Illiona 2019 júl. 26. - 23:49:15 Előzmény edimir
(237185/239045)
WWW
Igen, a szülés manapság már kitolódik, és nagyon gyakori a 40 éves kör fölötti szülés. De ezek a nők ahogy élvezték a szabadságot!
És mi a gyermek: elkötelettség minimum 20-25 évre. Nincs szünet, nincs karrier, hiába vannak segitők, de a gyerek az az anyját akarja. Ők pedig dolgoztak ha kellett éjjel is. Nem is való nekik gyerek, mármint a gyermek érdekében.
Eddig sem tervezték, és meg sem emlitették a hagyományos családmodellt.
Azt, hogy mennyi évesek, nem tudjuk. Hogy a mennyi évesen voltak középiskolások, azt sem. Én a 3. nőnel az ázsiawikis adatlapjából számoltam ki az életkorát.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 23:40:59 8/10 Előzmény Illiona
(237184/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Bae Ta-Mi?
38 éves, a fiatal zeneszerző 28. Bae Ta-Mi részéről max. élettársi viszony gyerek nélkül, a zeneszerző álma a normál család gyerekkel.

A sorozat válasza. Ne akarj a jövő miatt a jelenben boldogtalan lenni! Mert a jelenben egyelőre csak azt tudják, hogy a másik nélkül boldogtalanok. Hogy meddig tart ez az érzés, meddig tart a szerelmük? Erre senki sem adhat választ, mert ilyen az élet. Majd kialakul, az Idő adhat rá egyedül választ...

Próbálták a szakítást, hogy mindketten az elképzelésüknek megfelelően élhessenek. Nem ment, boldogtalanok lettek tőle.

Újra együtt... három lehetséges út áll előttük..

1. megélik ezt a nagy szerelmet, ami néhány év múlva elmúlik, útjaik szétválnak, de volt az életükben egy szép szerelem.... aztán mindkettő folytatja az életét az eredeti elképzelése szerint. A zeneszerző egyszer majd megnősül, születik gyereke... Bae Ta-Mi pedig egyszer talán egy újabb viszonyba kezd....

2. Együtt maradnak gyermektelen párként. A zeneszerzőnek fontosabb Bae Ta-Mi, mint a saját gyerek.

3. Együtt maradnak, idővel összeházasodnak és gyerekük születik. Nem teljesen kizárható alternatíva. Láttuk ,hogy az Unicon legyőzése önmagában nem kárpótolta Bae Ta-Mi-t a férfi elvesztésért. Tehát már megértette, hogy a karrier önmagában nem boldogít. Hogy aztán ez a tapasztalat, az életéről való gondolkodás, átértékelés mikorra jut el odáig, hogy az anyaság se legyen elutasítva? Hmm, az együtt töltött idővel talán ez is beérik. Van bébiszitter, tehát a karrierről se kell feltétlen lemondania, a zeneszerző biztos, hogy besegítene a közös gyerek nevelésébe.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 23:14:55 8/10 Előzmény Illiona
(237183/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Gyermekszülés 40 évesen... ismertek a veszélyek, de lehet egészséges a baba.
Audrey Hepburn a második fiát 40 évesen szülte!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Audrey_Hepburn
Halkan megjegyzem, hogy a sógorom öccsét is 40 felett szülte az édesanyjuk.
Tehát nem lehetetlen.

A három nő közül szerintem Cha Hyun áll a gyermekvállalásos házassághoz reálisan a legközelebb. Ő nem csak a legfiatalabb a 3 nő közül, de minden intelligenciája mellett ő közülük igazán a szív-ember.

A párja a színész fiú életkora. Semmiképp se kölyök, megtévesztő a lelki tisztasága és az arca. Én 28 évesnek tippelem. 10 éve van a színészi pályán (ez elhangzott a sorozatban), és szerintem nem gyerekszínészként kezdte. A sorkatonai szolgálatra legkésőbb 29 éves korig hívják be a férfiakat Dél-Koreában. A fiú meg is jegyzi, hogy remélte, csak jövőre kerül rá sor... tehát ő is a 29 éves korhatárig való kitolásban bízhatott.

