasd a csodálatos zenészeket és a nagyszerű énekeseket! A Farkas Róbert vezette nagyszerű Budapest Bár zenekaron kívül fellép Németh Juci, Rutkai Bori, Kiss Tibor és Keleti András."A Budapest Bár a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Az együttes varázslatos vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek köszönheti. Az eredetileg egyetlen lemezre születő Budapest Bár tizenkét énekessel, teljesen egyedi felállásban működik – talán épp ezért lett mára a legkeresettebb koncertzenekar, fesztiválok és nagyszínpadok rendszeres fellépője. A Budapest Bár védjegyévé vált egyedi stílus gyökerei az 1920-30-as évekbeli, budapesti kávéházak világáig nyúlik vissza. Az ismert és kedvelt dalokat cigányzenei alapokon, jazz, pop, rock, klezmer és számos zenei műfaji elemmel ötvözve értelmezik újra – ezzel megteremtve egy új zenei irányzat, a gypsy lounge alapjait.A Budapest Bár vezetőjének és alapítójának, Farkas Róbertnek eredeti szándéka pontosan az volt, hogy új lendületet adjon a kávéházi cigányzene műfajának, életben tartva és megújítva a régi hagyományokat. A zenekarnak köszönhetően rég elfeledett dallamok váltak újra a köztudat, és a fiatalok kultúrájának részévé. Számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, közismerteket öltöztettek új köntösbe, az utóbbi időben pedig számos új dalt is írtak. Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt az együttest, amely mára többgenerációs kedvenccé vált.A Budapest Bár cikázik a zenei stílusok között és kiszakít a mindennapokból.Örömzene nyitott füleknek!
KULTKIKÖTŐ - Amfiteátrum - Alsóörs, július 17., 20:30
A Kipling-regény alapján készült rendkívül népszerű musical a dzsungelt, mint emberi társadalmunk tükörképét értelmezi. Ebben a valóságban az emberi tulajdonságokkal felruházott vadak létünk jobbik felét képviselik: kemények, de őszinték, a dzsungel-társadalom a természet áthághatatlan, szigorú törvényei szerint él. Az itt felnevelkedő Maugli megvívja nagy küzdelmeit, de az emberi társadalom számító, sokszor aljas erőivel szemben csaknem alulmarad. Ám egy, csak a homo sapiensre jellemző erő mégis visszahívja az emberek közösségébe: a szerelem. A darab megrázó fináléjában egy új emberpár, korunk Ádámja és Évája áll szemben a megváltásra váró világgal.
Az izgalmas és szép jelenetek zenei világa megrázó, felemelő és sokszor ellenállhatatlan humorral teli. A dalok, a szövegek ironikus rétege fergeteges szövegpoénokkal, kiemelkedő zenei stílusparódiákkal valósul meg. A dzsungel könyve azon ritka produkciók egyike, mely mindenekelőtt az ifjúságnak szól, ám életmodell-jellege minden korosztály számára alapvető felismeréseket, élményeket, katarzist nyújt.
A musical a szerzők és a Proscenium Szerzői Ügynökség engedélyével kerül bemutatásra.
/a musical Rudyard Kipling azonos című könyvén alapul/Az eredeti színpadi változat kialakításában közreműködött Hegedűs D. Géza és Radnóti Zsuzsa
A dzsungel állatai és emberei:Balázs Petra, Baranyi Csanád, Burger Dóra, Csepely Fanni, Egri Zsófia, Farkas Rebeka, Gácser Ramóna, Gfellner Fanni, Szél Noémi, Gyüre Dóra, Hercsik Rebeka, Holczer Réka, Ifju Martin, Ignácz Laura, Iker Bianka, Kajári Júlia, Kárpáti Barbara, Kátai Norbert, Kiss Máté, Kurdi Panni, Lakatos Anita, Magashegyi Nóra, Magyar János, Magyar Zsuzsanna, Pápai Polli, Punk Péter, Schvéder Levente, Simonyai Lujza, Szelle Dávid
Sült krumpli, tükörtojás! Ez lesz ma vacsorára!Mrs. Bradshaw, született Shirley Valentine évtizedek óta már csak a konyhai falnak beszél. Mert ha a férjéhez szólna, olyan, mintha a falnak beszélne. Ezért inkább az igazi falat választja. De talán mégsem zárult be végleg minden kapu... Ki tudná megmondani, a világ bármely táján hány hasonló, középkorú asszony ismer magára Shirley sorsában. Hányan és hányszor gondoltak arra, hogy ki kellene lépni a háztartás és a házasság monotóniájából, a megúnt háziasszonyi és családanyai szerepből és elmenni messzire. Mindent otthagyni és új életet kezdeni. Megkeresni régi énünket és mai igazibb önmagunkat.Shirley Valentine az 1988-as londoni ősbemutató óta bejárta a világot. Színdarabban és amerikai filmben egyaránt. Most végre elérkezett Vándor Éváig.
Igazi örömzene vígszínházi színészektől! Ez a A GRUND - vígszínházi fiúzenekar!A GRUND – vígszínházi fiúzenekar 2017. május elsején alakult, a Vígszínház 121. születésnapján adta első koncertjét. A zenekar tagjai mindannyian a Dés-Geszti-Grecsó: A Pál utcai fiúk című nagy sikerű zenés játék vígszínházi ősbemutatójának szereplői: Wunderlich József, Ember Márk, Zoltán Áron, Medveczky Balázs és a zenekarvezető: Fesztbaum Béla.A zenekar egyre bővülő repertoárján helyet kap A Pál utcai fiúk számai mellett, több legendás vígszínházi sláger, jól ismert Presser dal és természetesen néhány kedvenc a hazai és a külföldi klasszikus rock világából.
Játékvezetői öltöző. Egy tükör, egy kávéfőző. Pad, öltözőszekrény.Kenőcsszag. Kontaktlencse. Két zászló, egy síp. Sárga lap, piros lap.Illatok.Egy bíró, két partjelző.Múlt, jelen, jövő.Három(két és fél) felvonás: meccs előtt, szünetben, után.Várakozás. Bosszú. Szeretet - ha lehet. Fejfájás.Hová lett a lap?Kié lett a nő?Komédia. Tragédia. Tragikomédia. Vagy amit akartok.Sóska. Sóska. Sóska. Sóska. (Egressy Zoltán)Szappan bosszúból kilopja Szomorúszájú zsebéből a sárga lapot, Művész eldugja, és a futballpályán a második félidőben elszabadulnak a nehézkedési erők. Három hősünket azonban ez érdekli a legkevésbé. Az ő személyes meccsük az öltözőben játszódik. Ami egyszerre édes is, sós is, kesernyés is, mint amilyen a sóska sült krumplival, feltét nélkül.Bemutató időpontja: 2000. április 1., Budapesti Kamaraszínház - Shure Stúdió
KULTKIKÖTŐ - Amfiteátrum - Alsóörs, július 23., 20:30
Bangó Margit világhírű cigány- és magyarnóta-énekes a Kultkikötőben most először ad koncertet, melynek során a művésznő több mint ötven évnyi munkásságának, eddigi életművének legismertebb dalait hallhatja a közönség, amely sok százéves magyar és roma értékeket őriz.A koncerten a művésznőt a 2021-es DAL döntős zenekara, a Hungarian Django Swing stílust megteremtő Swing à la Django zenekar kíséri végig, akik az elmúlt években Belgiumban, Németországban, Finnországban és Erdélyben koncertezett, ezen kívül olyan különleges helyszínekre is kaptak meghívást, mint a bécsi Musikverein, a londoni Soho vagy a pekingi Intercontinental Hotel. Magyarországon számos fellépés mellett a Prima Primissima Díj Gálakoncertjén, a Sziget Fesztiválon vagy a CAFe Budapest Fesztiválon láthattuk színpadon őket.A Kossuth-díjas előadóművész, Bangó Margit magával ragadó, őszinte előadásmódjának és a kiváló Swing a’ la Django együttes zenéjének köszönhetően egy igazán különleges nyár esti élménynek igérkezik ez a koncert.
Új, egyedi Grecsó prózák, friss versek, családi történetek és anekdoták alapozzák meg az estet, melyet az improvizatív jazz zene és a kortársbalett, Grecsó Zoltán összetéveszthetetlen mozdulatai varázsolnak színház élménnyé. A testvérek ironikus vetélkedése, a tánc és az irodalom nyelvén előadott fricskák segítik a nézők azonosulását, hiszen családi tükörhelyzeteket generálnak.
