Forráskód

Source Code
15 éven aluliak számára nem ajánlott amerikai-francia thriller, 93 perc, 2011

Értékelés:

744 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

744 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
21:00, szombat (augusztus 31.)
Moziverzum
Bemutató dátuma: 2011. április 21. Forgalmazó: Pro Video Film & Distribution Kft.

Stáblista

Szereplők

Colter Stevens
Dr. Rutledge
Max Denoff
Laboratóriumi technikus

Hozzászólások

Szerinted?
Szíriusz márc. 05. 18:43:40 Előzmény jari
Hogy jön ide Muri Enikő? Bármilyen szempontból is?
Szíriusz márc. 05. 17:48:17
Izgalmas, szomorú, elgondolkodtató, nem könnyen elfelejthető film. Jake Gyllenhaal nagyszerű színész, szimpatikus, minden szerepében tökéletes, nagyon jó nézni.
btz1983 2023 aug. 01. - 23:20:05
Két dolog maradt számomra megválaszolatlanul a film kapcsán...


1. Hova lett a tanár "tudata"? A végén ezzel a tanárnak tulajdonképpen elvette a testét. De akkor hol a tanár tudata?
2. Odabilincselte a terrorostát a vonaton. Ezt nem vette észre egy utas sem? Ott vihogtak a humoristán, az pedig csak ott csendben ült, amíg valaki jön érte?



Szóval számomra ezek elvarratlan szálak. De ha valaki tudja a megfejtést, akkor írja le.
7/10
Dörflinger 2021 máj. 30. - 20:08:40 7/10
Elég nagy sületlenség, de ennek ellenére, végig lekötötte a figyelmemet. 7/10
5/10
sawyerx 2021 márc. 31. - 10:26:30 5/10
Pár hete néztem újra, a véleményem nem változott - sima középszerű akciófilm.
Szeretem a hasonló témájú filmeket, mégis unalmas, vontatott, végig olyan érzésem volt, mintha egy B kategóriás sorozat pilotját nézném. A képi világa irritálóan színezett, a 16:9-es képaránnyal az operatőri munka elég gyenge. Pozitívum az alapsztori, bár a logika szerintem mellément.
5/10
6/10
gombavizsla 2021 márc. 31. - 03:33:11 6/10
Többet vártam tőle, számomra egy egyszer nézhető film lett belőle. Maga az ötlet jó, de így nem, hogy számos fizikai elméletben totál elvérez. Alább jöjjön, hogy miért is:

A filmben összegyúrták a párhuzamos világok elméletét, az időutazás elméletét és a halál utáni lét elméletét. A párhuzamos világok elmélete ott vérzik el, hogy létezhet ugyan több hasonló univerzum, de nem ennyire, a fejlődés során mindig előfordulnak olyan véletlenszerű események (pl. pillangóeffektus), amelyek meghatározzák az adott univerzum emberiségének fejlődését. Ebből a szempontból a "Sliders" c. sorozat volt a legjobb alkotás, aki még emlékszik rá, az pontosan tudja, hogy az első tíz-húsz rész jól bemutatta mindezt .(Aztán belekeverték az ufo-kat, meg a csillagkapu-hoz hasonló idegen civilizációkat, egyszóval jól elqrták azt is.)
Az időutazás elmélete meg teljes csőd ebben a filmben, hiszen semmit nem változtathat meg a múlton, még akkor sem, ha netán párhuzamos univerzumokról van szó, mert ez az időparadoxonhoz vezet. Nem csupán a film végén (a szokásos hálivúdi cukormázas lónyál), hanem a cselekmények közepén sem. Tehát nem csupán egy személy okozhat paradoxont, hanem az is, ha egy követ 10 centivel odébb rakok a múltban, hiszen ha az pl. megpattan egy kocsi kereke alatt, és megöli a még gyerek apámat, akkor meg sem születek. Valamikor régen láttam a "Deja vu" c. filmet, azzal is hajszálra ugyanez volt a bajom. Ebben a témában a legjobb film volt talán "Az időutazó felesége", ahol következetesen be volt tartva az, hogy az időparadoxon elmélete ne sérüljön.
És végül a halál utáni lét elmélete. Az, hogy a főszereplő tudata-lénye-lelke számtalanszor beköltözött valakinek a testébe 8 percre, még elfogadható a cselekmények szempontjából. Na de könyörgöm: a film végén, amikor véglegesen beköltözött a fickó testébe, az teljes nonszensz. Mi lett az eredeti fickó tudatával-lényével-lelkével? Kitúrta a testéből, oszt szevasz-tavasz menj keress magadnak egy másik testet vagy mi?? Vagy megosztozik a testen, és akkor időszakos skizofrén megnyilvánulásaival boldogítja a csajt élete végéig? Merthogy a forgatókönyvíró már a film elején gondoskodott arról, hogy a főszereplőnek fogalma sincs az eredeti személy tudatáról, életéről, énképéről, stb.
Naszóval, ez az egész így, egy oltárian elqúrt, értelmetlen katyvaszra sikerült...


8/10
Zachariah 2021 jan. 14. - 21:18:36 8/10
Nem rossz, de kissé rövid. A vége viszont logikátlan, hiszen korábban kaptunk egy tudományosnak tűnő rövid magyarázatot. Így meg érthetetlen, hogyan tud létezni Stevens a Forráskódon kívül.
tvbamulo 2021 jan. 11. - 14:13:44

Ebben a filmben párhuzamos világok jönnek létre és a százados minden világban jelen van Sean karakterében. Ha a világok nem valósak lennének, hanem csak 8 percig tartanának, akkor a fizikai testének a lekapcsolása után is végetérne az az aktuális világ. Egy teljes világ azt is megmagyarázná, hogy miért tud olyan információkat is megszerezni (pl. egy furgon rendszáma), amikre a másik világban a vonaton meghaló Sean egyébként nem is emlékezhetne. Ez egy különálló világban ténylegesen megszerezhető lenne. A paradoxon nem ez, hanem az, hogy az egyik párhuzamos világban megtanult dolgokat átviszi a másik párhuzamos világba. Tehát mindegyik világban úgy létezik a karakter, hogy olyan információk birtokában van, ami abban a világban meg sem történt


Salzsalz 2020 okt. 15. - 11:03:11 Előzmény SaliBea
Természetesen Steven Spielberg (+e!) IA-ról van szó, aminek mondanivalója még bőven túlmutat az életünk valójában számunkra sosem múlik el gondolatkörön.
SaliBea 2020 okt. 14. - 21:45:03 Előzmény Viharsziget

Ezt csak a nézővel hitették el egészen a film végéig. Pont az a lényeg az egészben, hogy végül kiderül, a "forráskód" többre képes, a férfi meg tudta változtatni az eseményeket, és egy időpradoxonba kerültek.



Összes hozzászólás