Cha Hyun tuti, hogy képes lesz kivárni a 21 hónap leteltét, amennyi a katonaság. Részéről ez a kapcsolat nem pusztán fellángolás. Ismeri a másik értékét és meg is becsüli. A fiúnak hatalmas a szíve és ragaszkodó (lásd a kutyája). Náluk érzem azt, hogy a szerelmük ki fog tartani, a házasságuk bensőséges és szeretet teljes fog maradni. Ebbe a kapcsolatba bele fog férni a gyermek, jut neki a szeretetekből bőségesen.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 22:42:22 8/10 Előzmény Illiona
(237182/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Tudom, néha hosszan válaszolok, és nem mindenki olvassa végig.
A három nő életkora 38 év +- 1-2 év!!!! A 11. rész legvégét kell megnézni, ahol ott vannak már a szponzorok. Itt a jelenet a rajz taposásról, amikor mindhárman egyidejűleg középiskolások!!!!!!!
Egyedül Bae Ta-Mi életkorát tudjuk pontosan, a másik két nőét az övéhez viszonyítva saccolhatjuk. Song Ka-Kyung ugyan hármuk közül a legidősebb, de nem lehet 45 éves, azaz 7 évvel idősebb!!!!!

KÉP: az a bizonyos rajzra rálépés utáni vita - fenn: Bae Ta-Mi (szemből) épp kiosztja a barátnőjét védve Cha Hyun... az, hogy Bae Ta-Mi-é a rajz, az a jelenet végén a rajzlap hátulján a névről derül ki! lenn: a vita után Cha Hyun (rövid haj, nadrág a szoknya alatt) kézenfogva elvezeti Song Ka-Kyung-ot....
Illiona 2019 júl. 26. - 19:39:37 Előzmény edimir
(237181/239045)
Before We GEt Married

csak szólok, hogy fenn van a vikin a 9. rész-
szinte 5 percenként nyomtam rá az F5-re :)))))))))))))))))))))
Illiona 2019 júl. 26. - 17:23:25 Előzmény edimir
(237180/239045)
Konkrétan arra, amikor azt feszegettük, hogy a 3 nő közül valamelyik képes lesz e normális családot alapitani, gyerekeket szülni és felnevelni. Meg is lett a válasz: egyik sem. A főszereplő pasi lemondott minden ilyen vágyáról a szerelem miatt, amit egy ilyen idős karrierista nő miatt érzett.
A kiskatona azt hagyjuk, ő még szinte gyerek, mire igazán felnő, akkorra már a barátnője is túl lesz azon a koron, hogy még fogamzóképes.
A 3. nő pedig 45 éves, és még az első randinál tart. Vagyis a 3-ból 3 nem fog hagyományos családmodellként müködni. Ezzel nekem semmi bajom, hiszen a Föld már igy is túlnépesedett, a maga 8 milliárd Földlakójával, miközben csak 2 milliárdot képes ugy eltartani , hogy ne a tartalákait éljük fel.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 16:55:38 8/10 Előzmény Illiona
(237179/239045)
Off
Search: WWW
Spoiler

Melyik kérdésre gondolsz konkrétan?
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 16:50:55 8/10 Előzmény Illiona
(237178/239045)
Off
Search: WWW -
Spoiler

Akkor nézzük azt a bizonyos "öregasszony"-t!:)))))))))))))) Aki ugyebár Song Ka-Kyung kőkemény anyósa. Ő ugyanakkor a KU vállatcsoport elnökasszonya. Hogy pontosan milyen cégek is tartoznak, az számomra nem volt teljesen tiszta, de akad közöttük olyan cég, amely vmilyen számítástechnikai fejlesztéssel foglalkozik, talán csúcsteljesítményű vmi kifejlesztésével. Bevallom, a számítástechnikában cseppet sem vagyok járatos, csak bizonyos szintig egyszerű mezei felhasználóként, de a menyével folytatott alkudozás során a KU egy olyan új fejlesztésének felajánlását dobja be ászként, ami az Uniconnak a technológiában segítene ugrást megtenni (ha jól vettem ki, de lehet, hogy tévedek).
Az Unicon szerintem nem egyszerűen csak egy cég a KU cégcsoporton belül. Úgy tűnt nekem, hogy vmi amerikai kapcsolata van, legalábbis az ottani fejesekkel tárgyalt Song Ka-Kyun, amikor az Unicon első embere akart lenni. Az amerikaiak váltják le az Unicon vezérigazgatónőjét.

