offtopic
guess.who 2021 ápr. 19. - 08:18:33 Előzmény Blindmouse
(620/1400)
"NINCSENEK problémáik, az ő életük szuper, és így boldogok.."
A külvilág felé mindenképpen. De Erika úgy képzeli, hogy néha ráripakodik, hogy "Gyuríííí" - és azzal megoldódik minden. Gyuri meg úgy, hogy elég néha szépen mosolyogni Erikára, és van új sportkormány. :)

Különben mindketten csak kifelé, a külvilágnak játsszák a keménykedőt: Gyuri az edzésen a gyengébbekkel, Erika meg a hivatalba betévedő ügyfelekkel - miközben otthon mindketten bizonytalanok és gyengék a másikkal szemben. Erika ugyan próbálkozik kemény lenni Gyurival lényegtelen apróságokban (követelőzik sárkányizét és csokit például), de a lényegben(ti. a házasság kérdésében) a világon semmit nem haladtak előrébb 5 évad alatt.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 05:19:00 8/10 Előzmény guess.who
(619/1400)
Ne felejtsd el, hogy kettejük közül Erika a kereső fél, Igy hasonló a felállás, mint amikor a férj orditja a feleségének, hogy én tartalak el, azt csinálod, amit mondok. Mert ugye ez az általános, a hagyományos felállás.
De itt Erika a kereső fél, Gyuri nem tesz hozzá semmit. Az edzői tiszteletdija a zsebpénze.
Erika ehhez képest még nagyon is szoft, ő csak néha a kanapéra, vagy az autójába száműzi Gyurit.
És Gyurinak ez csak némi kényelmetlenséget okoz - 10 évi együttélés után a szex már nem annyira hiányzik neki, sőt néha kötelező "kűr"-ként éli meg.
És a gyerekek születése után nyilván méginkább háttérbe is szorul majd, hisz Erikának a gyerekei lesznek a legfontosabbak.
És bizony már nem ő a legjobb pasi a faluban, a falu "bikája", hisz ott van Zsolt, aki sokkal csinosabb nála. Jóképű, képzett, diplomás informatikus, na és épp két nő is veszkődik érte. (a kukkoló öregasszonyokról nem is beszélve) Hol van ehhez Gyuri?
Sehol. Ő egy nagy nulla. Nem kell már sok, hogy erre ő is rádöbbenjen.
Gyuri már most is kb. Mokri és a Sváb szinvonalán van, még Bazsó is értelmesebb nála. Sőt, talán még a Sváb is élelmesebb nála, lásd a szarvas esetét.
Nem lepődnék meg, ha Erika kirúgná, hisz semmi haszna belőle.
8/10
napraforgó 2021 ápr. 19. - 04:12:31 8/10
(618/1400)
Na és miből élne Gyuri, ha elhagyná Erikát? Neki ő a megélhetési forrása, hisz ha elhagyná, kénytelen lenne elmenni valahová, mondjuk egy gyárba dolgozni. Mert nem ért ő semmihez, jó, kicsit megbütyköli az autóját, de nincs szakmája, végzettsége, semmi. Nem is dolgozott soha semmit. Erika kinézte magának, ő innentől Erika örökös vőlegénye, semmi más.
Igy meg pont elég, ha rábólint Erika ötleteire és jól megél. Sőt, ahhoz képest, hogy lusta, mint a lajhár, még az anyósa is túl kedves vele.
Blindmouse 2021 ápr. 18. - 21:50:59 Előzmény guess.who
(617/1400)
Nos igen, ilyen értelemben zseniálisan és valós alapokon felépített karakterek mindketten. :)
Hány ilyen van a való életben.. rengeteg.
Megbeszélni a problémáikat? NINCSENEK problémáik, az ő életük szuper, és így boldogok.. PONT.
Gyurikában persze hogy nincs hajlandóság, viszont játssza a keménygyereket, viszont zéró önálló akarata van. Ahhoz is hogy elhagyja a süllyedő hajót, vagy akár arra hogy a sarkára álljon annyira hogy nemet mondjon. :) Hogy mi lesz a puják után? Hááát kérdés hogy kitart-e addig a sorozat, de ha igen akkor egy tuti: Gyurikához képest még valszeg Kenny Powers is volt inkább szuper apafigura, az Eastbound and Down 3. évadában amikor rálőcsölték a saját kölykét. :D
offtopic
guess.who 2021 ápr. 18. - 21:28:28 Előzmény Blindmouse
(616/1400)
Erikával csak az az egy a baj, hogy nincs, aki kordában tartsa: Gyuri -a házasságtól való félelmében- papucsba bújik és egy hangos szót sem mer visszaszólni neki. Ennél azonban nagyobb baj, hogy értelmesen nem tudják megbeszélni a problémáikat, de főként a kapcsolatukat sem. Gyerekük is úgy lesz, hogy valójában nem is beszéltek róla, Gyuriban semmi apasági hajlandóság nincs - és még kevesebb lesz, ha rájön, hogy a gyerkőcök születése után már nem ő lesz Erika szerelme, és az új sportkormányra sem fog pénzt kapni tőle...
offtopic
guess.who 2021 ápr. 18. - 21:25:07 Előzmény napraforgó
(615/1400)
Viszont ha megveszik itt is a DÖ-ben már megismert gumimadonnát, akkor nem lehetett volna erre a csodálatos faragványra építeni egy részt, nem jön ki Sanyíííísanyííííakirálysanyíííííí és nem vizezik össze a hívek sem. :)
offtopic
guess.who 2021 ápr. 18. - 21:23:38 Előzmény zazee
(614/1400)
Tökmindegy, milyen összeget neveztek volna meg: egy polgármesteri hivatal egyik köztisztviselő dolgozója SEM döntheti el saját maga, hogy mennyi fizetést szeretne kapni. Annyit kap, amennyi jár a bértábla alapján, egy fillérrel sem többet.
Értem a jelenet célját, csak ezt így hülyeség volt erőltetni. Nagyjából annyira reális, mintha Szifonék bemennének a polgihoz, hogy akkor holnaptól ők is napi 1 órát dolgoznak, heti 200-ért... :)
Blindmouse 2021 ápr. 18. - 21:07:29 Előzmény Rojita
(613/1400)
Hát, túl jól hozza a terrorizáló, elnyomó hisztérika tipusát. Én menekülök az ilyen tipusnak még az enyhébbik változatától is. :D :D :D
Gyurin, meg a főpolgin kívül SENKI nem viseli el. :D :D
10/10
Rojita 2021 ápr. 18. - 19:53:58 10/10 Előzmény Blindmouse
(612/1400)
Most is nehezen viseli el a kórtermi társa.
Humorosak a kórházi jelenetei is.
Blindmouse 2021 ápr. 18. - 18:28:48 Előzmény zazee
(611/1400)
Erika karaktere sohasem volt kevésbé irritáló. :D :D
Mindig ilyen volt. :D Csak gondolj arra a részre amikor stoppolt, és 3 kocsiból lett kirakva.. :D :D
8/10
napraforgó 2021 ápr. 18. - 18:16:14 8/10
(610/1400)
A DÖ-ben már utánanéztem, hogy milyen olcsón lehet Mária szobrokat kapni a kegytárgyboltban.
Mérettől függ az ára, de még egy ilyen pici gyülekezet is meg tudná vásárolni egy akkora szobrot, mint ez a fafaragvány.
2/10
zazee 2021 ápr. 18. - 17:51:29 2/10 Előzmény janderka
(609/1400)
Nem bennünk van a hiba, ha néha elmosolyintjuk magunkat:), én a Mária szoborral kapcsolatos jeleneteken vihogtam jókat:) szellemesen oldották meg a szobor nyomi külsejére való reagálásokat a szereplők:)
2/10
zazee 2021 ápr. 18. - 17:43:30 2/10 Előzmény Rojita
(608/1400)
A polgi és Viki folyamatos harcbanállására fog épülni most jó néhány epizód, reméljük humort is csempésznek a kakaskodásukba!:)
10/10
Rojita 2021 ápr. 18. - 16:30:23 10/10
(607/1400)
8/10
napraforgó 2021 ápr. 18. - 15:36:00 8/10
(606/1400)
Vajon hogy vehette el a jóképű, jó természetű Zsolt ezt a zsémbes hisztérikát?
10/10
Rojita 2021 ápr. 18. - 15:33:21 10/10 Előzmény janderka
(605/1400)
Citromszüret idején meg kell becsülni azt, aki meg tud minket nevettetni.

