Téma: Ally McBeal

10/10
kaltem 2008 ápr. 21. - 08:15:54 10/10 Előzmény Meli
(2603/2983)
Nagyon tetszett, mikor Stinggel énekeltek. Egyébként mindenki a saját hangján énekelt a sorozatban, mert egyeseknek egész jó hangjuk van.
10/10
kaltem 2008 ápr. 21. - 08:14:48 10/10 Előzmény Meli
(2602/2983)
Ajaj, én még nem láttam végig a sorozatot, ott tartok, hogy most jött rá Ally neki Viktor kell. Úgyhogy reméltem,hogy vele meg a lányával élnek boldogságban, de most elbizonytalanítottál. De most már csak pár rész van a végéig, úgyhogy ne áruld el mi a vége, de úgy érzem csalódni fogok.
10/10
Meli 2008 ápr. 18. - 13:14:42 10/10 Előzmény Laci911
(2601/2983)
Szia Laci!
Valóban éppcsak belecsúsztál még a határidõn belül. Érdekes a verseny, nagyon jók a természetfilmek. Én is szeretek ilyeneket nézni!

Én legutóbb a Csergezán kilátónál voltam a Budai-hegyekben, a fél országot belátó kilátónál.:) Közben lefotóztam a tavaszi virágokat is, majd kikerestem a növényhatározóban azokat.
http://melindakukac.spaces.live.com/blog/cns!EEABF33931BE98EF!2989.entry

Nagyon szép a tavasz, rendgeteg a virágzó fa és a kerti virág. Azért is jó a tavasz mert a hõmérséklet éppen kellemes. Igaz egy pulcsi mindig kell a derekamra, mert ha takarásba kerül a nap akkor hûvösre fordul.

Kitettük már a hintaágyat, így azon lazsálunk és hallgatjuk a madárcsicsergést, figyeljük a növekvõ faleveleket. Hétvégén pedig szívesen megyünk termálba. Képzeld már a nap is megpirított kicsit!:)

Ally epizódokból még kettõ lesz a negyedik évadból és valószínûleg folytatóik az ötödik évaddal. Sikerült felvennem a részeket, nagyon örülök ennek, bár korán kellett kelni.:)
A napokban énekelt Larry Stinggel.
Ally már érzi, hogy Larry elhagyja. Komolyan nem emlékszem pontosan hogyan is zajlik, hogy a fiát választja, most lesz a hét elején. Várom!
Üdv Neked! Kellemes Napokat!:))
10/10
Meli 2008 ápr. 18. - 12:57:14 10/10 Előzmény kaltem
(2600/2983)
Szia!
Igazad van, különben így volt! Ally azt mondta Brainnek, hogy hiányzik a kapcsolatukból a tûz! Bár személyesen én másképp nézek mint Ally, mert ha valaminek a hiányát érzem akkor tudok tenni érte. Ally olyan a filmben, hogy a szájába várja a sültgalambot. Elképzel egy magának tökéletes pasit és amikor megismer valakit és egy apró hibája van, rögtön dobja. A mesebeli hercegre vár, sosem találja meg az igazit. Jobb is lesz úgy a befejezés ahogy.
Larry elve pedig valós számára, nem tûnt komolytalannak. A nem elsietett csók még nem azt jeleni, hogy nem dobná Allyt ha a szex nem lenne vele jó. Tényleg érdekes a Victor kapcsolat is. Allyt lázba kell hozni és tartani szenvedéllyel. :))
Üdv Neked!:)
10/10
kaltem 2008 ápr. 18. - 07:45:46 10/10 Előzmény Meli
(2599/2983)
Hát, én egy kicsit másképp látom.

Ally igazából nem akarta Briant. Az egy dolog, hogy Larry mit mondott. Õ inkább csak felnyitotta Ally szemét, hiszen Ally nem lett volna boldog Briannel.
Larry meg azért tetszett meg neki, mert benne volt egy kis plusz. Férfiasabb volt, nem annyira puhányka mint Brian. Egyébként az 5. évadban is elõjön ez a dolog, hogy Viktor túl nyugis, beletörõdõ. Allynek kell a vita, szenvedély a kapcsolataiba.
De szerintem Larry sem gondolta komolyan ezt a szexen múlik a kapcsolat. Hiszen pont Allly akadt ki, hogy Larry meg sem csókolta, és LArry mondta, hogy nem akarja elsietni a dolgot.
10/10
Laci911 2008 ápr. 16. - 23:42:51 10/10 Előzmény Meli
(2598/2983)
Szia Meli! Halihó!