Az irodalom és a zene dialógusa minden estén egyedi, de a válaszok különös ritmusa, a fény-terek éteri játéka és a művészeti ágak közötti tagolás mégis feszes keretet ad az estnek. Ahogy a testvérek ironikus vetélkedése, a tánc és az irodalom nyelvén előadott fricskák is segítik a nézők azonosulását, hiszen családi tükörhelyzeteket generálnak, ahol a saját identitásuk kerül reflektorfénybe.
A Grecsó fivérek estjén fontos és visszatérő téma a viharsarki származás és persze a falusi hagyomány. A testvérpár egyszerre nyit új lehetőségek felé, például a verses megszólalásokkal és szimultán szólamokkal (ezen az estén nem csak válaszolnak egymásnak irodalom és táncos színház, nem csak értelmezik, de ki is egészítik egymást), ami egyszerre hagyja meg az egyediség élményét, mégis komplex, pontos dramaturgiával dolgozik, ami különös átmenetet jelent egy irodalmi pódiumest és egy színházi, zenés, táncos előadás között.
A többet magunkról őszinte, vallomásos és karakteresen személyes est, használva a Grecsó fivérek művészetét és a testvérek alanyi nyitottságát.
Előadók: Grecsó Krisztián író, Grecsó Zoltán táncművész
Közreműködik:Fodor Réka (ének)Rácz Réka (tánc)Kertész Endre (cselló)Díszlet és jelmezterv: Ottlik JuliannaFénytechnika: Rovó VirágSzínpadra alkalmazta: Grecsó Zoltán
Színházi duett 80 percben - Rezes Judit és Szabó Győző párkapcsolatának igaz története alapján.
A formabontó darab egy párkapcsolati történet, amelyben Rezes Judit és Szabó Győző népszerű dalok és izgalmas koreográfiák segítségével mutatják be kapcsolatuk ívét, annak csodáit és nehézségeit. Történeteik saját történetek, megélt, igazi állomások. Az előadás személyes érintettséggel, őszintén és kendőzetlenül mesél nekünk róluk, magunkról. Valóság és fikció keserédes keveréke a közismert színész pár által megálmodott egyszerre vicces és szívszorító előadás. Szórakoztató, ironikus és gyakran fájdalmas helyzeteket megmutató játék, amelynek történetei egyediek, mégis mindenki számára ismerősek.
"Ha az igazat mondod, nem kell emlékezned semmire." (Mark Twain)
Rezes Judit és Szabó Győző párkapcsolatának története zenével és tánccal, felrázva, leporolva, gyerekekkel, házassággal és gyufaolimpiával fűszerezve látható a 6színben.
Asztali zene: Sáry SándorA zenekar: Wagner-Puskás Péter, Urbán Marcell, Kovács Norbert, Miskolczi Márk, CsizmásAndrás
Koprodukciós partner: FÜGE Produkció, NUBU
KULTKIKÖTŐ - Amfiteátrum - Alsóörs, július 30., 20:30
Örkény István novelláiból olvas Mácsai Pál, cimbalmozik Lukács MiklósAz „Egyperces novellák” című kötet fél évszázada, 1968-ban jelent meg először. Az egyik oldalon a közlés minimuma, a másikon a képzelet maximuma. Az írásokban ott az apró darabokra hullt közös ideáink groteszk látványa, de megfordítva is: a banalitásokban az élet titokzatos teljessége. A műfaj ma már fogalom, sok sora szállóige, alakjai, helyzetei beépültek nyelvünkbe, gondolkodásunkba.Az egypercesek különös tulajdonsága, hogy nem avulnak. Ennek oka nem csak a vonzó forma, az eredeti optika, a tiszta szellem és a fényes humor, hanem első sorban az, hogy szerzőjük meglátta azt, ami bennünk és körülöttünk nem változik.
Ez a történet sem csak úgy kezdődik, hogy a falu templomában a mise véget ért. A nép elhagyja a templomot. Csend lesz. De egyszercsak hortyogás hallatszik. Az egyik sarokban egy ember alszik. Fölébred, és az ajtó felé indul. Lenyomja a kilincset, de hiába. Az ajtó zárva van. Az ember átlátja a helyzetet, és nem rázza tovább az ajtót: tudja, hogy bezárták. Gondolkodni kezd, hogy hogyan juthatna ki. Az ablakon nem ugorhat ki, mert még a nyakát is kitörné. Eszébe jut egy ötlet. Hiszen hajtja a vágy!
Ahogy az eredeti mű sem csak ennyiről szól, úgy a beregszászi előadás is több, mint szimpla történetmesélés, mert most is – mint mindig – a színház nyelvén fejezik ki mindazt, amit az életről, a világról gondolnak, azaz hogy „színházat csinálni” akkor is, most is „a legjobb dolog-log-log-log!”
Továbbá: Orosz Ibolya, Orosz Melinda, Vass Magdolna
Félig mese – félig musical 9-99 éves korig.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán közismert dalaival fűszerezett darabja az egyik legsikeresebb magyar musical. Az "Ég és föld" között elhelyezkedő padlás Rádiósának, az oda tévedő négy szellemnek és a gengszter Barrabásának a történetén már generációk nőttek fel. A félig mese félig musical kiváló szórakozást nyújt gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Gyulai Várszínház (Várszínpad), június 1-2., 20:30
"Vilmos püspök hősies tanúságtétele becsületéreválik a magyar nemzet nemes történelmének"
II. János Pál pápa
Haláltusáját vívó, vízióitól vergődő ember fekszik a kórházi vaságyán. Emlékképek és kétségek gyötrik. Nagypéntek van.
Ez az ember boldog Apor Vilmos. Csakugyan boldog volt, a szó köznapi értelmében? Mi is a boldogság valójában? Boldog az az ember, akinek teljes az élete, akinek nem hiányzik semmi, aki elérte élete célját. Van ilyen ember?
A boldogság az Egyház szemében egy másik dimenzióban nyer értelmet. Apor Vilmos is ebben a dimenzióban vált boldoggá, lett példakép számunkra, életével és vértanúságával.
Gyulai évei alatt példát mutatott emberségből, a „szegények bárója” lett. Győri évei alatt az üldözöttek oltalmazójává vált.
Klári – Lány-Radikális: Kucskár Kamilla E.h.
Magdi- Keresztény: Juhász Jázmin E.h.
Palkó: XXXHeni: XXXGizi: XXX
Molnár Ferenc világhírű regénye alapmű az emberi társadalom természetéről, a hősiesség, az árulás,az esendőség és a hazaszeretet fogalmáról. Nemecsek, Boka, Áts Feri és a többiek örök példák, örökkortársaink.A klasszikus alapmű ezúttal nem gyerekek, hanem ifjú emberek konfliktusaként szólal meg. A drámaihelyzetek így még keményebbek, melyeket tovább fokoznak a mai hangzású zenék és dalszövegek. Azelőadásban döntő szerepet játszik a tárgyi világ akusztikus megszólaltatása, a színészek zenei-ritmikaikreativitása, a fiatalság ereje, humora, az eredeti mű katartikus üzenete.
A színpadi változat kialakításában részt vett: Marton László és Radnóti Zsuzsa, Török Sándorátdolgozásának néhány elemét felhasználva.Vörösingesek:Kátai Norbert / Órás Martin, Schafer Benedek, Kiss Máté, Pásztor Richárd, Simon Patrik, Patkó Ádám
Banner Zoltán előadóestje
Banner Zoltán Petőfi a hídon című előadóestjét a költő születésének 150. évfordulója alkalmából állította össze, s 50 évvel ezelőtt hangzott el először a kolozsvári rádió és televízió hangversenytermében. Aztán még csaknem 200 alkalommal Romániában, Magyarországon, Németországban, Svédországban, Ausztriában.
Ismeretes, hogy Petőfi Sándort a Segesvár-közeli fejéregyházi hídon látták utoljára, fehér ingben és fekete nadrágban. Banner Zoltán ezt a pillanatot kívánta rekonstruálni: amikor a kozák dzsidások közeledtekor a költő képzeletében még egyszer lepereg életének filmje. Ennek a képzeletbeli filmnek a hangzó anyagát halljuk, a versek mellett Petőfi prózai írásaiból is válogatva.