Az Anyósnak Song Ka-Kyun-ra azért van szüksége, hogy a gazdasági hatalmát a politikai játszmákkal is tovább tudja erősíteni, akár még az elnökválasztás eredményét is befolyásolni tudja (ez mondjuk nem jön be neki).

Ez a kőkemény üzletasszony fura egy szerzet. Már láttunk idősebb nőt egy cégbirodalom élén, általában ápoltak, konzervatív eleganciával öltöznek, a koruknál fiatalosabb megjelenésűek... amolyan "kortalanul szépek"... Ezért mindent meg is tesznek, kozmetikumok, arc és testmasszázs, egy kis arcplasztika. Jang Hee-Eun, az rettegett Anyós nem ilyen. Mintha mindenkit meg akarna kicsit téveszteni ezzel az öregasszonyos külsővel, mintha ártalmatlannak akarna látszani. Vagy talán azért nem érdekli a külseje, mert a természete annyira férfias. Nadrágkosztüm, nadrág. És a családon belül tényleg ő viseli a nadrágot. Ő mondja meg a sorrendet a férje éves halotti megemlékezésénél, ez pedig azt is jelzi, hogy szorosan tarja a gyeplőt a kezében, a tágabb család, nagybácsik, unokafivérek és más rokonok felett teljhatalommal bír a KU elnökasszonyaként, hiszen ő osztja be, hogy ki és milyen mértékben részesedhet a KU húsos fazekából. Maga fölött irányítást, kritikát, ellenvéleményt nem tűr. Üzleti/politikai partnereit ügyesen igyekszik irányítani, manipulálni. Elég ha a kirándulás szerelmese színjátékára gondolunk. Egyébként a színjáték során igazi fittség árad belőle. Még így öregasszonyként is tele van energiával, testileg és szellemileg is bírja a strapát. Igazi elnyűhetetlen csizmatalp szívósságú!:)))) Mondjuk úgy is néz ki!:))))
Öntörvényű az életvitele is. Szépészeti szolgáltatások helyett inkább fest. Hmm, egy szakember számára biztosan sokat elárulnak a festményei a készítőjükről, annak lelkivilágáról. Ha vki ért hozzá, szívesen olvasnék róla egy jó elemzést. Árulkodó mindenesetre, hogy testábrázolásában bizonyos dolgokat kiemel, míg más testrészeket teljesen lehagy, vagy elnagyol a képein. Nem érdekli a "teljes ember", csak használni akarja, azt belőle, amire épp szüksége van. Az egyik jelenetnél látjuk az izmos fiatal férfimodelljét... volt egy olyan érzésem (lehet, hogy ostobaság), de mintha festés közben kiszívta volna a modellje energiáját, fiatal vitalitását... mintha így töltődne fel....
Illiona 2019 júl. 26. - 15:26:31
(237177/239045)
WWW
folyt.
Bennem van egy kisördög, hogy azért nem fejezték be a sztorit, azért hagyták a nézőre, mert nem is volt válaszuk a felvetett kérdésekre, vagy gyávák voltak kimondani.
Ami kérdéseket én magam feltettem, azokra sem érkezett válasz.
Ami még zavart a történet vonatkozásában az az öregasszony személye.
Hogy egy internetes cég főnökasszonya egy ilyen öreg nő legyen!
Jó, tudom hogy vannak idősebb emberek akik haladnak a korral, és tudják, mi hogyan működik.
De hogy ezt egy 70-80 év közötti öregasszony csinálja, ez részemről hihetetlen.
Amugy meg ennek öreg nőnek az az igénytelen ősz de inkább rőt haja! Borzalom volt. Annál is inkább, mert Koreában mindenki festi a haját, mindegyik férfi is, talán ha 100-ból 1 nem, de az is allergiás a hajfestékre. :)))))
Ezt a nőt eddig az Airportos sorozatban láttam, akkor még festett szőke volt, de mondjuk ott is iszonyatosan rossz természetű, negativ karakterű szereplő volt.