Köszönöm a kérdést, éldegélek még. :-) Sok a munka, épp most küldtem el egy természettudományi verseny áprilisi fordulójának megoldásait e-mailen. Eléggé le voltam maradva vele, szerencsére éjfélig kell beérkeznie, szóval még éppen belecsúsztam. Érdekes ez a verseny, mivel minden hónapban meg kell nézni 4 természetfilmet, amik magukban rejtik a válaszokat a kérdésekre. :-)))
Ha nincs is idõm kirándulni, legalább a TV-ben eljutok erre-arra. :-)))

Ally-DVD: sajna nekem egyenlõre túl drága, de talán egyszer... :-)

Veled mi újság Meli? Hogy töltöd a tavaszi napokat a munka után? Az esték hosszúak, a Nap egy órával késõbb megy le, aminek örülök, így sokáig lehet élvezni a délutánok, esték szépségét.
Gondlom most lehet menni kirándulni, ki kell használni a mostani idõjárást. Szerintem ez még nem az a kibírhatatlan kánikula, de már közel sincs hideg..... :-)

Talán elkapok egy Ally- epizódot és benézek gyakrabban!
Üdv,
Laci
10/10
Meli 2008 ápr. 16. - 22:21:56 10/10 Előzmény kaltem
(2597/2983)
Szia!
Furi valóban belegondolni, hogy eredetileg másképpen tervezték a sorozatot! Idõvel jól összeszokott Ally és Larry.
Talán Allynek nem jutott volna az eszébe szakítani Brain-nel, ha Larry elõ nem hozakodik a kapcsolatuk szexuális részével. Ally azért kereste a pszichiátert, mert Brain arra kérte, hogy költözzenek össze. Ally idõt kért a döntéshez, sõt õ a költözés helyett arra számított, hogy a kezét akarja megkérni.
Ally még nevetségesnek is tartotta, hogy Larry azt állítja, hogy a lefekvés elõtti öt percre alapoz egy kapcsolatot, és õ is visszavágott:
"- Maga nem is okos, és nem szellemes. Ez a társadalom, mint maga, túlértékeli a szexet, ezt sugallja a film, az újságok és a tévé, a külsõ alapján értékelik önmagukat. Épp van egy ügyünk, amiben a nõ érvényteleníteni akarja a házasságát, bizony szenvedély hiányában, nem létezõvé tenni a szex hiánya miatt. A magafajta se nem szórakoztató, se nem felelõsségteljes és ne kenje rá a társadalom hibáit. Ön képviseli mindazt ami félresikerült a társadalomban, és ön csupán az egyik szomorú példája."
Szóval nekem furcsa volt, hogy Ally végül leírta Brain-nel való kapcsolatát a szex miatt, és visszaadta a gyûrût.
Az esze pedig már Larryn járt, csak nem érem, hogy ezek után miért lett neki szimpatikus.
10/10
kaltem 2008 ápr. 14. - 08:39:39 10/10
(2596/2983)
Köszi!

Nos, így elolvasva tényleg nem tûnteti fel jó színben Larry-t, de ott szerintem ez kellett Allynek, hogy jól megmondja a magáét neki. Szerintem ezt pont ironikusan mondta, hiszen Ally tényleg a szex miatt dobta a võlegényét. De lehet, csak én értem így.
Egyébként nekem vegyes érzelmeim vannak Larryvel kapcsolatban: olyan jól összeilletek azokban a részekben, mikor minden rendben volt, és tetszett a humora is, meg hogy olyan jól kezelte Ally bolondériáit, de az exe, meg hogy esküvõ helyett lelépett szó nélkül!
De mint tudjuk nem nagyon tudták jobban megoldani a helyzetet, hiszen a színészt ki kellett írni.
10/10
Meli 2008 ápr. 13. - 22:49:50 10/10 Előzmény Laci911
(2595/2983)
Helló Laci!
Örülök, hogy benéztél! Szuper az új felhasználó neved!:))
Én irogatok, de a csajok jól eltûntek! Kár. Pedig én emlegetem az Ally részeket, lehet nosztalgiázni! Ráadásul most nem lehet ácsingózni a soriért, mert fel lehet venni a részeket, sõt itt a DVD is!
Hogy vagy?
Üdv Neked és az Ally rajongóknak!
:))
10/10
Meli 2008 ápr. 13. - 22:45:57 10/10 Előzmény Meli
(2594/2983)
Katt az elõzményre, ott a kérdés és az idézet is, hogy mirõl.:))
Jaaa, John és Richard nyaralni mentek! Ez volt a pénteki részben!
Üdv!:))
10/10
Meli 2008 ápr. 13. - 22:43:40 10/10 Előzmény kaltem
(2593/2983)
Hali!
Egy kicsit kellett volna csak visszanézni. Írok új hozzászólást és az elõzménye oda vezet!
Johnnak úgy látszik nem találtak párt, kicsit nehéz eset a pasas! :))
Üdv.
10/10
Laci911 2008 ápr. 13. - 16:45:41 10/10
(2592/2983)
Sziasztok! ( Új a felhasználónevem, talán ez egy kicsit már személyesebb) :-)

Mi újság errefelé?