A 90 éves művész előadása színház- és előadóművészettörténeti pillanat.
A darab a két világhírű magyar zenetudós, Bartók és Kodály barátságát, első népdalgyűjtő útjainakmotivációit és élményeit dolgozza fel, miközben magyarságtudatunk, nemzeti azonosságtudatunk mais aktuális kérdéseivel szembesíti a nézőt. A fiatal alkotócsapat ismét olyan ősöket hívott társul,akiknek példája és minden fájdalmon átívelő hite és missziója, komoly segítséget nyújthat számunkraa 21. század útvesztőiben. Mindezt a tőlük megszokott gyors, ötletes, fiatalokhoz is szóló módon, aKolozsvári Állami Magyar Színház színészeinek szereplésével.
Rendezőasszisztens: Veres EmőkeElőadásvezető: Albert Enikő
Gyulai Várszínház (Kamaraterem), július 11., 19:00
A két ellenséges veronai család gyermekei, Rómeó és Júlia között szövődött végzetes szerelem története William Shakespeare egyik legismertebb és legnépszerűbb drámája. Ez nem is csoda, hiszen kamaszoknak, felnőtteknek, időseknek egyaránt kínál átélni- és gondolkodnivalót. A Kabóca Bábszínházban bábok segítségével kel életre az örökzöld szerelmi dráma – szerelemről és gyűlöletről, szülőkről és gyerekekről, helyes és helytelen döntésekről, meg egy két részre szakadt világról.
A veszprémi Kabóca Bábszínház, a Veszprémi Petőfi Színház és a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház közös előadása.
Gyulai Várszínház (Kamaraterem), július 12., 17:00
Shakespeare egyik legismertebb vígjátékában egymás ellen fordulnak testvérek, fiatalok szerelmesek lesznek egymásba, nevetnek és sírnak, álalakba bújnak, elvesztik majd újra megtalálják egymást, és felbukkan egy szomorú bohóc is, akinek mindenkiről megvan a véleménye. Ezt a klasszikus történetet dolgozza fel a tánc nyelvén a Harangozó-díjas Kulcsár Noémi, aki sajátos groteszk és abszurd humorával keres mai megfelelőket Shakespeare különc figuráinak, miközben a GG Tánc Eger táncosainak segítségével színpadra állítja a klasszikus komédiát, amelyben „színház az egész világ!”
Táncolják a GG Tánc Eger táncművészei:Rozalinda: Cvikli Fanni, Orlando: Horváth Bence, Olivér: Plita Márk, Célia: Forczek Janka, Juacques: Emődi Attila, Csűr: Novák Laura, Csavar: Suba János, Phoebe: Csóka Liza e.h., Silvius: Szalai-Bordás Ádám, Charles / Oroszlán: Gioele Del Santo, Bird: Martina Tizzi
Tánctagozat vezető: Topolánszky Tamás
A Gyulai Várszínház és az Aradi Kamaraszínház és az Aradi “Ioan Slavici” Klasszikus Színház közös előadása.
Rosencrantz és Guildenstern a Hamlet mellékszereplői. A király udvaroncai azt a feladatot kapják, hogy Hamlet után kémkedjenek, s mindezt úgy, hogy a régi barátságot mímelve a dán királyfit faggassák ki.
Tom Stoppard 1966-ban megjelent világhírű darabjában főszereplőkként értetlenül, bénultan élik át saját sorsukat és a Hamlet történéseit, láthatóan külső szemlélőként gondolnak magukra, nem érzik át saját jelentőségüket az események sodrásában. Abszurd léthelyzet, posztmodern játékossággal és mélyértelműséggel társítva. A darab alapvetően vígjáték, de létezésünk alapkérdéseivel szembesíti a nézőt, miközben a két főszereplő céltalanul bolyong az eredeti darab díszletei között. Az előadás során változik a szerepük is, olykor egyikük látszik értelmesebbnek, gondolkodóbbnak, olykora másik, közben még a saját identitásukat is elveszítik, maguk sem tudják, melyikük Rosencrantz és Guildenstern. Mindez a Tiger Lillies zenéjével megbolondítva…Az előadásban nyújtott alakításáért Tege Antal Őze Lajos-díjat kapott.
Ophelia: Alexandra Gîtlan
Tragédiajátszó: Iulia Pop
Gyulai Várszínház (Kamaraterem), július 13., 19:00
Kegyetlen vihar tombol, embertelen időjárás. Egy lélek nincs a szabad ég alatt, csak a kitaszított, kifosztott Lear király és a bolondja. Hogy melyikük bolondabb ebben a pillanatban, ki tudja. A gyermekei által kisemmizett, megalázott Leart a felismerés az őrületbe kergeti: egyetlen lányát, aki igazából szerette őt, kitagadta, és ez súlyos teherként nehezedik rá.
A széthulló család és a gyermeki hálátlanság története ez, a kisemmizett Lear királyé, akinek immár se vagyona, se hatalma, és aki élete végén rájön, hogy melyek a valódi értékek és kik az igaz társai. Lear és bolondja küzdenek az elemekkel és a múlttal. A bolond szembesít, a király pedig nevet, saját magán, saját végzetes vakságán. A kétszemélyes előadás szövegkönyvét a Pintér Béla Társulat tagja, Enyedi Éva készíti, William Shakespeare drámája alapján.
Közreműködik: Zságer Varga Ákos
Zene/zeneszerző: Zságer Varga ÁkosVideo, látvány: Hajdufi Péter
Gyulai Várszínház (Kamaraterem), július 14., 17:00
Shakespeare parafrázis.
Az előadást műfajilag “melankomédiaként” lehet leginkább meghatározni. A darabot azok az angol vándorszínészek inspirálták, akik a 16. és 17. században bejárták Észak- és Közép-Európát, és elhozták erre a területre a színészmesterség fortélyait.A politikai és vallási akadályok mellett a legnagyobb problémát, a nyelvi különbségeket is át kellett hidalniuk.Dél-Európába nem jutottak el ezek a vándorszínészek. A darab azzal a lehetőséggel játszik el, hogy mi lett volna, ha a színészek mégis hajóra ugrottak volna és a Balti-tenger helyett az Adriai-tenger felé veszik az irányt, például Dubrovnikba. Mintha az egészet a Vízkereszt, vagy amit akartok című Shakespeare darab inspirálta volna.A pestissel sújtott időben és az idegen szokások közepette színészünknek meg kell találnia az utat a közönségéhez, ahogy visszatérését is európai körútjáról.
Az alkotókról
Filip Krenus, a darab főszereplője igazi multitálentum: színész, producer, rendező, fordító, számos színházi fesztivál megálmodója. Európában több fesztivál létrehozása fűződik a nevéhez mind Londonban, mind Horvátországban. Fontosnak tartja a fiatalok színházi nevelését, emellett jelenleg is több darab fordításán dolgozik.
Sean Aita többszörösen díjnyertes angol drámaíró és rendező. Darabjai Európában és a tengerentúlon is ismertek és sokat játszottak.
Előadja: Filip Krenus (GB)
Zeneszerző, koreográfus: Philip Parr
Rendező: Sean Aita
Szomorújáték épp öt felvonásban, William Shakespeare pompás nyomdokán
A mű alapkérdése: lehet-e egymástól távol lévő színpadi hősöket, más nemzetek kulturális és irodalmi kánonjának elemeit összemosni, vegyíteni? Mi lesz abból, ha egy műben találkoznak a drámairodalom és a világszínház legfontosabb hősei, jelesül Hamlet és Lear király, a magyar irodalom és kultúrtörténet egyik emblematikus alakjával, Bánk bánnal.
Győrei Zsolt, Schlachtovszky Csaba alkotópáros sajátos színpadi nyelvet és a humor kimeríthetetlen tárházát és színpadi eszköztárát alkalmazó darabja ugyanakkor nem mentes az aktuális társadalmi áthallásoktól sem.
A verses forma megtartásával, a shakespeare-i sorok használatával és emellett a korszerű nyelvi formák és fordulatok alkalmazásával esztétikai értelemben is finom párbeszéd jön létre a klasszikus és a jelenkori értékek között. Hagyomány és korszerűség, modernitás és tradíció találkozása a Hamlear és a dráma alapján születő, látványvilágában is eredeti, végtelenül szórakoztató előadás.