De nagyon tetszett maga a témafelvetés, az internet szabadságának, és manipulálásának a kérdéskörét körbejárni. Jók voltak a szereplők is, ha nem nyujtják ennyire el, akkor 10 pontot kapna tőlem a 10 ből.
Illiona 2019 júl. 26. - 14:30:53
(237176/239045)
WWW
végre én is meg birtam nézni az utolsó részt.
Nekem azért nem ennyire dicsőitő a befejezés.
Az hogy az öregasszony megkapta amit megérdemelt? nem nagy ügy.
Azzal lett vége végül is, amit az első beirásomban mondtam a sorozatról: mi is az internet? SZABADSÁG.
És mi lett a sorozat utolsó képének a mondanivalója: SZABADSÁG.
A koreai társadalmat, mint mondtam már más sorozatok kapcsán: 3 generáció uralja.
A legidősebb generáció, láttuk itt is, a hatalmuk leáldozóban, megbuknak sorra.
A fiatalok meg meg igazságkeresők, de idalisták, és naivak.
Akik középen vannak, azok ugyan besározódnak, de kimásznak belőle, kisebb egzisztencás zavarral (pl Aide). A 3 nő is ennek a közép korosztálynak a része.
Volt egy olyan érzésem, még a film elején, hogy ezt a 3 nőt nem csak a barátság tatotta össze fitalabb korukban. Ez a ragaszkodás, ez a szeretet azért nincs meg egy akármilyen barátságban!
Ez az érzésem igy az utolsó részben visszatért, nem tudom megmagyarázni miért?
folyt köv
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 08:16:19 8/10 Előzmény edimir
(237175/239045)
Off
Search: WWW - 16. rész
Spoiler

Lement a 16. rész is... a sorozat véget ért. De micsoda véget?

Szerintem nagyon ügyesen zárták le a készítők, mert egyrészt lezártak, másrészt nyitva hagyta kérdéseket. A nézőkre bízták, mi miként is gondoljuk a folytatást. Nekem ez a megoldás nagyon is kedvemre való. Nem akar szájba rágni, elbagatellizálni, se limonádéval nyakon önteni.

Hmm, érdemes végignézni, az a bizonyos 3 perc bizony több szempontból is fontos, no meg az a gyönyörű éjfekete maserati is az elsötétített ablakaival!:)))))))))))) A sorozat címe is bizony előjön itt a végén... új értelmet kap... írd be a keresőbe, hogy WWW... az internetről semmi se tűnik el!:))))))))))

Hogy miről is szól a sorozat, légy bátor, merj bevállalni, változtatni, felvállalni önmagad! Lehet vminek úgy pozitív kicsengése, hogy nem válik szirupossá, a készítők ezt remekül megoldották.

KÉP: a sorozat stábja.... Köszönet a munkájukért!:)
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 06:06:08 8/10
(237174/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler

Nekem roppant szimpatikus Min Won Won, a Második Államtanácsos fiának karaktere.
Az apja a király barátja, társa a 20 évvel korábbi államcsínyben, a Min család így a leghatalmasabb, legtekintélyesebb család, amelyben Min Won Won a "koronaherceg". De vajon mennyire hasonlít az apjára?
Az udvarnál rangban még lent jár, hetedik rangú hivatalnok, a történészek között nem ő vezeti a hivatalt, ő a második ember. A herceg eunuchja úgy jellemzi: "szikla". S valóban, magasan képzett, intelligens, szenvtelen, borzasztó racionális, látszólag híján az érzelmeknek, kötelességeinek maradéktalanul eleget tesz, szorgalmas. Egykor együtt nevelkedett a Koronaherceggel. S valóban van olyan érzésünk, hogy mindkét ifjú kimagaslik képességei, személyisége folytán kortársai közül.

Min Won Won látszólag mindig fegyelmezetten teszi a dolgát, nem használja ki apja pozícióját a lazsálásra, sőt, mintha még nagyobb szorgalomra ösztönözné, még inkább a tökéletességre törekedne. Arca szenvtelen, de tényleg érzéketlen lenne?