Igen, a DVD remek hír, reméljük a többi évad is hamarosan megérkezik. :-)
Sajnos nagyon rossz idõpontban van a sorozat, jobb lenne délután, akkor biztosan sokan meg tudnák nézni. :-(

Üdv,
Laci
10/10
jeffero 2008 ápr. 12. - 09:35:34 10/10
(2591/2983)
Figyelem!
Az Ally McBeal 2. évada május 14-én megjelenik DVD-n:

http://www.dvdextra.hu/hir.php?oid=T8250371972a4424897f755caf340c78

Ha így tartják a tempót, idén még várható további 2 évad, mert ugye az 1. évad február 21-én jelent meg.
10/10
kaltem 2008 ápr. 11. - 10:50:44 10/10 Előzmény Meli
(2590/2983)
Nekem ez valahogy kimaradt. Szerintem pár rész hiányzik a DVD-imrõl. Vagy az is lehet, hogy csak én ugrottam át véletlenül pár részt. :-)

De jópofák itt együtt a két lüke.
10/10
kaltem 2008 ápr. 11. - 10:48:50 10/10 Előzmény Meli
(2589/2983)
Szia!

Bocs, de én most nem emlékszem, hogy miket írtál Larry-tõl. Régebben néztem a Larry-s részeket, úgyhogy most nem rémlik mire is gondolsz, hogy miket mondott, ami nem tetszett.
Szerintem aranyosak voltak együtt, de hát a színész miatt nem lehetett megoldani normálisan a kapcsolatukat. Engem igazán Larry exe irritált. Gusztustalan volt, ahogy rámászott Larry-re.

Egyébként azt is sajnáltam, hogy John karakterét is olyan hülyén zárták le. Akkor már lehetett volna boldog valakivel, és úgy tûnt volna el. Szóval olyan lezáratlanok a dolgok, bár ezt már múltkor is írtam. De nekem az tetszik, ha egy sorozat végén minden pozitívan záródik.
Bár még nem láttam az 5. szezont végig, csak a felét.
10/10
Meli 2008 ápr. 10. - 15:18:31 10/10
(2588/2983)
Ez, de jó!:))
10/10
Meli 2008 ápr. 10. - 15:14:01 10/10 Előzmény kaltem
(2587/2983)
Hali!:)
Szerintem érdekes John és Melanie kapcsoata és szakítása. Melanie azt mondja, hogy szeretne változni és törekszik is rá. A mai részben pedig szóba került közöttük a gyermekvállalás kérdése. Melanie ugyanis nem szeretne gyereket. Ez is szíven ütötte Johnt. Azt mondta John, hogy amikor Melanie úgy érzi szeretne majd gyereket az azért lesz, mert megtalálta az igazit. Mealnie azt válaszolta, hogy lehetne õ is. Szerintem akár lehetne, hiszen változhat az elképzelése és az érzelme.
Ezután John kap mégegy hidegzuhanyt amikor Melanie elmondja, hogyha elmúlik a szerelem varázsa, a szenvedély, akkor akármennyire is szereti mégis elhagyja, mert õ ilyen. Nem akarja, de tudja, hogy meg fogja tenni, mert õ ilyen.
Ezek után John helyében én is azt mondtam volna amit õ!
Melanie megtapasztalhatta legalább azt az érzést, amit még sosem, mert ezt eddig õ okozta másoknak!

Larry pedig vissza is tért Allyhez. Azt mondja örökké. Ehhez képest hamar a fejére burogat Ally...
Nekem Larry már az elején nem szimpi, mert olyanokat mond amelyeket ide idéztem is nem olyan régen, bár nem írt arra választ senki, hogy mi a véleménye.
10/10
Meli 2008 ápr. 10. - 14:57:02 10/10 Előzmény kaltem
(2586/2983)
Érdekes ez valóban!:))
Köszi az oldal ajánlást.
Egyébként én is tettem már be egy linket kicsit lentebb a férfi képénél.
Üdv!:)
10/10
kaltem 2008 ápr. 08. - 09:42:57 10/10
(2585/2983)
Miközben böngészgettem a neten, megtaláltam azt a filmet, amit anno nagyon szerettem: Imádlak, Mr. Manhattan! (Jersey Girl)

Jami Gertz (Kimmy) és Dylan McDermott (Bobby) játszik benne. Megvan esetleg valakinek DVD-n?
10/10
kaltem 2008 ápr. 08. - 08:54:11 10/10
(2584/2983)
Most néztem az IMDb-n az Ally McBeal-t és a szereplõk között maegtaláltam: John Michael Higgins ... Steven Milter (13 episodes, 2000-2002) . Szóval ugyanazt a karaktert játsza, csak egyszer ügyvéd, utána meg tanácsokat ad Allynek. Egyébként ott tök jó végignézni, hogy kik szerepeltek a sorozatban.