Zűrös Banda
Az együttes a magyar nép- és világzenei színtér kimagasló zenekarainak tagjaiból verbuválódott. A zenekar alapításban – a tagokat összekötő több éves barátság mellett – leginkább az játszott szerepet, hogy mindannyian rajonganak a magyar és modern balkáni zenéért.
Első lemezük a Fonó Budai Zeneház ( http://www.fono.hu ) gondozásában jelent meg 2015 szeptemberében. A megjelenés után szinte azonnal, igen erős nemzetközi mezőnyben felkerült a világ legrangosabb világzenei toplistájának, a World Music Charts Europe-nak legjobb albumai közé. ( http://www.wmce.de/?chartUrlMonth=11&chartUrlYear=2015 )
Zenéjükben a népzenei témák és dalok (magyar, szerb, macedón, bolgár, román) stílushűen szólalnak meg, miközben a ritmusszekció modernebb hangzással támasztja alá a gyönyörű dallamokat.
2021 című második lemezükön már saját szerzemények is hallhatóak nem csak népdalfeldolgozások. A magyar nyelvű szövegek többségbe kerültek ezen a lemezen, de a zenében a balkáni vonal is megmaradt természetesen. Ez a lemez is WMCE toplistás lett, 2021. szeptemberében a világ 10. legjobb világzenei albumává választották Berlinben.
Ötödik Évszak - népzenei hangszereléssel játszott akusztikus városi zene
A Champs-Elyséen ébredő francia szerelmet, a Loire és a Duna parti esti séták hangulatát és a soknemzetiségű Kelet-Európa népzenéjének ősi erejét érezni az Ötödik évszak zenéjében. Zenébe sűrítve egyszerre kapunk élettörténeteket, költészetet, hagyományokat, érzéseket.
A városi környezet és a hagyomány tisztelete játékosan ötvöződik zenéjükben. Számaik magját a hiteles kárpát-medencei népzene adja, ebből a biztos alapból indulnak az improvizatív műfajok világa felé. A zenekar énekesnője, a magyar-francia származású Izabella Caussanel a sanzonok sajátos világával emeli az együttes hangzásvilágát. Szövegeik közt egyaránt találunk népdalokat, magyar és francia költők verseit – magyar és francia nyelven.
Több évtizedes tapasztalat, 5 nemzetközi zenei karrier és sokéves rokoni-baráti kapcsolat áll 2018-ban alakult felállás mögött. A tagok több formációban (Lajkó Félix, Buda Folk Band, Dresch Vonós Quartet, Magyar Állami Népi Együttes) tettek tanúbizonyságot a zene szeretetéről, és koncerteznek rendszeresen Magyarországon, Európában és a tengerentúlon is. Azt a magyar és nemzetközi közönséget célozzák meg, akik szeretik az őszinte, eredeti és rögtönzött, népzenei hangszereléssel játszott akusztikus városi zenét.
A zenekar első lemeze 2021-ben Fonogram -díjat kapott.
Pál István Szalonna és Bandája és a Jantyik testvérek
“Aranyosra festem” – előadás Halmos Béla emlékére és tiszteletére
Fellép: Pál István Szalonna és bandája, Jantyik Zsolt és Csaba, valamint a PG Csoport tagjai. Béla egykori zenésztársai, barátai, néptáncosok. A műsor koreográfusa: Kovács Norbert “Cimbi”, producere: Jantyik Csaba
Halmos Béla prímás, Széchenyi-díjas népzenekutató, a táncházmozgalom egyik elindítója, 2021-ben lett volna 75 éves! A PG Csoport tagjai a Jantyik testvérek: Zsolt és Csaba, 2006 és 2013 között voltak zenésztársai, barátai és munkatársai. Béla – ahogy ő fogalmazott – „beállt egy rock-bandába”, ahol, – és akik körül – jó emberi és szakmai közösségeket és a muzsikálásban is új lehetőségeket és irányokat talált. “Hitvallásunk és életfeladatunk is, hogy amit lehet, valósítsunk meg az ő (és közös) egykori elképzeléseinkből. Mivel a PG Csoport zenekar 35 éves volt 2021-ben, úgy gondoltuk, hogy Bélának, s ami fontosabb, az ő elképzeléseinek szentelünk egy anyagot. Ezzel tisztelgünk előtte, az Ő munkásságát ünnepeljük!” Pál Istvánék szakmai hozzáértése megadja a népzenei keretet, a stílus-helyességet, a táncrendet Jantyik Zsolt szövegeivel, zenéjével, Jantyik Csaba zenei és tartalmi ötleteivel új népdalokként” működnek, tisztelve a múltat, új utakat keresnek. Ez az előadás nem egy emlékműsor, hanem halmosi gondolatokat tükröző élő eleven est, tele a Bélára jellemző életerővel, humorral és szeretettel, felmutatással! Nem csupán megidézi Halmos Bélát képben, hangban is – korábban ki nem adott felvételekről és a róla és a táncházmozgalomról szóló filmekből,fotókból, hangfelvételekről, – hanem a Jantyik testvérekkel közös ötleteire épülő mai produkció.A műsor producere: Jantyik Csaba, aki az elmúlt években sikerre vitte országszertea Nemzeti Színházban is játszott “Betyárjáték” előadást.
”Hisz, nem csinált az a Hagyomány semmi rosszat, hogy őrizni kelljen. Hanem ÁT KELL ADNI!”– Halmos Béla
Tomor Barnabás Trió
Tomor Barnabás a neve alatt 2010-ben hozta létre első jazzrock trióját, mellyel megfordultak budapesti és vidéki klubokban. Zenéjére főleg a jazz, a rock, és az afro hatások jellemzőek.
2015-ben szerepeltek az A38 Hajón készült Tomor Barnabás szerzői est koncertfilmben. Az új felállás 2019 elején kezdte el működését Usztics Péter gitárossal és Szumper Ákos dobossal. A trió koncert anyaga 99%-ban Tomor Barnabás szerzeményeiből áll össze. Tomor Barnabás 1993-ban rövid ideig az Erkel Gyula Állami Zeneiskola jazz-basszusgitár szakára járt és még ebben az évben szerezte meg első zenekari tapasztalatait. 1995-től kisebb-nagyobb szünetekkel játszik zenekarokban, és ebben az időben a figyelme még jobban a jazz felé fordult. 2000-től négy évig járt a Pomázi Állami Zeneiskola jazz-baszszusgitár szakára Frey Györgyhöz. 2008-ban alapítja meg saját zenekarát a Bass Loco-t és azóta állandó szereplője a budapesti underground jazz életnek. Egyéb jelenlegi formációk: Kardos Tomor-Molnár Trió, Hendrix Project, Bluestone, Fekete Jenő (blues és szóló projekt).
Usztics Péter Nyírbátorban nőtt fel, ahol 17 évesen autodidakta módon kezdett el gitározni. A Kőbányai Zenei Stúdióban végzett 2019-ben, és ez alatt a 4 év alatt jelent meg a budapesti zenei életben. Jelenleg az LFZE Jazz Tanszek hallgatója. 2018-ban a Jazz in the Park tehetségkutatóján második helyezést értek el a Fekecs Ákos Project-tel. Jelenlegi formációk: Fekecs Ákos Project, Tomor Barnabás Trió.
Szumper Ákos a Hang-Szín-Tér Művészeti Szakközépiskolában, majd később a Kőbányai Zenei Stúdióban végzett. Előző zenekaraiból mindenképpen említésre méltó a Hellfreaks, amivel bejárta szinte egész Európát. Mindemellett színházakban is játszik, valamint session dobosként is hallható különböző műfajokban. Jelenlegi formációk: Besh o droM, Szarka Tamás, Vibe, Tomor Barnabás Trió.
Jazz Consort feat. Kovács Linda és Zana Zoltán
A Jazz Consort egy budapesti székhelyű jazz combo, melyet 1984-ben alapított Faragó Miklós.
Az együttes dallamokban gazdag, örömteli modern mainstream jazz-t játszik. A repertoár főleg saját szerzeményekből áll, ritmusvilága a modern szvingtől kezdve a latin és az ún. nyolcados zenén át a lírikus balladáig terjed. A tagok a magyar jazzélet élvonalába tartoznak, számos fesztivál, lemezfelvétel, koncertkörút áll mögöttük szerte a világban.