KÉP: - felirat - Épp hogy nem az. A Sachaek-ben (az udvari történészek által írt történelmi feljegyzések könyve) a hivatalos feljegyzés után a saját véleményét is leírja. Ez a vélemény pedig nagyon őszinte, benne a felháborodása az ország helyzetén és a bajok okának épp az udvari előkelőségeket tartja, a királyi tanácsadó minisztereket. Nagyon komoly belső meggyőződése és elkötelezettsége van, ami szemben áll mindazzal, amit az apja tesz és képvisel. Szegény Min Won Won, igazi tragikus karakter, aki két tűz közé került. Meggyőződése a Koronaherceg oldalára vonzza, ugyanakkor az apja pont az ellenkező oldalon áll. Nem könnyű sors.

Szerintem Goo Hae-Ryung már felkeltette az érdeklődését, a lány elkötelezettsége a nép felé saját meggyőződésével vág egybe, kitartása, rendíthetetlensége is imponálhat a férfinak. Nem lepődnék meg, ha az érdeklődés vonzalommá mélyülne el idővel a részéről. Láttunk már szikla mélyén tűzhányót!:))))))))))
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 05:34:00 8/10
(237173/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler

A női történészek helyzete az udvarban nem egyértelmű. Hivataltársaik női szolgálóként tekintenek rájuk. Ezt használja ki Im Királyné azzal, hogy udvarhölgyén keresztül megfenyegesse őket és a Belső Bíróság rendjére akarja őket felesketni, miszerint kötelesék megőrizni tisztaságukat, és hallgatni kötelesek mindarról, ami tudomásukra jut, magyarán épp a történészi kötelezettségüknek nem tehetnének eleget, az udvarhölgyek szabályai vonatkoznának rájuk. Mielőtt az udvarhölgy erőszakosan kényszeríthetné a négy lányt... megjelennek a történészek... és kimentik őket szorult helyzetükből, mondván, hogy a négy lány udvari hivatalnok. nem a nemük szerint kell őket tekinteni, hanem a kinevezésük alapján, márpedig eszerint kiesnek a belső udvar fennhatósága alól.

Érdekes ez a besorolás. Hiszen eddig hivataltársaik női nemük miatt froclizták őket, most viszont a hivatal presztízse miatt igenis a hátuk közepére kívánt négy lányért ki kell állniuk.

KÉP: az összecsapás a királyné udvarhölgye és Min tanácsos között... Belső Udvar kontra Hivatal

8/10
edimir 2019 júl. 26. - 05:13:00 8/10
(237172/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler

KÉP: - felirat - tényleg furcsák a herceg rémálmai... mindig csak egy-egy részletet látunk a rémálomból.... De mit is tartalmaznak ezek az álmok? Királyi öltözékben látjuk, a palotában erőszakos alakok fenyegetik, majd megjelenik az apja királyi öltözékben... és leszúrja őt.

Hogy hányszor és miért volt eddig rémálma, azt nem tudjuk, de úgy tűnik bizonyos dolgok kiváltják, ilyen az apjával való találkozás... és ilyen a királyi villában tett látogatás is.
Az, hogy rémálmában királyi öltözéket visel irreális, hiszen nem ő a koronaherceg, nem a jövendő uralkodónak nevelik, ő sem akar az lenni, meg sem fordul a fejében, hogy egyszer trónra léphetne.
Eddig nyugodtan, elszigetelten tölti napjait, akkor mégis miért lát rémálmában erőszakos, az életére törő alakokat? Tudja, hogy az apja, a jelenlegi király nem szereti őt, de miért szúrja le karddal az apja álmában?

Lehet, hogy butaság, de az jutott eszembe, hogy talán gyermekként látott vmit a 20 évvel korábbi erőszakos államcsíny éjszakáján. Talán látta, ahogy a jelenlegi király (apja) megölte a korábbi uralkodót (nagyapja)... az elméje pedig azt a fura játékot játssza vele, hogy rémálmában átéli azt a 20 évvel ezelőtti tragikus éjszakát, de az áldozat helyébe saját magát helyezi, mintha ő lenne az akkor meggyilkolt király...
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 04:52:16 8/10
(237171/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler

KÉP: - felirat - Goo Hae-Ryung bátyja a Csoszonban meglévő szabályozásra hivatkozik, miszerint nem maradhat kedvére vénlány, mert bárki bejelentheti, aztán felkerül a házasulandók listájára, akkor pedig már nem igazán tud majd válogatni, muszáj lesz férjhez mennie, ha akad kérője.
Arra, hogy a falu vezetőjét megbüntetik ezért láttunk példát a 100 Days My Prince sorozatban, igaz, ott speciális volt a körülmény.