Amúgy, nekem meg azt tűnt fel, h most megértettem Bazsó beszédét.
10/10
Rojita 2021 ápr. 18. - 15:28:07 10/10
(604/1400)
Köszönöm Guess.who és Zazee.
Akkor megvan a reménye, h a hisztis Vikike érdemei nem megfelelő anyagi elismerése miatt néhányszor felmond.
Ráspoly természete miatt így is kénporos lesz a levegő a polg. hivatalban.
2/10
zazee 2021 ápr. 18. - 15:06:06 2/10 Előzmény Rojita
(603/1400)
Egyáltalán nem reális a 400e. nettó, pláne egy ilyen szegény kis községben. Nem értem ezt az összeget miért is nevezték meg a történetben, tök hiteltelen, nem tudják kigazdálkodni. Egy ilyen helyen még a polginak sincs ekkora tiszteletdíja, ami amúgy törvényileg szabályozott, ráadásul ez egy pici település kis számú lakossággal. Utánanéztem, pl. az 500 fő és az alatti lakosságszámú települések polgármesterének a havi fizetése: bruttó 299 160 forint. Tehát totál írreális a titkárnői állást elfoglaló Vikinek beígért jövedelem.
janderka 2021 ápr. 18. - 14:57:11
(602/1400)
Lehet, kezdek humorilag kórosan ingerszegénnyé válni, de engem ez a sárkánygyümölcsös jelenetsor minden primkósága ellenére megnevettetett. Ahogy az Aradi Varga Show is kezd a kedvencemmé nemesülni.
Asszem nekem annyi....
offtopic
guess.who 2021 ápr. 18. - 14:55:34 Előzmény Rojita
(601/1400)
Nem reális. Azért nem, mert -és ezt Károly is megpendítette- az állami szféra NEM versenyszféra, ahol a munkaadó és a munkavállaló kialkudja egymással az utóbbi bérét: a közszférában *bértábla* alapján kapják a fizetést (és az esetleges béren kívüli juttatásokat, már ahol még maradt ilyesmi), azaz X végzettség, Y (közszférában) ledolgozott év, Z életkor és W beosztás után JÁR az illetőnek Q Ft - és kész, passz. Vikike eddig nem dolgozott a közszférában (a végzettségét ne is piszkáljuk!), tehát a legalacsonyabb bérsávba kerül. A vélelmezhető felsőfokú végzettsége (ha szakirányú) emelhet rajta.

Vikike KÉRHET ugyan 400 nettót (nem tiltja neki senki) - de ezt a polgi NEM fogja "megadni" neki, mert nem is ő adja és nem is ő adhatja (pláne hogy a *jegyző* a hivatali dolgozók munkáltatója a hivatal vezetőjeként).