Meghívott előadóként a magyar jazz élet két kiválósága lép fel velük: Kovács Linda énekesnő és Zana Zoltán, aki szaxofonon és EWI-n (electronic wind instrument) játszik, ami egy fúvós szintetizátor hangszer.
A zenekar 2020-ban megjelentetett egy albumot Jazz Writ In The Water címmel, melyen a két most meghívott előadón kívül Ávéd János (szaxofon), Balázs Tamás (zongora), Román Péter (basszusgitár), Serei Dániel és Madai Zsolt (dob) vett részt. A lemez tavaly szeptemberben élőben is megszólalt a Budapest Jazz Clubban.
A koncerten főleg erről és a korábbi albumokról hangzanak el Faragó Miklós szerzeményei, és egy-két jazz sztenderd.
Borbély-Dresh Quartet
A zenekarról írták:
“Azon túl, hogy a Mihályok zenei inspirációs forrásai hasonlóak, s az általuk választott művészi utakban is sok a rokon elem, épp azért tudott létrejönni ez az útkereszteződés, mert viszonyulásuk egyenlő e lemez címével. Az ‘én’ magába kanyarodó bezárkózása helyett, vagyis inkább azt meghaladva a ‘te’ szélesebb univerzumot teremtő kitárulkozását élik meg. A hallgató pedig úgy érzi, amikor a kvartett muzsikál, megszületik a ‘mi’.” (Gramofon, B.B.)
“A formáció a magyar etno-jazz két legnagyobb formátumú fúvósának, Borbély Mihálynak és Dresch Mihálynak közös zenekara, ahol a „két dudás” nem csak, hogy jól megfér egymással, de olyan új minőséget hoz létre, melynél a szokásos formulák, műfaji meghatározások érvényüket vesztik. Közös zenei világuk néhol melankolikus, ugyanakkor határtalan zenei íz és érzelmi gazdagság jellemzi, ugyanúgy jelen vannak benne a jazz elemek, mint a Kárpát-medence népzenéjének motívumai.” (Fidelio, V.D.)
“Ha a lélek a belső vagy külső hidegségtől megdermed, ez az album alkalmas a dermedtség feloldására, melegség és a szeretet közvetítésére.” (hifipiac.hu, C.M.)
“Rendkívüli élményt nyújtott e két karakteres szólista közös játéka, s hasonló irányultságuknál csak a két különböző személyiségből fakadó eltéréseknek a zenében való kibontakozása bizonyult izgalmasabbnak. Borbély Mihály rendkívül tiszta soundjával, világos dallamvezetésével, hihetetlen technikai és stílusbeli biztonságával nyűgözte le a közönséget, Dresch Mihályt pedig mintha valamiféle őserő hajtaná, improvizációi lehengerlőek, hol tombolóan nyers, hol megindítóan lágy, és mindig a lét mélyéről szól.” (Jazznoise, B.B.)
Orczy Emma regénye nyomán. Az Udvari Kamaraszínház előadása.
A sokak által ismert, többféle módon megfilmesített mű cselekménye 1792-ben, a francia forradalmi terror tetőpontjának idején játszódik, amikor Párizsban és más francia városokban naponta százak életét veszi el Madame Guillotine. Az ujjongó csőcselék élvezettel figyeli a kivégzéseket, ám néhány magát franciának és minden másnak álcázó angol igyekszik elrontani a mulatságukat. Kicsiny csoportjuk számos arisztokratát és papot menekít ki a börtönből, majd csempész át Angliába. Vezetőjük a legendás Vörös Pimpernel, akiről amúgy pár évtizeddel később Zorrót is mintázták. Mindezt nem nézi jó szemmel Chauvelin, a francia ügynök. A két, nagyszerű képességekkel megáldott hős egészen a végkifejletig kergeti egymást. Egyiküket a forradalmi fanatizmus, a másikat pedig az emberségesség megőrzésébe vetett hit hajtja. (Kékesi Raymund)
A Monarchia Operett előadása.
Gyönyörű dallamok, szellemes versek és remekül ábrázolt szereplők, Huszka Jenő humorral és szerelemmel átitatott darabja várja az operettrajongókat a Városmajori Szabadtéri Színpadon.
A történet, mely gróf Andrássy Gyula, az Osztrák-Magyar monarchia későbbi külügyminisztere és Erzsébet királyné (Sissi) beteljesületlen, történelmileg nem igazolt szerelméről szól. Erzsébet királyné, köztudomásúan szerette a magyarokat, s a nép is benne látta megmentőjét. Sissi Zsófia főhercegnővel való szembenállása és szabadság iránti vágya szimpatizált a magyarok érzéseivel, ugyanakkor az osztrák udvar rosszallását is magával hozta. Gróf Andrássy Gyula a magyarság számára próbál kiutat találni az elkeserítő, fegyveres forradalommal fenyegető helyzetből. A férfi heves rajongása és forró szerelme viszonzásra talál a császárnő részéről, azonban vágyaiknak a politika gátat szab, és egy meghitt csóknál jobban nem teljesülhet be szerelmük. Kapcsolatuk, valamint Sissi magyarok iránti szeretete ennek ellenére is elősegíti a Kiegyezés létrejöttét.
Az operettben megismerhetjük továbbá egy, a magyar kultúrát és mentalitást kedvelő osztrák férfiú és egy férjet kereső, burgenlandi lány egymásra találásának történetét, mint ahogy Erzsébet királyné udvarhölgyének és egy magyar forradalmár gyerekkori szerelmének beteljesülését is.
A darabban többek között elhangzik két gyönyörűen megzenésített Petőfi vers, a Szeptember végén, a Szabadság, szerelem, és a megrendítő Szegény magyar nép című dal, Huszka közismert dalai közül pedig a Délibábos Hortobágyon, a Rózsám, viruló kis rózsám, de felcsendülnek még az Én mától kezdve csak terólad és a Csík-csicsóban című dalok is, valamint egyéb dalok, palotások, és polkák is.
A darab átdolgozása során a három felvonásból egy feszesebb tempójú, de az eredetire hűen reflektáló, modern, két felvonásos operettet Gödöllő város és az EMMI támogatásával jött létre.
A Monarchia Operett (Kollár Péter Erik táncoskomikus – jelmeztervező vezetésével) több mint 10 éve alakult társulat, célja, a Hungarikumnak számító magyar és nemzetközi operett népszerűsítése. Magas szinten énekelő, táncoló szólisták, egyedi koreográfiák, látványos jelmezek, érzékekre ható színpadkép komoly zenekari hangzás jellemzi professzionális előadásait. Itthoni fellépésein kívül számos nemzetközi turnén öregbítette az operett hírnevét, Amerikában, Izraelben, Németországban, Luxemburgban, Erdélyben, és Oroszországban.
Közreműködik a Monarchia Operett zenekara és tánckara
Erkel Ferenc Művelődési Központ, július 21., 19:00
Megnyugtató, ha az ember szülei évtizedek után is békében, szeretetben élnek együtt. Szinte egyszerre lélegeznek, ismerik egymás minden mozdulatát, fel vannak készülve minden sóhajra, horkolásra, tüsszentésre. Most új otthonban kezdenek új életet, hiszen a gyerekek felnőttek, élik a saját életüket. Vagy ez mégsem ilyen gömbölyű? Lehet, hogy ők is ugyanolyanok, mint bárki? Tele beteljesítetlen tervekkel, viszonzatlan érzésekkel, eltitkolt frusztrációkkal? A mama bedobja a bombát. Kezdődhet a romeltakarítás. Bess Wohl friss darabja megértéssel és humorral beszél a szeretet vad, kiszámíthatatlan és sosem múló természetéről.
A színdarabot Magyarországon a Theatrum Mundi Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.