De jól gondolod, szerintem is Goo Hae-Ryung bátyja azért akarja gyorsan férjhez adni a húgát, hogy így biztonságba helyezze. Szerintem is benne lehet a Ho Dam könyv terjesztésében, ő lehet Im Királyné Palotán kívüli embere.

Elég rejtélyes vki ez a Goo Jae-Kyung. Ötödik Tanácsos a rangja szerint, úgy tűnik, hogy a Második Államtanácsos is nagyra tartja.
Hmm, a férfi nem nősült meg, egyedül él a húgával. Szokatlan, hogy az ő korában és pozíciójában nem alapított saját családot. Mint ahogy az is szokatlan, ahogy a húgával bánik, az a
szabadság/szabadosság, amit megenged neki. Hmm, vajon mi történhetett a szüleikkel? Tragédiát sejteni mögötte. Még a lány mondta a fivérének a könyvei elvételekor, hogy a dologban az háborítja fel, hogy vannak olyanok, akik elvehetnek tőle bármit. Hiszen már úgyis annyi mindent veszítettek el.
Ez a bizonyos "annyi minden".... vajon a szüleik?... A korábbi életük? Talán azért tanította meg inni a húgát a férfi, hogy bár kisasszonyhoz méltatlan a dolog, de egy árvaságra jutott lánynak segít a gyászát legyőzni, a rátörő hiányérzetet kicsit enyhíteni?

Goo Jae-Kyung látjuk, hogy megjelenik a Második Államtanácsos összejövetelein, ahol az közli a teendőket. Ott van ugyan, de nem látunk rajta különösebb lelkesedést, roppant visszafogott, fegyelmezett. Tagadja, hogy hallott volna a Ho-Dam-ról. A Második Államtanácsos először őt kéri fel a könyv utáni nyomozásra, most pedig már azt parancsolja neki, hogy kutassa fel Im Királyné Palotán kívüli emberét. Tehát roppant kényes helyzetbe került. Félre kellene vezetnie egy olyan intelligens és életveszélyes vkit, mint amilyen a Második Államtanácsos. Ha lelepleződik, akkor olcsón megússza, ha csak megöleti.. és a húgára nem terjed ki a bosszú.

Ráadásul a húgáért is aggódhat, aki a palotába került. Jól tudja, hogy mi volt a Második Államtanácsos célja a női történészek kineveztetésével. És azt is tudja, hogy önfejű húga biztosan nem menne bele abba, hogy az államtanácsos kémje legyen... tehát ha arra kerülne a sor, akkor a húgát vmi módon kényszeríteni fogják, esetleg pont a bátyjával zsarolják, zsaroltatnák meg.
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 04:10:40 8/10 Előzmény edimir
(237170/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler


A szálak egy 20 évvel korábbi rejtélyes eseményhez kapcsolódnak. Ha jól sejtem, akkor ez egy erőszakos belső államcsíny volt. Vszínűleg a királyt megölték (ezt nem látjuk, de sejthető), Im Királynét kényszerítették az utódlást biztosító okirat kiadására. Akik az államcsíny mögött álltak, az a jelenlegi király és a Második Államtanácsos. A "Ho Dam" vszínűleg regényes formában az államcsínyt meséli el, ezért is érzi a jelenlegi király és tanácsosa olyan veszélyes könyvnek, hiszen leleplezné őket, amit tettek. Ráadásul a jelenlegi királyról kiderülne szörnyű tette, legitimációja is megkérdőjeleződne.

Im Királyné vszínűleg nem felejt, a Palotában a Ho Dam megjelenése és terjesztése mögött, hiszen az államcsínyt végrehajtó két emberen kívül ő a harmadik, aki tud a történtekről. A Második Államtanácsos sikeresen kiiktatja azt a kis rejtett műhelyt, ahol a könyvet sokszorosították, de még nem tudja, ki Im Királyné segítője a Palotán kívül.