Plakát: Csáfordi László
Az ünnepelt színész házaspár szalonjában vagyunk. A férj, az országos hírű Színész barátjának, a Kritikusnak arról panaszkodik, hogy félti a házasságát; fél év nász után talán már meg is unta őt a felesége, a Színésznő – sőt, lehet, hogy az asszony már ki is szeretett belőle. Ilyenkor egy férfinek lépnie kell: vissza kell hódítania a feleségét. A Színész erre egy kissé bizarr, de hibátlannak tűnő ötletet talál ki: testőrnek öltözik, s így, a katonatiszt személyében kezd el udvarolni a saját nejének, illetve megpróbálja zavarba hozni, hűtlenségen kapni. El is kezdődik a nagy visszaszerző hadművelet, ám – ahogy az Molnárnál lenni szokott – nem egészen úgy alakulnak a dolgok, ahogy a Színész és a nézők sejtik…
Egy kulturális intézmény életében is fontos, hogy legyenek ünnepei, emlékezetes pillanatai. A Nemzeti Táncszínház számára nemcsak a 2022-es év eseménydús, sikeres hónapjai adnak okot a felhőtlen ünneplésre, hanem azt is örömmel nyugtázhatja, hogy a közönsége visszatért az online műsorkövetés után, és újra élettel teli a színházi előcsarnok, zenétől, tapstól hangosak a termek. Mi mással is zárhatná az őszi-téli sikersorozatot az intézmény, mint egy tizenegy napos, könnyed, de nívós táncművészeti programsorozattal, a TáncPark-kal.
Csendes zarándoklattal és rendhagyó háromnapos zenei fesztivállal nyitott meg idén a Zsámbéki Nyári Színház, hogy egészen augusztus végéig hétről-hétre várja a közönséget a Zichy-kastély ősfás udvarán felállított szabadtéri színpadon. A magyar és világirodalom kortárs és klasszikus műveiből válogattak a szervezők az idei sorozatban, köztük három monodrámát és két kamaradrámát látnak vendégül. Szerzői estjeik a zene, az irodalom és a személyes történetek köré épülnek. Több, a kőszínházak repertoárján lévő, aktuálisan elérhető friss produkció szabadtéri bemutatkozására is sor kerül.
A Városmajori Szabadtéri Színpad fennállásának 100. évfordulóját még az eddiginél is gazdagabb programkínálattal és meglepetésekkel ünnepli 2022-ben. A centenárium fő attrakciója a színház saját produkciója: Nyáry Krisztián és Horváth János Antal erre az alkalomra írt darabja, a SZÁZ ÉV MAJOR, avagy az eszméimet nem cserélem című titkos irodalmi mulatság és
kesergés, mely július végén kerül bemutatásra.
Mozart! a meg nem értett zseni zeneszerző élete musicalben elmesélve kel életre a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon! Michael Kuncze és Sylvester Levay sikermusicaljében a zeneszerző fenegyerek története pazar dallamokkal és látvánnyal kerül színre június 24-én és 25-én. A produkció két különböző szereposztásban látható majd péntek és szombat este a Margitszigeten.
Az első kétnapos Fórum Fesztivál!Június 24:18.30 Kapunyitás19.00 Fórum Impró: Egy napRövid szünet20.30 Szabad a színpad!Június 25:18.00 Kapunyitás19.00 Hosszú lépésRövid szünet20.30 Színező22.00 Közös buli a helyszínen DJ Tóth PéterrelA fesztiválra kétnapos és egynapos jegyek is vásárólhatók, a jegyvásárlási linken a 'Bérlet események' fül alatt találhatók a napijegyek.Az eseményen fotók és felvételek készülnek, amiket közzéteszünk majd a felületeinken, és marketing célokra használunk.- Fórum Impró: Egy napA Fórum improvizációs csoport megmutatja, mi jut eszükbe hirtelen - a rögtönzött jelenetek, történetek váratlan fordulatait a színészek sem tudják, hisz minden ott és akkor születik meg a színpadon!Az előadás alatt egy nap történései elevenednek meg a szemünk előtt. A különböző idősávokban, eltérő karakterek jelennek meg a színpadon és az ő életük pillanataiba csöppenhetünk bele. A kaleidoszkópszerű életmorzsákat, a nézők aznapi téma ajánlata fűzi össze egységes egésszé.Kíváncsi vagy, hogy egy adott téma mentén mennyiféle helyzet és karakter bontakozhat ki az idő körforgásában? Mi igen. A rövid formátumú improvizációs előadás során minden ott és akkor születik.Szereplők: Éliás Anna, Karsai Tamás, Félix Dóra, Tóth László, Tóth Bella, Halmos Dániel, Kisgyörgy Nikoletta, Fabien Snauwaert, Wollner Mátyás, Verbényi ZoltánZenész: Nemeskeri CsabaTrénerek: Csizmadia Ildikó és Sági Soma- Szabad a színpadIdén először megkínáltuk a Fórum színházi közösség tagjait azzal a lehetőséggel, hogy mutassák meg magukat a csoportjainkon kívül is, és bármilyen szabadon választott művészeti ágban egyénileg vagy csoportosan jelentkezzenek tíz perces idősávokra.Hét bátor formáció vállalta is, hogy megmutatják magukat: zenében, énekben, jelenetben, táncban. Élvezzük együtt azt a kreatív sokszínűséget, amik vagyunk!Fellépők: Áron Dávid, Szalai Judit, Molnár Éva, Horváth Tamás, Tóth László, Karsai Tamás, Halmos Dani, Verbényi Zoli, Éliás Anna, Andrásfay Endre, Bakos Júlia, Bognár Gábor, Lajos Bernadett, Loboda Vivi, Rózsavölgyi Dorottya, Svantek Dominika
- Hosszú lépésÜdvözöljük Balósin, a borok városában!A történet egy közösség életébe enged betekintést, nyolc tagjának összefonódó sorsán és különböző szemszögén keresztül.Az élet mindenkit döntések elé állít, így Balósi városának szereplőit is. Mennyire befolyásolják döntéseinket a viszonyok, amelyekben élünk?Milyen hatással van ez a velünk kapcsolatban lévőkre és az ő döntéseikre? Előadásunk fókuszában e kérdések állnak.Szereplők: Ács Vilma, Balázs Eszter, Csabai Melinda, Kovács Viktor, Nádor Attila Richárd, Schiller Katalin, Szalai Judit, Udvardi DorottyaTrénerek: Áron Dávid és Viczay Zsuzsa- SzínezőTe is más vagy, de te sem vagy más - vagy tényleg ennyire különbözünk egymástól? Az ellentétek vonzzák egymást? Mennyi különbözőség fér még bele? Hogyan hat ez a kapcsolatainkra? Mennyiben befolyásolnak minket a társadalmi elvárások?Az előadás ezeket a kérdéseket járja körbe különféle élethelyzeteken keresztül.Szereplők: Alfonso Dániel, Budai Benjámin, Dr. Parti Mónika, Kovách Eszter, Hajdu Orsolya, Huszár Anetta, Jenei Gyöngyvér, Kaiser Miklós, Lélfai Gyöngyvér, Molnár Ádám, Neumann Mihály, Rácz Margaréta, Tóth Ágoston, Veres JuditTrénerek: Kardos Szása és Patócs Viki
A korábbi évek jó tapasztalataira alapozva idén is folytatni szeretnék a hagyománnyá fejlesztett programjaikat és újításokat is terveznek, tovább szélesítve-színesítve a Zsámbéki Nyári Színház kínálati palettáját.
A rendezvények legújabb helyszínén, a Zichy-kastély területén múlt és jelen, klasszikus és modern lenyűgöző harmóniában létezik, így válik alkalmassá arra, hogy a legkülönfélébb programok, színházi előadások, koncertek befogadó tereként működjön.
A Zsámbéki Nyári Színház, kihasználva a hely természeti, műemléki és szellemi értékeit, igyekszik emlékezetes és minőségi színházi élményekkel gazdagítani a közönséget. A zsámbéki nyár programjainak összeállításánál fontos szempont volt, hogy minden korosztály igényeit figyelembe vegyék, és jelezzék, hogy a nagyobb szabadtéri rendezvényeken is helye és közönsége van a „magas” művészetnek. Komolyan veszik az örökséget, hogy Zsámbék az újító és óriás energiákat mozgató fiatalok alkotóműhelye legyen. Az előadások helyszíne a fenséges, a gótika születését idéző Öregtemplom, a hangulatos árnyas Zárdakert és a frissen felújított Zichy-kastély.
Szentendre, több helyszínen, június 5.-augusztus 25.
1969 júliusában a színművészeti főiskolások ötlete nyomán Szentendre különleges hangulatú barokk főterén nyári színház született. A tér egyik sarkában álló színpad körül díszletként a kereskedőházak szolgáltak, s a nézőtérről a város apraja-nagyja és turisták serege bámulta a sürgölődő színházi népséget. Tíz évig tartott itt a Teátrum hőskora, majd egy átmeneti korszak után a Szentendrei Teátrum a barokk városháza belső udvarába költözött. A nagyszínpadi előadásokat ma is itt játsszák. A kamara-előadások helyszíne a Ferenczy Múzeum – korábbi Pajor-kúria – nemrég felújított, klasszicista épületének udvara. A nyári színház harmadik játszóhelye a Dunaparti Művelődési Ház kertje, amely gyerekelőadásoknak, felolvasó-színházi esteknek, ifjúsági programoknak ad otthont. Alkalmanként a MűvészetMalom udvara, valamint a Pest Megyei Könyvtár színházterme is játszóhelyként működik.
A 2021-es pandémiás időszak után nagy örömmel és bizakodva rendezi meg az Ivancsics Ilona és Színtársai a második nyári színházi fesztiválját. 2022-ben is az a cél, hogy a műfajok sokszínűségét felvonultatva, minőségi színházi élményt nyújtsanak nézőik számára, kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
A második Össz-nemzeti Szabadtéri Fesztiválon egy ősbemutatót tartanak és három vendégelőadás érkezik Szentendrére az ország több társulatától. A családok és a gyerekek számára is terveznek két külön délelőtti előadást.
Idén a Koppányi aga testamentuma című daljáték nyitja a rendezvénysorozatot és a Kilépőkártya című új darabbal zárják.
Vendégül látják emellett a salgótarjáni Zenthe Ferenc Színházat és a Magyarock Dalszínházat is.
A családoknak és a kicsiknek pedig mindkét szombat délelőtt gyerek előadással készülnek.
A Visegrádi várral szemben, a nagymarosi Duna-parton rendezik meg idén is a VéNégy Fesztivál és Színházi Találkozót. Az ország egyik legbarátságosabb fesztiválján a népszerű magyar zenekarok koncertjei mellett színházi előadások, sportolási lehetőségek, közösségi programok, gasztronómiai különlegességek várják az érdeklődőket, emellett az egyedülálló természeti környezet adta lehetőségeket is igyekeznek kihasználni a szervezők.
Veresegyház, Mézesvölgyi Nyár Nagyszínpad, június 25.-augusztus 28.
Veresegyház az hely, ahol érdemes idealistának lenni. Olyan környék, Budapesttől 20 kilométerre, ahol a közélet, a kultúra magához engedi a szabad gondolatot, civil gondolat szervezi a közösséget.A Veres 1 Színház fesztiválja, a Mézesvölgyi Nyár az előző négy év alatt 60 ezer nézőt vonzott előadásaira. Léte bizonyította, miként kell bánni az álmokkal, hogy azok valóra váljanak.
Ma a kultúráért küzdeni kell, és a színházi emberek azzal tudnak tenni érte, ha minél több estét és eseményt szerveznek a nyári időszakra a szabadban, biztonságos körülmények között. Így csillapítják a kulturális éhséget és ezzel párhuzamosan az előadóművészeket is megerősítik abban, hogy ennek a szakmának van jövője.Mert a kultúra előbb vagy utóbb utat talál a közönségéhez. Így lesz ez idén nyáron is, Pest megye legnagyobb szabadtéri művészeti fesztiválján – Veresegyházon, a Mézesvölgyben, Nyárestéken.
Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem - MATE, június 27.-augusztus 4.
Régi álom válik valóra 2022. július-augusztus folyamán az idei Nyári Színház (Hangjegy Művészeti Fesztivál) megrendezésével. Legyen részese a különleges hangulatú nyáresti élménynek! Impozáns helyszín, nagyszerű programkavalkád, színház és zene egy helyen – Nyári Színház programsorozatában.
Különleges atmoszférájú környezetben, örökségvédelmi területen – a MATE (Szent Isván Campus) Díszudvarán kínál páratlan élményt és tartalmas kikapcsolódást szabadtéri színházunk az ide látogató kultúra rajongóknak. Az épített lelátón, nézőtéren 400 látogató élvezheti a változatos programkavalkádot.
A szabadtéri színpad a csodálatos Belső-tó fölött magasodik. Az elmúlt években nagy sikert aratott Tihanyi Szabadtéri Játékok előadásai júliustól augusztus végéig minden pénteken és szombaton láthatók.
A balatoni régió kiemelt turisztikai jelentőségű hely. Tihany ezen belül is központi szerepet játszik, nem csak a Balaton, de Magyarország gyöngyszeme is, az 1960-as évek óta a hazai és a külföldi turisták által tömegesen látogatott kirándulóhely. Vonzereje elsősorban az Apátsághoz kapcsolódó történelmi és kulturális emlékekben rejlik, valamint az egyedülálló természeti környezetben, ötvözve a Balaton kínálta felüdüléssel. A Tihanyi Önkormányzat éppen ezért évek óta gondoskodik kulturális programokról. Több éve rendeznek Tihanyban nyári programokat. Az előadások helyszíne 2003-ig az apátság előtti tér volt. 2003-ban döntött úgy az Önkormányzat, hogy egy kevésbé forgalmas, állandó helyszínt keresnek a színházi produkcióknak, így, a tihanyi Belső-tónál állították fel a színpadot, amely azóta a Tihanyi Szabadtéri Játékok állandó helyszíne.
A háttérben megcsillanó Balatonnal és az északi part hegyeivel, a környező dombok ölelésében megépített játszótér az ország egyik legszebb (ha nem a legszebb) szabadtéri színpada. A 800 fő befogadására alkalmas nézőtér minden pontjáról lenyűgöző látvány tárul a látogató elé.
A Tihanyi Szabadtéri Játékok először 2004-ben került megrendezésre. Bujtor István indította útjára, ő volt a Játékok kitalálója, életre hívója, névadója. Halála után felesége, Bujtor Judit vette át a Játékok szervezését, irányítását.
A műsor összeállítása során meghatározó szempont, hogy mind az idősebb, mind a fiatalabb korosztály, valamint a külföldi nyaralóvendégek és a gyermekek, családosok is megtalálhassák a nekik szóló előadásokat. A Tihanyi Szabadtéri Játékokra neves színházak sikerdarabjait hívják meg, a vendégszereplésnek köszönhetően szélesebb kör számára teszik lehetővé, hogy kimagasló kulturális élményben legyen részük.
A Földvári Nyári Esték idén már a 25. évadát kezdi meg. A jubileumi évad során 5 előadásra foglalhatnak jegyet: koncertre, komédiára, musicalre és táncjátékra egyaránt. Kibővített nézőtérrel, lenyűgöző panorámával és izgalmas, vidám produkciókkal várnak benneteket!
2022. júliusában hat társulatot látnak vendégül, összesen 8 előadással várják a felhőtlen kikapcsolódásra vágyó közönséget a Káptalan Kertben. Az idei különleges hírük: náluk lesz a LIZZIE c. musical magyarországi bemutatója július 23-án! Örülnek az újabb lehetőségnek, számítanak a törzsközönségre, és nagyon várják az újabb találkozást!
Balaton Szabadidő és Konferencia Központ Balatonfüred, július 22-31.
Élvezd a Balaton-partot és a nyaralást a Dumaszínház humoristáinak és hűsítő poénjainak társaságában! A legnagyobb nevek, és a legütősebb sztorik idén is Füredre látogatnak, a Balaton Szabadidő- és Konferenciaközpontba! Ne maradj le, nézd őket az első sorokból!És, hogy kik lesznek ott?Aranyosi PéterBadár SándorBeliczai BalázsDombóvári IstvánHadházi LászlóKovács András Péter - KAPKiss ÁdámKőhalmi ZoltánSzomszédnéni Produkciós Iroda...és még sokan mások!!!Előadások és JEGYEK
Ünnep lesz a 15. Ördögkatlan. A kultúra, a minőség, az emberség ünnepe.
Tizenötödik. Leírni is sok. Még gombócból se kevés. Hát még Katlanból. Annak, aki mindegyiken volt, és vannak néhányan, hetvenöt nap az életéből. Legalábbis ha jövőre is ott lesznek-lesztek. És miért ne lennének?Mindenkit hívnak, azt is, aki állandó visszatérő, azt is, aki először próbálja ki, igazuk van-e abban, hogy ez az év öt legszebb napja.