KÉP: a titkos műhely felszámolása
8/10
edimir 2019 júl. 26. - 03:50:49 8/10 Előzmény Illiona
(237169/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung
Spoiler

A Koronaherceg mindegyik alkalommal a piros kinevezési papír közepét fogja meg, a lányok pedig a papír alsó végét. Mindegyikük, kivéve Song Sa-Hee-t. Ez a kisasszony igenis szándékoltan ér a Koronaherceg kezéhez, volna hely, hogy megfogja a másik érintése nélkül a papírt.
KÉP: a kinevezés átvétele... fenn illedelmes átvétel, alsó sarkán fogja a papírt a lány, alsó kép Song Sa-Hee megérinti a Koronaherceg kezét.

Song Sa-Hee egy nagyon is határozott nemesi kisasszony, ő Jeongrang legidősebb lánya. Az apja rangját nem tudom, de magas tisztséget viselhet az udvarban, mert a lányát is megkülönböztetetten kezelik. Gyaloghintón érkezett a vizsgára. A vizsga előtt a Második Államtanácsos házához ment, ahol kérte a tanácsos segítségét apja meggyőzésében, hogy a vizsgán indulhasson. Az apja épp ott van a tanácsosnál megbeszélésen. Song Sa-Hee célja igenis egyértelmű, a Koronaherceg közelébe férkőzni. A Második Államtanácsos felismeri a kisasszony hideg célratörőségét, tekintetváltásuk amolyan titkos megállapodás közöttük. Én segítek bejutni, te pedig a kémem leszel.

Hiszen a női történész a palotában a Második Államtanácsos és a Király számára egy eszköz csupán, hogy végre legyen kémjük a Im Királyné dolgairól jelenteni.




Illiona 2019 júl. 25. - 20:51:23
(237168/239045)
Hazugságok Osztálya

Itt egy ismertető a filmről:
http://asianwiki.com/Class_of_Lies

a Főszerepben Yoon Gyun Sang, akit eddig nem is ismertem.
És lehet megint a türelmet gyakorolni: a Before We Get Married mellett ez a sorozat is körömrágós, és csak heti 2 epizód van!
Illiona 2019 júl. 25. - 20:47:58
(237167/239045)
Hazugságok Osztály - Class of Lies

a mult héten kezdődött ez a sorozat, eddig 4 rész ment le.
Kicsit a Confessionra hasonlit, de ez uj történet.
Van egy fiatal, tehetséges ügyvéd, akire rásoznak egy egyszerű ügyet, egy fiú megkésel egy lányt, tettenérik, vagyis nem is lehet tagadni.
Már az itélet is megvan, csak azon vitatkoznak hogy 7 vagy 10 év legyen.
Közben az ügyvéd nem odailló dolgokat talál, elkezd kutakodni, ami sok mindenkinek nem tetszik.
Illetve hát senkinek sem.
De ha ez egy egyszerű ügy, akkor miért kell ezt annyira gyorsan lezárni, és miért érdeke ez a legfelsőbb köröknek?
Érdekes maga a történet, jók a szereplők, nincs romantika benne (eddig), nincsenek hosszú egymásra nézések.
Kép: az osztály. Vannak köztük kegyetlenek, és vannak jószivűek. Innen kerül ki mind az áldozat, m ind a gyilkos. De volt-e köztük kapcsolat korábban? és milyen?
Illiona 2019 júl. 25. - 14:04:07 Előzmény edimir
(237166/239045)
Rookie Historian Goo Hae Ryung
erre a mozdulatra én is felfigyeltem, amikor annak a másik lánynak a kinevezésről szóló okiratot átadja a trónörökös.
De én ugy vettem észre, nekik kettőjüknek már titkos multjuk is van.
És itt a papir átadásánál a trónörökös volt a kezdeményező, ő fogta meg a piros tasakot ugy, hogy a lány mindenképpen hozzáérjen, és közben meg az elkerülhetetlen "faarc".
Amikor a főszereplőnőnek adta át, akkor már ugy tartotta, ugy a felénél megfogva, hogy "ö is hozzáférjen".