A Nagyerdei Szabadtéri Játékok 2022. június 8-a és augusztus 23-a között sikeres színházi produkciókkal, országosan ismert színészekkel és zenészekkel szórakoztatja a debreceni közönséget.Igazi nyári felüdülést kínáló vígjátékokkal és zenés darabokkal nyitja meg kapuit a Nagyerdei Szabadtéri Játékok június 8-án. Az észak-alföldi régió legnagyobb szabadtéri színházában a modern technikai showelemekkel elevenedik meg a nagy zseni, Tesla világa, szerelmi féltékenység tombol a színpadon, kiderül, milyen bonyodalmakat okoz, ha felfedjük telefonjaink titkait, vagy őszintén beszélünk a női barátságról.A színházi programsorozatban 7 vendégtársulat 8 produkciójában, a Csokonai Színház 3 előadásában idén 11 színházi előadás lesz látható a debreceni Nagyerdei Szabadtéri Színpadon. A nyári évad műfaji keresztmetszete: klasszikus és kortárs, illetve magyar és külföldi vígjáték, musical, zenés képregényszínház, színpadon megelevenedő városnézés és táncjáték.
Dóm tér, Újszegedi Szabadtéri Színpad, június 22.-augusztus 20.
A Szegedi Szabadtéri Játékok hazánk legnagyobb befogadóképességű és legjelentősebb szabadtéri színházi fesztiválja. 1931. június 13-án tartották az első előadást a Fogadalmi Templom előtt, ezt követően a szabadtéri produkciók minden év nyarán Szeged fő kulturális eseményét jelentették. Évente közel hetvenezer embert ejt ámulatba a varázslatos atmoszférájú színházi eseménysorozat. Az előadások idejére a színház szerelmesei megtöltik a várost, valódi, nyüzsgő fesztiválhangulatot varázsolva ezzel a mediterrán hangulatú szegedi estékbe. A csodálatos helyszínt, a tizenkétezer négyzetméter alapterületű Dóm teret a velencei Szent Márk térhez szokták hasonlítani. A vállaltan népszínházi vonulatot követő rendezvénysorozat előadásai évről évre mind változatosabb képet igyekeznek nyújtani, így garantálva azt, hogy minden műfaj – operett, opera, musical, néptánc, kortárs tánc, próza – rajongója megtalálhassa a maga kedvencét a csillagtető alatt. Fülledt nyári éjszakákon valódi fesztiválhangulat uralkodik Szegeden, a színház szerelmesei csak arra várnak, hogy a nézőtéren felragyogjanak a fények.
Idén is színházi és zenei programok sokaságával vár mindenkit a Csaba Nyár rendezvénysorozata! Júniustól szeptemberig kínál kellemes nyáresti kikapcsolódást- valamennyi korosztály számára- a Munkácsy negyed különböző helyszínein zajló kulturális rendezvény.
Minden idők egyik legizgalmasabb színházi szemléje a Bánkitó Fesztiválon!
Idén valódi összművészeti helyszínekké alakulnak a fesztivál színházi terei. Minden napra jut kortárstánc, elszánt rajongóknak éjszakai performanszok, a kisrétet pedig tényleg nem lehet majd otthagyni: az előadások után koncerttel folytatódnak az esték. Elférnek egymás mellett, mint vegyeskultúrás kiskertben az eper, a snidling és a saláta.Idén az ember és természet viszonyáról, az egymás iránti felelősségről és az ugar fontosságáról is szólnak a színházi előadások.
A szarvasi Cervinus Teátrum idén is megrendezi művészeti fesztiválját; 2022.július 13 és 26. között a Szarvasi Vízi Színházban.
Színes programok kavalkádjával jön újra a Cervinus Művészeti Fesztivál! A szarvasi Vízi Színház nyári fesztiválja két héten keresztül aranyozza be az életünket! A Holt-Körös partján álló amfiteátrum az összes napon remek nyáresti programokat kínál. A táncjátéktól, a musicalen és az egyedülálló, már kihagyhatatlan felolvasószínházon át különleges színházi műfajokkal színesítik az idei Cervinus Művészeti Fesztivál kínálatát. A két teljes hét programsorozata tükrözni fogja a minőségi kultúra és a közös családi kikapcsolódás élményét a lélegzetelállító vízi színpadon.
A Zenthe Nyár Nógrád megye egyetlen és a térség legnagyobb nyári, szabadtéri színházi fesztiválja, ahol a tavalyi évhez hasonlóan most is a legmodernebb audiovizuális technikával felszerelt 160 m2-es szabadtéri színpadé a főszerep, ám idén nem csak a kínálat, de a nézőtér is tovább bővült: a Fő téri lelátó 858 fő befogadására alkalmas. A Zenthe Nyáron könnyed zenés darabok, musicalek, koncertek és vígjátékok várják a közönséget július 31. és augusztus 17. között, de kapcsolódó rendezvényként a Zenthe Nyár színpada ad helyet a Nógrádi Nemzetközi Folklór Fesztivál salgótarjáni programjainak és a Színház saját szervezésű, Művészetek Tere elnevezésű két napos rendezvénynek is.
Gergye Krisztián a műfajok szintézisében gondolkodva a Kőszegi Várszínház 40 éves jubileumára egy képzőművészeti kísérlettel és egy azt összegző egyedi performansz megvalósításával készül. A projekt során Gergye Krisztián 40 festmény...
Linda unja 17 éves házasságát, angol kertvárosi életét, a negyedik x közeledtét, de főleg a férjét, George-ot. Erről azonban a férfi nem akar tudomást venni, neki minden úgy jó, ahogy van. De amikor George elalszik szeretkezés közben, Lindának végképp elege lesz: úgy...
A Szegedi Szabadtéri 2022-es Dóm téri évadát július 1-én a Magyar Nemzeti Táncegyüttes Petőfi Sándor életéről szóló Szabadság, szerelem! - Petőfi, a vitéz című tánc-szín-játékának ősbemutatója nyitja.
"Hetvenkedve szaladgált a nyúl a mezőkön, fülemet rá, futásban nincs, aki legyőzzön. Nos, ki áll ki velem - szólt. - Kezdődjék a torna. Nagy szerényen a Teknős: - Megpróbálom - mondta."
A kerettörténet szerint valamikor a XIX. század végén három ágrólszakadt színész elindul a végtelen, forró országúton Bikulina bankár estélyére. Útközben egyikük történeteket, pletyka-ízű sztorikat mesél a társasági élet egyik mitikus...
Míg Goldoni nevével bizonyosan találkozott már a színházszerető közönség, nagy vetélytársa, Carlo Gozzi nevét kevesebben ismerik. Pedig Gozzi keleti mesék által ihletett szövegeiből készült az operairodalom számos librettója, Puccinit, Wagner és Prokofjevet is megihletve. A...
Igen, ez AZ! Rengetegen láttuk – és zártuk szívünkbe – a hasonló című amerikai filmvígjátékot, melyben Dustin Hoffman nyújtott felejthetetlen alakítást, mint megszállott színész, aki a színházról mindent tud, a való életről azonban bőven van mit tanulnia....
Már csak a 4. sor közepére szóló jegy keres új tulajdonost. :-)
izusbaba83@gmail.com
jún. 17. 21:26
Programütközés miatt eladóvá vált 2 db jegy az István, a király c. előadásra.
smileatesz
jún. 15. 20:38
Június 19re vasárnap este 6órára a Katona Kamrába a Káli holtakra van 1 db eladó jegyem, 5900 ft-os papíralapú jegy Bal 2.sor 6.szèk.
smileatesz
jún. 12. 15:07
Ma este (jún. 12. vasárnap) 7re a Minden kombi cirkó-ra van 2 db eladó jegyem a Katona József Színház Kamrájába. 20 274 0274 a mobilszàmom. A kèt jegyet 11 ezerért odaadom, 11 800 az...
smileatesz
máj. 26. 16:12
Most péntekre, május 27re este 7re az ALUL SEMMI című előadásra van 2 db jegyem, bal oldal fszint 11. sor 7-8. szék, Thália Színház, papíralapú jegyek, az előadás előtt félórával a...
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!